Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
Mala viki : jo jo :-D :-D
Odpovědět
Ifoun: Souhlas :-) Já teda chápu, že málokdo má na zakoupení originálních šateček za 150tis u návrháře. Ale není třeba to stavět do roviny, že neexistuje nic jiného, jen je buď ušít za čtyři tisíce v asii nebo si je koupit originál za 150tis. Abych rozvedla svoji zkušenost - sestřenka si šíla svatebky. Svatba nebyla nijak honosná a velká, rozhodla se je tedy šít u Zima a to model Levante z Andělského studia. Zapůjčení tam stojí asi 8 tisíc, rozhodla se, že ušetří. Výsledek byl asi takový - nebudu to lhát, že se všichni chytali za hlavu a zkoumali její svatebky. Starším lidem - babičce, dědovi...to bylo úplně jedno a naopak jí chválili samozřejmě, jak je krásná nevěsta. Rozhodně nic nepoznali. Ovšem můj přítel jak to viděl, tak mi pošeptal, kde to proboha vzala a jestli si to snad nešila sama (její máma šije). Pravdou je, že látka byla nepřirozeně lesklá, prostě umělá, nehezká, tenká. Šaty nebyly úplně na tělo, byť předpokládám, že se posílají míry - bylo poznat, že v korzetové části hůř sedí. Ozdoby byly mnohem jednodušší, méně hezké, v jiné barvě, než měly být. Původně ty šaty nádherně zdůraznily pas a hrudník a sukně měla být lehká a bohatá, tohle byl prostě hadr. No a co víc - sestřenka začala litovat své koupě a ač si fakt nikdo ničeho samozřejmě nevšiml, pořád jí v hlavě šrotuje, proč si je nakonec nepůjčila. Takže to je mé poměrně detailní seznámení s šatečkama z ebay. Abych jen nekritizovala, šaty na převlečení byly jednoduché splývavé červené a dopadly řekla bych v normě. Takže záleží na každém, jak zváží pro a proti.
Odpovědět
A byly ty šaty fakt přímo od Zima ,nebyl to nějaký jiný číňan ?
Odpovědět
To byly jediné, které jsem viděla od Zima, jiné už byly od jiných lidí :-) A taky podotýkám, že narozdíl od jiných případů je sestřenka aspoň nemusela přešívat, např znám holku, co dostala šaty kratší a to už se těžko napravuje
Odpovědět
aimirin: A ty sis na zaklade trechto zkusenosti vzdala do hlavy poslani, ze tu budes opakovane psat jak jsou saty z ciny nekvalitni, umele, atd..... Nekomu to holt vyjde, nekomu ne, ale je nas tady dost s pozitivni zkusenosti...ale mel si porad dokola to svoje. No nic, uz me to prestava bavit. Zrejme mas nejakej mindrak a musis ho tu ventilovat. A klidne me nahlas, ze se nedrzim pravidel diskuze, je mi to fuk.
Odpovědět
Ja bych byla proto, uzamknout tohle tema, protoze tady vlastne uz VSE bylo receno! :-)
Odpovědět
Já myslím, že se najde dost holek, co bude chtít šít své šaty přes ebay a budou si tu chtít sdělovat zkušenosti, tak proč to tu uzamykat? Kvikinek - tohle jsem tu ale psala poprvé ;-) A dokonce jsem u toho neměla potřebu nikoho urážet. Skoro bych řekla, že jsi zbytečně agresivní. Jinak teda doufám, že internet je dostatečně anonymní, protože sestřenka by z toho radost neměla.
Odpovědět
Aimirin, protoze kdokoliv napise svuj nazor, ktery se vymyka - joooo jsou super saty pres ebay z ciny - tak je proste vyvrhel a mimo spolecnost, nemluve o obvinovani z nepsanych urazek :-D napr. vsechny ktere nemaji a ani nebudou mit saty z ciny tak jsou zavistive a zavidi to tady ostatnim :-D no to me po*er 8-( :-D
Odpovědět
Přijde ti tohle jako nepsaná urážka "Zrejme mas nejakej mindrak a musis ho tu ventilovat"? Já chápu, že holkám, který ty šaty už mají, se tohle nemusí líbit a byla bych pitomá, kdybych to neočekávala. Ale pro ty, které to teprve zvažují, je tohle forum myslím přínosné
Odpovědět
aimirin ja urazliva nejsem, jen casto tady nechapu tyhle vypadky. Ty ano? Pokud ano, tak nechapu, proc tedy tady pises svuj nazor - mozna proto. Byl to pouze navrh, ktery stejne pravdepodobne nikdo nevyslysi, pripadne je lepsi to nepsat do konkretniho fora, ale primo do beremese. Ano pro nektere to muze byt prinosne, pro nektere ztrata casu. Proc tu jsi Ty? Ano chapu, mas taky pravo na nazor - jak je to i v nadpisu, ale mozna si jeste nepochopila, ze to holky tady proste neberou v potaz.
Odpovědět
Gepe - a proč si myslíš, že to všechny neberou v potaz? Už se mě pár holek ptalo na šití v Čr... ;-) No máš pravdu, že když jsem ty výpadky očekávala, neměla jsem sem rovnou psát, že? Teď budu za tu zlou a hádavou. Ale prostě chtěla jsem napsat svůj názor a nabídnout alternativy, mám ostatně s šatama z číny ne osobní, ale docela blízkou zkušenost. A s nějakými zlými jazyky se na internetu tak nějak počítat musí. Ostatně pokud já tvrdím, že se mi šaty z Číny nelíbí, v podstatě tím holkám, co ty šaty mají, píšu, že se mi nelíbí JEJICH šaty...Proto píšu, že chápu jjich ukřivděnou reakci. Ale jako sorry, nezdá se mi úplně správné "mít" špatnou zkušenost se šaty od Zima a nenapsat ji sem, tobě jo?
Odpovědět
Aimirin, kdyz se podivas o nejakou stranku zpetne, tak sama jsem psala ze se mi ty saty nelibi, nemluve o tom kdyz Ty sama sdelis svoji byt ne primo osobni zkusenost. Nejsem zrovna ta, ktera rika ze by sem clovek nemel psat zkusenost a nazor - kor kdyz jsou negativni. :-) Dobrou noc a na me se zlobit ci rozcilovat nemusis ;-) ja z ebay ci ciny mit saty nebudu.
Odpovědět
Článek se načítá
Ale houbeles, já se nerozčiluju :-) Tak dobrou noc a raději tedy někde jinde v jiném tématu :-))
Odpovědět
Protože šaty Ifoun a sestřenice od Aimirin byly ušité z taftu(originál Levante jsou) tak to vypadá ,že Zimo nemá pěkný a kvalitní taft. Je tedy lepší si u něho nechat šít šaty ze saténu ,protože Kvikinek ,Zuziček ,Pellullinka,Babuum,Glumbi ....mají nádherné a povedené saténové šaty.
Odpovědět
Ve starší diskuzi jsem našla ,že Zimo napsal Glumbi ,že má hodně lesklý taft ,že má raději chtít na své šaty satén.
Odpovědět
Profilova fotka
radkaja: ale já si na látku nestěžovala (i když jsem říkala, že taft od MS je hezčí, ale od Zima je taky oka), já jen psala, že to provedení nebylo úplně oka. Myslím, že šití ze saténu by to neovlivnilo.
Odpovědět
Ostrejsi jsem mozna proto, ze mam dostatek zkusenosti s tim, kdyz se do diskuze zapoji nekdo, kdo tam chodi vylozene prudit, mele si tu svou, rejpe do ostatnich a jenom se tim bavi....nebo si pripadne dela skrytou reklamu a odrazuje lidi od puvodniho zameru...aimirin tak na me proste pusobi. A ted uz vecne k diskuzi - ja jsem mela na satech pouzity taft a vubec mi to neprislo moc leskle a myslim, ze Zuzicek taky, protoze ma uplne stejne saty jako ja, akorat s vleckou a pocitam, ze latky se zimem detailne neresila. Ja ano, puvodne mi navrhoval saten, ale saty podle kterych se silo byly kombinaci taftu a organzy. Saten mam pouzity pouze na jednu ze spodnic.
Odpovědět
Profilova fotka
Prepánajána, je jasné, ze za tú cenu z ciny nemozte cakat rovnaku kvalitu ako maju znackove saty, ktorych pozicanie stojí 3-4x tolko ako nove saty z ciny..dolezite je zvazit si, ci to co za tu cenu dostanes splní tvoje predstavy a ocakavania..ako som uz povedala, moja skusenost je dobra..saty mi sadli ako uliate, s kvalitou latky som bola spokojna, dokonca ked som posielala miery, dala som dlzku o 5cm viac a presne o tolko som ich musela skracovat (takze upravy boli vlastne nutne kvoli mojej nedovere) - neboli usite ani u Zima ani Asapa.. Na druhej strane kamoska si dala usit saty z ciny a nebola spokojna vobec, krajka bola uplne leskla a posobila umelo, nakoniec si pozicala saty z pozicovne (aj to som uz spominala!) - netusim, kto jej to sil takze na zaver chcem povedat len to, ze rozhodne si treba davat pozor na predajcu a urcite je toto forum dobre na to, ze sa tu nevesty dozvedia o všetkých rizikách, ktoré z nakupu z cíny vyplyvaju..kto do toho rizika ist nechce nech nejde, ale nachapem, ze takýto ľudia majú potrebu za kazdu cenu vseobecne zhadzovat saty usite v číne..ja nemam potrebu zhadzovat kvalitu siat usitych v CR/SR (rozhodne sa najdu aj podarene aj nepodarky) a ani sa nepovazujem za povolanu hodnodit ci je lepsie si dat saty usit doma alebo v zahranici..kazdy nech sa rozhodne na zaklade vlastnych moznosti a preferencii..
Odpovědět
Profilova fotka
Děvčata jsem překvapená, jak Vás neustále dokola baví řešit jednu věc. Jedna to začne a všichni se toho chytnete, jak štěnice. Mě jsou šaty od Zima naprosto dokonale dobře, žádný problém nic i materiál je vynikající. A hlavné žádné úpravy. Ať si každá pořídí šaty jaký chce a od koho chce (originál, číňan, cena atd.) je to každého věc. Nelze přehlédnou, jak se k tomu každá staví i když váš názor nikdo nebere, ale bavit se o tom furt už je opravdu dost. Některé ukazujete, že vy máte na to si půjčit dražší šaty (originál) a my co máme od levnější (čínaň) jsme v té nejnižší tříde. Každá jsme jiná a jak říká vierka0:Každý ať se rozhodně na základě vlastních možností a preferencí. Řekli jste svůj názor OK, ale dokola to opakovat nemusí.
Odpovědět
Profilova fotka
zuzicek: promiň, ale myslím, žes nepochopila smysl diskuze, tady sbírají názory ty, které o koupi uvažují, takže myslím, že by bylo divné sem psát jen ódy na šaty z Číny. A že holky, co jsou proti kopiím, reagují? Aby ne, když tu slyší, že jsou nadřazené a pohradají ostatními. A přesně jak říkáš ty: každý se musí rozhodnout sám, proto ale potřebuje názor co nejvíce lidí, tzn. i těch, kteří třeba o šatech od Zima uvažovaly, ale podařil ose jim sehnat dobré ve výprodeji, těch, které spokojené nejsou, těch, které jsou naopak nadšené a doporučí konkrétního prodejce. Stěžuješ si, že tu někdo opakuje svůj názor, ale ty to přeci děláš taky, tak kde je problém? A nevím, proč někdo, kdo si půjčuje originál, se podle tebe automaticky povyšuje nad ostatní - nakonec když si někdo půjčuje, tak by taky mohl být socka, že nemá na koupi. Nemám ráda tyto předsudky - půjčuješ si šaty za deset tisíc? Seš mrcha, která se povyšuje.
Odpovědět
Profilova fotka
Ifoun: Přečti si pár diskuzí zpět a jen, když to čtu to vyzní tak, jak popisuji. Pochopila jsem velmi dobře tuto diskuzi. A mě je osobně jedno odkud kdo šaty má a kolik za ně zaplatí je to každého věc. Pokud je spokojená, tak není co řešit. Přeju všem ať se rozhodli jakkoliv hlavně, že jsou spokojený ony a klapne to tak, jak má. Holky co šaty už mají od Zima mají po svatbě, když se kouknou, jak jsou šité atd. si už dle toho můžou udělát svůj názor, zda teda si je nechat ušít nebo raději preferují šaty v půjčovně.
Odpovědět
Profilova fotka
Ifoun: nezlob se, ale jsem stejného názoru co kvikinek.
Odpovědět
Ja souhlasim s ifounkou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
gepe: A to je ono, každá má svůj názor no a co, tak ať ho má. Proč to, ale někdo kritizuje, když s tím nemá zkušenosti? Volba je na každé z nás. Zim je fajn číňan šije super šaty od originálu k nerozněnání, pravda látky jsou inačí než na originálech, ale proč brát tu radost holkám.
Odpovědět
Profilova fotka
Osobně mám šaty od Zima, prala jsem v pračce, nikde se nepářou a jsem spokojená. Ukazovala jsem v salonu Adina, jelikož jsem potřebovala spodnici. A byli naprosto nadšený, jak jsou šitý a že jsou fakt super.
Odpovědět
zuzicek: ja jim ale tu radost neberu prece. Kazdy ma pravo volby, ale jak psala ifoun, i ja jsem napr. byla oznacena za zavistivou kdyz nebudu mit saty z ebay - od Zima ci nekoho podobneho... a ifoun to vystihla presne za me.
Odpovědět
Profilova fotka
To není o tom mít šaty od Zima či z ebay. Někdo dá za orginál za dobrou cenu byť na 4 dny někdo chce dát za ušité šaty od číňana buď za levnější cenu, jelikož třeba za šaty v salonu nemá nebo je chce mít na památku to už je pak rozhodnutí každé znás. Každopádně rozhodnutí je na každé. Vycházejí co se ceny týče atd., ale rozhodně to není o tom, že pokud nebudeš mít šaty od Zima nejsi IN a naopak to platí pro originální šaty ze salonu.
Odpovědět
Profilova fotka
zuzicek: ale já třeba zkušenost mám, aimrin taky (se sestřenkou), ale stejně říkáš, že nemáme obtěžovat. Já práci Zima nepomlouvám, myslím, že za ty peníze odvedl dobrou práci. Nikomu radost neberu, jen myslím, že jsou potřeba názory i těch ne stopro spokojených, aby každý věděl, do čeho jde. Pelu má třeba moc hezké šaty a podle fotek vypadají fakt výborně, jenže je tu taky spousta holek, co má na sobě pytel, který je od originálu vzdálený na sto honů. Tak to holt chodí. Nikdo nikomu radost nebere. Naopak by jim mohlo vzít radost to, že se tu dočtou, že z Číny je to k nerozeznání, ale přijde jim něco úplně jiného...
Odpovědět
Profilova fotka
Ifoun: Záleží od kterého číňana to mají. Jak bylo již řečeno, že není číňan jako číňan. Pokud mohu mluvit co se Zima týče je fakt dost dobrý a přesvědčit se můžete, jak už jsi říkala Pelu, kvikinek, já je mám také atd. Pokud to je do jiného, tak se pak nedivím, že máte špatné zkušenosti. A neřekla jsem, že nemáte obtěžovat.
Odpovědět
Profilova fotka
zuzicek: ale já mám taky šaty od Zima :) Hezké, ale nejsou prostě stopro :-| A vůbec, tak se nehádejme, ni? teda já se ani nehádám, já jen tak melu :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?