500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
@luisianna Ach bože:-), tak teď jsi mě opravdu pobavila. Zrovna jsem si říkala, že když už jsem se tu kvůli němu a jeho nehoráznému chování tak rozohnila, že kouknu i do OR, jestli pan ředitel:-) nemá náhodou i nějaké oficiální zastoupení v dané obchodní společnosti a vida, on dělá takovouto báječnou reklamu své příbuzné. Ona tedy existuje ještě společnost NUANCE Wedding Group, s.r.o. a v ní náš vrchní berušák je jednatelem a zároveň společníkem, na to, že tento pán by měl tedy podnikat již od listopadu roku 1992, moc zkušeností, jak jednat se zákazníky a jak se k nim chovat opravdu za ta léta nepobral. Chtělo by to nějaký kurz.
Odpovědět
@wakatobi Já si myslím, že to, že se takový člověk drží takovou dobu, to znamená jediné - že si většina českých zákazníků pořád nechává s hrdostí kálet na hlavu. Ale tahle doba jednou skončí definitivně a usmívající se a ochotní čišníci, prodavači, stevardky i asistentky ve svatebních salonech nebudou vyjímkou a jejich chování směrem k zákazníkům nebude ovlivněno tím, jak se vyspali nebo jaké je počasí - stejně jako u každého profesionála.
Odpovědět
@andynova75 Něco na tom bohužel bude. Taky mi trvalo dost dlouho naučit se ozvat, když mi třeba v restauraci přinesli studené/přesolené jídlo a v podobných situacích, ale dokud se to nenaučí většina lidí, budou moci existovat a prosperovat i takovéto osoby, je to smutné. Ale taky je pravda, že s internetem se zkušenosti s takovými lidmi budou šířit čím dál víc a opravdu je jen otázkou chvilky si dnes každého prolustrovat, takže snad se blíží lepší časy!
Odpovědět
@wakatobi Jj, přesně - v těch restauracích je to trefný. Člověk měl kolikrát strach se ozvat, protože nechtěl být konfrontován s kyselým ksichtem čišníka, který musí něco řešit. Správné je, aby sklopil uši, omluvil se a sjednal nápravu eventuálně slevu. Dobré časy nastanou, až z tohoto jednání lidé přestanou být na větvi a budou ho považovat za samozřejmost.
Odpovědět
@andynova75 Naprostý souhlas. Až všichni budou dělat svou práci tak, jak se má, bude na světě ráj:-)!
Odpovědět
@isabellka2010 "V salonech pouze zdržuje a špiní šaty." To myslíš vážně? Tomu říkám síla. U mě to bylo třeba tak, že jsem si od začátku chtěla nechat šaty ušít na druhé straně republiky. To byl můj plán číslo jedna, ale vzhledem k jeho náročnosti jsem samozřejmě zkusila i místní salony, protože proč nezískat krásné šaty mnohem jednodušeji než opakovaným cestováním takovou dálku. Bylo to jednoduché, pokud bych našla šaty, které by mě okouzlily, šít bych si nenechala a konkrétní šaty buď koupila nebo půjčila. A tak jsem vyrazila celkem do pěti salonů a zkoušela. Výsledek byl smutný, v pěti salonech jsem vyzkoušela asi deset šatů celkem, žádné mi nebyly (mám vel. 34), nedokázali mi nabídnout téměř nic v požadovaném stylu a přístup byl ve čtyřech salonech tak katastrofální, že jsem se nestačila divit. Poslední salon můžu doporučit, jen jsem si nevybrala. A šaty jsem si nakonec nechala ušít podle původního plánu. A teď mi řekni, jak na tom vlastně jsem. Jsem člověk, co jen zdržuje a špiní šaty? Byla jsem falešná nevěsta? Měla jsem zaplatit za to, že mi neměli co nabídnout? Měla jsem zaplatit za to, že jsem zkusila jedny až troje šaty s tím, že mi nepřinesli to, co jsem chtěla a to, co by mi bylo? Já si myslím, že jsem prostě člověk, co zkusil jednoduché řešení a prostě si nevybral. Nedělalo by mi problém zaplatit poplatek, pokud bych za to dostala odpovídající službu. Ve čtyřech salonech se to i přes mou snahu nekonalo. Pátý byl v pohodě, jen jsem si nevybrala.
Odpovědět
@kacenkakaca Ano, nevěsta, která využije salon za účelem vyzkoušení stylu šatů a již dopředu ví, že šaty si nechá ušít jinde, skutečně jen zdržuje a ničí šaty. Právě kvůli takovým nevěstám pravděpodobně zavádí velké salony poplatky, asistentky v salonu zdržuje, nevěstám opotřebovává šaty, divím se, že to tady tak otevřeně prezentuje. Svatebky má v albu opravdu krásné, moc jí sluší. Tak si to otevřeně přiznejme. Jak si to měla ty těžko soudit, nevím, jak se k tobě v salonech chovali, pokud se ti šaty nelíbily, tak bych je asi nezkoušela.Proč bys platila za ošklivé šaty? Vlastně obecně platí otázka této diskuse 500 Kč za zkoušku v Adině? Nechci- neplatím, nikdo mě k tomu násilím nenutí. Chci- respektuji pravidla salonu. Je strana, která stojí na straně svatebních salonů, to jsem já. A strana druhá.
Odpovědět
@isabellka2010 No, když už jsem se někam objednala a personál si na mě udělal čas, přišlo mi neslušné říct, že se mi vlastně u nich nic nelíbí, a odejít, i když jsem třeba velmi brzy poznala, že mi to nevyhovuje (ať už asistentka nebo styl šatů). A navíc nejsem na zkoušení šatů takový expert, abych rovnou poznala, že mi to nebude slušet, pokud to zrovna není stylově úplně mimo. Většina nevěst prostě zezačátku neví, co chce, a hledá delší dobu (anebo to ví, ale nemůže to najít).
Odpovědět
@isabellka2010 Doplnila bych to tvé: chci - zaplatím, nechci - neplatím, o nelíbí se mi to, či nerozumím tomu - tak o tom diskutuji. Je zde spousta lidí a profíků, které tato diskuze vyloženě štve, považují ji za kontroverzní a při tom k tomu vůbec není důvod.
Odpovědět
Profilova fotka
@isabellka2010 nikdy jsem si nechtela saty nechat usit ani koupit v Cine....PRESTO jsem obesla 5 salonu a v kazdem vyzkousela asi 5 satu....co jsem byla? falesna nevesta co nici saty a "zdrzuje" asistentky nebo jen proste nevesta, ktera si chce poradne a dukladne vybrat ty prave WOW saty, na vyjimecny den ve svem zivote, za ktere neda par korun ale 10 tis?
Odpovědět
Profilova fotka
jo a dodatek: jakmile jsem si ty WOW saty oblekla hned jsem je poznala...bohuzel nejsem jasnovidec - kdybych byla, jdu do toho salonu rovnou a neobchazim ty dalsi :-)
Odpovědět
@isabellka2010 Proč bych si neměla vyzkoušet šaty, které mi přinesli na základě mých požadavků i přání? Pro zákaznici je nereálné vybrat z X desítek pověšených šatů na husto tak, že se na ně nelze podívat. Ono je to dvousečná zbraň, kdyby se v salonech chovali profesionálně, ke spokojenosti klientky, měli by šanci ji přesvědčit o tom, že si u nich šaty půjčí ač to třeba neplánovala. Neobhajuji, aby si holky (tzn. ženy, které svatbu neplánují), chodili bavit do salonů místo nudy, ale každá nevěsta by měla být pro salon potenciální zákaznicí a podle toho by k ní mělo být přistupováno.
Odpovědět
Článek se načítá
@laka_lacenda Docela vás, holky, nechápu,proč se tu rozčilujete. Můj příspěvek o nevěstě, která tu otevřeně píše, jak šla do salonu jen zjistit styl šatů, nikoliv půjčit, si vztahujete na sebe. Nemám zájem se s tebou hádat, sama víš, zda sis šaty chtěla půjčit,mně to nemusíš vysvětlovat. Pokud však salony svými poplatky odradí nevěsty, která nemají zájem o půjčení, budou na vás čekat méně poničené šaty a milejší asistentky, které na vás budou mít více času. Opravdu se divím tvojí vztahovačnosti na sebe, je to úplně zbytečný.
Odpovědět
@isabellka2010 Jenže ta asistentka by se měla chovat profesionálně ke všem, ke všem být milá, protože KAŽDÁ nevěsta je možná zákaznice. To, že se někdo chová nepříjemně, to je neprofesionální a nemyslím si, že by odrazení části klientek přineslo změnu. Protože kdo chce zjistit, co sluší, klidně poplatek zaplatí, ale spousta nevěst, co o půjčení stojí, nemá náladu být v jednom pytli s těmi, co otravují a špiní šaty.
Odpovědět
Profilova fotka
@isabellka2010 viz prispevek @kacenkakaca ... nemam co dodat...kdybych mela v umyslu si saty koupit jinde nebo nechat usit klidne poplatek zaplatim....hlavne me uz je to nastesti jedno: ja mela to stesti kdy se tahle blbe moda poplatku teprve rozvijela :-)
Odpovědět
@kacenkakaca Lidé jsou různé, máme milé ale i protivné asistentky v salonech, nevěsty se zájm em o šaty a se zájmem pouze o zkoušení a fotky. Do jednoho pytle je dáváš pouze ty. Pokud salon má dobrou zkušenost s poplatky, je to jeho volba. Nevěsty mají právo volby pravidla salonu respektovat nebo jeho služeb nevyužít.
Odpovědět
Přesně tak.. Někdo, kdo dopředu ví, co zhruba chce a chce si to nechat ušít jinde,rad zaplati 300Kc navíc za to, že si to ještě pro jistotu vyzkouší.. Naopak nevěsta, která si chce šaty půjčit,ale neví přesně jaké, případně má méně konfekční postavu, zjisti,ze se ji to pěkně prodraží.. Přitom je to zákaznice, která si fakt chce vybrat, ale prostě musí obejít vic salonu a zkusit si víc šatů..
Odpovědět
Začínám přemýšlet nad emigrací. Asi zůstanu v zahraničí, protože tady nestačím zírat. Vždyť už jsme skoro 30 let po komunismu, to už je dostatek času naučit se profesionálnímu jednání, ne? Za sebe navrhuji konec půjčoven a pouze nákup (šití) šatů v salónech. Vím, že jsem jedna z mála, kdo tak smýšlí, ale přijde mi to nejlepší.
Odpovědět
@isabellka2010 Do jednoho pytle je právě hážou salony, zavedené poplatky, nepříjemnost asistentek. Pokud salony zavedly poplatky proto, aby odradily ty, co půjčit nechtějí, tak každou nevěstu považují dopředu za tu, co si půjčit nechce. Pokud je asistentka protivná, protože předpokládá, že si nevěsta půjčit nechce, opět ji řadí mezi ty, co chtějí jen zkoušet. Já je do jednoho pytle neházím, to přístup některých salonů.
Odpovědět
Půjčují se vlastně šaty i v nějakých jiných zemích (kromě Slovenska?)?
Odpovědět
@izzybickerstaff nechci tvrdit, že ne, ale spíše se v zahraničí šaty kupují a šijí. Navíc v zahraničí je širší nabídka i levnějších (=jednodušších) šatů.
Odpovědět
Profilova fotka
@izzybickerstaff Já viděla půjčovny i v Polsku, Rumunsku, Itálii, Rakousku, Německu a i zmiňovaném Slovensku. Takže asi jo. :-)
Odpovědět
@limda Hm, a já myslela, že to třeba budou jen postkomunistické země - a ono ne. Díky za info :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@izzybickerstaff v Belgicku su tiez pozicovne... ale nevidela som ich v holandsku, ani len nejaky svadobny obchod
Odpovědět
@simone5 Ale pokud se svatební salony rozdělí na půjčovny a na prodejny tak to na věci nic nemění. Bojujeme tu proti přístupu salonů, proti označení ,,falešná nevěsta". Jde to u vztahy mezi prodávajícím a nakupujícím. Musí se změnit celý přístup salonů k nevěstám. Přeci když si jdu koupit novou kuchyň tak záleží hlavně na prodávajícím aby mě přesvědčil, že tohle a tohle a tohle on zařídí a pro mě udělá a budu se cítit, jako že jsem narazila na toho pravého obchodníka, který mi rozumí. Jde jen o ten přístup. O slušnost. Moc velkých salonů jsem neprošla, stačí mi číst tuto diskuzi, abych si udělala obrázek o tom, jak se např. v Nuanci chovají snobsky. Samozřejmě, že na to mají právo. Ale ty, co si u nich nevyberou nemůžou označovat za holky, co si koupí nekvalitní šaty někde jinde. Vždyť si můžou pořídit, koupit dokonce kvalitnější šaty. Nemůžu se o zákazníkovi vyjadřovat negativně. To k obchodu nepatří. Jakémukoliv. A to jestli se půjčovny přemění na prodejnu, to tohle nezachrání.
Odpovědět
@andy_s_ Souhlasím. Já vidím problém i v tom, že nevěsty si neumějí stěžovat (ne na fóru, ale ve skutečnosti). Ne dělat scény, ale tlačit na salóny, aby rozšiřovaly svoji nabídku. A salóny by se měly naučit těmto žádostem vyslyšet a ne pořád dokola jen opakovat, že oni nabízejí to, co chce většina nebo se vyjadřovat tak, jak se některé vyjadřují zde.. A taky by se měly si kritiku nebrat osobně a reagovat na nešvary jinak, ale to je taková klasika u nás v ČR. Vše se řeší poplatky, jedno zda ve zdravotnictví nebo v salónech. ;-) Já vnímám ten problém z obou stran: salóny často nabízejí to samé (když jsou v ČR hitem šlehačky, všichni nabízejí šlehačky, teď jsou to krajkové šaty a la Pronovias, všichni nabízejí to samé). A problém je, že bohužel je opravdu hodně nevěst, které to chtějí + málokterá chce za to dávat peníze. Svatba bývá drahá záležitost a pokud toužím po šatech se složitým střihem a dražší látkou, tak také. Moji rodiče tím, že má matka pochází ze zahraničí, kde se šaty běžně kupují, mi na svatbu od narození šetřili. :) Když jsem si pak v salónu chtěla šaty koupit, kupodivu se na mě v salónu dívali dost divně. :-D V jednom se mě dokonce majitelka udiveně zeptala: "A proč si je chcete koupit, když si je můžete půjčit??". Jinde mi zase naznačovali, že asi na to mít nebudu, protože "tyhle šaty jsou španělské značky a stojí 60 tis. My je ani neprodáváme, my je jen půjčujeme, to byste musela bla bla bla". No zkrátka mi přišlo, že mi v salónech ani šaty prodávat nechtějí, že my je chtějí hlavně půjčit, i když jsem byla připravená za ně dát dost. Na rovinu přiznávám, že šití jsem se bála (ne Čína, ale šití zde v ČR), ale zpětně si říkám, že to je bezva řešení. Nakonec jsem sehnala šaty v jednom malém salónu v malém městě za 17 tis. a byla jsem spokojená. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@simone5 Setkala jsem se s úplně stejným přístupem. Chodila jsem po salonech s tím, že bych si od nich šaty raději koupila než půjčila. Počítala jsem s tím, že částka by byla vyšší než půjčovné, ale za hodně pěkné šaty bych ji byla ochotná dát. A odpovědi byli stejné "Vždyť vás to vyjde zbytečně draho." "No asi by to šlo ale..." "To bude strašně složité, budeme vám je muset objednat v cizině a bůhví kdy dojdou." Popřípadě i já jsem byla obohacena pohledem "Na to stejně nemáte." To je pak pochopitelné, že si ty šaty lidé vážně nechají raději ušít. (A to nemluvím zrovna o Číně) Ale musím přidat i druhý pohled na svatební salony. Celkem nedávno tu byl takový menší svatební salon. Šaty měl perfektní. Dalo by se říct, že takové po kterých tu většina z nás (prý) touží. Vílí, luxusní, krajkové... prostě přesně to jiné, co tu nevěsty hledají. I přes dobrou reklamu tady i na facebooku po roce zkrachoval a ještě měl problém ty šaty rozprodat. :-( Tak na druhou stranu potom se člověk nediví, že salony nabízí pořád to samé, když vidí tohle. Nevím kde je ten blok, jestli v salonech nebo nevěstách a je mi samozřejmě líto, že nabídka u nás není zdaleka uspokojující.Ale je to o tom jak říkáš, dokud se neozve víc lidí a nebude jasně vidět, že lidé chtějí změnu, pak salony nebudou mít vůbec potřebu nabízet něco jiného. :-(
Odpovědět
@limda To sem nepatří, ale dodnes si pamatuji, když jsem si šla koupit šaty na maturitní ples, vešla jsem do nějakého radoby lepšího butiku, rozhlížím se a přišla ke mně taková namyšlená jezinka, co potřebuji. Tak jsem jí to řekla, a ona mě sjela pohledem od hlavy až k patě a řekla..na to se nedá zapomenout..na to ani nesahejte, tolik peněz nemáte..Poděkovala jsem za radu a odešla..Je to 15let a vidím to úplně jak když to bylo včera.. A zřejmě takové milé paní ještě občas někde potkáme.
Odpovědět
@limda já myslím, že nabídka salonů je z velké části daná jednak tím, že někter typy šatů (s rukávy, nekorzetové) se špatně půjčují, protože musí sedět přesně na postavu a není podle mě možné je tolik přešívat (zatímco málokdo má souměrnou postavu a taky je pro salon praktičtější mít šněrovací šaty 36-40), jednak hodně nevěst do salonu jde s tím, že chtějí nějaké "luxusně" vypadající šaty. Jednodušší šaty bez cingrlátek by se podle mě tolik nepůjčovaly, nebo by musely být hodně levné, i když by se opotřebovávaly stejně rychle jako ty "luxusní". Takové šaty by tudíž taky bylo lepší šít/prodávat...Myslím, že by to chtělo nějaký další velký krejčovský salon, aby se člověk nebál dávat si šaty šít u nějaké "neznámé" krejčové (Madora má přecejenom celkem zřetelný rukopis a to mně osobně vadilo)...Nebo aby měly salony rovnou nabídku k šití/prodeji, jak psala @simone05
Odpovědět
Profilova fotka
@lillynka Pokaždé když slyším něco takového vzpomenu si na scénu v Pretty Woman. :-D Ale je to fakt. Na mě taky v jednom salonu koukali skrz prsty a upozorňovali mě, že "tyhle šaty jsou opravdu drahé, ale tady máme stojan s levnějšími". Já si vždycky říkám, že to těm lidem není blbý. Jako jo, snobsky nevypadám a kabelku jako dáma nenosím. Řekla bych o sobě, že jsem prostě normálně vypadající člověk, tak jak někdo může vědět kolik peněz mám a kolik jich tam chci nechat? To pak člověk i kdyby měl na svatbu milion, tak by se jim na ty šaty mohl vykašlat za to chování. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?