Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
@bubblinkka : taky jsem si prohlížela jejich nabídku,ale i když mají šatů hodně ,tak bych si žádné nevybrala. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin i já s tebou nesouhlasím a naopak souhlasím co psaly holky. Sama teď mám doma šaty od "číňana" a můžu říct, že látka není vůbec tenká a už vůbec ne hnusná!! Hodně jsem kdysi slýchávala, že číňani šijou tzv. horkou nití, takže spoje toho moc nevydrží. Toho jsem se bála. Ale po důkladným prozkoumání mých šatů, můžu opravdu říct, že není číňan jako číňan! @terulilinka jasný, však já vím, že chceš šaty z tylu, ale ten korzet přece z tylu není ne?:-) Proto jsem dala jako příklad moje šaty, abys mrkla, jak korzet ze saténu vypadá a myslím, že v kombinaci s tylem to bude krááása;-)
Odpovědět
Ahojte dievacata. Vcera som si zobrala jeden obrazok z Asap a isla ho ukazat kamoske, co vlastni salon. Zhrozila sa, ze snad si nechcem poslat saty z Ciny, ze jej ich tam chodia zeny ukazovat, aby im ich prerobila, lebo su krivo usite alebo sa ich chcu zbavit a predat. Urcite je vela z vas spokojnych s kupou takychto siat, ale su i taketo negativne ohlasy. Ponukla mi, ze mi saty da usit podla ich obrazka a mam ich za tyzden. Skuste sa aj vy spytat u vas v salonoch, ci vam podla ich obrazku neusiju saty.
Odpovědět
@mishkab : Tady mají holky šikovného číňana ,který šije rovně ;-) a pěkné šaty a už je prověřený několika nevěstami, takže asi do salonu nemají potřebu chodit.A stejně v hodně salonech mají právě šaty z číny a ani to nevěsty nevědí. ;-) Můžeš se podívat na šaty od Zuziiička jestli se ti zdají tak špatné,posuď sama. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že se v Číně šije už téměř vše...jen se to pak prodává pod různými značkami... ;-) ale tím nezpochybňuju, že se dá narazit na opravdu špatného krejčího s horkou jehlou... Hm...v light in the box asi nevyberu, tak nejspíš skončím u "Dear friend"... :-) Zimo...
Odpovědět
No, holky, mě spíš uráželo jak se tu navážíte do českých švadlen. Jasně, že nemluvím o vesnických tetkách, které celý život spravují na koleni rozpárané kalhoty. Ale po ČR je několik švadlen, které šijí velice kvalitně a z kvalitních materiálů. Dost mě rozesmálo,. že si tady jedna nevěsta myslela, že ani nemějí plisovací stroj!! A že je rozdíl, když vám ušiju šaty z poly-něčeho a z hedvábí, to je snad jasné. Podle mě materiál dělá asi nejvíc. A čínané používají co možno nejméně kvalitní látky,čímž na šatech získávají nejvyšší marži. Ono jak asi budou šaty kvalití, když stojí 5 tisíc?? A ještě jsou tak bohaté? Zase si holky nemyslete, že vám někdo dělá charitu....ty šaty jsou levné i tím, že se prostě použije levnější, méně dobrý materiál. Kdybyste ty šaty šily z hedvábí, za 5 tisíc pořídíte tak max látku. Za kvalitu se prostě v dnešním světě platí a věřte mi, že zkušenější oko ty šaty pozná. A vůbec bych vlastě lidi nepodceňovala, rozdíl mezi umělotinou (tenčí, divně lesklá, méně jemná). BTW není to tak dlouho, co si na ty látky stěžovaly i zákaznice od Zima zde a foru. Diskutovat o tom, co půjčují v levnějších salonech, vůbec nebudu, protože máte správně pravdu, že je to kolikrát to samé, co ušije ten čínan přes ebay. Možná si to od něj i nechávají šít. Na závěr - každý nechť má šaty, jaké chce, o tom žádná! Nenapadlo by mě sem ani přispívat, jen jsem chtěla trochu opravit to, co se tu psalo o českých švadlenkách, kterých si moc vážím (těch, ke kterým chodím)
Odpovědět
@aimirin : ja myslim,ze ziadne velke utoky na ceske svadlenky sa tu nekonali- to ze nejaka konkretna nema plisovaci stroj- pokial sa nespecializuje na spolocenske saty, podla mna takisto nie je ziadna tragedia, je podla mna normalne (ak by ho mala pouzit raz za rok,tak sa jej asi nevyplati..)..inde ho zase mozu mat ako samozrejmost.. verim,ze aj u nas niektore krajcirky zvladnu svadobne saty krasne (ja som bohuzial vo svojom okoli taku nenasla,resp. som nemala referencie..).. co sa tyka porovnavania cien latok a v podstate aj ceny konecneho vyrobku,myslim,ze porovnavat cinsky a europsky trh obecne sa neda..citala som tu aj prispevok od baby,ktorej sama krajcirka,ked jej robila drobne upravy na satach z ciny ,povedala,ze za taku cenu by u nas ,ani v blizkom okoli latku v podobnej kvalite nezohnala a saty ohodnotila ako velmi kvalitne a profesionalne usite..trh v cine nepochybne vacsi :) a vzhladom k tomu,ze vela (ak nie vacsina) velkych aj znamych odevnych firiem si dava sit svoje produkty u nich,tak sa tam daju iste za dobru cenu zohnat aj kvalitnejsie latky..tym samozrejme netvrdim,ze priamo tie najluxusnejsie..a ani cena prace sa asi uplne porovnavat neda.. a co sa tyka latok u nas - sama som si pred casom zhanala latku na saty na redovy,ktore si mimochodom nechavam sit u nas doma a latka (z mojho pohladu) podobnej kvality stala v centre bratislavy 28 eur za meter, u nas na vychode 8 ..takze vyssia cena nemusi vzdy jednoznacne znamenat vyssiu kvalitu a naopak..a to ze su cinania lacni neznamena,ze musia byt nutne nekvalitni..
Odpovědět
To máš pravdu, že jsou v Číně levnější pracovní síly i látky. ALE kvalitní látky ten trh moc nezná, vezmi si třeba kvalitní krajky nebo hedvábí, to se určitě na svatební šaty nedováží z Číny. Máš ale pravdu, že ne vždy vysoká cena=kvalita. Mně třeba ty samé šaty v jednom krejčovství nacenili na 30 tis a v jiném na 9 tis.
Odpovědět
Když už se tady rozebírají látky. Může mi někdo, prosím, poradit, když originál šaty jsou z hedvábí, tak která látka ho nejlépe nahradí. Díky.
Odpovědět
@aimirin jak píše bubblinkka, měla jsem na mysli svoji švadlenku, která plisování nedělá a proto nemá plisovací stroj a určitě není jediná... viděla jsem dosti šatů od českých švadlenek a svoje jednoduché společenské jsem hodně oplakala a proto v české šití nemám důvěru... nevěsty zde na fóru, které mají své šaty např. od Zima jsou velmi spokojené a budou se v nich cítit ve svůj den skvěle a o to jde ne? Myslím, že se bude vzpomínat na to, jak byla nevěsta krásná, šťastná a měla vše hezky připravené, než to, odkud měla šaty
Odpovědět
No, to každopádně, o tom žádná :-)
Odpovědět
@aimirin ale proc bych mela mit tu nejkvalitnejsi latku, kdyz se za A jedna o saty, ktere budu mit jedinkrat na sobe na jeden jediny den (na "dalsi" svatbu bych si ev. poridila jine) a za B saty z pujcovny musi mit zakonite pevnejsi latky, aby vydrzely opakovane cisteni a pujcovani.. logika k logice.. proste saty koupit a basta. radsi ty penize vrazim do svatebni cesty nez pujcovat saty za 15tis ktere mozna v reale stejne prisly z tovarny z ciny a staly salon 4tis..
Odpovědět
Článek se načítá
@aimirin :jedna moje zkušenost .Ptala jsem se v saloně s luxusními značkovými šaty,z čeho je ten satén ,nebo taft,jestli je z přírodního materiálu,třeba hedvábí .Prostě mi nechtěli odpovědět.Takže jsem si udělala závěr,že ani šaty nejlepších značek nejsou z přírodních materiálů. :-|
Odpovědět
Vidim, ze ste natolko presvedcene o tom, ze tieto saty su super, ze vyvraciate akykolvek negativny nazor. Ja som len chcela povedat, ze tu su tiez sikovne a ochotne majitelky salonov, ktore vam daju usit saty a mozete si ich pocas sitia aj vyskusat a vybrat si akukolvek latku a zdobenie a bud si ich potom kupit alebo ich nechat v salone na dalsie poziciavanie. Naco ist do Ciny, ked sa to da aj u nas?
Odpovědět
@mishkab to ti nikdo nebere, spis je to mysleno obecne proti pujcovani satu a ve prospech jejich porizovani, at odkukdkoliv :-)
Odpovědět
teda nevím, co to bylo za luxusní salon, ale v Praze znám několik, které šaty z hedvábí apod. půjčují...
Odpovědět
@aimirin :rači ho psát nebudu neb fanynky této značky z jiné diskuze by mě rozcupovaly. :-)
Odpovědět
@mishkab Na Moravě je také firma, která šije svatební šaty. Jejich modely jsou k vidění v salonu Nevěsta. Můžu říci, že v tomto salonu se mi líbily šaty nejméně :-( Nelíbily se mi látky ani výšivky a to jsem zkoušela asi deset různých modelů. Vybrala ze všech šatů v salonu sama asi 5, a dalších 5 mi přinesla asistentka. Takže ani tam bych si své šaty nedala šít, i když mají takovou historii. Budu ráda, když mi někdo dá kokrétní tip na ušití šatů u nás ;-)
Odpovědět
@misula.g : Vím asi kterou firmu myslíš a mám z ní taky takový dojem
Odpovědět
@mishkab : nejde ani tak o vyvracanie kazdeho negativneho nazoru, skor o polemiku s "cierno-bielym" vnimanim veci..takisto ako ceske, resp. slovenske svadlenky nepatria zjavne vsetky do jedneho vreca, netvrdila by som to ani o predajcoch z ciny..ani u nas nie je vsetok tovar super luxusny, takisto ako v cine nie je vsetko smejd.. tiez si myslim,ze kvalitu latky strednej, pripadne vyssej strednej od spickovej triedy casto rozozna len odbornik, takze ak su satky pekne, dobre usite, vkusne ozdobene, dobre sadnu a nevesta sa v nich citi dobre bez toho,aby mala pocit nejakeho vnuteneho kompromisu, tak je sum a fuk odkial su.. co sa tyka toho sitia v salone, o takej moznosti som nevedela, myslim,ze na taky salon treba mat aj stastie, iste to nie je bezna sluzba, takze super ,ze si taky nasla,prajem dobre skusenosti a spokojnost so satkami...
Odpovědět
@bubblinkka : Máš už doma šaty od Zima?
Odpovědět
Ahoj, doporučuji švadlenky, které spolupracují s prodejnou látek Marlen, výborné jsou některé návrhářky, to ani nemusím vypisovat, pak super je salon Linia v Křemencové. Kdyžtak SZ.
Odpovědět
Když už se tady rozebírají látky. Může mi někdo, prosím, poradit, když originál šaty jsou z hedvábí, tak která látka ho nejlépe nahradí. Díky.
Odpovědět
@bubblinkka mas pravdu, ja som tiez rozmyslala nad satami z Ciny, to skor ta majitelka salonu-kamoska ma odradila svojou skusenostou. Drzim palce vsetkym dievcatam, ktore si objednali alebo objednaju saty zo zahranicia.
Odpovědět
@radkaja : este nie, idem si pre ne v sobotu- dufam :)
Odpovědět
@bubblinkka : už se těšíme na fotky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@adlina já chci mít vyšívané a z tylu od Zima:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja no on mi napsal že ten originál má taky jen 3 vrstvy.. tak ted netuším co na to napsat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja a myslíš, že teda ty 3 vrstvy stačí aby vypadaly jako ty co chci??
Odpovědět
@terulilinka :asi stačí ,ale musí být hodně nařasené , několikanásobek šířky sukně.To bys mu mohla zdůraznit.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?