500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
Profilova fotka
@kacenkacc Já taky šaty si nechci nechat ušít, ani z Číny je nechci. Asi nic jiného nezbude, než ty salony přežít. :-| :-(
Odpovědět
@nuance_pronovias Souhlas! Zatím jsem Vás navštívila v ČB, do Prahy se chystám v listopadu, a musím říct, že se nám paní ochotně věnovala, nabídla pití, upravovala šaty, byla trpělivá, prostě samá chvála.
Odpovědět
Profilova fotka
Mile nevesty. Je to na Vas. Nejvetsi salony z Vas nikdy nedelaly a nebudou delat podvodnice, kdyz si nevyberete. Tento pocit zde ve Vas vzbuzuji prispevatelky, ktere museji mit za kazdou cenu ke vsemu negativisticky postoj a siri famy. Ale jestli jste si diskusi precetly opravdu celou, musite mit jasno. A jestli nemate, muzete si precist reference nevest v profilech i na webech profesionalu. Zde v debatach trousi sva skarohlidska slova cca 5 dam, na profilech napric socialnimi sitemi jsou desitky, ba stovky pozitivnim slov chvaly a oceneni.
Odpovědět
Nevíte kde se tedy poplatek v salonech neplatí? děkuji :)
Odpovědět
@deniker Myslím, že v menších městech nikde. Poplatek si mohou účtovat jen oblíbené salóny ve velkých městech.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@radkaja Tak třeba v Brně jsem už taky platila za zkoušku - cca 40 Kč za kus. A to ke všemu byly šaty, které stály cca 6-8 tis. za půjčení a zákaz focení modelů - pouze 2 favoritů. Poplatek jsem samozřejmě zaplatila, prostě to byl jejich požadavek, kdybych nesouhlasila, tak poděkuji, otočím se na podpatku a odkráčím. Je fakt, že bych spíše očekávala poplatky v salóně, kde je běžnější cena za půjčovné kolem 15 tis., a nabízí opravdu značkové šaty. Koupě těchto šatů je strašně drahá a nevěsty si šaty musí půjčit třeba i 4 krát, než se jim cena za nákup vrátí. Do toho zkoušení choulostivějších šatů, šatům samozřejmě neprospívá. Navíc vždy v salónu mi nabídli kávu či čaj, vodu... Takže pokud to salón řekne dopředu, naprosto s tím nemám problém a plně respektuji. Naprosto se nedivím salónům, že to zavádějí - co jsem slyšela od některých salónů - že si zákaznice šaty nafotí ze všech stran a ze všech detailů a pak si je jde ušít ke švadleně... nevěsty si tohle opravdu dělají samy a řádné zákaznice za to doplácejí. Jinak taky jsem byla ve více salónech, ale když jsem vyzkoušela nádherné Pronoviasky, absolutně jsem odmítla je sundat a hledat dále :) @nuance_pronovias
Odpovědět
Ja jsem si vybrala saty pred 2 tydny. Byla jsem v salonech v Praze - Natali, Maya, Nevesta, Klenoid, Adina a Agnes - v poslednich dvou jsem platila za zkousku. Zamerne jsem si platici salony dala na konec, kdy jsem jiz presne vedela co chci. V Adine se mi nelibilo, ze to asistentka zamerne natahovala - davala mi saty o ktere jsem nestala (bile, chtela jsem jen champagne), saty, ktere me zaujaly mi prinesla az na treti pozadani atd. ale pri louceni rekla, ze vzhledem k tomu, ze jsem toho tolik nevyzkousela, budu platit mene - toto gesto jsem ocenila. V Agnes jsem byla ze vsech salonu nejmene casu, saty byly pekne, ale ja uz mela jasnou predstavu a tu mi pani majitelka nemohla naplnit. Ovsem za 35 minut si nauctovala plnou cenu jako za 1 hodinu. At to kazdy posoudi sam. Priznam se, ze mezi platicimi a neplaticimi salony, z me zkusenosti, nevidim rozdil. Nakonec jsem si krasne saty vybrala v Neveste, ktera mi prisla ze vsech salonu nejlepsi - mela jsem stesti, ze se mi venovala primo pani majitelka a taky ze tam mely 'me' saty. Do satu jsem se zamilovala az na druhy pohled, ale o to vic je ted zboznuji. Pokud mate problem s tim, ze si nektere salony za zkousky uctuji poplatek, tak tam nechodte. A je to. Nebo si je nechte az na konec jako ja. Vy jste zakaznice tak se podle toho rozhodnete. Preji vsem nevestam uspesny vyber :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sylvaknappova Dovolím si připojit se k diskuzi na téma poplatků za zkoušení. Po dlouhém přemýšlení jsme se také připojili k vybírání poplatků za zkoušení, jelikož se situace stávala neúnosnou. Samozřejmě jsme velice zvažovali, zda poplatky zavést, jestli nám to neodradí zákaznice a nakonec jsme se rozhodli pro. A musím říci, že až na pár vyjímek jsou reakce nevěst kladné, poplatky chápou a když jim vysvětlíme, proč jsme k zavedení poplatků přistoupili, tak se nám vůbec nediví. Samozřejmě poplatky v případě sepsání smlouvy neúčtujeme a pokud si nevěsta vybere šaty později, zaplacený poplatek odečteme. Jako velmi pozitivní však vnímáme tu skutečnost, že od zavedení poplatků máme více času na ty nevěsty, které opravdu hledají ty své vysněné šaty, které opravdu mají zájem a naopak ubylo těch slečen, které si potřebovaly pouze vyzkoušet, jaké šaty jim sluší , aby si jejich kopii mohly objednat někde v Číně. Přestaly chodit i takové slečny, které si zkoušením šatů zkracovaly volnou chvíli. A co je asi nejdůležitější, ubylo zbytečného čištění, praní a tím pádem i zbytečného znehodnocování samotných svatebních šatů, které se samozřejmě neúměrným zkoušením a následným čištěním opotřebovávaly. Co se týká vybraných poplatků, zvažujeme, že je po uplynutí tříměsíční lhůty pro jejich odečtení poukážeme nějaké dobročinné organizaci. Rozhodně jsme nezaváděli poplatky proto, abychom se nějak obohacovali, jak jsem se z některých diskuzí dočetla. Přeji všem hezký podvečer. MS
Odpovědět
Profilova fotka
@bustehrad varianta "zaplatíte jednorázový poplatek a při výběru šatů se vám odečte" mi přijde fajn. A pokud zvolíte variantu, že "propadlé" poplatky pošlete nějaké dobročinné akci, tak si fakt šplhnete - teda u mě byste si rozhodně šplhla... Super nápad - a odpadnou takové ty "potřebuju si vyzkoušet, jaké je to být princeznou"
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Znovu otevírám toto téma protože by mě zajímalo, jak s odstupem času nevěsty reagují na tyto poplatky - když začali, spousty lidí nadávalo, změnilo se něco? :)
Odpovědět
Aha...koukám, že poplatky se řeší už docela dlouho :-. Já o nich vůbec nevěděla takže mě to dost překvapilo! Za mě pěkná blbost...už neví na čem na nás vydělávat...a argument "když vyberu-odečte se mi to"??? Jak můžu vědět, že vyberu dokud to nezkusím 8-(
Odpovědět
Článek se načítá
@m0nca asi jen že by bylo až moc trapný si ten poplatek nechat, i když vyberete :D
Odpovědět
Profilova fotka
@m0nca Jj, všechno mít zadarmo, ostatní ať makaj, jen když mě se to nedotkne, co? Víš Mončo, umím si představit, že jsou salony, kde poplatků zneužívají, ale taky věřím, že naprostá většina má poplatky jen na pokrytí nákladů na čištění zpocených a ušpiněných šatů. Můžeš si určitě vybrat - běž do salonu, kde mají zkoušení zadarmo, ale pak by tam taky měla bejt sprcha, aby si každá holka z ulice, co má volný odpoledne a nemá zrovna co dělat, mohla smejt make-up a nešpinila šaty, který jsou určený pro NEVĚSTY!!! Já teda preferuju salon, kde sice zaplatím poplatek za zkoušení, ale budu vědět, že se do šatů nenavleče přede mnou 50 dalších holek jen tak pro potěšení z krásnýho dne! Btw. kamarádka (má svatební salon) o tom občas mluví - jsou taky takový, co přijdou zkoušet jednou s jednou kamarádkou, podruhý s druhou kamarádkou, pak s maminkou, babičkou, mění opakovaně šaty atd. To jim fakt není trapně? Poplatky tady jsou zcela namístě, nemyslíš?
Odpovědět
Já teda nevím, ale já bych s tím neměla sebemenší problém, pokud by se mi věnovaly, proč ne. Já nevím, to už jsme tak zblblí všemi slevami a akcemi druhý kus zdarma, že nedokážeme ocenit lidskou práci? Přesně jak píše kavalirka, ráda si zaplatím za pohodlí. Stejně jako si připlácím za lepší místo v letadle, speedy boarding, přednostní místa v legolandu na atrakcích. Lóže v divadle, atp. Pokud chce člověk něco víc, musí víc dávat. A fascinuje mě, jak někdo může dělat revoluci kvůli pětistovce a dělat ze salonu zloděje a přitom by zadara ani nehrábnul. Mimochodem musím pochválit salon Oliva v Českých Budějovicích. Vlítla jsem tam jak velká voda, neohlášená a i přes to byla paní prodavačka milá ochotná a fakt skvěle mi poradila, šaty jsem ozkoušela, zaplatila celé, domluvila se na zkoušce před svatbou a žádné štráchy :-D Když se vžiju do majitelky salonu, kde přijde někdo, já se mu budu hodinu, či dvě věnovat a on si pak nic nekoupí, narovinu, taky bych byla naštvaná.
Odpovědět
Byla jsem na zkoušce jak v placené Nuanci, tak v několika neplacených salonech (Natali, Te amo, Šaty go home, Maya) a mezi placeným a neplaceným nevidím žádný rozdíl. Nejsem proti tomu si připlatit, když za to dostanu něco navíc, ale pokud se za naprosto shodné služby někde platí a jinde ne, nevidím důvod využívat ty placené. Navzdory velmi dobré pověsti mě vlastně ta slavná Nuance docela zklamala. Jedny šaty měly tak hrubou krajku zakrývající ramena, že mi po nich zůstaly podrážděné červené fleky až do konce zkoušky, navíc nás nechali 15 minut čekat (byly jsme objednané na čas). V neplacených salonech se kvalita pohybovala různě, ale musím říct, že minimálně Te amo a řekla bych, že i Šaty go home Nuanci v řadě ohledů strčí do kapsy. Dokud salony, které si nechají za zkoušky platit, nepřijdou s lepšími službami, budou muset stále čelit negativním reakcím, protože nikdo není rád, když zjistí, že to, za co si on draze zaplatil, lze jinde dostat v lepší kvalitě a zdarma.
Odpovědět
Profilova fotka
@ceriii Nevíš náhodou o nějaké kadeřnici, která dělá zkoušky účesu zadarmo? Já mám sice už po svatbě, ale hodil by se mi zkušební účes zdarma. Jdu teď na ples, tak by to bylo fajn. Stačí říct, že je to zkouška účesu na svatbu, a že fakt nevím, co by mi slušelo, tak by to přece zdarma mělo být, ne? Každá kadeřnice umí jiné účesy, tak nebudu platit u všech za zkoušku, než zjistím, co mi sluší. Je to nehoráznost, aby si někdo za takovou zkušební práci bral peníze... Konec ironie :-)
Odpovědět
Lidská práce je u nás nedoceněná. Hlavní cíl je kde koho využít ve svůj prospěch a chovat se arogantně. A následně kňučet, že se ostatní začnou bránit.
Odpovědět
Profilova fotka
@ceriii Myslím, že takhle to nejde úplně brát, že někde jsou poplatky a nenabízejí za to lepší služby/šaty. Jaký služby máš na mysli? Kafe? Šampaňský? Pak to nebudou poplatky za zkoušení a vyčištění šatů, ale za kafe nebo šampaňský. Šaty jsou prostě všude jiný to, co se někomu líbí, přijde jiný nevěstě příšerný. A není vždycky přímá úměra mezi tím, co se mi líbí a kolik šaty stojí. A umím si představit, že v Nuanci mají obecně dražší šaty než v GoHome (a proto třeba i poplatky v Nuanci). Ano, bude vždycky rozdíl v přístupu. Každý člověk je jiný, někomu sedne jedna asistentka a druhá ne, a chápu, že když zaplatíš za zkoušení v jednom salonu, určitě jsi na ně náročnější než na ty, kteří to dělají (zatím) zadarmo.
Odpovědět
Ja jsem si nakonec sve svatebni saty koupila, ale taky jsem se sla podivat do salonu, jestli by mi nahodou nepadly nejake do oka. A nepadly. Byla jsem zhrozena, krajka me kousala, sitka ve vystrihu taky, vse mi bylo velke, ale pry by nebyl problem upravit saty presne na me (z velikosti 36 na 32)!!!, no uz to vidim...jeste jsem ani nezavrela dvere salonu a uz se me pani vyptavala, kdy mam termin svatby...u kazdych satu mi tvrdila, jak mi slusi a jsou to ty ony (zkousela jsem si pouze troje, protoze nechci korzetove). V salonu jsem stravila max. 20 minut, protoze vsechny saty jsem si nasla na webu a rekla jsem asistentce hned, ze chci konkretne tyto vybrane. Placeni za zkousky mi vadi, proto jsem sla do takoveho, kde jsem nic neplatila. Myslim, ze pujcovne satu neni male (u jednech satu, ktere se mi celkem libily, bylo za 3 dny 11000), takze nevidim duvod, proc platit za to, ze si navliknu a svliknu saty. A to ze, asistentky kolem me 20 minut poletovaly? Je to jejich prace, stejne jako asistentky v nejakem modnim retezci...tam taky neplatite za to, ze si vyzkousite obleceni, ktere si treba ve vysledku nekoupite. A je to uplne stejna situace, protoze jak za pujceni, tak nakup, date nekomu sve vydelane penize.
Odpovědět
@luisianna Ano, myslím, že jsi to vystihla správně. Když jdeš od kadeřnice, máš na hlavě účes, se kterým můžeš vyrazit třeba na ples. Když jdeš ze zkoušky šatů, máš leda tak velké nic.
Odpovědět
@kavalirka Představovala bych si služby, jaké nabízí většina lepších obchodů s oblečením a butiků (mimochodem, zadarmo). A totiž, že se mě ujme proškolená asistentka, zeptá se na pár detailů (kde bude obřad a kde hostina, jaké šaty se mi líbí apod.) a pak mi doporučí šaty, které mi budou slušet podle typu postavy, poradí, jaké šaty budou odpovídat jakému typu hostiny, které se hodí na zámek a které na louku, pomůže mi vybrat doplňky a podobně. Tenhle přístup jsem zažila jedině v Šaty go home, proto tento salon řadím tak vysoko. Šampaňské či káva je sice milá, ale o ně na zkoušce šatů opravdu nejde. Cenou šatů to také není, v Te amo mají šaty stejně drahé jako v Nuanci (a pokud mohu posoudit tak o dost kvalitnější) a tam je to zadarmo.
Odpovědět
Profilova fotka
@ceriii Když odcházíš ze salonu, máš plný mobil fotek nebo aspoň jasnou představu, které šaty ti slušely a které ne. Je pravda, ze fyzicky si nic neodnešeš, naopak jim tak necháš svůj make-up a pot na jejich šatech, za který by možná měli zaplatit oni tobě, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@sofi92 Teoreticky máš určitě pravdu, jsou za to placené stejně jako v módním řetězci. Ale poplatky, jak jsem je pochopila já, jsou z trochu jiného důvodu. 1) nejsou za vyzkoušení svatebních šatů nevěstami. Když chodí odpoledne kdejaké pipiny okolo a chtějí si jen tak vyzkoušet svatební šaty, protože zrovna mají náladu a zrovna svítí sluníčko a navíc když je to zadarmo, že? No co by si je taky nevyzkoušely. Příště půjdou okolo autosalonu a projedou se pár krásnejma autama, protože přece je to jejich práce, ne? Tady logika poněkud hapruje, nemyslíš? 2) svatební šaty jsou přece jen trošku dražší než nějaká běžná konfekce. Každý praní se na tylu a hlavně krajkách projeví, takže pak už to často nejsou ty sněhobílé šaty, které by každá nevěsta chtěla. Když můžeš (jako salon) půjčit šaty max. 2-3x, protože víc nevydrží, a zároveň potřebuješ, aby ti něco vydělaly, tak 1x z toho "vyhodit" na kolemjdoucí pipiny si prostě nelze dovolit. A poplatky tyhle pipiny odfiltrují. Není to nic proti nevěstám (zvlášť, když jim poplatek při půjčení vrátí). Kdo chce, tak to pochopí, kdo ne, ten má volbu jít jinam. Ale není třeba jim nadávat.
Odpovědět
@luisianna Podívej, tvá logika nemá smysl. Pokud chceš platit za nic, pro mě za mě si plať. Připadá mi to jako typická maloměšťácká úvaha. Já jim za to zaplatím, já na to mám. Jenže potíž je v tom, že nedostáváš nic na oplátku. Dokud budou lidé ochotní platit zbytečné poplatky, budou si je dodavatelé účtovat. Proto máme nejdražší mobilní tarify, proto máme nesmyslné bankovní poplatky nebo stejně tak nesmyslné poplatky v salonech. A dokud budeme tvrdit, že to jinak nejde a ochotně platit za samozřejmé nebo nekvalitní služby, nic se na tom nezmění. Na západ od nás by nic takového neprošlo, protože lidé jsou ochotni si připlatit, jen když za to něco dostanou.
Odpovědět
Profilova fotka
Platíte za službu. Služba zahrnuje odborné rady a možnost vyzkoušet si - v kvalitním salonu luxusní zboží.
Odpovědět
@kavalirka Nejsem sice původní autorka, ale i tak si dovolím odpovědět. Ano, projížďky v autosalonech, zkoušky v luxusních buticích a podobné služby jsou také zdarma. Proč? Protože procento lidí, kteří je využívají, ač o službu nemají zájem, je naprosto mizivé. A navíc- každý, kdo si službu vyzkouší je pro dobrého obchodníka plus, ať už si výrobek nakonec zakoupí anebo ne. Může totiž zvyšovat povědomí o konkrétní značce, někomu jí doporučit. Taková forma reklamy by měla být (a obvykle je) velmi vyhledávaným zdrojem dalších klientů. Pak ale nastává otázka, proč se jí svatební salony dobrovolně zříkají. Můj dojem, ale je to jen odhad, je, že svatební salony melou z posledního. Konkurence je obrovská, ceny za půjčení se velmi blíží cenám za koupi či ušití nových šatů, svateb jako takových ubývá a navíc se zlepšuje ekonomická situace, takže si čím dál tím větší množství žen si může dovolit pořídit vlastní nákladnější šaty. Pokud budeme kopírovat západ, tak půjčovny šatů nakonec zmizí nebo se přeorientují na prodej. Takže si myslím, že se opravdu jedná o poslední snahu získat ještě nějaké peníze, než přijde definitivní krach. A ještě jedna věc- kvalitní šaty by se opravdu neměly po 3 vyčištěních zničit. Já sama jsem zdědila krajkové šaty po babičce (!) a jsou stále krásné.
Odpovědět
Profilova fotka
@ceriii srovnáváte nesrovnatelné. Jsem zde za profesionály jako výrobce svatebních šatů- tedy konkurence svatebních salonů, ale to co píšete, je názor člověka, který nemá ponětí, jak choulostivé jsou materiály. Ne všechny svatební šaty jsou z bavlněné krajky, kterou zřejmě máte na šatech. Také mám jedny takové 60 let staré. A také vím, jak vypadají hedvábné, či tylové šaty po jedné svatbě, natož třech a více.
Odpovědět
V butiku prodavačka max poradí. V salonu tě do šatů musí oblékat, šňěřovat, upravovat, nosit doplňky... Opravdu se platí za nic? Nesouhlasím. Pleteš jabka s hruškami. Mimochodem stačí se podívat tady do příspěvků a je to samé - šaty si nechám šít, ale nechci se ochudit o zkoušení. Zkusím si, co mi sluší a nechám si to podle fotky ušít, nejlépe v Číně. Takže pouze cílené využívání práce jiných.
Odpovědět
Profilova fotka
Milé dámy, přidávám příspěvek z druhého břehu :-) Poplatky za zkoušení svatebních šatů dnes začínají být otázkou prestiže. Většina salonů se značkovými šaty poplatky zavedly. Nebály se je zavést, protože mají kvalitní, dražší šaty a nevěsty, co kvalitu hledají, si za ni rádi připlatí. Navíc, pokud si šaty půjčí, žádný poplatek jim účtován není nebo je zpětně odečten. Od doby, co jsme zavedli v našem svatebním salonu poplatky za zkoušení, se procento marných zkoušek rapidně snížilo a množství zarezervovaných šatů zvýšilo. Je velmi znát, že k nám chodí výhradně zákaznice, které mají vážný zájem si šaty v našem svatebním salonu půjčit. Zcela odpadly slečny, které si jdou zkusit, co jim asi tak bude slušet. Už se neobjevují ani ty, které chodí s vytištěným papírem z Aliexpressu, že hledají něco podobného. Tento typ zákaznic se zastaví v salonu, kde se poplatky nevybírají a nám to zcela vyhovuje. Každým zkoušení a čištěním se šaty ničí. Vážíme si našich zákaznic i naší práce, a proto se budeme velmi rádi věnovat vážným zájemkyním a budeme jim díky poplatkům nabízet šaty v lepším stavu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?