Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
@briona : s clom a dph ti poradit neviem, ja som si nechala saty sit,este pred tym znizenim limitu,takze som ani jedno ani druhe neplatila..pokial to bude posielat cez tnt alebo dhl,co vacsnou robi,tak myslim,ze ta budu kontaktovat a za nejaky poplatok su ochotni vsetko na colnici vybavit za teba..
Odpovědět
Profilova fotka
Baby kamoska si minuly rok dala sit saty z ciny presne na mieru, platila za ne 250 dolarov, co uz nie je v limite. Zevraj je to tak, ze pokial to ide cez cinsku postu atd. tak to podlieha kontrole a zdaneniu, takze dolezite je aby to islo cez DHL, UPS a podobne sluzby doors to doors ktore, vtedy clo neplatite. Ale pozor, neviem ako je to v pripade ovela vyssich sum alebo ineho tovaru.
Odpovědět
aj DHL ide cez colnicu, ak je v hlavicke na krabici firma tak je otazne ci vas stopnu alebo nestopnu vzdy je to nahodne :-/
Odpovědět
I přes DHL a UPS se DPH platí a to jistěji ,než když to jde normální poštou.Pokud na celnici vyberou balík k prohlídce,tak se dívají na cenu uvedenou na balíku,nebo chtějí poslat výpis platby z účtu. U Zima je dobré,že se platí nadvakrát,takže se může poslat jen jedna faktura,tak potom DPH vyjde levněji než by bylo z celé ceny.Ještě je dobré požádat Zima, aby na balík napsal i cenu za poštovné,protože jinak na celnici můžou nasadit nehorázné několikanásobné poštovné- z něho se DPH platí taky. ;-) :-)
Odpovědět
baby dajte mi na toho genia este raz email, idem mu napisat :-)
Odpovědět
tak som mu napisala na zimo318@hotmail.com, som zvedava co a a kedy mi odpise, poslala som mu fotky, este mu potom poslem popis latky co chcem a snazila som sa v anglictine vysvetlit ze chcem vlecku ktora sa odopina :-))
Odpovědět
Děkuju, takže pochopila jsem to dobře, když balík na celnici nikdo neodchytne, tak clo ani DPH prostě platit nebudu a když jo, tak mě zkontaktujou?
Odpovědět
@bubblinkka Tak Zimo dnes odpísal, že takýto druh látky nemajú pretože je to niečo flitrová čipka alebo niečo také a že by to nebola dobá voľba ani pre jedného - pre mňa príliš drahé, a pre nich príliš náročná práca, pretože by sa to všetko muselo prišívať ručne :-( . Tak som z toho smutná, lebo to boli moje vysnívané šaty....čo už. Teraz hlavne nájsť niečo iné a pekné...potom hodím fotky aby ste mi poradili :-) ale myslím si, že podľa toho čo sme si nateraz písali so Zimom, tak je mimoriadne solídny a ochotný predajca, ktorý nezavádza (aspoň zatiaľ to tak nevyzerá). Skúsim ešte pozrieť nejaké požičovne ale vzhľadom k tomu, že požičovné i kúpa sú dosť vysoké, asi to bude Zimo.
Odpovědět
@baska468 : to ma mrzi, lebo su naozaj krasne..:(tak dufam,ze najdes adekvatnu nahradu,ktora bude rovnako pekna..je pravda,ze vacsinu siat naozaj zdobia rucnym prisivanim a daju si zalezat, ja mam na kazdom kusku prisitej cipky koralky aj flitre,takze to da zabrat..s tym "nezavadzanim" mas pravdu- zatila kazdemu vopred napisal,ci saty zvladne,resp. co to obnasa,prip. ak vedel,ze bude nejaka vyraznejsia zmena oproti originalu,hlavne so sa zdobenia tyka,tak to tiez napisal.. drzim palce s novym vyberom..:)
Odpovědět
@briona ahojky, tak ak ta naaaaahodou stopnu co sa fakt stava nahodne, tak sa to robi tak že platis - vasa ceska dan ( my mame 20% ) + dan z oblecenia, to ti vypocitaju na mieste, ... ja som si naposledy objednavala tovar z ciny - nie saty ale iny a mne vypocitali 26,7% z ceny co som mala na fakture co som posielala ;-) bohuzial ja som posielala vela cize som vela aj platila ]-(
Odpovědět
@ivka_alex Dobrá, tak to chápu a prostě a jednoduše ti domu poslali fakturu/složenku na tu částku a ty jsi to zaplatila nebo si to s nima musela řešit jinak?
Odpovědět
Profilova fotka
@monik24 promin, byla jsem na dovoleny. Pokud ti jeste neodpovedel, pis 2 mejly denne, rano a vecer. To neni vtip.
Odpovědět
Článek se načítá
@briona nie ja som platila wester union - ostala mi kopia, ty ked budes mat pay pal - tak tam si vytlacis kopiu zaplatenia, ... predlož tu kopiu kde je mensia suma, ... "faktura" bude pripnuta na baliku, tam bude napisane ze to je bud gifts alebo dress, neviem ako to napise a urcite tam Zimo da nejaku malinku sumu do 30dolarov, ... oni ti budu pocitat clo z tvojej uctenky
Odpovědět
@ivka_alex Aha, no tak uvidíme, snad to nějak zvládnu :-D.
Odpovědět
@rosny ja idem na dovolenku zajtra :) Zimo mi odpisal, ze bol na business trip, co ja silne o tom pochybujem....no,ale hlavne je,ze tie upravy ktore som chcela spravi ale, ze to bude trvat tak 3-4 dni, co ja budem na dovolenke, ale ked budem moct,tak aj v Turecku si najdem internet,len aby som mala tie saty :-D Dufam, ze uz budu fajn, lebo potom neviem ako dlho to trva,kym ti pridu saty??? nechcela by som to riskovat
Odpovědět
@baska468 Ahoj, vidim,ze mas oblubene saty, kt. ma oblecene Miley Cyrus. Neviem, ci rovna taketo saty som videla,ale skus pozriet tuto stranku. www.dinodirect.com kupovala som si tam saty pre druzicky, a vyzerali presne ako na obrazku a maju tam aj saty,kt. nosili hollywodske hviezdy. Mozno na tej stranke by si si nieco nasla. Maju tam aj reviews, cize vela ludi tam nakupuje a mozes si porovnat. Tie saty pre druzicky boli fakt dobry material a vyzerali uzasne a to naozaj zza par korun,lebo oni tam mavaju denne zlavy. Tak skus pozriet tam ;-)
Odpovědět
@monik24 ďakujem veľmi pekne za tip...:-) hneď idem pozrieť
Odpovědět
@monik24 a koľko si platila poštovné? a nevieš náhodou či je to z číny alebo odkiaľ?
Odpovědět
Profilova fotka
@monik24 pocitej tak tyden od ty doby, co ti rekne, ze to poslal, jinak od zaslaneho tracking number tak 2 dny tak hezkou dovku!!!
Odpovědět
Zimo mi píše jedna radosť :-)) uz sme sa dohodli na vysivke, dlzke zavoja a farbe siat, plus spodnicka a kompletna suma :-)) cele ma to vide cca 250€
Odpovědět
Profilova fotka
@ivka_alex tak se raduj dokud muzes, pac po odeslani prvni platby o nem tak na mesic ci dele neuslysis :-D
Odpovědět
@rosny to nevadííííí, hlavne že bude pekne šiť :-))
Odpovědět
@monik24 .Prosim ta a kolko ta vysla cca preprava a ako dlho si cakala na saty,ked si objednavala cez dinodirect ?Dakujem :-)
Odpovědět
@zmurka25 @baska468 No ja som si to davala posielat do Anglicka, pretoze tam zijem, ale ono vam to vypocita tu cenu na tej stranke aj s postovnym. Ja som si len isla po balicek na postu a to bolo vsetko :) Je to z ciny, a daju vam aj cislo podla ktoreho si mozete tracknut balicek na internete,takze budete presne vediet,ze kde to je. Myslim,ze je tam ta lehota tych 30dni, a ja som tie saty dostala asi tak na 30. den, ale to naozaj zalezi na poste, lebo mne to v Anglicku stalo aj jeden tyzden nez mi to poslali na moju adresu. Ja ked som objednavala tie saty pre druzicky, tak nakoniec im boli velke aspon o jedno cislo, ale to nemusi byt so vsetkymi satami...a nakoniec asi je lepsie vacsie ako mensie :)...ale to musite pozerat aj tie reviews ak teda nemate problemy s anglictinou,tak aj same uvidite, niekedy to tam pisu,ze treba radsej o jednu velkost menej, ...asi to bude tym,ze oni idu podla americkych velkosti :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Baby, ja som uplne zufala,zase mi ten Zimo nedpoveda na maily, uz je tomu tyzden a stale nemam moje saty. Uz druhy krat by som do tohto nesla, naozaj nevesty dobre si rozmyslite,ze ci si date saty robit cez Zima lebo j to len samy stres potom ako cakate na prerabku siat! Vobec neodpoveda na maily a ked mate len mesiac do svaddby je to naozaj hrozne ;-( Posielam denne maily a ja ani neviem,ze ci tie saty aj bud do tej svadby a kto vie ko dlho mu to bude trvat kym to posle,ked tam nie je iadna komunikacia. A to som si myslela ze aky je rychly,ked si tie saty objednate,ale potom ze o nom nic nepocujete aj to ked mu napisete,tak tro naozaj nie je profesionalita! TAKZE POZOR! Dobre si to zvazte!
Odpovědět
@monik24 Monik urcite ti saticky dojdu, ... myslim ze to nie je zimova chyba ze mas o mesiac svadbu, ty si si ho vybrala a sama si si zvolaila termin kedy si ich das sit, to za to on nempoze, ja staleobjednavam zo zahranicia a je uplne bezne ze baliky meskaju lebo ni esom jedina na svete pre ktoru vybavuju zakazku ! Nedavno mi balik meskal 3 tyzdne, koli zlemu pocasiu, mala si si asi zvoli skorsi termin sitia a bola by si bez stresou a pokial viem aj vela sa tu pisalo ze komunikacia so Zimom je komplikovana ale vzdy bola nakoniec happy end a spokojnost.
Odpovědět
No protože jsem nad šaty od něj malou chvilku taky uvažovala, občas si to tu přečtu. Co vím, tak skoro všechny holky měly problémy s komunikací, ale nakonec se všechny holky šatů dočkaly. Já do toho nakonec nešla, protože týdny nervů by mi za to nestály ani kdybych si objednávala v dostatečném předstihu. Ta jeho špatná komunikace by mi hodně vadila, nakonec jsem si koupila šaty z Madory po jedné nevěstě za super cenu. Ona Madora je docela dobré řešení pro většinu nevěst, které nechtějí mít šaty z půjčovny. I cena novýchšatů tam je cca 7-8 tisíc nejvíce a kvalita jistá.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ona i Zimova kvalita je jista a cena nesrovnatelna. Ta komunikace je dobra v ty dobe, kdy se upresnuji detaily, kdyz uz zacne delat na zakazce, tak nekomunikuje, az do fotky. Me sice rikal, ze 5 tydnu prace a tyden doprava, ale ja radsi pocitala s dvema mesicema a nakonec to tak vyslo. Popravde, se vsema starostma, co mam okolo svatby, jsem ani nemela moc cas s nervovovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@monik24 asi doslo k omylu, pac nikde neni psano, ze Zimo je rychly!!! Naopak, vsechny holky upozornujeme, ze ma skluzy s terminama a at objednavaji dost dopredu. Na druhou stranu to cekani se vyplati, pac ta jeho prace za to stoji. Takze bych to obratila HOLKY POZOR! POKUD OBJEDNAVATE OD ZIMA, TAK S DOSTATECNYM PREDSTIHEM. CCA 3 MESICE, AT SE NEMUSITE STRESOVAT.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?