500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
ad poplatky - pokud jsou v půjčovném započítané všechny náklady, tak fakt nevím, proč bych za svoje peníze měla platit zkoušení dam typu "nafotím si to, nechám ušít kopii a budu hrdá, jak jsem všechny odrbala".
Odpovědět
Profilova fotka
@pipa a jak je odlišíte od těch, co přijdou do salonu, vyfotí se, byť z nabídky nadšené nejsou a odejdou vybrat jinam? Dyť takových je nás naprostá většina.
Odpovědět
@esufi a jaký je rozdíl v tom, že jsou náklady na zkoušení takových nevěst v půjčovném nepřímo a platí je každá nevěsta, která si šaty půjčí? Takže je vlastně zaplatí i za nevešty, co si šaty nechají cíleně ušít a přišly jen zkoušet. A takové minimum jich nebude. O tom svědčí už jen tyto stránky.
Odpovědět
Profilova fotka
@pipa s touto diskuzí se motáme stále v kruhu, který je neřešitelný: Zákaznice: A - jde si primárně půjčit šaty (nabídka ok-> půjčí si, nabídka nevyhovuje-> nepůjčí si) B - jde si zkusit šaty s tím, že si je nechá ušít, ale apriori nevylučuje možnost, že jí nabídka šatů k zapůjčení zaujme natolik, že bude ochotná si je půjčit C - jde si zkusit šaty s tím, že chce plagiát D - jde si zkusit různé střihy s tím, že má v plánu si šaty nechat ušít, ale neví, co přesně jí sedí Salon A - má poplatky, obhajuje se a/ postupným opotřebováním šatů b/ plagiáty c/ falešnými nevěstami d/ kombinací B - nemá poplatky Je na uvážení salonu, zda svou nabídku bude podmiňovat poplatky či ne a stejně je to na straně zákaznice, zda na takové podmínky přistoupí. A tato podmínka by měla být uvedená na webových stránkách. Správná odpověď na tohle téma podle mě neexistuje, zákaznice svoje důvody návštěvy salonu na čele vytetované nemá, nicméně ohánění se jen plagiáty považuji za nesmysl, protože naprostá většina zákaznic, která si nic nepůjčí, patří do kategorie A.
Odpovědět
;-) trochu jiná stránka věci ;-) argumentuje se tu tím, že náklady za asistentky mají půjčovny již v ceně šatů. takže logicky všechny nevěsty platí i za zkoušení zákaznic, které chodí pro zábavu apod. zvláštní, že tohle nikomu nevadí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pipa tak to já považuji za normální. V jakémkoliv obchodě či restauraci vás přece obslouží (donesou jídelní lístek), ať už se rozhodnete nabídku využít či nevyužít... Něco jiného jsou náklady spojené s komfortem nevěst ve formě nápoje, který mám pocit, že tu zvykem tolik (pochopitelně) není - a to naprosto nezazlívám a osobně bych ho nabízela až na krejčovské zkoušce po uzavření smlouvy.
Odpovědět
@pipa Argument, že cena půjčovného zahrnuji i poplatky nevěst, které si šaty nepůjčí je podle mne zvláštní. Průměrně podle této diskuse obejde nevěsta 6 salonů po dvou hodinách, v 5 si nepůjčí a měla by zaplatit poplatky ve výši 2.500,-Kč. Tato cena se jí promítne do ceny svých objednaných šatů, zaplatí k půjčovnému 2.500,-Kč navíc. (podle tvrzení některých diskutujících). Trochu divná matematika,nechce se mi to vůbec věřit.
Odpovědět
Dobrý den, domnívám se, že tato diskuze sklouzla do osobní roviny, hlavně proti jedné osobě, která si dovolila trochu nadsázky . Mám pocit, že kdyby tento člověk řekl, že zeměkoule je kulatá, sesypaly by se na něj dotyčné a dotčené a snažily by se ho přesvědčit o opaku. Z naší strany co se týká poplatků zde bylo podle mne řečeno vše, pro jistotu ještě jednou. Hlavní myšlenkou zavedení poplatků je ochrana originálních svatebních šatů především pře zbytečným zkoušením nevěstami, které dopředu vědí, že si je nekoupí a ani nepůjčí, a toto zkoušení chtějí využít za účelem ušití šatů především u asijských firem. Podotýkám, že drtivá většina salonů v případě zamluvení šatů poplatky vrací nebo neúčtuje a vybrané poplatky nebo jejich větší část hodlá poukázat na dobročinné účely, aby nedocházelo právě k takovým dezinformacím jako v těchto diskuzích. Pokud by se někdo chtěl zeptat na cokoliv konkrétního, milerád odpovím, jinak tato diskuze postrádá další smysl. Ještě odpověď na dotaz radkaja@, která se ptá na salony, které začaly s poplatky za zkoušení a hlásí spokojenost - chápu, že Vás to nepříjemně překvapuje, ale těch salonů jsou desítky z celé republiky, konkrétně z Prahy, Ostravy, Brna, a dalších měst, poplatky zavedly i salony v menších městech a bez problémů. Pravděpodobně je dostatek nevěst, které to chápou a nemají s tím sebemenší problém. Dokonce jsem slyšel o případech, kdy nevěsty chtěly zaplatit poplatek i v salonech , ve kterých je nevybírají. Konkrétní salony jmenovat nebudu a ani nemůžu, nemám jejich svolení a hlavně si myslím, že to není až tak důležité. Zároveň bych chtěl oznámit, že vstup do asociace AZSS není v žádném případě vázán na zavedení poplatků, jak by to mohlo vyznít, rozhodnutí je na každém jednotlivém salonu. Konkrétní kritéria pro vstup nových členů do naší nové asociace AZSS milerád sdělím osobně nebo prostřednictvím pošty. S pozdravem Z. Stoklasa
Odpovědět
@esufi Porovnávat obchod, restauraci? Dovolím si nesouhlasit :-) A co třeba knihovna, kde se platí registrace a pak každá kniha zvlášť? :-) Tohle prostě není černé, ani bílé :-) Jak jsme již psala-je to o přístupu obou stran.
Odpovědět
@azss Já jsem se do téhle diskuze nezapojila a tedy nevím na co mi odpovídáte. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pipa jenže personální náklady stejně jako náklady na energie musíte platit ať už výnosy dané období máte nízké nebo vysoké, takže podle toho nastavíte cenovou politiky
Odpovědět
Tohle ''Hlavní myšlenkou zavedení poplatků je ochrana originálních svatebních šatů především pře zbytečným zkoušením nevěstami, které dopředu vědí, že si je nekoupí a ani nepůjčí, a toto zkoušení chtějí využít za účelem ušití šatů především u asijských firem. '' neni pravda... Hlavni myslenka zavedeni poplatku je aby majitele salonu neprichazeli o zisk a o svuj cas, kdyz prijde do salonu nevesta, ktera si saty vyzkousi, ale nezarezervuje. Duvod proc si nevesta saty vyzkousela, ale nezarezervovala, neni podstatny.. muze to byt proto, ze se ji nelibily, proto, ze si necha saty usit jinde, proto, ze jeste nevi co chce...no x duvodu, ktere uz jsou vypsane zde vyse. Poplatky nikoho od usiti ''fake'' satu u asijske firmy neodradi, protoze pokud si Anetka Novakova chce nechat usit ''fake'' Pronovias u China Jana z Beijingu, vubec ji nebude vadit, ze predtim zaplati 300Kc za zkouseni v salonu xy v Praze. Ja nemam jediny problem se zavedenim poplatku, pokud je salon chce uctovat.. vsak ja si tam saty jit zkouset nemusim, ale vadi mi tvrzeni, ze je to ''kvuli padelkum z Ciny'', protoze to je holy nesmysl, ktery postrada logiku.
Odpovědět
Článek se načítá
@radkaja Omlouvám se za omyl. Odpověď byla určena andynova75@ S pozdravem Z. Stoklasa
Odpovědět
@karlajasmine Dobrý večer, myslím, že je zbytečné na toto reagovat, vše víte lépe a já si s ostatními vymýšlím. Pak tedy nechápu, proč se salony zavazují poukázat vybrané poplatky na charitu a pod. To postrádá logiku. Ale Vy už si to nějak vysvětlíte. Pokud si myslíte, že toto je správný způsob diskuze , jakýkoliv náš příspěvek okamžitě negovat a napadat a nás považovat za lháře, taková diskuze opravdu nemá smysl. Vy tu druhou strnu ani nepotřebujete. Mějte se hezky. Z. Stoklasa
Odpovědět
Profilova fotka
@pipa jo a neznam knihovnu, kde se platí za knihy zvlášť. Čnb má reg.zdarma a ústřední chce roční předplatné. Navíc knihovny nejsou soukromé podniky
Odpovědět
@esufi aha :-D
Odpovědět
@azss Ajaj celý den tady nejsem a hned takhle zostra. Takže to vezmeme popořadě. Ad1 kde berete tu odvahu anonymně a podle pomlouvat Odpověď: nezaznamenal a jsem zde nějaké pomlouvání, pouze se zde vyslovily nespokojené zákaznice. Což ale není pomluva, ale špatná služba salonu. Z této zpětné vazby by jste měl mít radost, můžete pak přeci zlepšovat služby, o což Vám podle Vašich slov jde. Ad2Kde berete tu odvahu urážet Odpověď : Kde vidíte urážky, můžete mi dát příklad, kde jsem nějaký salon urazila? Ad3 Kde berete tu odvahu házet tuny špíny a ubližovat Odpověď: Nevěsty se tady vyjádřily, to není házení špíny ani ubližování. Ad4 Kdeberete tu odvahu radit a doporučovat, když drtivá většina z Vás nic takového nedokázala a většinu času prosedí na podobných diskuzních fórech a píší stovky a tisíce příspěvků Odpověď: Bohužel jste se zde projevil stejně neseriozně, jako Pan Blažek. Pane Stoklaso, vždyť by nevíte, s kým si píšete. Kde vy berete tu odvahu nás nazvat lidmi, kteří nic nedokázali. Bude Vám muset stačit, že víte, že se mýlíte. Obraty si porovnávat nemusíme, ale rozhodně se tu pohybují podnikatelky, vysokoškolačky a i kdyby ne, může se zde pohybovat nejlepší včelařka ve středních Čechách :) Pro Vás jsme ale všechny především zákaznice. A je od Vás velmi neprofesionální, jak se k nám stavíte. To vy ve svém příspěvků hrajete na city místních uživatelek. Vaše žena si své povolání sama zvolila a tim musíte i počítat s případnou nespokojeností. A umíme si spočítat ty náklady, ale s prominutím, s tim jste asi taky počítali. Je skvělé, že tato diskuze probíhá. Alespoň uživatelky vědí s kým mají tu čest.
Odpovědět
@pavla37 Co to píšeš za blbosti, proč bychom byly všechny pro pana Stoklasu zákaznice. To já teda určitě nejsem. Všichni, kdo s ním nesouhlasí, jsou tedy privilegované potenciální zákaznice jejich salonů, tak je povinen se k nim chovat profesionálně, tedy sednout si před nimi na zadek? Takhle si to myslela?
Odpovědět
@pipa "A co třeba knihovna, kde se platí registrace a pak každá kniha zvlášť?" V pražské Městské knihovně zaplatíte roční registraci 60 koruna můžete si půjčovat co hrdlo ráčí - moje mamka zvládá i kolem 300 knih ročně :) Platíte jen pokud si ten titul rezervujete, neb se musí leckdy dopravit z pobočky na pobočku a zpět...... Zatím sjem neslyšela o knihovně, kde by se paltila registrace a pak každý titul zvlášť. A to chodím i do Technické....
Odpovědět
@isabellka2010 Tím chci říci, že, ačkoliv s ním někdo nesouhlasí, nebo má negativní zkušenost ze salonu, než se k někomu takto negativně vyjádří, měl by myslet na to, že i tyto lidé jsou potenciální zákazníci, popřípadě lidé, kteří tuto diskuzi čtou. A proč hned sedat na zadek. Stačí slušné chování. To podnikatelé dělají. ;) Tady ti, kteří chtějí dál podnikat
Odpovědět
padon damy, ale do prazske knihovny fakt nechodim ;-) nicmene jste krapet out off topic ;-)
Odpovědět
@pavla37 Z jeho příspěvku jsem neměla takový dojem arogance, nadřazování a poučování jako z tvého. Aspoˇn uživatelky vidí, s kým mají tu čest............ To jsou dost silná slova. Skoro by se dalo říct, že ty budeš mít dost problém se salony. Pokud tě někde naštvali, proč to vracíš ostatním. Je skvělé, že tato diskuze probíhá........proč ta jízlivost?
Odpovědět
@azss Moc děkuji za odpovědi. Jen ta jedna podstatná mi tu chybí - odkaz na ty útočné a sprosté příspěvky. Mám to chápat tak, že jste se spletl a žádné takové tu nejsou? To je dobře, jsem ráda, že se to uvedlo na pravou míru :).
Odpovědět
@isabellka2010 Ale ony opravdu vidí s kým mají tu čest, kdo je majitel salonu, kam vyrazí, jaký má názor atp. Se salony nemám problém vůbec, naopak je skvělý zážitek pro nevěstu si tam vyrazit. Názor na poplatky mám svůj a nebojím se ho vyjádřit, v tom není arogance ani vracení ničeho . Avšak někomu napsat, že určitě v životě nic nedokázal, to je prvotřídní ukázka. A opravdu mám radost z probíhající diskuze. Z toho, že se nevěsty nebojí ptát a diskutovat
Odpovědět
@pavla37 No j´o, když myslíš? Zrovna jsem si nalila víno, pro které jsem ještě navečer běžela, tak si nechci kazit dobrou náladu. Udělej to samé, stejně to nikam nevede.
Odpovědět
@azss jediné co říkám je to, že poplatek za vyzkoušení šatů neodradí Anetku Novakovou od toho, aby si před ušitím šatů z Ciny saty za poplatek nejdriv zkusila. Poplatek odradi spíše nevěstu, která obchází pátý salon, ještě své šaty nenašla a už za zkoušení dala celkem 2000Kc,a na další zkoušení už nemá peníze. Proto já osobně nechápu jejich význam, obzvlášť, když dáte peníze na charitu. To pak nevěsta nedobrovolně dá 2000Kc na charitu jen proto, že si nevybrala šaty. Ale jestli se vám poplatky osvedcili tak si samozřejmě dělejte jak uznáte za vhodné, je to váš byznys.
Odpovědět
Profilova fotka
Hrubemu pytli slusi hruba zaplata.
Odpovědět
Profilova fotka
@karlajasmine ...no vasi logiku urcite...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavla37 ...tak vy jste vcelarka? Tomu tematu ja dost rozumim, na zahrade nam letaji vcely. Hned jdu na vcelarske internetove forum.
Odpovědět
Dobrý den, Byl jsem požádán několika členy AZSS, abych ukončil účast v této diskuzi, která je již zbytečná, hemží se osobním napadáním a nic neříkajícím a demagogickým omýláním . A já přání členů AZSS respektuji a souhlasím s ním. Domnívám se, že za azss jsme se vyjádřili jasně a samozřejmě, pokud by měl někdo konkrétní a konstruktivní dotaz, velice rád ho zodpovím. Podmínkou je, že tázající bude mít opravdový zájem o naši odpověď a bude ji také respektovat bez okamžitého obviňování ze lží, tak jako tomu bylo doposud. Myslím, že by některým diskutující neškodilo ubrat na negaci a napadání , ve kterém se některé bravurně a s velkým sebeuspokojením vyžívají. Z. Stoklasa
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?