500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
Profilova fotka
@pirek vid!!!! ted ja nevim, ja kdybych byla na jeho miste, tak presne jak pises: ochota sama, nic neni problem, vsechno vyresime :-D a myslet si klidne muze, ze vsechny prispevatelky Beremky jsou ty nejvetsi kravy a slepice pod sluncem :-D fakt mam pocit, ze pacha harakiri :-D
Odpovědět
@azss Nic proti, ale Vy jste tu jako profesionál a máte tu reklamu (samozřejmě placenou), proto píšete pod svými pravými jmény. Ale nevidím důvod, proč by ženy, které zde leckdy řeší složité vztahové problémy, nebo alespoň radí, jak je řešit na základě vlastní zkušenosti, měly odhalovat svou pravou identitu a ideálně i povolání. Ono vy tu totiž nic osobního neřešíte/ své osobní zkušenosti málokdy sdílíte. Ale běžné uživatelky se realizují nejen v tématech řešících přípravu svatby, ale i v těch vztahových a obvykle nechtějí (pokud jsou dostatečně paranoidní), aby si to mohl přečíst kdokoliv a přiřadit si k nim jména. protože to jsou leckdy problémy, které se s většinou známých nesdílí....... Takže se nedivte, že jsou zde anonymně. Jinak profily reálné se dají poznat dle toho, že se podílí i na jiných diskuzích, jejich názory jsou konzistentní etc. Dá se to poznat i při pouhém čtení bez registrace. Anonymita má své výhody (jak píše @andynova75 ) i lehké nevýhody, ale pokud je forum spojené i s řešením osobních problémů, je anonymita diskutujících opravdu dost zásadní. Sama moderuji jinde diskuze a cca jednou měsíčně mi chodí prosby o smazání příspěvků, neb se někde provalila identita dotyčné a nechce, aby si jí s tím někdo spojoval.....
Odpovědět
@pirek Dobrý den, ani jsem nečekal, že to všichni pochopí, jen jednu věc: výhoda svatebních salonů spočívá pr8vě v tom, že si tam mohou nevěsty šaty vyzkoušet, což např. v případě objednání šatů např. z Číny možné není. Manželka denně vyzkouší i desítky šatů. Každá nevěsta bežně zkouší 5 - 8 ks šatů a i více a je to samozřejmé, od toho salony jsou. Nikdo nechce nabízet šaty přímo z ramínka. To je jedna z těch lží, kterou někdo napíše, zobecní ji na všechny salony , není ničím podložená a autor za ni nenese žádnou zodpovědnost. S pozdravem Z. Stoklasa
Odpovědět
Mě příjde naprosto směšné, vysvětlovat tolik let po revoluci, soukromému podnikateli, výhody anonymních názorů a rozdíl mezi jím samotným a zákazníkem.
Odpovědět
Profilova fotka
@azss Jak vidíte v mém případě, nemusíte být ani zcela anonymní na to, aby vaše osobní ne zcela 100 % zkušenost byla zpochybňována argumenty typu "když jste šaty zkoušel, tak jste nemohl být nespokojený" a ještě jste byl urážen. Což, co si budeme vykládat, si ty luxusní róby nezaslouží. Místo přijetí kritiky formou "Jste ojedinělý případ, asistentky o tom uvědomíme a věříme, že se to již nebude opakovat a nezanevřete nad námi" se dočkáte akorát označení za žvanila a vláčení přes sociální sítě. Takže tak.
Odpovědět
@azss Ach, přečtěte si to prosím znovu - to není žádná lež, to je názor - jak se ta situace jeví pisatelce po přečtení příspěvků. Jakou byste chtěl, aby nesla odpovědnost - co si pod tím představujete? Jaký by měla nést úděl za to, že někomu sdělila svůj pohled na věc? Mimochodem já tam cítím mírný náznak ironie, vy ne? Pokud se ještě chcete zapojit do diskuze - můžete prosím napsat, jaká je pro vás výhoda provozovat půjčovnu a ne prodejnu svatebních šatů? V čem je toto podnikání výhodnější, proč jste se rozhodl právě pro něj a ne pro nějaké jiné?
Odpovědět
@alca666 Dobrý den, souhlasím s Vámi, ve většině témat by odhalení identity mohlo ublížit. Je spíše zajímavé, že jste se všichni chytili jednoho tématu v příspěvku a na zbytek žádná reakce. Jen se všichni pozastavují nad tím, že si po nich někdo dovolil chtít, aby se odhalil. Upřímně, spíše jsem to myslel s nadsázkou, samozřejmě vím a chápu, že k tomu nedojde, jen se domnívám, že v určitých případech by to bylo na místě. S pozdravem Z. Stoklasa
Odpovědět
@andynova75 Dobrý den, většina salonů funguje i jako půjčovny a samozřejmě i jako prodejny, v drtivé většině salonů, které znám, Vám šaty v případě zájmu i objednají, nebo přímo prodají, pokud jsou volné. Bohužel proč se ve většině případech půjčují není otázka na nás, ale na zákaznicích. Obecně si to většinou nemohou dovolit, nebo si je prostě nechtějí kupovat, protože nechtějí, aby jim šaty po svatbě visely ve skříňi, jelikož následný prodej je mnohdy nemožný, pokud na tom nechce nevěsta příliš prodělat. S pozdravem Z. Stoklasa
Odpovědět
@azss Zbytek vašeho příspěvku pojednává o pracovitosti vaší ženy, o tom, že si na fenomén "falešných nevěst" vůbec neštěžuje a že je rozčarovaná z diskuzí. Jediné jak můžu zareagovat je - gratuluji vám k úspěchům a tolik se těmi diskuzemi netrapte, berte si nich jen to, co může vašemu salonu pomoci. Dál jste v příspěvku položil jedinou a jasnou otázku obsahující spojení "svatební inkvizice" ...
Odpovědět
@esufi Však s tou anonymitou, to je jenom takové plácnutí do vody, kdy strana nemá žádné argumenty, snaha shodit druhou stranu, odvést pozornost někam jinam. Už tu zaznělo i staré dobré - vy pořád jenom reagujete, sedíte tedy jenom u pc, je nemožné abyste tvořil nějaké hodnoty a jste tedy určitě méněcenný člověk, kterého jehož argumenty mě také nezajímají. Divím se, že se zde ještě nezačal hodnotit pravopis. :-D
Odpovědět
Mám pocit, že by stálo za to tuhle diskusi ukončit. Obě strany ji stále přiživují něčím, co už s poplatky dávno nesouvisí...
Odpovědět
@azss Už jsem se původně enchtěla zapojovat, neb svatební salon ve smyslu půjčovny nemám v plánu ani navštívit, proto se k tomuto tématu samotnému víceméně nevyjadřuji. Impulz mi dalo už druhé zmínění anonymity ncků jakožto něčeho nepatřičného )prvnís e vyjádřil pan z Nuance) a proto jsem reagovala, měla jsem pocit, že k danému mám co říct i proto, že to znám i z "druhé strany barikády". Jinak svatební salony a půjčovny jsou podnikání jako jiné, mohou si anstavit podmínky jaké uznají za vhodné a na zákaznících je, zda na tyto podmínky přistoupí nebo ne. Ovšem trošku mimo mi někdy přijde až subjektivně zabarvené líčení, jak to mají majitelky těžké a dělají se z nich až matky Terezy. To opravdu nejsou, je to byznys jako každý jiný a kdyby prodělávaly tak to nedělají. Chápu,ž e některé příspěvky dokáží vykolejit, ale myslím si, že největší výpovědní hodnotu jak si Váš salon stojí má stejně počet nevěst, které si od vás šaty skutečně půjčí, ne komentáře na foru, kde se vždy snáze sdílejí negativní zkušenosti..... Jinak si myslím, že diskuzi vyhrotilo zejména vystupování pána z Nuance, který se vyjadřuje opravdu poměrně arogantně (na rozdíl od Vás).
Odpovědět
Článek se načítá
@esufi Asi tak, dost mě jednání pána z nuance překvapilo, protože němůže být nikde vždy a 100% času a každý má někdy svůj den...... Ještě více mě překvapila argumentace pozitivními zkušenostmi na FB pod postem s tímto forem, kde odpovídaly pouze nevěsty, které měly zkušenost z Prahy ane z ČB o kterých jste esufi mluvila. Ano, jedna uživatelka se spletla a několikrát se za to omluvila (ale pravděpodobně měla i tak značku spojenou s něčím negativním, když jí vytanula hned na mysli), ale i to se dá řešit důstojně.... @izzybickerstaff Je to tak OT, že na foru, kde moderuji už by to bylo zavřené :D
Odpovědět
@azss dělate jak by podnikání ve svatebním salonu bylo o dost těžší než v jakýmkoliv jiném odvětví a jak to má vaše žena těžké jak by to jiné majtelky ostatních podniků těžké neměli. Sama si to vybrala tak ať se kolem toho otočí a zjištuje novinky. Jiné podnikatelky zase zjištují v jiném odvětví jaké jsou zas tam novinky. Tak tady nedělejte jak je podnikaní jen ve svatebním salonu těžké a jiné podnikání je lehké. Každý at si vybere co chce. Někdo chce podnikát tak at podniká, ale at si pak nestěžuje ( příp. za něj někdo jinej) někdo je radší jako zaměstnanec kdy si odpracuje svých 8 hodin a má klid tak at je zaměstnanec.
Odpovědět
Profilova fotka
@alca666 drobné poopravení vašeho komentáře - já mluvila o zkušenosti z pražské pobočky.
Odpovědět
@esufi Aha, tak to sjem si nějak nevšimla. Tím pádem se omlouvám a beru zpět.
Odpovědět
Nemám ráda takové debaty, protože vždy zajedou, tam kde už je to přes čáru. Většinou nereaguji, ale tohle je už s podivem.Z debaty o poplatcích, se rozjelo téma, které opět dokazuje, že my Češi jsme odborníci v útocích. Podle toho co čtu, a dokola to číst nebudu, takže půlku už jsem pro jistotu úplně vypustila, jsou většina zde přispívajících slepičky, co anonymně ubližují profesionálům. Je moc krásné, že paní manželka AZSS, vše obdivuhodně zvládá, ale myslím, že takových žen tu je víc. Mám 14 dní před svatbou, dvě děti, jedno školou povinné, jedno velmi hyperaktivní batole, zvládám se starat o celý dům, neskutečně velkou zahradu, zvládám svou práci k tomu a ještě jsem se během posledních dvou let díky povodni postarala o to, že celý dům proběhl rekonstrukcí. A mohla bych vykládat, co vše zvládám a že to dělám s láskou. Ale proč? Jsem na serveru pro nevěsty, na diskuzním foru, v příspěvku o poplatcích za zkoušku svatebních šatů., takže koho by upřímně zajímalo, že pracuji 12hodin denně a dělám to ráda? Nemusíte se přeci obhajovat, jak skvělí prodejci jste, jak vše zvládáte. Celá sféra prodejce - potencionální klient ..je to o lidech,když bude mít asistentka špatnou náladu, protože nedokáže oddělit osobní život s pracovním, tak proč bych se do salonu vracela, když na mě byla nepříjemná, nedokázala mi poradit? A nebo proč bych měla jít do salonu, kde musím platit za zkoušky, když můžu jít do jiného, kde to zavedené nemají? Chápu, že každá strana má odvrácenou stranu, a ano byla bych poplatky ochotná platit, ale to už jsem psala, takže mně se vlastně toto forum netýká, ale nemám ráda aroganci a bohužel pan marketingový ředitel z Nuance oplývá nadměrnou dávkou aroganci a nafoukanosti. A v jeho případě platí opravdu přísloví, potrefená husa nejvíc kejhá. Vždyť nemusel s takovou dávkou nepříjemnosti útočit na více jak 6 stránkách, stačilo napsat jeden příspěvek, vysvětlit danou situaci, jak to vidí jejich salon a proč tomu tak je a nemusel zacházet do trapných řečí a urážek. Jsme dospělí lidi, žijící v demokratickém světě, každý smí mít svůj názor a pokud se ten názor čirou náhodou liší od názoru protistrany, je to v pořádku. Kde bychom to žili, v jakém světě, kdyby vše bylo krásné, láskou zalité, všichni bychom si vše odkývali, a všichni bychom se vším souhlasili. Nebyla by to nuda? Ale to už je úplně jiné téma.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@lillynka Vše, na co se ptaly, jsme se jim snažili vysvětlit, někde mezi 2. až 4. stranou. Ale opravdu se nemohou takto chovat. Berou se šíleně vážně a píší samé nesmysly. Myslím, že by se mělo toto téma uzavřít.
Odpovědět
Me pripada, ze podstata tohoto tematu byla uplne nekde jinde.... Vetsina z nas diskutujicich se snazila konstruktivne vyjadrit jednak svoje zkusenosti s nekterymi salony, jednak svoje nazory na poplatky za zkouseni satu. Zkratka na toto tema debatovat. Profesionalove by si z toho mohli vzit, co chteji.. bud nejaky feedback, anebo naopak se utvrdit v presvedceni, ze jsou se svym zpusobem podnikani spokojeni a ze nemaji co menit ani zlepsovat. Oboji je v pohode. Nikdo nikoho nenuti tyto diskuze cist ani do nich cokoli psat. Misto toho si z diskuze nekteri profesionalove vzali prilezitost se chovat... no, tak, jak o nich vypodivaji prispevky. Jestli se pod tim podepisu jako Karla Krejcova, manazerka IT firmy, nebo jako Sofie Dobrovolna, maminka na materske dovolene, je, myslim, celkem jedno :)
Odpovědět
@nuance_pronovias Ale já to beru, snažíte se vysvětlovat, ale možná by to chtělo jít jinou cestou, než jste zvolil vy..Prostě spoustu zde přítomných jste odradil svým přístupem a reakcemi. Všiml jste si, že by někdo měl potřebu reagovat na příspěvek paní majitelky Adiny?Ne, protože prostě slušně a lidsky vysvětlila..ale nezlobte se,ono je sice úsměvné používat termín beruško,ale ne každému se to oslovení líbí, zejména od cizího člověka a pak ty vaše další a další připomínky k tomu, jaké zde přítomné jsou, co zřejmě mají za problém atd. Zbytečné..a jako chlap byste měl vědět, jak se chovat k ženám, ať anonymně, nebo v reálném životě.. Teď všeobecně: Naučte se přijímat kritiku, to přeci není nic špatného, naopak, když mě někdo zkritizuje, snažím se mu pak dokázat, jak se pletl..A když někdo zkritizuje váš svatební salon, zaměřte se na to, proč se tak stalo a jestli přeci jen na tom není něco pravdy. Co když se opravdu k někomu, váš zaměstnanec nechoval příjemně, co když byl někdo neprofesionální? To si to budoucí nevěsty musí nechat líbit? Zažila jsem to před x lety jednou, když jsem navštívila jeden salon, bohužel jsem nebyla objednaná, netušila jsem, že je to nutnost a to jak se mnou paní jednala, bylo tak netaktní a neskutečné, že mě to odradilo a v závěru mi to přišlo i líto. Takže vraťme se zpět k tématu v nadpisu a je to vyřešené.
Odpovědět
Profilova fotka
@azss Mezi půjčovnou a šitím kopií v Číně je asi tak ještě miliarda možností, jaké a kde si svatební šaty pořídit. Jestli tohle nevíte, tak se nedivím, že jste mohl můj očividně ironický a notně nadsazený příspěvek brát vážně.
Odpovědět
Takže já se vracím k původnímu tématu a říkám, že mě by spíš poplatky od návštěvy odradily, byť jsem za šaty utratila pěknou sumu u své krejčové i u prodejce látek. Beru to tak, že za své peníze si kupuji i příjemný pocit z obsluhy při zkouškách a to důležité slovo "na míru". Nechci se strachovat, co mi přijde po internetu a zda jsem se třeba špatně nezměřila nebo si nechávat dočasně upravovat půjčené šaty. Kdybych toužila po půjčení, měla nestandardní postavu (chudinky takové nevěsty jsou na těch poplatcích skutečně bity nejvíc) a byla dostatečně asertivní, tak bych se do těch salónů s poplatkem šla nejdřív podívat a trvala na tom, ať se mi věnují aspoň v tom rozsahu, že mi ukáží bez poplatku několikery vhodné šaty ve velikostech pro mě a zkoušela jen pokud by výběr a obsluha stály za to. Jen ne každá na tohle má nervy (a čas).
Odpovědět
@smajlik345 Dobrý den, špatně jste pochopila můj příspěvek, nikde jsem nepsal, že podnikání v jiném oboru je lehčí a nedejbože jsem z manželky nechtěl udělat matku Terezu, jak tady někdo psal. Jen mám dojem, že některé z diskutujících zde si myslí, že náplní majitelky salonu je pouze inkasovat peníze z půjčovného šatů a nyní i z poplatků a tak trochu se mi zdá, že za tím vším je dílem neznalost tohoto podnikání ( proto ten popis), dílem zášt a závist, dílem jakási msta salonům a dílem oprávněná nespokojenost s některými salony . A proto ten můj popis dne mé manželky, chtěl jsem některé z dam vyvést z omylu a nepatrně je uvést do reality, že to není jenom to hezké, jak to na první pohled vypadá. Rozhodně si myslím, že nelze všechny házet do jednoho pytle, že svou práci dělají poctivě a zodpovědně ( po Vašem " se otáčí") a nezaslouží si takové sprosté, útočné a pohrdavé příspěvky, které tady některé z dam neustále dokola píší. S pozdravem Z. Stoklasa
Odpovědět
Dobrý den, abych také něco napsal za AZSS, co se týká poplatků, kterých se toto téma týká. Většina ze svatebních salonů, které poplatky zavedly, mají většinou pozitivní zkušenosti a na provoz salonů tyto poplatky nemají žádný negativní vliv, ba naopak, mají více času na své nevěsty. Věřím, že se toto prohlášení nebude všem zamlouvat, ale toto jsou poslední reakce majitelů svatebních salonů, kteří poplatky zavedli. S pozdravem Z. Stoklasa
Odpovědět
@azss Mohu se vás zeptat jaké konkrétní příspěvky vám příjdou vyloženě sprosté nebo útočné? Alespoň na nástřel toho nejhoršího kdybyste mohl odkázat. Já mám pocit, že každý snad četme úplně jinou diskuzi, jelikož, po přečtení diskuze si myslím, že nejútočnější příspěvky zde napsal zástupce salonu Nuance. Nevídím tu žádný horší, opravdu, ne. A mohu mít ještě jeden dotaz - nevíte z praxe, jak velká část poplatky zavedla? Blanka Kaksová majitelka salonu Caxa psala, že salony jsou v tom velmi nejednotné a že se k poplatkům připojilo minimum salonů a proto oni sami, kvůli této nekonzistetnosti, poplatek zrušili, protože v tom neviděli ten hlubší smysl, který za poplatky původně byl. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Pisi bez diakritiky z telefonu. Pani Lillynko. Nektera z predrecnic zde srovnavala tuto verejnou internetovou diskusi s internim dotaznikem ve skole, ktery ma anonymitou respondentu podporit jejich otevrenost a zajistit pocit bezpeci. To je dobry zacatek k uceni se vyjadrit a patri to vyhradne do skoly, kde se tresou pred kantory. Zde jsme vsak uz absolventi a anonymita je zde zbabela, nebot kdybych vedel, kdo to pise, pozval bych ho s manzelkou na den otevrenych dveri do prazske NUANCE, seznamil ho s celym personalem, ukazal mu pradelnu a zevrubne jej zdarma vnoril do problematiky vseho, co by ho zajimalo. Jenze, prime konfrontace se tyto damy boji, protoze by se jim narusila tato zabavne rozehrana virtualni realita, a nedej boze by mohly zjistit, ze Berusak je ve skutecnosti lidumil a pracant, ktery stavi na otevrenosti a vice vysledcich nez zvaneni. Muj diskusni ton si tyto divky zaslouzi, opravdu nemam duvod si jich zatim vazit. Ony nereprezentuji nase zakazniky, nybrz skupinku namyslenych holek, coz pochopite, prectete-li si to (ja vim, jde z toho des) pozorne od zacatku. Vite, zurive berusky byly ve skutecnosti mnohem neslusnejsi, nez pisi o mne...
Odpovědět
@nuance_pronovias Panáčku, můžeš mi říct, proč jsou podle tebe anonymní například volby? 8-) To je přeci zábava pro dospělé!?
Odpovědět
Jo a ještě by mě zajímalo, proč si myslíte, že by někoho měl ten váš provoz takhle podrobně zajímat. Mě ta práce nepříjde absolutně lákavá, dělat bych ji nechtěla a návštěva prádelny by pro mě byla ztrátou času. Myslíte si, že ten kdo uvidí, ten užasne před vaší genialitou a pýlí a příště necektne ani kdyby se mu, opravdu přístup vašich lidí, třeba konkrétně vás zde, nelíbil? To máte naivní představy. Pokud by vám doktor podělal operaci a pak by vás vzal na exkurzi po operačním sále, bylo by vám líp?
Odpovědět
@azss Myslím, že většina zde diskutujících žen si opravdu dovede představit, co provoz salonu obnáší. To nic nemění na tom, že někdo poplatky ochotný platit je, někdo ne. Chápu obě taktiky, ale mně osobně by to bylo velmi nepříjemné, jelikož bych tím byla tlačena/motivována do půjčení šatů hned v prvním salonu. Nejurážlivější příspěvky tu sází pan Blažek, a protože už jsem na těchto stránkách byla jednou svědkem něčeho obdobného, mám Nuanci zafixovanou negativně. Nemusím podotýkat, že by mě ani nenapadlo jít pokoušet štěstí, zda mě bude pan Blažek nazývat beruškou či slepicí. Doufám, že alespoň ostatní zaměstnanci ví, co se sluší a patří. @nuance_pronovias
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?