Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
@an3tka @radkaja Aháá, ďakujem pekne za vysvetlenie :D
Odpovědět
Profilova fotka
@leeenca objednavala aj platila som 25/3 od jasmines..ty si objednavala tiez u nich?
Odpovědět
Já furt přemýšlím a koukám, jak rychle to komu chodí... Chtěla bych šaty pro malou družičku a mamku, tak aby to stíhali :-S
Odpovědět
Profilova fotka
No hlavně aby byla spokojenost na všech stranách. Vy máte krásné levné šaty a nějaké chuděry to v Číně šijou na patnáctihodinových směnách za misku rýže denně... Hlavě utratit spoustu peněz za hovadiny do fotobudky, minivínečka pro hosty atd, děkovací dorty co nikdo nejí... Ale šaty, pro mě třeba věc, co dělá svatbu svatbou, aby byly pomalu levnější než svatební kytka. Já bych si už z principu v Číně ušít kopii nebyla, i kdyby byla sebenádhernější
Odpovědět
Profilova fotka
A zde i pěkný článek k tématu... http://www.levnesaty.ic.cz/
Odpovědět
@ayenkas Odkaz na tento článek už tu byl nejméně 10x...Ty šaty v článku jsou už extrem, ale samozřejmě když si někdo neohlídá dodavatele z číny může to dopadnout i takto...Tady tato diskuze tu slouží i k tomu aby holky objednávali od ověřených dodavatelů od kterých takový šunt nechodí, ale šaty, které mohou bez váhání použít...Sama jsem sice šaty z číny neměla, ale holky chápu. Nové original šaty jsou pro většinu cenově nedostupné a většina půjčoven je předražených, některé nabízí 10x použité šaty a je to na nich vidět...Mít vlastní NOVÉ šaty má prostě spoustu výhod...A co se týče pracovních podmínek v číně?? To je sice smutné, ale nemyslím že o moc líp jsou na tom ty švadlenky co tam šijí i jakékoli originály, protože skoro všechny známé značky se taky šijí v číně. Je to něco co my bohužel neovlivníme
Odpovědět
@ayenkas No áno čítam, so všetkým súhlasím..sranda že prvé šaty od asapbay.. a takýto nepodarok..jasné za málo peňazí málo muziky..ja mám šaty od Zima stáli 14 x viac ako tie 30 dolárové a sú také namakané že sama krajčírka čo ich skracovala povedala klobúk dole..dokonca tam mal také pantenty ako podprsenkový pás alebo typ uchytenia vlečky že povedala že super že bude ja ona takto riešiť šaty..tak ma hrialo pri srdiečku :)
Odpovědět
oprava--objednávalyyy
Odpovědět
@ayenkas ďakujeme za tvoj názor, ale uvedom si, že skoro všetko, čo denne používaš, je vyrobené v číne. Princíp neprincíp, je to tak. A tie podmienky u Zima nie sú katastrofálne, sú to normálni ľudia, čo poznajú i-pody, autá, internet a zo zarobených peňazí vyžijú..... na porovnanie si predstav fabriku niekde na Orave, kde tety za necelých 300€ robia za pásom alebo musia odísť od rodiny a ísť utierať zadky rakúskym dôchodcom ...takže sa tu nehrajme na nejakých "vykoristovatelov", ked si dáme ušiť šaty šikovným ľudom v Číne.
Odpovědět
Profilova fotka
@orgovan Tak jestli jsi u nich byla na návštěvě a víš, jak si tam výborně žijí, tak samozřejmě pak pardon. Jinak pochybuju, že by jim dával takové skvělé výplaty, když ve finále jsou ty šaty tak levné. Víte, kolik stojí kontejnerová doprava z Číny, všechna cla??? Ten Zimo na tom taky musí vydělat, tak kolik asi zbyde na ty, co to tam vyrábí. Jestli má na youtube třeba nějaké video z výroby, tak to bude asi tak reálné jak Prety woman:-D Vsadím se z tebou o co chceš, že tety na Oravě si žijí o mnoho lépe než dělnice v Číně. Na netu je dostupných plno dokumentů na toto téma... Já vím, že dnes se Čínským výrobkům nedá vyhnout, ale já si třeba dost vybírám a když mám možnost, tak nakupuju nejlépe od českých výrobců, nebo aspoň z Evropy. Taková doprava šatů z Číny taky dost zvyšuje ekologickou zátěž planety. A v Čechách se určitě najdou šikovné švadleny, které ty šaty z Číny nakonec upravují, tak proč je nepodpořit a nenechat si u nich ušít celé, když někdo touží po vlastních... A je jistota kvalitního materiálu atd... Já to nikomu nemám za zlé, ať si dělá každý co uzná za vhodné. Ale když dám třeba 15000 za celou výydobu svatby a kytky, tak mi příjde na hlavu šetřit na šatech, které jsou podle mě mnohem zásadnější. Jinak sorry za ten elaborát:-)
Odpovědět
@ayenkas OMG.....no ja som v číne bola a viem o tejto krajine dosť. http://www.jsarc.com/china/xingHUroad... v tejto industry zone sídli ZIMO http://www.panoramio.com/photo/3448370 tu si pozri, ako to tam vyzerá..... táto téma bola založená pre to, aby sme si tu vymieňali názory, nie si ich nanucovali...
Odpovědět
Profilova fotka
@ayenkas A kde jsi došla k přesvědčení, že my co si necháváme šít šaty v číně abychom ušetřily (nebo prostě měly vlastní šaty), dáme za výzdobu a různé blbosti tolik peněz? Třeba prostě nemáme na svatbu neomezený rozpočet a snažíme se ušetřit každou korunu a za tu cenu jako v číně tady prostě takové šaty neseženem. A poučovat nás o ekologické zátěži planety a pracovních podmínkách..to mi přijde dost mimo téma, o které v této diskuzi jde.
Odpovědět
Článek se načítá
@ayenkas A kde si myslíš že šili třeba tvé značkové šaty z půjčovny.Taky je šily dělnice v Číně. Tím nechci říct, že značkové šaty jsou úplně stejné, samozřejmě ta kvalita je jiná, oni si to ohlídají, ale ty čínské dělnice které ti je šily na tom budou zhruba stejně jak ty co šijí v neznačkových továrnách....
Odpovědět
Profilova fotka
@orgovan @an3tka @pajiji Já jsem vás holky nechtěla tak naštvat, ani vám svůj názor nevnucuju... Jenom jsem ho tu chtěla prezentovat. Já vím, že už se v Číně nebo podobných zemích šije skoro vše, ale na ty velké firmy je vyvíjen trochu větší tlak ohledně těch pracovních podmínek atd. A nemyslím si, že by to bylo mimo téma, to je téma, co je podle mě aktuální vždy a všude:-) Tak doufám, že jste se moc nerozčílily a ať už v šatech z číny nebo od návrháře, přeju vám krásnou, podařenou svatbu, která bude podle vašich představ a budete na ni rády vzpomínat:-)
Odpovědět
@ayenkas Víš ono kdybycom se bavily o kvalitě, tak by to bylo na rozhovor.I když napčř. Zimo u kterého tu holky nejčastěji šijí má tu kvalitu slušnou, ale to je jedno.Mě jen přijde trochu mimo téma probírat tu pracovní podmínky v jiné zemi.To je věc globální a pár nevěst odkudkoli to neovlivní, tak je směšné apelovat zrovna na toto
Odpovědět
Tak co holky jak pokračujete se šitím u Zima , máte už fotky ? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja já fotky ještě nemám, ale platila jsem 25.3., takže teď to bylo akorát těch 25 pracovních dní co říkal, takže mu dávám ještě čas :)
Odpovědět
@an3tka To jo ,to je ještě nemá .Teď v sezóně mu to bude trvat déle.
Odpovědět
@an3tka @radkaja ja som platila 5.3 a nič
Odpovědět
@orgovan Ach jo je fakt hrozný. Aspoň ti odpovídá na maily , nebo zase nekomunikuje? ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja já jsem zatím v klidu, i když mě štve, že na maily mi neodpovídá, ale zatím ho neurguju.. ale za pár týdnů už začnu :) @orgovan a komunikuješ s ním, jak to vypadá? resp. odpovídá ti?
Odpovědět
@radkaja ked bol na sluzobke, tak odpisal ked prisiel, ze saty budu okolo 20.4 a potom uz na mail neodpisal @an3tka
Odpovědět
caute dievcata, je tu niektora, ktora objednavala/platila u zima za saty prvu polovicu okolo 26.4.? dakujeem :) a este cosi, je bezne, ze nereaguje ani na mail, kde som mu napisala, ze som mu poslala peniaze? dufam, ze o mesiac mi nenapise, ze zabudol na mna..
Odpovědět
@matyaah no ja neviem, mne napisal od zaplatenia az ked som mu poslala vyhrazne maily - posunul mi termin usitia, ktory uz ale uplynul, a teraz mi uz neodpisuje vobec....takze to ze nereaguje, je uuuuuplne bezné, mozes byt kludná :-D :-D :-D
Odpovědět
@matyaah a mozem sa opytat, kedy mate termin svadby?
Odpovědět
Profilova fotka
@1zv1 čau..tak vcera mi poslali prve fotky rozpracovaných siat..teda len sukne..poslala som im vyhrady..tak čakam na ich reakciu..
Odpovědět
@wanilla147 ahoj, tak já už mám foto šatů kompletně hotových, zatím co jsem viděla jsem moc spokojená, hodila bych sem foto ale nějak mi to nejde. Jinak se mi zdá, že na všechno reagovali bez problémů, jen jsme k šatům chtěla stuhu a popletli mi barvu, ale po napsání to hned opravili. Já jsem k šatům neměla žádné zásadnější výhrady, sice mi vršek udělali trochu jinak než je na originálu (asi, originál jsme nikdy na živo neviděla), ale po zvážení jsem se rozhodla to tak nechat, protože jejich verze se zdá být praktičtější. Jak to vypadá u tebe? Co jsi jim nechala opravit?
Odpovědět
Zdravím před 14dny mi šaty dorazily a sou krásný úžesný za ty prachy bych neměnila:) bála sem se jak to dopadne a mají veliký úspěch:)
Odpovědět
Profilova fotka
@1zv1 "volany" na sukni spravili také chudobnejsie..menej vrstiev a zda sa mi inak zakoncenie..poslala som im foto, ako to ma vyzerat a na to odpisali, nech im uz ziadne fotky neposielam, ze som to mala spravit pred zacatim sitia..ale sami navrhli, ze tam pridaju viac vrstiev, tak cakam na dalsie spravy..uvidim..
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzupusa a máš šaty od Zima? Dáš sem foto? :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?