Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
@blankakaksova uplne suhlasim s tymto nazorom ,preco stale len Cina ????Ja by som im to zatrhla keby sa dalo .Kopirovanie aj siat by malo byt trestne :-( :-( :-| :-|
Odpovědět
@cipis S @karlajasmine tu strašíme už přes rok a ta už má svatbu za sebou. ;-) Rozhodně nikoho nikdy nenaváděla, jen občas zkritizuje nějaké české salóny, na což má právo a hlavně má pravdu. I já během příprav měla pocit, že spousta salónů má pořád dokola jen to samé a když jsem vyjela do zahraničí, nestačila jsem zírat. Takže nebojte, fakt to není troll. ;-)
Odpovědět
@simone5 OK, na to máte právo, když nemáte nic jiného na práci a baví Vás to, jen mi připadá, že si ani neuvědomujete, jakou škodu zde pácháte, házíte všechny salony do jednoho pytle, a svými nenávistnými příspěvky ty poctivé salony poškozujete. Nesmíte zapomínat na skutečnost, že právě většina českých poctivých salonů vznikla kvůli tomu, aby i méně majetné české nevěsty mohly mít na své svatbě krásné kvalitní svatební šaty a to za např. třetinu nebo polovinu pořizovací ceny. A najednou jsou dle Vás všechny salony podvodné a špatné, jsou dobré tak akorát k tomu, aby si takové nevěsty šaty zdarma vyzkoušely, zjistily co jim sluší, jaká barva a jaký styl, a pak hupky dupky na net a objednat z Číny a pod. A dělat si hlavu z toho, že se dopuštíte něčeho špatného a že jste při tom zkoušení šaty zašpinily, a že se musí vyčistit, protože je má nějaká jiná nevěsta zamluvené, to Vás ani nenapadne. Asi si ani neuvědomujete, co to stojí peněz a sil, takové šaty vyčistit, aby byly připravené k vydání, nehledě na skutečnost, že každým čištěním šaty svým způsobem ztrácí na hodnotě. Proto se nedivím salonům, že se chystají zavést poplatky za zkoušení, dle mého názoru to měly udělat již dávno, např. když si jdete zkoušet paruku, tak se za to také platí. V jiných oborech podnikání a to i v tom mém se už naučili bránit si svůj trh a je na čase, aby to udělaly i salony a bránily se vůči takovým pomluvám, polopravdám, a to nemluvím o poškozování ochranných známek a pod.
Odpovědět
Objednat si svatebni saty z netu, obzvlast z Ciny, je risk, ktery se rozhodne nemusi vyplatit. Saty mohou vypadat dost levne, nemusi vubec sedet, a o plagiatu jsem se uz nekolikrat zminovala, ze je to trestny cin, se kterym nesouhlasim. Svatebni salony nekritizuji, se zavadenim poplatku za zkouseni nemam zadny problem, jde zkratka jenom o to, ze jsem v svatebnich salonech narazela prevazne porad dokola na ruzne variace techto satu:
Odpovědět
A vyse uvedeny strih satu mi nesedi, nevypada na me pekne a chtela jsem spis neco takoveho: Verim, ze existuje hodne ceskych salonu, ktere maji podobne saty, jako na obrazku nize, ale ja jsem se o nich nedozvedela nebo neumela dozvedet. Takze nic salonum nebrani, aby do teto diskuze nebo jinych diskuzi trosku toho o sobe napsaly a udelaly si pozitivni reklamu a nalakaly zakaznice :) Jako to ostatne udelalo i par salonu viz. vyse.
Odpovědět
Dle mého - Kdyby nebyla krize a nebylo by stále méně svateb, patrně by neměly salony vůbec potřebu zde psát. Ale bohužel „zlatá léta“ už jsou pryč! Podle mě by měly půjčovny pochopit hlavně toto – nejsou 90. léta, kdy bylo salonů málo a nevěst mraky, i v dnešní době nepochopitelně vznikají stále nové salony, ikdyž je svateb stále méně, dále se rozšířily možnosti pro nevěsty nejen šaty půjčit, ale také koupit. Já chápu, že byly v salonech zvyklí před krizí na opravdu velké výdělky, ale podívejte se pánové a dámy ze salonů kolem sebe, kolik úspěšných firem z jiných oborů už dnes není, kolik jich už nemělo poptávku, tak holt zkusili štěstí jinde…toto je naprosto normální jev ve společnosti, který musíte, tak jako ostatní příjmout. A buď se změnám přizpůsobit nebo skončit a nejen kopat kolem sebe. Co se týče poplatků, na to mají určitě právo, protože se šaty i při zkoušení ušpiní, věnují čas,.....Přeji všem šťastnou ruku při výběru svých šatů ;-) a salonům spokojené zákaznice.
Odpovědět
@evkaw Vážená dámo, mluvíte o salonech jako o nějakých večerkách, asi si neuvědomujete, že mnoho majitelů svatebních salonů investovalo do tohoto podnikání mnohdy i miliony Kč, aby si české nevěsty mohly půjčit krásné šaty a tak se nedivte, že se brání podvodným dovozům svatebních šatů z Číny a pod. Ona je totiž skutečnost taková, že kdyby s toho tito dovozci odváděli cla a DPH jako ostatní, už by to nebylo tak atraktivní a možná by to nestálo za ten risk. A opravdu těžko se konkuruje takovým podvodným dovozům. Málokterá nevěsta ví, že aby si nějaký salon mohl dovolit kvalitní značku, musí splnit přísné podmínky a odebrat každý rok nemalé množství šatů, což na druhou stranu garantuje, že nevěsty mají stále nové a aktuální modely. Proto se nedivím, že jim vadí ( slušně řečeno), když někdo nabízí a to prosím veřejně kopie jejich značky za desetinovou cenu a mnohdy je vydává i za originál, nebo někdo nabízí ušití takovýchto šatů. Určitě si všichni uvědomujeme, že 90. léta skončila a možná zaplať bůh, ale to neznamená, že budeme všichni objednávat v Číně a pod. a budeme si všichni dělat co chcem, to už není demokracie ale anarchie. Pravidla by se měla dodržovat i v 21. století.
Odpovědět
Profilova fotka
@karlajasmine : V podstatě téměř stejné šaty anebo hodně podobné například my máme hned v několika provedeních a velikostech, ty výše uvedené, kterých má být v salonech tolik, jsme půjčovali zhruba tak před 8 lety, nic takového už teď v sortimentu nemáme, ani z těch levnějších značek. Je jen potřeba asi líp hledat.
Odpovědět
Profilova fotka
@cipis A vy pracujete pro jaký salon?Registrace v prosinci, příspěvků 7 a to v téhle diskuzi 8-)
Odpovědět
@blankakaksova Uznavam, ze je dost mozne, ze jsem mela jenom smulu na salony.. kdybych se vdavala znova, tak bych se do toho vaseho jela hned podivat :)
Odpovědět
@tanulinkaaa Záleží, jestli pracuji pro nějaký salon ? Nebo záleží na názorech, které zde prezentuji. Pokud Vám to pomůže, mým oborem je bezpečnost a zabezpečovací systémy, ale přiznávám, že má manželka se v oboru kolem svateb pohybuje. A musím říci, že se nestačím divit, jak se tady některé nevěsty přiznávají a myslí si, že jsou schované za nějaký nick. Ale i v tomto oboru se blýská na lepší časy, podle toho, co vím, tak svatební salony založily asociaci a už to řeší, najmuly si nějaké právníky a dokonce snad už zvažují nějaká trestní oznámení , co já vím tak pro podvod a poškození ochranné známky. Co mne nejvíce zaráží je fakt, že Beremese toto toleruje a nechává je to v klidu.
Odpovědět
Profilova fotka
Presne tak. Situace se zacala dost intenzivne resit a budeme dodavat podklady k setreni prislusnym organum, aby se uz konecne zacalo neco dit.Beremese by se melo take zamyslet, co na svych strankach zverejni a povoli. Potazmo, prave podnikatele ze svatebniho businessu jsou ti, co tento portal zivi.
Odpovědět
Článek se načítá
Pokud jde o reseni podvodu ohledne cla a dph, tzn. ze si nekdo objedna zbozi, necha si tam napsat ''dar'' a nezaplaci clo a dph, nebo o to, ze chcete bojovat proti plagiatum znackovych satu, tak vam myslim bude kazdy normalni clovek fandit. Ale pokud jde o to, bojovat proti tomu, ze si nejaka nevesta objedna saty ze zahranici (at uz to, ze si necha usit vlastni navrh satu, nebo si objedna nejake saty od zahranicniho svatebniho salonu), a radne zaplati clo a dph, tak s tim bohuzel nic nenadelate.. to je kazdeho volba.
Odpovědět
@cipis Prosím vás, pane cipis nebo paní cipis, vy jste se registroval/a nedávno a už mi tady píšete, jak podporuju Čínu? Já jsem tady jedna z mála, kdo naopak podporuje český trh a bojuju proti plagiátům!! Přečtěte si laskavě moje příspěvky než mě budete poučovat o věcech, proti kterým sama bojuju! Já měla šaty z českého salónu a koupila jsem si je (!), přesto si ale dovolím kritizovat mnohé salóny, když to uznám za vhodné. Protože, a líbit se vám to nemusí, mimo hlavní město je situace v ČR tristní. Moje kritika (některých) českých salónu neznamená automaticky podporu plagiátů z Číny, proboha, takovou zkratku jste udělal/a vy, ne já. P.S.: Mám podezření, že jste mluvčí/m nějakého českého salónu. 8-(
Odpovědět
Myslím, že uživatel cipis je ze salónu Nuance. Stejný styl psaní a arogantní přístup.
Odpovědět
Vzhledem k tomu, že mám pár let po svatbě, tak sem už moc nechodím, ale nestačím se divit. Já si v době, kdy se šaty půjčovaly, značkové šaty koupila, originál v salonu a nebyly zrovna za pár korun. Ale chtěla jsem svoje, které jsem si chtěla schovat na památku a neřešit to, že je měla přede mnou hromada nevěst a taky to, jak budou vypadat po x-tém půjčení. S tím jsem ovšem dostala i "servis", kdy mi je upravovali a přešívali na míru a také nachystali na svatbu, aby byly opravdu dokonalé. Nikdy mě ani nenapadlo si dát šít šaty z Číny, mám z podobných serverů jako e-bay, alliexpress apod. své osobní a letité zkušenosti s oděvy. Děs a hrůza. Komunikace jen do doby zaplacení a kvalita ušití a materiálu dost příšerná. Osobně se vám divím, že něco tak důležitého, jako jsou svatební šaty, si necháte ušít u někoho, kde jste nikdy nebyly a trnete hrůzou, zda bude vše v pořádku. A závody v tom, kdo bude mít šaty co nejlevnější a jak mi to připadá, mi přijdou dost ubohé. Ano, každý nemá na drahé značkové šaty, ale dají se i tady sehnat kvalitní látky a ušít netradiční střih za přijatelné peníze bez toho, abych šílela, jak to dopadne. Kopírování značkových šatů, no comment, to jen dokresluje pokřivenost vnímání některých z vás, pokud to považujete za normální a v pořádku. S paní Kaksovou musím souhlasit, i když jsem byla v jejím salonu dost nespokojená a i tatot zkušenost mě dovedla ke koupi jinde, ale je to již 6 let zpátky a za tu dobu se může změnit všechno. Já osobně bych si zašla do výrobny svatebních šatů a pořešila se švadlenou konkrétní požadavky, než se rozčilovat po e-mailu a nemít jistotu ohledně kvality a záruky a taky doby dodání. A svatební šaty jsou pro mě zrovna položka, kdy bych opravdu neobracela v ruce každou korunu a šetřila bych raději jinde. Ze svatby vám totiž zůstane jen hromada vzpomínek, fotky, prstýnky a šaty, tak aby mi to nebylo za pár let líto. Krásnou a vydařenou svatbu všem.
Odpovědět
@karlajasmine Souhlasím s Vámi a salonům asi ani o nic jiného nejde, nechtějí a ani nemohou někomu bránit v objednávání zboží z číny a pod. Jen chtějí, aby platila stejná pravidla pro všechny. A dokonce souhlasím s Vaším termínem " vlastní návrh ", pokud je opravdu vlastní. Ono považovat vystřižení obrázku z módního časopisu také není košér, ale o to tu asi nejde. problém je někde jinde a už to tady bylo napsáno nesčetněkrát : dnešním trendem těchto nevěst je, že se objednají do několika salonů, pozvou si svých pět nejlepších kamárádek, vezmou si fotoaparáty, svačiny a pití a jdou si do těch tolik zatracovaných salonů vyzkoušet šaty, aby zjistily, co jim sluší, barva a střih, pěkně si to vše nafotí a co pak udělají? Pošlou to Zimovi nebo někomu jinému, to už není podstatné. A co ty salony, zbyde jim tam akorát kupa práce, protože ať chcete nebo ne, každý se potí, slečny nevědí, že by měly zkoušet bez mejkapu a salony to stojí jenom peníze - proto ty Vámi kritizované poplatky a zákaz focení. Ty salony musí vydělávat, aby mohly nakupovat nové šaty, platit nájmy, mzdy, energie, reklamy a to i zde, a proto se tak brání. A dalším problémem je fakt, že většina nevěst chce mít vlastní šaty, ale okamžitě po svatbě se je snaží prodat a tyto většinou nekvalitní a kopírované šaty zůstávájí dále několik let v oběhu.
Odpovědět
@simone5 Omlouvám se, všechny Vaše příspěvky opravdu číst nebudu, ale kontroloval jsem si mou odpověď na Vaši reakci, navíc jste odpovídala za někoho jiného, máte asi obranářské sklony, ale nic proti tomu. A nevím, jestli to víte, ale tyto diskuze se dají číst i bez registrace, zaregistroval jsem se proto, abych mohl reagovat . Už jsem to nemohl vydržet. V mém příspěvku jsem nikde nepsal, že Vy konkrétně podporujete Čínu, většinu příspěvků píši a myslím obecně, a jsou určené všem, které zde tolik velebí Zima, dokonce jsem někde četl " Zima je bůh", ale už zde nikdo nemluví o té druhé straně mince. Tak že se prosím nerozčilujte, nechtěl bych Vás mít na svědomí. A mimochodem si ve svých příspěvcích trochu protiřečíte - nejdřív píšete, že situace mimo Prahu je tristní a pak vyzdvihujete salon Sofii v Kladně. Nebo že bylo Kladno už součástí Prahy ? :) P.S. Detektiv moc dobrý nejste, pátrejte dále.
Odpovědět
Profilova fotka
@cipis me by zajimalo co byste rekl na me: jsem strasne nerozhodnej clovek....od jakziva....a zatim jsem navstivila tri salony a dalsi urcite tri planuju navstivit...a vyzkousela jsem uz tak 20 satu....vsechny nafotila....nahrala do pc a kazdej den si je prohlizim a vyrazuju...az se jednou teda pro jedny rozhodnu a pujdu si je pujcit...nikdy me nenapadlo nechat si saty usit v cine (okopirovat je) ani u zadne svadlenky tady...jen jsem proste nerozhodna MUSIM k tomu mit fotky a koukat pak na ne treba 10x...takže kdyby salony plošne zavedly poplatky za zkouseni a nedejboze by zakazaly fotit tak bych byla doslova v prdeli a nepujcila si nic a musela bych doufat, ze narazim na nejaky pekny co nekdo prodava takze diky bohu za "normalni" salony kde poplatek nechtej, fotit se muze a automaticky vas nepodeziraj z toho, ze jste hnusnej podvodnik a chcete jen kopirovat...
Odpovědět
@cipis Pokud jde nekdo do salonu vylozene za tim ucelem, nafotit si saty a potom si objednat presnou kopii techto satu z Ciny, tak s Vami naprosto souhlasim a kdybych vlastnila salon, tak by mne toto neskutecne vadilo. Ale pokud jde nekdo do salonu s tim, ze si chce vyzkouset saty a najit ty svoje vysnene, coz se mu potom bohuzel nepodari, tak se uchyli k nakupu nekde jinde, s tim naopak nic nenadelate a je to celkem normalni. Kazda nevesta chce byt v den svatby nejkrasnejsi, a ne vzdy se cloveku podari najit ''ty prave'' saty v prvnim salonu, obzvlast, kdyz si cim dal vic nevest saty chce spise koupit, nez pujcit. V tom, ze si nevesta saty koupi a potom je proda dalsi neveste, zadny problem nevidim, naopak..je to ekologicky.. a je to kazdeho volba, jestli si koupi saty ''z druhe ruky'' ci ne.. Je v tom taky samozrejme urcity risk (opet -> nakup pres internet, saty nemusi sedet, nevite, v jakem jsou stavu.. Ale naopak clovek muze mit i stesti).
Odpovědět
@simone5 pan @cipis je na 99% tentiz ''bress'', neboli pan 'Z', ktery se tu objevoval pred nekolika mesici :)
Odpovědět
@laka_lacenda Právě kvůli nevěstám, jako jste vy, vybírají některé salony poplatky za zkoušení. Ona je se zkoušením šatů dost velká práce, šaty se ušpiní, nevěsty je mohou poškodit, stačí zatržení látky, poškodí zip, protože si nenechají pomoci atd. Focení je také problematické - amatérské fotky na mobil vám moc neřeknou. Ve výběru střihu šatů byste si měla buď nechat poradit v salonu - mají tam více zkušeností a poradí, jaký střih dané postavě sedí. Navíc každá nevěsta, která nenosí jen kalhoty a triko, tak ví, které střihy jí sluší. Pokud nechcete ty nejdražší šaty, tak vybírejte bez krajek, protože ty jsou na šatech nejdražší.
Odpovědět
@linie_praha Souhlasim s Vami... ale dodala bych, ze pokud se vybiraji poplatky za zkouseni, tak by mely prodavajici v salonech nosit ty strihy, o ktere zkousejici poprosi.. mne se napr. stalo, ze jsem jim rekla, ze nechci princeznovske saty, ze bych chtela strih ''a-la-morska panna'' a vrsek srdickovy, a pani mi donesla obrovske princeznovske saty s rovnym vystrihem se slovy ''Tak vyzkousime toto, to vam sedne...'' no bez komentare. Timto nechci rict, ze to takhle je ve vsech salonech, jenom davam priklad toho, jak by to byt nemelo..
Odpovědět
Profilova fotka
@linie_praha ja chci krajky...a nejdu automaticky po nejlevnejsich satech...ale proste pri predstave, ze bych dala treba za zkouseni 300 v 6 salonech tak me trefi.....proste se omlouvam, ale nejsem clovek co je zvladnout si vybrat takovou dulezitou vec jako svatebni saty napoprve....ani si nedovedete predstavit, jak bych byla stastna, kdyz bych na sebe neco oblekla a hned vedela ze ano....hlavne u me je problem ze mi i vice druhu satu slusi: klasicke, uzkce, tylove, krajkove, satenove, anticke...NEVIM proste...ja si o koupi tricka rozhoduju 10 minut a zkousim i dvakrat...a to stoji 200...a hlavne ja se pak potrebuju videt i na tech fotkach, pro me je to dulezity videt se z odstupu... nehlede na to ze zatim ve vsech 3 salonech mi pani vubec neporadily: v jenom mi cpala strihy, ktery jsem nechtela ani omylem a ona mi je furt nutila, v druhem salone ji bylo v podstate jedno co si obleču a vsechno bylo dle slecny "uchvatne" (a opravdu nebylo) a az tretim to bylo jakztakz... ja chapu i vas pohled na vec, ale docela me mrzi a zaroven urazi, kdyz by si nekdo o me mel myslet ze jsem podvodnice a chci to pak kopirovat
Odpovědět
Záleží také, do jakého salonu jdete zkoušet. Můžete si dopředu zjistit, jaké mají v salonu šaty, jakou značku, můžete jim i napsat a zeptat se - ušetříte sobě i jim čas a práci.
Odpovědět
@laka_lacenda No za prvé tedy nechápu, proč diskutujete na fóru o čínských šatech, když jste rozhodnuta vybrat si v nějakém salonu u nás. Za druhé bohužel patříte k té stále menší skupině nevěst, které to myslí vážně a neplýtvají pouze časem salonů pro nic. A za třetí dle mých informací salonů, které hodlají zavést poplatek, velmi rychle přibývá, ale většina , pokud zavádí poplatek za zkoušení, povoluje focení, a navíc, pokud si v salonu opravdu šaty vyberete, poplatek Vám samozřejmě neúčtují, u některých na to máte až tři měsíce, což si myslím, že je docela dobrý kompromis. Na závěr bych rád uvedl, že poplatky jsou pouze vyústěním nějaké situace, kterou nezavinily salony a rozhodně z toho nejsou nadšené, na druhou stranu tyto poplatky mají jeden velmi dobrý efekt, a to ten, že odrazují ty nevěsty, které chtějí salon zneužít pouze jako " zkušební kabinku ". Protože ty nevěsty, které chtějí svatební šaty nejlépe do 2000,- a poté je prodat nejlépe za 4000,- nebudou ochotny tyto poplatky platit, zvlášť když do předu vědí, že se jim ty poplatky nevrátí.
Odpovědět
@laka_lacenda Pokud chcete krajky, tak bych šla jen do velkých značkových salonů a počítala bych s větší částkou za půjčení. V krajkách je velký rozdíl v ceně - špičkové francouzské, italské nebo španělské krajky jsou hodně drahé. Asijské krajky nejsou tak kvalitní. V Čechách se, bohužel, krajky již nevyrábí. Pouze úzké, ale převážně prádlové.
Odpovědět
@laka_lacenda Jenom ještě jedna připomínka, poplatky za zkoušení nejsou pouze český výmysl, je to běžné i v cizině, např. ve Velké Británii a jiných. A určitě tam všechny nevěsty nepodezírají, že jsou podvodnice.
Odpovědět
Profilova fotka
@cipis tak protoze se ta diskuze "zvrhla" i jinak nez jen o cine...ja osobne mam strach si objednat pres net i tricko za 150 ze mi nebude sedet...svatebni saty bych si netroufla ani omylem :-D ja chapu ten pohled salonu, ale na druhou stranu zkuste chapat i nas pohled: opravdu chcem byt v ten den nejkrasnejsi, chcem mit ty nej nej nej saty a myslim ze maloktera z nas je schopna vybrat si hned...a tem ktere to dokazou uprimne zavidim :-D ja si treba diky tem trem zkouskam ujasnila ze rozhodne chci krajku, uzsi strih, trochu do morske panny a barvu ivory...takze v lednu uz budu zkouset jen to
Odpovědět
Ja si stejne myslim, ze tech nevest, ktere by chtely zneuzit salony jako ''zkusebni kabinku'' neni tolik..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?