Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
@dominikusik mas nejaky doklad na 30 usd? napriklad za nejaky zavoj, spodnicu alebo nieco co si platila mimo sumy za saty?
Odpovědět
@orieska325 nie, nemam.. ale teraz som volala do DHL, mi povedali ze oni tam vidia fakturu na 30usd.. a ze mi posli mailom info co a ako.. pravdepodobne to oni preclia a prinesu.. ze ani nebude treba dokaldovat fakturu.. + nejaky poplatok si urcite zauctuju
Odpovědět
@dominikusik No ja som mala od zima tie fa na 30dolacov a v pokynoch ktore poslali bolo nasledovne: ak sa suma 30 usd zhoduje s tym co som zaplatila a tak im mam k tomu poslat doklad. ak nie ak mam inu sumu ako zimo na fakture mam im poslat 2 doklady o uhrade napr. paypal a vypis z uctu alebo mailovu komunikaciu kde sme jednali o sume..ja som mu doplacala za spodnicu tak som pouzila ten doklad na nejakych 40 usd..
Odpovědět
@orieska325 jaaj tak to si ma nepostesila, uz som sa natesila, ze len tych 30usd im tam staci..
Odpovědět
Dobry den. V prilohe e-mailu Vam posielam scan Leteckeho nakladneho listu (AWB) spolu s fakturou, Splnomocnenie a zmeny v legislative platne od 1.4.2009. K precleniu zasielky Vas prosim poslat spat na e-mail / fax vyplnene a podpisane Splnomocnenie spolu s kopiu obcianskeho preukazu (obe strany) . V pripade, ze sa adresa na OP nezhoduje s adresou na fakture Vas prosim o doplnenie aj tejto adresy do Splnomocnenia ako adresu dorucenia. Dalej Vas prosim blizsie specifikovat tovar v zasielke – napiste mi prosim presne co to je, z akeho materialu je to vyrobene pripadne aj na co sa to pouziva. Tiez je potrebne poslat doklad o platbe, ktoreho vyska by sa mala zhodovat so sumou na prilozenej fakture, ktoru posiela odosielatel. Ak sa suma na fakture nezhoduje so sumou co Ste uhradili, je potrebne poslat doklady dva, kde bude dvakrat uvedena spravna hodnota (Paypal a Objednavka, alebo Paypal a Ebay alebo e-mailova komunikacia a Paypal, vypis z uctu a podobne). Colny dlh sa bude hradit v hotovosti kurierovi pri preberani zasielky. Vyska colneho dlhu sa vypocitava z vysky dokladu o platbe. *** zasielka sa musi preclit do 14 dni od prichodu na Slovensko, v opacnom pripade sa musi z colnych zakonov SR vratit spat do krajiny odosielatela *** Po zaslani potrebnych dokladov k precleniu pojde zasielka na colne prejednanie a colnu kontrolu. Po uvoleni zasielky colnicou Vam bude zasielka dorucena v najblizsom dorucovacom cykle. Colna kontrola trva niekolko dni, zvycajne byvaju zasielky podliehajuce colnej kontrole uvolnene do 10-12 dni od poskytnutia podkladov.
Odpovědět
@dominikusik skopcila som Ti text co mi poslali, mrkni
Odpovědět
@orieska325 no takze nejak moc teraz klamat nebudem moct.. to mohol aj zimo hned napisat, ze takto sa to ma robit :-D takze si pekne zapaltim aj clo a asi aj dan z 265usd..
Odpovědět
@dominikusik no ano mohol ak teda vie ako to tu funguje:)
Odpovědět
@orieska325 a ako je mozne ze niekomu to pride rovno domov a mne sa to zdrzalo na colnici?
Odpovědět
@dominikusik noa k si mu nepisala, nech ti to posle ako gift, tak sa to automaticky preclieva
Odpovědět
@swarovski som si myslela, ze on uz vie, ako mi to ma poslat, ze uz vie, ze to ma poslat ako gift.. skoda :(
Odpovědět
@dominikusik Tak Zimo nemůže vědět jak to v každé zemi na celnicích chodí. Už tak vychází vstříc tím,že píše na balík nízkou částku. Třeba v Česku nefunguje ten " gift" ,na to celníci ohled neberou. Někde tady v diskuzi už ne jednou se řešilo ,že nevěsty platily Zimovi třeba na třikrát aby aspoň jednu fakturu měly s nízkou částkou . Pokud se posílá přes DHL ,TNT nebo podobné společnosti ,tak vždycky se to proclívá přes celnici , nikdy to nepošlou rovnou domů. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@radkaja on mi sice na fakturu napisal nizku čiastku, ale čo mam z toho, keď oni chcú vidieť doklad o zaplatené tej čiastky, a ja na 30usd doklad nemám len na 265usd.. poslal mi aj nejakú faktúru, ako keby výpis z pay pal, kde je tych 30 usd, ja neviem ale či im to bude stačiť (viď. na predošlých stránkach foto).. či nebudú chcieť originál z pay pal a z mojej banky.. uvidíme, som strašne zvedavá :)
Odpovědět
@dominikusik No jo teď už se to nenapraví ,ale kdybys četla více tuhle diskuzi ,tak bys o tomhle věděla a Zimovi zaplatila na vícekrát. Pošli jim tu fakturu co ti Zimo poslal a uvidíš, co na to řeknou.Jim stačí jen oskenované kopie nechtějí originály,tak snad to projde. :-)
Odpovědět
@radkaja čítala som túto diskusiu, aj som si myslela, že budem platiť clo a daň, lebo mam 2 šaty + závoj za 530usd dokopy.. tak je to aj tak znížené na polovicu o 265 usd... ale nejak som dufala, ze mi to príde bez problémov domov.. nic to, na clo a dan este mam.. skusim im poslat fakturu od zima, uvidíme ci to prejde, ak nie, tak zaplatím :)
Odpovědět
@orieska325 tebe to tiez DHL priniesla? koľko sa platí DHL za to vybavenie, nevieš náhadou? díík
Odpovědět
@dominikusik ahojky ano mne to priviezol kurier, za vybavenie som neplatila nic zaplatila som mu iba clo:)
Odpovědět
@orieska325 neveríím, zadarmo priniesol, len za clo chcel??? :-D :-D :-D milé od neho :)
Odpovědět
@dominikusik ano ved tu dopravu hradi zimo :) saty ktore si si objednala su vratane postovneho :)
Odpovědět
@orieska325 to som vedela, ale myslela som si ze len na colnicu kym to dojde :) ze potom si pre to uz musim dojst sama :)
Odpovědět
@dominikusik nie, myslim ze je moznost ze si preto prides aj skor ako ti to kurier doruci..neviem..
Odpovědět
@sisanevesticka sisi ahoj, ako to prosim ta dopadlo s tou colnicou? ako si to vyriesila? mam prave teraz uplne rovnaky problem a neviem co s tym :-) diky velmi pekne za odpoved.
Odpovědět
@silvitscha ahoj, no prisla som a zaplatila som nakoniec dan, co bolo 20% z ceny. Clo som neplatila, kedze saty nestali viac ako 150 eur. Kazdopadne, ich zaujimal vypis z mojho uctu, kolko som im ja realne zaplatila a nie to, co cinania napisali na balik.
Odpovědět
Profilova fotka
holky jak to je s tím placením cla v ČR? holky ze Slonenska tady diskutujou o nějakých šílených částkách jakože 20% z ceny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
@mvmartina tak 20% je DPH a k tomu sa priratava zvacsa 12% clo z ceny zasielky. ako je to ale u vas... treba vygooglit :-)
Odpovědět
@mvmartina Když je cena za šaty více než 20 euro tak pak platíš DPH 20% z ceny. Pokud je větší než 150 euro ,tak kromě 20% DPH platíš ještě clo ale to nevím kolik je ,raději počítej kolem 12% vypočtené z ceny šatů+DPH.
Odpovědět
@mvmartina Až budeš Zimovi platit druhou půlku za šaty,tak si s ním dohodni,že mu to zaplatíš na dvakrát abys jednu fakturu měla na 30 dolarů(tuhle částku vždycky píše na balík) ,abys celnici mohla poslat je tu nízkou fakturu a budeš to mít bez cla a DPH. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja dííííky...už se těším jak mu to budu vysvětlovat anglicky, no potěš :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
@dominikusik ja som neriesila nic s colnicou, kurier z DHL mi to mal priviezt az domov, po zadani tracking number do sledovania zasiliek som ale zistila ze je tam problem-pisali ze nekompletna adresa a mam zavolat na centralu DHL. Problem bol, ze na zvonceku som nemala meno a nemali na mna ani cislo. Letisko mam kusok, tak som si tam nakoniec zasla sama, lebo sa mi nechcelo cakat do pondelka. Takze s tymto ti moc neporadim..
Odpovědět
@mvmartina Snad si bude pamatovat ,že takhle už mu některé nevěsty platily a tak snad bude tomu rozumět co po něm chceš. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?