Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
Vierka - já se o tom už nechci bavit. Spousta holek to pojala jako útok (pár ne a zeptalo se mě na česká krejčovství). A já už jsem stejně vše důležité napsala. Ale tedy na pár svatbách už jsem byla a tedy mohu zodpovědně říci, že jsem šaty z číny už viděla a ne jen jedny. Plus jsem viděla některé obrázky, kde byl detail látky. A ostatně si umím spočítat, kolik stojí která látka, byť i za levno na východě
Odpovědět
Profilova fotka
Aimirin, prajem ti, nech ti svadba dopadne co najlepsie:)všetko dobre..
Odpovědět
vierka0 chapu ze jsi bojovnice do umoru kosti za usiti satu v cine - tedy aspon to takovy dojem dela. Jen je skoda, ze proste nejsi schopna prekousnout jiny nazor nez mas Ty. Souhlasim s aimirin, ze kolikrat staci projet salony a ve vyprodejich byvaji krasne saty a za dobre ceny. Netvrdim ze u cinanu neudelaji pekne saty, ale nektere ktere jsem uz videla proste nezlobte se na me, vypadaji jako hadr, u nekterych jsou spatne vysivky apod., nektere evidentne slecne vubec nesedly.
Odpovědět
Profilova fotka
No Gepe, zrejme si necitala moj prispevok o 20.19hod..rozhodne nemienim bojovat "do umoru kosti za usitie siat v cine" :) dobre ma to pobavilo:) je mi absolutne jedno, kto si ake saty oblecie na vlastnu svadbu..rovnako si myslim, ze je absolutne jedno ci su to znackove saty alebo cinske, ak je spokojna nevesta (zato vy si to nemyslite!).. no ako som uz povedala, nie všetky šaty z číny su umeliny, ako to tu niekto prezentuje a ani netvrdim, ze niektore su nepodarky (kazdy, kto si objedna saty z ciny podstupuje toto riziko, sme dospelí a zodpovední sami za seba)..a vsimni si, ze nikto ta tu nepresviedca, ze cinske saty su lepsie ako saty znackove alebo vyrobene tu u nas..zato z vas /gepe, aimirin/ mam pocit, ze ine saty ani neexistuju.. ved ked ty cinske nechces, tak si ich nekupuj, len mi vadi, ze za kazdu cenu potrebujete zhadzovat kvalitu cinskych siat..tot vsio.. a vobec cela tato debata nevedie k nicomu..idem sa radsej venovat manzelovi:)
Odpovědět
vierka0 Ty nevis co si myslim :-) bez se venovat, bude to tak lepsi ;-)
Odpovědět
snad nevadi ze sa zapojim aj ja do debaty ;-) bola tu zmienovana alkapinka, ktora je momentalne ak sa nemylim na svadobnej ceste :-) ona bola zrejme jednou z poslednych co si objednali saty cez tu sprostredkovatelku na Asapa, teda aspon z tych co tu verejne pisali (mozno boli aj ine ale ked im prislo nieco s cim neboli spokojné, radsej sa "nepochvalili"). V tom case este Zimo nebol taky popularny, ani vlastne neviem ktora s nim prisla prva a doporucila ho ale dovolim si tvrdit, ze vacsina siat od Zima bola o triedu vyssie ako od Asapa, ten sa totiz stale viac kazil, stal sa nespolahlivym a samozrejme, ze holky uz nesli do takeho rizika. Okrem uz spominanych holiek si pamatam aj ine co si dali sit saty u Zima (napr. Roble) ale nebudem ich tu spominat lebo neviem ci by sa im to pacilo. 8-) V kazdom pripade boli velmi vydarene a sadli im, nic im nikde neodstavalo a pokial viem, nemuseli riesit upravy, ked tak dlzku ale to predsa riesia aj v salone, kde aj zuzuju a upravuju original na postavu. "Trosku" sa tak vyznam do latok a dovolim si tvrdit, ze prave tieto co spominam od Zima neboli ziadne sustiaky ani iny tenky leskly umely smejd. Rozdiel medzi tymito satami a satami zo salonu na fotkach vobec nebol poznat, samozrejme, ze na svadbe som tym holkam nebola a nemohla som si osahat tie saty, ja len pisem, ako vyzerali na fotkach a mozem ich teda porovnat len na zaklade fotiek s inymi satami, ktorych su tu na mraky ;-) a teda vyssie zmienovane holky vid napr. Pellulinka sa urcite nemaju za co hanbit, mozu byt spokojne, ich saty neboli horsie ako original (schvalne som si pozrela ine fotky originalov a tychto do Zima), ani nevyzerali ako lacna kopia sita u Cinana, a keby to sem nenanapisala, ze objednavala od Zima, ani by to nikoho nenapadlo, ze nie su zo salonu. Zaroven by som chcela este poznament taky detail, ze vacsina svadobcanov (a mozno aj vsetci :-D ) sa nevyznaju v modeloch jednotlivych znaciek (Pronovias, Maggie atd...) a absolutne netusia odkial tie saty ma ;-) oni vedia len posudit (aj vlastna skusenost ;-) ) ako v nich nevesta vyzera a myslim, ze zrovna u Pellu by to ani nikoho nenapadlo ze ich nema zo znackoveho salonu. Este detail: ja tieto holky nepoznam, pisem len svoj nazor 8-) Co sa tyka tych umelotin a prezdobenia, tak miesto Zima by som skor oznacila saty site a kupovane tu nedaleko u susedov :-p ale nechcem sa dotknut tej skupiny neviest, zas len pisem svoj dojem aky na mna robia a teda prave tieto saty mi pridu (na zaklade foto) ze nie su zrovna z vysokokvalitneho materialu. Myslim ze je to cele o tom, kto ma ake moznosti, co je pre koho podstatne a krasne, kazdy to citi nejako inak. v BA je pozicovne v jednom salone 600 EUR (cca 18.000,-SK), maju narvano, t.j. x neviest da za to tolko penazi na 1 den, ale je to ich vec, kazdy vyhodi prachy za nieco ine. Potom su take co si nechavaju sit u krajcirok (navrharky, vlastny model a pod.) ale mne osobne sa viac pacili saty od Zima ako tie "navrharske", je to len vec vkusu. Takisto sa da zohnat aj lacnejsie pozicovne, ako tu pisete, ze treba behat, zhanat, sledovat vypredaje, preklikavat rozne stranky na nete ale treba si uvedomit, ze nie kazda je na toto, niektore to proste nebavi alebo nechcu tym zabit tolko casu, co asi nepopriete, ze je casovo narocne 8-) jasne, ze moze mat niektora stastie a zrovna natrafit na lacne a znackove a co im aj super sadnu hned na uvod svojho hladania siat ale to je zbytocne tu riesit, vsetky take stastie mat asi nebudu ;-) No a potom je tu skupinka co sa rozhodne zariskovat a berie to s tym, ze to bud vyjde alebo nie a objedna si u Zima. Nestoji to majland a kedy nevysli, finnacne to nezruinuje ale je to na kazdom ci je ochotny podstupit taketo riziko. 8-) Kazdy nech si vyberie co mu viac vyhovuje ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No claire, citas mi myslienky:)
Odpovědět
Profilova fotka
Lépe bych to asi nevystihla Claire.
Odpovědět
Souhlasim, kdo takto usite saty nevidel v realu, mel by se zdrzet kritiky, protoze obecne nelze pausalizovat, ze to to je z ciny je nekvalitni.
Odpovědět
Profilova fotka
SOUHLASÍM
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já mám už opravené svoje šaty od Zima (ne svatební, popůlnoční), líbí se mi, ale jisté kvalitativní nedostatky to má: měla být po celé délce šněrovačka, ale končí dole zipem, takže to pak dělá divný přechod, pokud je ptřeba plně stáhnout, vnitřní háčky jsou jen na jedné straně (takže je není za co zaháknout), látka kolem šněrovačky nejde pomalu od sebe, ale takovým hrbem (neumím popsat, švadlena na to nadávala, specializuje se na šití korzetů, takže tomu rozumí), materiál za ty peníze oka, proti taftu od MS ale slabota. Měly být široké jan na rock'n'roll, ale musel se dokoupit tyl na vytvoření spodničky, zato látky na sukni bylo hrozně moc, takže to bylo jak kroj (švadlena musela vypárat a ubrat). Celkově hodnotím tak, že za 75 eur oka, oprava za 1100 už to dost prodražuje, ale jsem ráda, že je mám. Příště bych šla případně do něčeho jednoduššího nebo u místní švadleny (tu svoji jsem objevila až po objednání). Do svatebních šatů bych nešla vůbec - představa, že by to dopadlo na takové velké předělávky, tak bych asi upadla nervama. Navíc nemám konfekční velikost, takže ušít něco na mě je asi opruz :-D Takže za mě Zimo ano, pokud má kdokoliv odvahu a nevadí mu případná horší kvalita materiálu vůči top značkám (ale na druhou stranu te materiál odpovídá šatům třeba z Adinym takže já nevidím problém). Pro mě je problém jen v kopírování šatů, ale každý má holt laťku jinde, vadí mi falešné kabelky, ale nechodím za nikým na ulici ho na to upozorňovat. Nelíbí se mi kopírování šatů, ale když to nevadí nevěstě, ať si to s pánem bohem užije. Jen bych se chtěla zastat holek, co jsou proti těmto šatům - ony neříkají, že jsou hnusné a pod úroveň, jen že mají případně horší matroš než např. MS a že jim jaksi vadí plagiátorství. Takže, dámy, slunce v duši a hlavně klíííííd, Mirečku 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: hezky napsáno, jako vždy ;-) ty jsi ale spisovatelka :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Co je to MS?:-) Mě by zajímalo, jak si slečny zdůvodňují, že ty šaty jsou tak levné? Když to není na úkor kvality, tak proč tedy?
Odpovědět
Profilova fotka
MS je Maggie Sottero.
Odpovědět
holky že vás to furt baví :-D každá ať si dělá jak uzná za vhodný
Odpovědět
Profilova fotka
kata: dyť přesně to píšu ;-)
Odpovědět
ifoun - jasan já to myslela všeobecně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aimirin - samozrejme do istej miery je to aj na ukor kvality, ide o to do akej miery to komu vyhovuje. Ak chces, aby ti topanky vydrzali par rokov, kupis si kvalitne kozene, goratexove atd... ale napr u svadobnych siat nie je az tak dolezite (aspon pre mna) aby bol material najvyssej kvality - ale ani uplny smejd - kazdopadne su to saty na jeden den. Podla mna dolezitejsi faktor, urcujuci cenu siat je to co ta cena musi pokryt - u original siat je to - plat dizajnera, prenajom priestorov atelierov, kde tvoria, fotograf, ktory tie modely nafoti, reklama a marketing, plat krajcirov a samozrejme material, a mnoho mnoho dalsich poloziek. U siat z Ciny, platis za material a plat krajcirovi, a nejaku tu reklamu na internete. Podla mna ide u kazdeho o to, co si moze dovolit a ako sa sam vysporiada s tym, ze vlastne ide o ilegalnu reprodukciu a tu zase ja nevidim rozdiel v tom, ci si niekto napali CD, stiahne film z internetu alebo okopiruje od kamosa, atd.... nehodnotim, len som vyjadrila svoj nazor.
Odpovědět
Profilova fotka
holky to už snad stačí ne?:-( kvalita nekvalita, morálka nemorálka, už se to fakt omýlá furt dokola na tolika stránkách. Stejně si to každá uděláme po svém.;-) Pro holky co měli šaty od Zima: Když jste mu platili šaty tak jste si jeho cenu v eurech přepočítali aktuálním kurzem na koruny a poslali z účtu v korunách nebo se to dá zadat rovnou v eurech??? Nemám zkušenosti s platbou do zahraničí tak jen abych třeba neposlala nedopatřením málo nebo tak:-(
Odpovědět
Budeš to plati přes Pay pal ? Zimo by ti měl poslat na paypal účet a ty ho jen potvrdíš a paypal si to sám přemele.
Odpovědět
Zuziiiicek, da se tam vybrat mena, ve ktere chces platit, takze jen vyberes, jestli chces eura, koruny, nebo dolary.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tohle už se tu řešilo snad 1000x. já mám šaty z číny(Zimo) a nikdo ani švadlena ve svatebním salonu to nepoznala...takže vy které jste proti tomu si založte téma "anti šaty z číny" a dejte holkám pokoj. Každá máme svůj důvod, proč je máme, mě třeba ani nešlo o cenu ale o princip, proč si půjčovat šaty za xxtisíc a pak se bát, že je poničím? ve výprodejích v salonech jsme si nic nevybrala a možná jsem jen já taková divná, ale předtsva, že se v nich vdávalo už 5 nevěst je pro mě docela dost nechutná. takže vy které na to máte odvahu jen do toho a vy které ne, tu pořád neházejte chytré řeči :-) PS: moje šaty kromě knoflíčku na vlečku a mírného přibrání krajky na jedné straně nepotřebovaly žádné úpravy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
glumbi: no vidíš...a ty to řešíš po tisíc jedné... ;-) já třeba popisovala to, jak šaty dopadly, takže si myslím, že to do diskuze dost patří. A navíc teda nejsem ani pro, ani proti, záleží na každém :)
Odpovědět
Profilova fotka
jejda takovy hadky kvuli satum?? nejprve jsem taky zvazovala ze si necham saty usit v Hongkongu ale koukam, ze prodava spousta holek saty pouzite a nechci aby mi lezely doma, takze asi vyrazim do pujciovny a navic nemam idealni postavu na kterou se sije snadno :-D Ale at je to jak je to, myslim, ze kazdy ma narok na svuj nazor a od toho tady jsou ty diskuze aby se clovek priucil, nebo poucil.
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: jenže ty jako jedna z mála máš aspon tu osobní zkušenost. mě prostě vadí, když někdo zavrhuje něco, co nikdy nezkusil. ;-)
Odpovědět
ahojky holky, koukám že se to tu strašně zvrtlo. Já jsem si koupila šaty z výprodeje ze svatebního salonu. Jsou značkové Divina Sposa. Je to francouzská značka sice ne tak drahá jako MS, ale značka a jaké bylo moje překvapení když uvnitř šatů byla cedulka pod značkou made in China, takže se hoďte do pohody a užijte si svoje šatěnky. Hlavně když vám to ve svatební den sluší. Číňánek prostě ráno přijde ušije tři modely pro francouze a večer tři na objednávku z netu... stejnej model, stejnej střih jen jiná cena :-D
Odpovědět
mala-viki.. :-D :-D :-D si to dobre povedala :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mala_viki: to je taková standardní hsitorka lidí nakupujících v tržnici, označila bych to za urban legend ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mala viki: to není žádná novinka že se dnes už skoro vše šije v Číně ;-) ale jistě ne všechno v jedné fabrice, z jednoho materiálu atd. že? :-D To bychom zase mohly polemizovat o tom jestli botasky Adidas z obchodu a ADIDOS z tržnice jsou stejné kvality protože se také oboje šijí v Číně ;-) já už sem nechci přispívat ale tohle mě vždy pobaví :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: tak nějak :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?