500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
@marriage_guide_mgmagazine_cz Ono se za katalogy platí?!
Odpovědět
Profilova fotka
Pište, kde jste byli spokojeni a kde nikoliv, je to velmi důležité! Příště se to již nemusí opakovat a nevěsty nemusí mít zkažený den ;-) Nuance, Adina, Naive, Romantik Paris, atd atd... zatím asi nejvíce negativních komentářů na přístup prodavaček z NUANCE, tak šup sem s tím ;-) vše jim to vyklábosím ať sjednají nápravu :-)
Odpovědět
@marriage_guide_mgmagazine_cz Teda, řeknu ti, jsi v každé druhé diskuzi, stavíš se do role samozvané moderátorky, nesdělíš vůbec nic k tématu kromě obecných plků a ta tvoje dikce je fakt k nesnesení.
Odpovědět
@andy_s_ @marriage_guide_mgmagazine_cz Já si tedy na přístup v Nuance ČB nemohu stěžovat! :-) Paní byla velmi příjemná již do telefonu na objednání, když jsem pak šoupla čas, vůbec nevadilo. Přijely jsme se svědkyní a přítelovo sestrou, uvítala, nabídla vodu, usadila ke katalogu a dala dostatek času na výběr. Vybrala jsem asi 10 šatů, ale nakonec jsem všechny ani nezkoušela. Každopádně neměla problém, při fittingu byla opravdu profesionálka. Pak mi dokonce dala zkusit šaty, které jsou naprosto mimo můj styl - "jen si je zkuste, ať máte něco jiného". Přítel si poté přišel vyzkoušet žaket, vše opravdu bez problémů. PS: byla jsem v červenci a poplatek ještě neplatila - ten se platí od srpna. A mě by v tomto salonu opravdu nevadilo ho zaplatit...
Odpovědět
Profilova fotka
Je vidět, že je to stále jen o lidech...hold práce s nimi není vždy jednoduchá ;-) k zorro4 se snad nemá smysl ani vyjadřovat :-D
Odpovědět
@marriage_guide_mgmagazine_cz Ano, je to asi o lidech. Tohle byla konkrétně paní z ČB, nevím přesně jméno, ukrajinský přízvuk. Při mé poslední návštěvě salonu v Týně nad Vltavou jsem paní poděkovala za bezva milý přístup a postěžovala si, že v ČB jsem se s takovým nesetkala. Sama se mě zeptala - V Nuanci, asi? A já - nevím, jak se to tam jmenuje, na náměstí. (nechtěla jsem přímo sdělovat jméno konkurence). Takže nás nespokojených asi bylo více. Ano také bych ještě ráda slyšela další konkrétní příklady. Jinak jak píšete, je to práce s lidmi a to je vždy o lidech. Třeba měla paní špatný den, třeba jí tam přišly před námi nějaké drzé slečny které si nic nevybraly....
Odpovědět
To je strašný a to jsem se do Adiny nejvíc těšila :( 300 + 100 za každou půl hodinu navíc mi přijde docela dost, kdyby to byla symbolická stovka tak neřeknu, ale tohle je moc.. navíc přece ty ženský dostavájí normálně výplatu, tak jaká pak "ztráta času"...navíc to půjčovné je samo o sobě už dost drahý...
Odpovědět
OMLUVA! Veliká omluva salonu NUANCE ČB - Omlouvám se za poskytnutí recenze na salon Nuance v ČB. Mnou navštívený salon s nepříjemnou prodavačkou je jak jsem již psala v hotelu Dvořák na náměstí - jedná se o salon NATALI - http://www.salon-natali.cz/
Odpovědět
Me stejne nepřestává udivovat to, že si salony mysli, ze poplatkami odradi nějake siti satu v Číně.. Proste za tím není žádná logika. To, že si Baťa začne účtovat poplatky za zkoušení obuvi má někoho odradit od toho, aby si koupil boty na Vietnamské trznici? Nesmysl.. Logika na hlavu postavena..
Odpovědět
Jinak v ČB jsem byla s přístupem i výběrem spokojená např. v Avalonu a v Edenu. Méně spokojená v Olivii . A nespokojená v Natali.
Odpovědět
Profilova fotka
@andy_s_ NUANCE České Budějovice nesídlí v průchodu hotelu Dvořák! Byla jste jinde, prosím o korekci.
Odpovědět
@nuance_pronovias Korekce již byla provedena viz dva příspěvky výše :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@esufi Vy jste se nějak rozjela... Víte, že andy_s, které dáváte zapravdu a přisazujete si, se pravděpodobně spletla v názvu salonu? NUANCE ČB totiž již od roku 1995 sídlí v Biskupské ulici 31 (...), nikoliv v hotelu Dvořák.
Odpovědět
u Adiny je to poplatek za zkoušení svatebních šatů v případě nezamluvení. V případě že si některé šaty zamluvíte, měl by vám být poplatek odečten z ceny půjčovného. Takto to má teď hodně svatebních salonů.
Odpovědět
Profilova fotka
@nuance_pronovias jestli jste nepostřehla, tak já psala o pražské pobočce a své zkušenosti s ní. To, že si andy spletla (byť s podobnými zážitky) název salonu na mé zkušenosti bohužel nic nemění
Odpovědět
Profilova fotka
@esufi Asi jsme na vás, beruško, nebyly tak zlé, jak zde pro stovky čitatelek uvádíte, když na své stránce http://www.beremese.cz/blog/esufi/alb... zkoušíte v pražské NUANCI tolik modelů (7 pronoviasek)...
Odpovědět
@nuance_pronovias vazne jste prave oslovila ciziho cloveka "berusko"? :-. kazdopadne to, ze @esufi vyzkousela 7 modelu satu nedoklada, ze jste na ni byli hodni. Ja jsem v jednom salonu take vyzkousela asi sestery saty, a pani na me hodna a prijemna rozhodne nebyla. Problem je, ze urcitou znacku proste maji treba jen v jednom salonu. Kazdopadne jsem si vybrala jinde, stejne jako pisatelka.
Odpovědět
@nuance_pronovias tímto příspěvkem jste bohužel zkušenost @esufi zrovna nevyvrátila....(viz @lalkaamichal).
Odpovědět
Profilova fotka
@lalkaamichal Naše nevěsty, byť si nevyberou, pro nás nejsou cizí. Trávíme s nimi hodiny při strojení na nejslavnostnější den života, zvedáme denně desítky těžkých rób nad jejich hlavami. Klečíme jim u nohou při špendlení úprav, apod. To je velmi osobní práce a všechny, co ji v NUANCI vykonáváme, některé z nás i 20 roků, máme zákaznice rády, přestože nám občas dají pořádně zabrat a třeba nakonec pomluví (ačkoliv, když si projdete recenze NUANCE, dočtete se většinou samou chválu...). Proto je NUANCE tolik úspěšná. Přejeme všechno dobré.
Odpovědět
@nuance_pronovias ale nejsou to vase kamaradky. A takovym arogantnim oslovenim akorat dokladate zkusenost, kterou sem pisatelka napsala.Nevim, zda sem za nuanci pise majitel, ci zamestnanec, kazdopadne pokud majitel, opravdu byste se mel/a zamyslet a pripadne se pisatelce za to osloveni omluvit. Bylo to nezdvorile, arogantni, pohrdave. Pokud zamestnanec, pak bych z takoveho jednani, ktere verejne predvadite na webu, pod PROFI profilem Nuance, jako zamestnavatel vyvodila dusledky. Velmi zavazne. Ja bych k vam nesla. Ne proto, co napsala esufi. Ale proto, jak jste ji ve sve reakci oslovil/a. ps: a to, ze spendlite nevestam saty, a zvedate roby pri oblekani, to neni zadna pridana hodnota. To je vase prace.
Odpovědět
@karlajasmine Dostal se ke mě zatím "drb", že poplatky mají žádoucí vedlejší efekt - odradí od půjčení "lůzu", pro která, považuje "pětikilo za peníze". Pro někoho jsou to drobné a tyto lidi "pozvedají" jméno salonu. Naproti tomu ta "druhá sorta lidí", jim kazí image. Zkrátka to má efekt - rozdělení salonů pro majetné a méně majetné. Jaký vliv to má na Čínu by mě také zajímalo, ale moc lidí se do mé diskuze nezapojilo. Ocenila bych kdyby do ní přispěli profíci. http://www.beremese.cz/forum/svatebni...
Odpovědět
Profilova fotka
@nuance_pronovias tak ad jedna oslovení beruško si vyprošuju, husy jsme spolu nepásly a do školky jsme spolu taky nechodily, takže být vámi hodím zpátečku, než si odradíte budoucí kšefty, protože profesionál se takto opravdu nechová. A v řadě druhé - a ne, že by na tom záleželo - když už tam jsem a strávím tam čas výběrem v katalogu, tak už vydržím a šaty vyzkouším. Nepatřím mezi ty, co se rozbrečí a utečou. Holt slečna asistentka asi neměla svůj den nebo je to její způsob jednání. Nevím. Je mi to srdečně jedno. Moje zkušenost ještě neznamená, že takovou musí mít všechny vaše klientky.
Odpovědět
Profilova fotka
Debatu v tomto duchu a tímto způsobem už nechám na vás. Za NUANCI se loučí Blažek
Odpovědět
@nuance_pronovias myslim, ze kdybych ted hledala salon na pujceni satu, tak ten vas bych si skrtla. Nikdy jsem tam nebyla, ale jak to asi muze vypadat v salonu, ktery se prezentuje oslovenim "berusko"? To jsem se tu od zastupce salonu jeste nedocetla a fakt se nestacim divit. Myslim, ze zavedeni poplatku odradi malokterou nevestu, ale zajimalo by me, jestli by nektera z nevest z teto diskuze po teto zkusenosti chtela utratit penize zrovna u vas.
Odpovědět
@nuance_pronovias Chtělo by to značně zapracovat na firemním PR, protože profíci takto opravdu nekomunikují.
Odpovědět
Mně to přijde fér, viz argumenty ohledně následné objednávky z Číny apod. Já si taky nakonec nechala ušít, ne přesně podle jedněch koupených, ale byly mi inspirací. Bohužel byly příliš drahé. A náklady za čistírnu určitě nejsou malé. Navíc v porovnání s cenou celé svatby je ta zkouška jen zlomek. Kdyby chtěl někdo nechat ušít šaty u nás, dejte vědět. :-)
Odpovědět
Nepřijde mi jako dobré řešení vybírat poplatky za zkoušení šatů, na druhou stranu by mě to asi od zkoušení neodradilo. Do prvního salonu jsem šla s tím, že šaty se mi budou šít (měla jsem už předtím vybraný styl šatů, už jsem měla skoro koupené látky). Vyzkoušet něco jiného mě poslala budoucí tchýně (která měla šaty šít) s tím, že je možné, že se mi zalíbí něco jiného, ať to zkusím. Takže jsem šla fakt jen "přidělávat práci slečnám v salonu" a proto by mi nedělalo nejmenší problém za zkoušení zaplatit - i proto, že se mi slečna věnovala opravdu perfektně. Ovšem po oblečení prvních šatů mi bylo jasné, že teď už jen nezkouším, ale opravdu vybírám, že přeci jen nakonec chci jiné. Šaty jsem v jednom ze salonů nakonec i koupila a jsem ráda, že to tak dopadlo :-) Ovšem našla jsem je až ve třetím nebo čtvrtém salonu, kde jsem byla- v tom posledním. Kdybych měla ve všech předchozích platit, cítila bych tlak, že už bych si měla vybrat a nejezdit nikam dál, protože už to začíná být drahé. A já nerada vybírám pod tlakem :-) @andynova75 Já tedy považuji pětistovku za peníze a nepřipadám si jako lůza. Ano, zaplatila bych ji, kdybych se opravdu chtěla podívat na šaty z toho salonu, ale zase tak málo to prostě není... Bohužel, v některých salonech dají člověku najevo, že "na něj tam tedy nic nemají", ačkoli je nevěsta ochotná do šatů opravdu investovat, protože si na ně třeba dlouho šetří. Pak chudák taková nevěsta třeba nemá ideální postavu, opravdu jí nesedne všechno a musí toho oběhnout víc. Všude nechá po pětistovce a peníze se jen kutálí, z jedné pětistovky jsou dva tisíce a to už prostě drobné nejsou. Alespoň pro většinu nevěst ne. Salony pro majetné a nemajetné mi fakt přijdou jako pitomost...
Odpovědět
Pokud se mi šaty líbí a chci si nějaké vyzkoušet,tak s poplatkem problém nemám.Navíc mi salon poplatek vrátí,pokud si šaty vyberu,tak o co jde?V Adině jsem nebyla,ale myslím,že za hodinu se dá vyzkoušet spoustu šatů,takže bych těch 300 kč klidně obětovala.Chápu salony,že šaty musí po zkoušení udržovat.Myslím,že žádná z nás by nechtěla zkoušet ušmudlané a propocené šaty...
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, dnes mi volala paní majitelka salonu Adina, která mě upozornila na špatné komentáře naší paní redaktorky, která zde přispívá do diskusí. Po přečtení všech výše uvedených komentářů jsem ovšem neshledal nic vyloženě špatného, nebo zavádějícího. Paní majitelka mi sdělila, že všem nevěstám se naplno věnují, nabízí zdarma sekt, svatební katalogy a zkouškovné jim odečítají z finální ceny. Nevidím na zkouškovném nic špatného a omlouvám se všem, kterým mohly příspěvky naší paní redaktorky připadat nevhodné, nebo nesnesitelné - viz. zorro4. Díky a s pozdravem Petr Kollman, vydavatel Marriage Guide.
Odpovědět
@nuance_pronovias Ještě jednou se OMLOUVÁM, že jsem zneužila Vaše jméno. Opravdu jsem se spletla. Nicméně spletla jsem se proto, že jsem to již o tomto salonu něco negativního slyšela a tak nějak jsem si to s těmi zkušenostmi spojila, že já měla zkušenosti dosti podobné...není to nejšťastnější, vím. Jakmile jsem to zjistila, hned jsem to napravila. Nechci se snižovat na Vaši úroveň. Proto Vám nebudu psát domněnky dalších lidí, kteří v mém okolí řekli Vaše jméno. Ale Vaše příspěvky tady hovoří za vše. Pokud neumíte být jiní, než arogantní, tak jsem radši nic nepište. Prosím Vás, ty nevěsty, které máte rádi, mějte dál rádi. A nepište o tom. Je to samozřejmost. Přeji hezký den.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?