Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
@trilien no ved mu skus napisat ci by ti tam nevedel este nieco dodat do toho, myslim ze by sa to dalo este dorobit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@trilien paráááádne :) aj mne práve poslala fotky, skáčuem tu ako taká jalovica meter päťdesiat po byte :) podľa mňa sú tie tvoje šaty krásne, žiadne zmeny by som nežiadala :)
Odpovědět
Profilova fotka
ešte pridám foto jeho práce :) aj originál čím boli inšpirované...
Odpovědět
@trilien ahoj ak si neziadala presnu kopiu tak usitie je podla mna ok :-) myslim ze sa mu aj pekne podaril ten srdieckovy vystrih (niektore saty to maju take moc spicate, na tychto je to podla mna krasne urobene :-) a vyzera ze je to pevné). Co sa tyka zdobenia, tak je to o vkuse a o tom ako to ty chces mat ale mne osobne sa Zimova verzia paci ovela viac ako original-totiz mne to zdobenie na originale pride uz moc, skor by som taku bohatu aplikaciu koraliek a skla nechala na plesovu robu a nie na svadobky ;-) aj ten chrbat korzetu dal vyssie, podla mna budu pekne sediet na postave :-) Aj prechod korzet sukna je na tychto satach pekny (uz raz sil take kde to bolo take useknute a potom na to zvrchu dosival aplikaciu). Cize za mna : ja by som nedala dorabat nic, takto je to pekne a jemne :-)
Odpovědět
Ahoj holky, prosím poraďte, kde si nechat ušít šaty, když nechci přímo podle konkrétního modelu ale tak trochu vlastní návrh, nebo jen nějaké změny na modelu... mám představu typu priceznovské ale jde mo o to, aby byl dobře vyztužený ten korzet, koukala jsem i u nás po švadlenkách, ale většinou to nedokážou tak vyztužit...jsou tam švy, celém je to měkké a dělá to krpy když se utáhne šněrovačka
Odpovědět
@trilien Ahoj, mě se líbí ta decentnější verze - méně zdobná. Napsala by jsi mi prosím odkaz a toho "Zima"? Vypadá to pěkně :) budou slušet :)
Odpovědět
@marketti Zimo šije pěkně, ale ani on nemívá vyztužené korzety. Nevím ,jestli by pomohlo mu domluvit, aby to udělal. Myslím, že se u něho může stát ,že by je jako obvykle moc nevystužil a pokud by to pak opravoval, tak by ses šatů dočkala tak za 4 měsíce.
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja ja som v šoku ako rýchlo mi poslal foto :) prvý polovicu som platila 17.12.2013 a včera poslal foto :) a mylsím že sa mu celkom vydarili :)
Odpovědět
@trilien Šaty jsou pěkné ale, já bych se taky přikláněla k méně napadným výšivkám. Mě tam překážejí právě ty skleněné kapky. Jestli si šaty necháš ještě upravit, tak počítej s min .dalším měsícem navíc.
Odpovědět
@bejka_85 Jo ,Zimo je opravdu zvláštní, většinou mu všechno trvá, ale někdy tedy překvapí . :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja on zvykne fotiť šaty so spodnicou? Inak čo hovoríš na tie moje? Ak je tá foto bez spodnice tak tá suknisko bude poriadna :D
Odpovědět
@bejka_85 Tvoje šaty pěkně trefil podle obrázku. Je možné, že do těch šatů už všil i kruhy nebo nějaké další tylové vrstvy . Některé holky to řešily, že jim přišly šaty s hodně vrstvami tylu a tak je pak doma některé odpáraly.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@radkaja juj to je škoda párať, ak v tom nebudem vyzerať ako blázon a bude sa v tom dať hýbať tak nepáram :D
Odpovědět
Profilova fotka
@bejka_85 sú perfektné, myslím, že sa im skutočne veľmi podarilo priblížiť sa originálu. :) Žasnem nad tou rýchlosťou. Písala si mu? Alebo si ho nechala zatiaľ tak a ozval sa sám?
Odpovědět
Profilova fotka
@claire767 ďakujem :) mala som požiadavku dvihnúť chrbát vyššie, aby som si pod ne v prípade potreby mohla dať akúkoľvek podprsenku, myslím, že ich nechám tak ako sú a nebudem žiadať úpravy.
Odpovědět
Profilova fotka
@marketti Ahoj, skús osloviť viacero krajčírskych dielní. Napr aj včera na svadobnom veľtrhu ma oslovila módna návrhárka z Phy-Vinohrady, bola veľmi ochotná a milá, ukazovala mi fotografie hotových šiat. Šije bežne podľa fotografií, plus berie do úvahy ďalšie požiadavky, vravela, že vždy so zákazníčkou prejd ú aj to z akého materiálu to má byť. Cenovo od 12-18000 Kč, podľa náročnosti a materiálu samozrejme aj viac. Ale z čínskych predajcov by som pri konkrétnej úplne striktnej predstavy oslovila Jasminesbirdal. Samozrejme ide o to, koľko si ochotná investovať.
Odpovědět
Profilova fotka
@trilien aj ja žasnem, ešte som mu vôbec nepísala, prvý krát som sa mu chcela pripomenúť tak po mesiaci - on to zrejme robí v nejakých balíkoch... šije šije šije, potom pofotí a posiela. Šťastne som sa zmestila do várky spolu s Tebou, možno keby som objednala o 10 dní neskôr tak čakám 2,5 mesiaca :) Ďakujem Ti pekne, dúfam že mi sadnú a budem v nich vyzerať pekne. Ja som tiež menila veci oproti originálu, ale to ma veru nenapadlo mu napísať aby dal korzet dosť vysoko na oblečenie podprsenky - som zvedavá či tá čo mám sa tam "skryje".
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja ďakujem, necham ich tak ako sú :) nechať u u neho o mesiac dlhšie by pre mňa nebol žiaden problém, len som premýšľala, že s brošňovou kyticou by som už možno vyzerala preplácane. Nechám si ich poslať a naživo uvidím, či budú potrebovať nejaké úpravy.
Odpovědět
Profilova fotka
@bejka_85 tak si dáš keď tak gélovú bez zadnej strany, ak to inak nepůjde. :) Mne napadlo, že tie moje boli hotové možno už dávnejšie, ale nedostal sa k tomu, aby poslal fotky. Rozhúpal ho možno můj včerajší mail. Alebo možno šaty s krajkou zvládajú rýchlejšie, ako s vyšivanymi aplikáciami (fakt netuším). Plus sa blíži február, keď budú mať dovolenky, tak chcú toho stihnúť dovtedy, čo najviac. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@trilien no určite s Tvojimi bolo oveľa viac roboty - našívať tie korálky a ozdobky... A možné je aj to že možno sa foteniu a posielaniu fotiek šiat na schválenie venuje raz za dva týždne nárazovo :) ....Myslím že tie moje boli pomerne jednoduché, jedné čo som nečakala bola taká "veľká" sukňa - uvidím čo to urobí keď si to obečiem.... Som zvedavá kedy nám prídu, budem ako na ihlách najbližšie dni :D
Odpovědět
Profilova fotka
@bejka_85 už si mu posielala zvyšok platby? Uvidíš ešte, ako bude vyzerať sukňa naživo. Následne podľa toho můžeš upraviť spodnicu, aby boli podľa tvojích predstáv a aby si sa v nich cítila príjemne. :) Posiela to DHL-kom. Podľa seba viem, že z New Yorku mám veci DLH-kom vždy do 4-5 pracovných dní, ale nikdy mi ich nedržia na colnici. Tu sa bojím, ako to bude vyzerať a permýšľam, či mu poslať platby 30+zvyšok. Alebo to rozdeliť na polovicu, aby som mala nižšie clo....
Odpovědět
Profilova fotka
@trilien ja som mu už platila - faktúru som si dala spraviť normálne na polovicu ceny šiat, ak by to zastavili na colnici aby nerozbalili svadobne saty ktore evidentne nemozu stat 30 dolarov... a este si to nenacenili podla seba :D
Odpovědět
Profilova fotka
@bejka_85 ďakujem. Myslím, že jedny šaty na vlastné použitie by hádam rozbaľovať nemali, lebo zjavne sa na tom nik nechce obohacovať, ani to predávať. Plus röntgenom tam vidieť tyl a různe korálky a textil s Činy je vždy lacnejší. Len suma 30 dolárov asi príliš bije do očí, keďže je hraničná.
Odpovědět
Profilova fotka
@trilien najideálnejšie keby to nepreclievali :) Prinajhoršom zaplatím 20 eur na DPHčke - to prežijem - nechcela som ich dráždiť prehnane nízkou cenou.... juj nech už sú doma...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte kocky ma niektora saty od zima ktoru su robene nejak na tento sposob?? budem Vam moc vdacna za odpovede popripade foto :) lebo zatial som videla len na snurovacku od neho
Odpovědět
Profilova fotka
hlavne chrbat ma zaujima
Odpovědět
Profilova fotka
@bejka_85 čítala som dnes diskusie o cle, tam ide nielen tých 20%, ale ak som to správne pochopila aj platba colnému deklarantovi, alebo orgánu, kt to clo za fyzickú osobu vybavuje cca 180-500Kč (ak to tak nie je, prosím, uveďte ma niekto na pravú mieru, ja vždy všetko objednávam v sumách, aby som sa vošla do 30 dolárov :D). Musím to premyslieť, ale momentálne som v tom, že platbu rozdelím na polovicu. Aby ta čiastka zodpovedala sumám niektorých tylových šiat z ebay.
Odpovědět
Profilova fotka
@kruela02 nuž http://www.mojasvadba.sk/blog/ivi_kiw... foto č. 73 sa k nim najviac blíži, nič viac podobné som nenašla. radkaja je tu najväčší expert na Zima, takže určite poradí lepšie :)
Odpovědět
Profilova fotka
@trilien .. dakujem velmi pekne idem ich pozriet :)
Odpovědět
Profilova fotka
@trilien hej - myslím že 20% DPHčka a možno ešte nejaký poplatok, však snáď ma to nezabije x-) Ale ideálne by bolo keby to len doniesol kuriér a šmytec :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?