Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky já jsem pro šití všemi deseti, když jsem prošla pražské půjčovny a viděla co půjčují za 15 tisíc, že ty šaty jsou kolikrát zničený přešíváním. nebo na ně byl už seznam zájemců (jak pak asi vypadají po 7 půjčení) a nebo ty šaty dokonce neměly žádnou značku, sice vypadaly jako jako originál, ale stejně půjčení stálo 7 tisíc, tak je jasné, že ušití je nejvýhodnější. ony holky co tu tak lobují za šaty z půjčovny ještě nikdy asi žádné půjčené neměly a nebo se jim s nimi nic nestalo. já jsem roztrhla šaty na maturák( měly vlečku někdo mi jí přišlápl) platila jsem dost vysokou pokutu. když si to zhrnu mít šaty, který přede mnou mělo x nevěst a po mě je ještě x nevěst mít bude, bát se, že je zničím, nebo přijít do salonu a zjistit, že jsou zničené ještě před půjčením a dát za ně 10 tisíc a nebo mít svoje šaty, které sice nemají značku ale jsou moje, nemusím se stresovat když je umažu a dát za ně cca do 7 tisíc? každý at si to porovná sám ;-)
Odpovědět
Glumbi ..... nelze zobecňovat. Měla jsem půjčené šaty za 6. 000,- v akci, šaty byly nádherné, vypadaly jako nové a rozhodně na nich nebylo znát žádné přešívání, či cokoli. A k druhé poznámce - roztrhla jsem během svatebního dne vlečku a pokuta byla pouhých 500,- Kč. Suma sumárum mne šaty vyšly cenově tak, jako některé šaty z Číny po sečtení všech nákladů a byly v top kvalitě ze skvělého materiálu s tím, že jsem si vybrala takové, aby mi seděly od začátku jako ulité.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nějak nechapu, že se ty kritičky pořad navažeji zrovna do nás :-S proč třeba nediskutujou o eshopech nebo salonech co si šaty z činy vozí? ]-(
Odpovědět
Kocky kaslite na to sak ked sa niekomu nepaci,ze mame saty z ciny to neni nas problem, ked sme spokojne my :)) verim,ze niekotre baby to nemyslia zle,ale pri pisani je velmi tazke vystihnut ton hlasu, takze si to nemozeme takto pripustat.Okrem toho ak by nas kritizovali nasi blizki moze nam to byt luto ale takto..... :-D radsej sa tesme z toho,co uz mame nakupene a vybavene x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky nic si z tech reci nedelejte, ja sem saty z ebay mela a nemenila bych. Ono se to mluvi kdyz ma nekdo "normalni" velikost, ja jsem prcek a ve vetsine salonu mi rekly ze zkracovani je problem, to pak clovek nema moc na vybranou. A ze saty nejsou presne podle predlohy, to prece neznamena, ze nejsou podle nasich predstav, ja jsem taky posilala predlohu a pak chtela hromadu zmen, takze by nekdo mohl rict nejsou stejny jako original, ale to sem ani nechtela. Nejvic me tu vytaci jak vzdycky nekdo prijde, rekne ze mate hnusny saty, neslusi vam, jsou hrozny..ale on se nikdo na jejich nazor neptal, prijde mi sprosty nekam prijit a vsechny urazit. Kazdej by se mel nejdriv podivat sam na sebe. Holky preju vam, aby az vam prijdou saty, tak jste byly spokojeny tak jako ja kdyz prisly ty moje.
Odpovědět
Profilova fotka
No tak to je úplně tragický když si ženský od nás tady hrajou na salonya krejčový a kupujou to pak v Číně...
Odpovědět
Profilova fotka
Tiez si dam sit saty v cine :-) Mam nadrozmernu velkost a nic pekne u nas nie je zohnat. Pozrela som si album kde su saty original a kde usite a pacia sa mi....Inak ako sa da porovnavat vyretusovana fotka a fotka bez retuse????NIJAKO...takze trochu od veci nieco take porovnavat ;-) A este kazdy krajcir sije inak...Takze jedne saty Vam nikdy nevyjdu rovnako....
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
tak mozno tu aspon jeden priklad z mnohych (dufam ze nevadi... ;-)) absolutne prekrasne saty aj so zavojom, obstarane na ebay, perfektne sadli a nevesta v nich doslova ziari :-) http://www.beremese.cz/album/album.ph... ja som naopak videla v albumoch super krasne znackove saty, ktore absolutne nesadli a to si ich isto nevesta isla skusat x krat. tie pani v salonoch su snad na to aby poradili, nech su saty neviem aka novinka a neviem ake krasne, ak neveste nepasuju, tak snad maju poradit iny strih, farbu... 8-) osobne tiez radsej kupujem original (ak vsak na neho mam ;-) ale pokial je nieco tak vydarene ako tieto satky co som sem uviedla, tak mi je to srdecne jedno a stitok od vyrobcu predsa nemusim nikomu ukazovat. 8-)
Odpovědět
ta kocka fakt vyzerala krasne ;-)
Odpovědět
claire - ano nádherná nevěsta nádherný šaty, ale to mě jen utvrzuje v tom,že prostě číňánci umí pořádně ušít jen některé typy šatů a tzv.bohaté šlehačky a všeobecně velké bohaté šatky jim bohužel moc nejdou :( což je škoda protože je to cenově uplně supr...jinak mě fakt baví jak se všechny shodujete u alkapinky jak sou šaty krásný :-N holky nezlobte se na mě ale ty šaty sou dost krize bohužel a je mi to líto taky sem čekala jak to dopadne byl to takovej nekonečnej příběh, bohužel ne se zrovna šťasným koncem...
Odpovědět
Profilova fotka
claire ale aj satky z ebay mozu byt original..to neznamena hned cina ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
katus dakedy im vyjduu aj slahacky snad sa miska-silente nenahnevaa ...ona napr.mala site od asapa a boli myslim podarene ;-) http://www.beremese.cz/album/view.php... pre mna jedne z tych co sa mi lubili;) ono je to asi kus od kusa...co vezmu do ruk :-.
Odpovědět
atinkaa - jj je to kus od kusu což nechápu když by se to mělo vlastně šít furt u těch stejných lidí ;-) tady ty šatky byly třeba pěkný ale zase neseděly :-N
Odpovědět
kata267-no ved je to hlavne o vybere, o sebakriticnosti, a samozrejme aj o vkuse. Ten mame kazda iny, co je spravne, ved ako by to vyzeralo keby sa vsetky holky vydavali v jednych satach. Nad cim ine hikaju, mne sa moze zdat hrozne a naopak. A tak je to myslim aj so satami alky. Skus sa na to pozriet aj tak, ze sa to tym, co jej saty pochvalili, naozaj uprimne paci. Mozno sami by si vybrali ine z tych dovodov o ktorych pisem vyssie, ale konkretne na nej sa im tie saty uprimne mozu pacit 8-) . Nemala som ich v ruke takze nemozem sa vyjadrovat ku kvalite ale napriklad ta organza mne pride ok, ma ju tu x neviest na satach a na svadobnych foto vyzera super. Co im nevyslo je podla mna vystrih, lebo ten je inak krojeny ako mal byt ale tak ako tu uz mnohe pisali predomnou, nie vzdy sa musi jednat o absolutnu kopiu predlohy a napriek tomu saty mozu vyzerat dobre. Osobne si nemyslim ze by holky zamerne pisali alke ze su tie saty super a pritom si mysleli opak. A zdaleka nie vsetky ich predsa vychvalili, ved precitaj spat 8-) Ja by som tu tiez vedela uviest priklady kedy su podla mna saty "krize" a netykalo by sa to len tych z ebay ale riadim sa tym, ze moj vkus nie je nadradeny nad ostatne ;-) a takto podane sa to moze niekoho aj dotknut, takze ked uz, by som volila pri posudeni ine slova alebo by som jej to dala do ip. Co sa tyka alkinych siat, zrejme nezvladli vacsi pocet poziadaviek ktore im zadavala. A tiez by som nesuhlasila s tym ze cinankom idu len tie typy ako su cipkovane co som sem dala link, praveze mam opacny pocit, tie cipky sa nie vzdy vydaria a skor im idu tie taftove, satenove, proste hladky material s nejakou vysivkou. Neviem ci mozem spomenut, link davat nebudem ale podla mna krasne su napriklad aj nelliny, tie by som ani nezrovnavala s originalom, pretoze saty samo o sebe su krasne a je jedno podla mmna ci sa podobaju alebo nie na konkretnu znacku. ;-) a ozaj , zabudla som na denissku. :-) ta mala prenadherne saty, i ked uprimne, na nej by aj vrece vyzeralo super ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
podla mna je to skor logicke...oni siju najma na kvantitu...ak vezmes kolko casu sa svadobne saty siju precizne...tak myslim, ze zavisi od casu, kedy ich objednas...od toho ci je to cosi co siju castejsie...alebo prvy krat..to je podla mna dovod preco alkapinkine dopadli tak ako dopadli...bola to kombinacia...vela zmien vlastnych...to si kazdy predstavi inak...po svojom...to by mala problem mozno z vykolazovanych usit ok saty i krajcirka ku ktorej ides 5-6 x na skusku... verim, ze najlepsie im idu satky co sili uz zo 50-60 x a maju istotu.. plus davat sit satky okolo noveho roku je vzdy asi riziko..to sa tu riesi kazdorocne.. ine obdobia..maju asi menej zakazok a ide im to lepsie za seba si myslim i to, ze asapovi tu artichoke urobila zbytocne premrstenu reklamu..a ze to asi najlepsi cinan sijuci saty nebude...najma ked tak meskal so zasielkou, poslal inam..cas od casu niekomu neodpoveda...tak to velmi o serioznosti nesvedci a i tak cele ms a bereme se sije saty takmer vyhradne u neho :-N |-| :-x
Odpovědět
atinkaa-ano, mas pravdu, ja som tym ale myslela hlavne na asapbay a pod., zle som to napisala ;-)
Odpovědět
no jo je to o vkusu a ten má každá absolutně jiný to souhlasím, ale i když např.šaty nejsou styl který bych si vybrala tak dokážu říct - ano sou krásný sedí a nebo taky sou krásný ale bohužel nesedí..ty šatky od alkapinky sou bohužel degradovaný tou organzou na tý sukni nebo co to je a taky úplně nesedí ale pokud se v nich ona cítí dobře tak je to vše jak má být..je to jen názor a nemyslím že když mi přijde že něco nesedí nebo tak tak že bych to měla psát jen do IP nevidím důvod...já si totiž jen pořád vybavuju alkapinku jak měla fotku ze zkoušení šatů z nějakýho salonu a tam měla na sobě takový mega šlehačky a vypadala v nich úžasně!! proto mi přijde líto že ty její šatky ji tak dobře nepasujou no...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
podla mna kludne risknut...neviem ci by som si ja trufla na cinu...ale ak..tak by som sledovala: - pocet siat celkovo - feedback - spokojnost s nimi .....prejst i jeden cely rok - skusit vysledovat ktore su tie castejsie...chvalene...idealne najst nejakeho predajcu co sije jeden typ siat (resp. menej) - kuknut na to co ma zaujima ako priorita...to znamena nieci feedback celkovo moze byt 98 ale to, ze sa to, co som chcela zhoduje s tym co mi prislo...je moja priorita - ak objednavam mesiac pred svadbou...tak uz asi by som mala kukat i na to..ako je to v tej casti ktora o shippu hovori..ak tam predajca zlyhava, tak si mozem byt takmer ista ze to vcas nebude...a pripravit sa na to...resp. ak to mam vazne natesno, tak si vybrat ineho...alebo s nim debatovat este pred kupou o inej moznosti poslania...dhl etc a zvazit priplatenie
Odpovědět
Profilova fotka
to co som pisala plati i pre nie cinanov ;-) zatial ak som si s tym dala pracu..tak mi vzdy prislo co som chcela nech sa dari babulky a mate stastnu ruku s kupou cez ebay
Odpovědět
Já měla svoje šaty taky od Asapa a měla jsem je přes artichoke a vyšly mě na 6000 czk, i když byly úplně jednoduchý a na stránkách landybridal je měly za cca 160 eur ale ta cena 6000 czk měla být "jakože s příplatkem za lepší kvalitu a látku", ale látka byla úplně obyč. taft, tak těm příplatkům nějak moc nevěřím...ale s šatama jsem spokojená byla a všecko proběhlo ok. Alkapinka si taky připlácela, ale na těch jejich šatičkách se to taky nějak neprojevilo myslim...např. ta lesklá organza na sukni, to mi jako kvalitnějši látka moc nepřijde.
Odpovědět
tak tak. Ako vidim,pravda je jedna. Priplacat si u cinanov za kvalitnejsiu latku sa fakt neoplati,lebo oni to siju asi vsetko z jenej latky. ziadna kvalitnejsia organza , saten alebo akakolvek ina latka.To AKO je to usite je uz druha vec. Asi sme este stale prilis dovecrcive,ze si myslim,e ze ked si niekto priplati za vyssiu kvalitu ze ju aj dostane ale oni maju asi svoj standard a bud to niekomu staci ;-) alebo nie :-(
Odpovědět
Taky si myslim že je úplně zbitečný za něco si připlácet,akorát mi to přijde že tahaj z lídí peníze ]-( ale dost nehorázně
Odpovědět
Profilova fotka
gaerys a ty odkial mas saty? Pozrela som si tvoj album a su velmi krasne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marcicek: mě ušití šatů vyjde na 3500kč, takže sem to riskla no. za 7tis bych to neriskla. Uvidím co mi přijde, mám to od jiného číňana než Alka a většina holek. Ale uvidíme...Nejdřív pošle fotky, takže tak zhruba budu vědět co očekávat, ale kecala bych kdybych řekla že nemám strach
Odpovědět
Profilova fotka
pellullinka a od komu si dala usit saty?
Odpovědět
Profilova fotka
martinkaa: od zimolau a psal že o tomto víkendu šaty došijí, takže doufám, že v pondělí pošle jejich fotku
Odpovědět
Profilova fotka
ked ti dojdu, das ich aj do albumu? Prosim, nech sa trosku inspiujem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
martinkaa: určitě je dám do albumu, jen se modlím aby to za něco stálo :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?