Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
@vverru Snad jo :-D Dej mu jeśtě tak týden, třeba je zas na služebce a nemá kontakt s dílnou , tak se radší neozývá , když nic o průběhu šití neví. V Číně asi občas není internet nebo telefonní signál.
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja tak už se mi ozval a moc mě teda nepotěšil :-/. nakonec ze slibovaného měsíce budou dva měsíce a půl..
Odpovědět
Profilova fotka
Kočky, tie čo ste mali šaty od Zima, za koľko vám prišli od odoslania?
Odpovědět
Profilova fotka
@jankaambr myslim,ze to bylo 3 tydny az 3 mesice.u Zima clovek nikdy nevi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ušité šaty v naší dílně k odeslání klientkám malá ukázka. Omlouvám se ale nedaří se mi fotky otočit.
Odpovědět
Profilova fotka
@vverru Ja som myslela po odoslaní celej sumy, lebo 2.2 mi Zimo písal, že mi šaty posiela, tak neviem kedy ich mám čakať :-)
Odpovědět
@jankaambr Šaty jdou poštou tak 4 dni + k tomu celnice. Spíše bývá problém u Zima, že je na tu poštu odnese kdoví kdy, ale myslím , že už je snad brzo budeš mít. Můžeš si zavolat na celnici , jestli jim tam balík neleží, třeba nemaji na tebe telefon ,aby tě kontaktovali kvůli clu.
Odpovědět
Profilova fotka
@vverru @radkaja @triline Tak...Zimo tu krajku nemůže sehnat a dělat je nechce... trochu motivacne jsem mu napsala, kolik jsem ochotna utratit, tak mi prý dá vědět do konce měsíce...a svatba bude asi nakonec ve Vrtbovskych zahradách v září... Rodina a Malajsie si postavily hlavu..... Noooo to je teda bezva. Nic nevychází podle plánu.. Pro změnu ...
Odpovědět
@danielas777 Hmm , tak proč tvrdil ,že jsou k mání stovky krajek. :-| Já osobně bych na něho kašlala, mám pocit, že i kdybys ho do toho nějak natlačila, tak by to pak stejně nedopadlo dobře. Myslím, že ví na co má a na co ne. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@danielas777 nj,kdyz se dari,tak se dari :-(. Ale nakonec všechno dobře dopadne a jestli to dobre nedooadlo, tak ještě není konec :-D. Takze Zimo nakonec krajku sezene,saticky budou krasny a Malajsii muzete dat jako svatebni cestu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja jj, taky se toho bojím, píše, že nic podobného prostě nikde není, tak nevím no... počkám do konce toho měsíce a pak nevim Jasmine??? Zvládli by je? I na svatbu v čechách bych je chtěla....
Odpovědět
@danielas777 No u Jasmines teď pozastavili příjem objednávek s placenou fotoslužbou. Bez toho abych si mohla kontrolovat postup šití podle fotek , to bych se u těhle složitých šatů bála. Taky to bude asi pěkná pálka + poštovné+ clo. :-S
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@radkaja same lepší, no jestli se mi to posune na září, tak mám čas k dobru...budu doufat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@danielas777 pokud tyhle nezvládá, nelíbí se vám ještě nějaké jiné šaty, které by uměl udělat?...když bude svatba ve Vrtbovských zahradách, šaty se nezničí, jak ste myslela, teoreticky by bylo možné jít i do Jasmines a pak je prodat...nedoporučují holky na wedingbee ještě jiného krejčího?
Odpovědět
Profilova fotka
@trilien díky :-) V Jasmines mají sami o sobě Packham, ta se mi mooc líbí, ale tak etericka asi nejsem :-D ještě mu dám ten čas a pak se uvidí no... Aspoň už budu vědět, jestli to bude ta zahrada, musíme to po návratu z hor stejně pro jistotu zaplatit...
Odpovědět
ahojte, jak jste na tom s komunikací se Zimem?ozývá se?já mu psala 10.2. a nic, teď znovu 23.2. a čekám... (záloha zaplacena 15.1.)
Odpovědět
@lenulam Teď se to chce obrnit silnou trpělivostí. :-D Je známo, že jak zaplatíš zálohu, tak komunikace už není nijak rychlá. :-D Já jsem platila 18.2. 14 a od té doby ani řádka. :-D Jinak jsem se chtěla dotázat, jak jste se holky se Zimo domlouvali ohledně rozdělení druhé platby na dvě části? Aby se nemuselo platit clo a DPH? Mohla byste mi případně některá do zprávy napsat, jak jste to napsaly? Děkuji moc!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela___ tohle info,jak mu to napsat,by se mi taky hodilo..muzes mi kdyztak,prosim,prepolsat zpravu,jestli ti nekdo odpovedel?
Odpovědět
Profilova fotka
@trilien @vverru @radkaja Tak dnes jsme si zase zuřivě po delší pauze psali se Zimem (odpovídal kupodivu do 10min...).. Napsal, že by je udělal celé z krajky... a lem udělal z bordury, ale že to bude vypadat blbě a bude to těžké... tak jsem mu vysvětlila, že si představuji spíš francouzskou krajku, která má hodně vyšívaný spodní lem a nahoru se vzor jakoby vytrácí, každopádně z jednoho kusu pokud možno, krásné, ale fakt dost drahé jsem našla na Textil forum Krajky - přiládám foto která se mi líbí nejvíc, souhlasil, taky se mu líbila a prý dá ještě do 2 dnů vědět kolik by asi stála u nich a jestli je schopen jí sehnat...... No pokud ji sežene tak ty ceny jsou tedy zajímavé... jsem zvědavá jak je na tom china...
Odpovědět
Profilova fotka
@danielas777 tá krajka je úúúúúžasná, ak niečo také zoženie, tak to bude super :) držím palce :)
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela___ @vverru ja som mu to nijako v mailoch, nenavrhovala, napísal mi sám, nech mu platbu rozvrhnem na 2x, ale moja skúsenosť je taká, že v Phe sa smojimi zo zásielkami zo zahraničia nikto nepáre, nedržia mi ich, nepýtajú si doklady a rovno mi ich vždy dovezú domov :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenulam mne sa ozval po mesiaci a pol, takže každú chvíľu by sa mohol ozvať-súdim podľa seba ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@trilien no s tím clem nevím, mě zadrželi dokonce 3 shellacky kupované najednou a doplácela jsem clo, ale z USA.... a ještě mi šly asi 2 měsíce.... pak už jsem je objednávala po jednom. Možná jen smůla....
Odpovědět
@trilien tak snad na tom budu stejně :-) budu doufat :-)
Odpovědět
Mě zase celnice zásilky,o kterých si myslí , že jsou nad tím limitem, většinou prověřuje, tak bych se raději na to nespoléhala a platbu dělila. Zimo už je s tím srozuměný , většina nevěst to u něho tak měla.
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja @danielas777 ja som pisala, ako to mam ja :-) , nie, ze je to pravidlo :-) ...nedrzali mi ani zasielky z USA nad 30 ...asi si necham priezvisko :-D :-D ak ho zmenim bude vyzerat s -ova rusky :-o a to uz dobre nebude
Odpovědět
Holky, můžete mi někdo stručně a jasně vysvětlit, co znamená clo a za jakých okolností s platí? Jestli se mu dá nějak vyhnout a kolik s zhruba doplácí? Diky
Odpovědět
Profilova fotka
@svatbataz citat z wiki: Clo, resp. celní poplatek, je dávka vybíraná státem při přechodu zboží přes celní hranici. Stát, nebo skupina států je používá jako tzv. ochranářský prostředek (aby ochránil svůj vnitřní trh před zbožím z okolních zemí), jako prostředek ekonomické formy politického boje a v neposlední řadě jako prostředek, jak získat peníze. Vybírání cla kontroluje celní správa (celní úřad) té dané země a upravuje ho celní zákon.
Odpovědět
Profilova fotka
@svatbataz ešte jeden z lupa.cz: Zásilky nepatrné hodnoty jsou osvobozeny od DPH, pokud jejich hodnota nepřesahuje 22 eur. A osvobození od cla se vztahuje na zásilky, jejichž hodnota nepřesahuje 150 eur. Do těchto limitů se nezapočítává poštovné. To však platí pouze v případě poštovní přepravy. Pokud si necháte zboží poslat kurýrní službou, pak se cena přepravy do hodnoty zásilky naopak zahrnuje. Osvobození od DPH a cla se nevztahuje na alkoholické nápoje, parfémy, toaletní vody, tabák a tabákové výrobky. Pro stanovení limitů pro osvobození zboží od cla a DPH se používají kurzy, které na svých webových stránkách zveřejňuje celní správa na začátku každého měsíce. Kurz zpravidla platí po celý měsíc. Pokud si zboží objednáte například koncem října a do Česka dorazí až v listopadu, použijí celníci pro stanovení hodnoty zboží přepočet platný pro měsíc listopad.
Odpovědět
Profilova fotka
@svatbataz tj keď máš na balíku napísanú sumu do 30 Dolárov,resp 22 Eur, neplatíš DPH ani colný poplatok, ak je to vyššie, platí sa DPH, nad 150E sa plati aj jedno aj druhé. V prípade, že si colný úrad myslí, že zásielka má vyššiu hodnotu, zadrží ju a žiada doklad o zaplatení. Preto nap. Zimo navrhuje, aby sa platba rozvrhla na 30+x :-) Resp. kto objednáva zo zahraničia vie, že predajcovia niekedy píšu na balík nižšiu sumu, ako ste platili.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?