500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
@andynova75 jenže laciné materiály nikdy nebudou vypadat tak dobře jako ty původní (tyl vs. organza, výšivka vs. nalepené korálky etc.). Vždyť je to na těch šatech v 90% případů vidět - ano, šaty nejsou leckdy špatné, ale pokud to srovnáš s originálem tak jsou to "popelky". A než laciný materiál z číny, to si radši nechám ušít šaty dle sebe a dle svých možností.... Jinak ano, šaty INSPIROVANÉ Pronovias mít můžeš, ale pokud je inzeruješ jako pronovias s fotkou originálu nebo i bez označení značky ale s fotkou originálů tak je to prostě klamání zákazníka.... Jo a opravdu co jsem na beremese tak sjem čím dál tím víc přesvědčená,ž e existuje nemalá skupina nevěst, která prostě nerealistická očekávání hodně muziky za málo peněz má..... Osvětu OSY bych do toho netahala, neb v ní regulérně lžou - vzhledem k tomu, že stahování u nás prostě nelegální není..... P.S. nevěsty se samozřejmně (pokud šaty proclí) žádného protiprávního jednání nedopouští a to je třeba zdůraznit. také se mi nelíbí prezentace ve stylu, že "zločinci" jsou vlastně i ty nevěsty.... Dle mého by byla lepší osvěta ve stylu jaký je rozdíl mezi kvalitním a nekvalitním materiálem, jaké jsou výhody opravdového šití na míru etc. ne "osvěta" ve stylu koupíš šaty z číny tak jsi zločinec.
Odpovědět
@alca666 Ohledně zneužívání originálních fotek je to jasné, to už bylo probrané. Jasně, že nebudou vypadat jako ty původní, můžou podle nás vypadat hnusně, lacině, legračně, ale přesto má někdo pohled jiný a šaty se mu i tak líbí a já bych to nesoudila. Jde mi opravdu jen o to zdůraznit, že legální kopie šatů také existují. Nelíbí se mi postup @azss , která vyvíjí činnost, která je namířena proti jakýmkoli napodobeninám nebo nekvalitním výrobkům a zdá se, že i proti těm legálním. Asociace @azss na to samozřejmě má nárok, ten jim touto diskuzí v žádném případě neupírám, jen se proti tomuto konkrétnímu jednání prostě vymezuji, vadí mi. Jinak s vámi ve zbytku příspěvku naprosto souhlasím!
Odpovědět
@andynova75 @alca666 Dobrý den, mám takový pocit, že toto je nekonečný příběh a proto se pokusím ještě jednou ragovat, více to opravdu nemá smysl. AZSS byla založena na základě výzvy ke sdružení svatebních salonů, značkových proto, že pokud je salon značkový, neměl by nabízet nekvalitní svatební šaty asijské a jiné provenience, většinou dovezené jako podhodnocené, mnohdy vydávané za značkové a pod. Je to pouze a jenom pro ochranu nevěst, které většinou, když navštíví svatební salon a hodlají utratit za půjčovné mnohdy i více než 10000,-, tak aby si za tyto peníze nepůjčovaly nekvalitní padělky a napodobeniny, kterými je tuzemský trh zaplaven. Nevěsty nejsou schopny na první pohled poznat originál od kopie, alespoň většina. Znamená to, že pokud bude někdo členem této asociace, nevěsta si u něj nepůjčí nějaký padělek , kopii atd. Saomozřejmě nemáme zhola nic proti dovozu svatebních šatů z Číny a pod., pokud tento dovoz probíhá dle regulí a tyto šaty nikdo nevydává za značkové a pod. Tím si dovolím reagovat na poznámku andynova75 o Čínských značkách na Aliexpresu a pod. Nelze srovnávat značku, která má např. 50 ti letou historii se značkou, která vznikla pouze jako katalogová někdy před rokem. Jinak cílem AZSS není nikoho honit, udávat a pod. Hlavním cílem AZSS je prezentovat své členy, informovat nevěsty o trendech, poskytovat rady a hlavně dělat osvětu , třeba jako v případech, jako je tento. Prosím, nehledejte za tím něco nekalého, hlavním cílem AZSS je zkvalitnit služby poskytované nevěstám, ne se nad někoho nadřazovat, nebo kastovat, jak zde uvádíte. Děkuji. Z. Stoklasa
Odpovědět
@azss Toto vaše vyjádření beru a nemám s ním problém. Jen bych chtěla vysvětlit jak jsem ke svému názoru na vaši činnost dospěla. Přidávám proto print screen z vašich internetových stránek, které upřesňují činnost asociace. Čas ukáže, co si pod pojmem "aktivní činnost" proti nekvalitním výrobkům, mám blíže představit. Přeji pěkný den.
Odpovědět
@andynova75 Nevím, k jakému názoru jste dospěla na základě výše uvedeného print screenu, ale já na tom neshledávám nic špatného. Ale můžete si představit např. situaci, kdy zjistíme, že nějaký subjekt zneužívá neoprávněně registrovanou značku svatebních šatů, v tom případě přichází důrazné upozornění a v případě, že tento subjekt takový stav nenapraví, je to řešeno právní cestou. Bohužel toto je velmi častý jev. Já mám ale pocit, že Vy nám tím chcete podsouvat jiné vysvětlení a já osobně nabývám čím dál silnějšího dojmu, že Vám nejde o téma jako takové - poplatky, ale zcela o něco jiného, proto se omlouvám, ale v této diskuzi nehodlám pokračovat. Domnívám se, že jsme vše vysvětlili, předložili jsme argumenty, dokonce jsme přiznali chyby a nedostatky, představili jsme naše plány do budoucna, nemá však smysl diskutovat s někým, kdo stále a stále demagogicky považuje svůj názor za jediný správný a možný a není ochoten přiznat, že by i druhá strana mohla mít pravdu nebo být v právu. Z. Stoklasa
Odpovědět
@nuance_pronovias @azss Zajímalo by mě z čistě ekonomického hlediska, jestli poplatky vybírají salony i za zkoušení šatů plesových, či společenských. Na stránkách Nuance pod kolonkou poplaty je ve větě zmíněno, že Nevěsty..... A v příspěvcích se zde objevují jen odpovědi na šaty svatební. Zajímá mě to proto: Z Vašich vysvětlení vyplývá zavedení poplatku pro ( tady se salony neshodují, každý vysvětluje jinak): Bráníme se nevěstám zkoušejícím jen co jim sluší a objednávajícím si z Číny Platíme asistentky Platíme amortizaci šatů Snižujeme počet nepravých zákaznic To tedy u plesových/společenských neplatí?
Odpovědět
@pavla37 Dobrý den, pokud já vím, tak poplatky se týkají v drtivé většině svatebních šatů. Co se týká důvodů zavedení poplatků, které jste vypsala, všechny jsou správně, všechny ty důvody spolu souvisí, tak že to není o tom, že by se salony neshodovaly. Mluvil jsem s několika majitelkami svatebních salonů napříč celou republikou a všude je problém stejný, i když v poslední době se situace mírně zlepšuje a dost možná i proto, že se o tom více mluví a nevěsty mají více informací. Z. Stoklasa
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny zde dosud diskutující, jen sděluji, že leccos se posunulo zde: http://www.beremese.cz/catalog/vendor...
Odpovědět
Tak z téhle diskuze se dá dělat opravdu už jen legrace :-) Kdy už ji konečně admini uzavřou?
Odpovědět
Profilova fotka
@nuance_pronovias Ježíšmarjá, přestanete někdy s tím svým kvílením, jak jsou tady na vás všichni zlí na jedné straně, a permanentním urážením a ponižováním nevěst na straně druhé?
Odpovědět
Profilova fotka
Vzhledem k tomu, že v mezidobí, co jsem tu nebyl, se nám zlepšil vztah s andynovou, napíši ještě několik vět. NUANCI nevadí: jakékoliv šaty od kohokoliv za jakoukoliv cenu, nejsou-li nabízeny pod neautorizovanými fotkami (použití velmi drahých fotografií renomovaných značek každý značkový salon platí(!) striktním stanovením počtu svatebních šatů, které má koupit, aby se značkou mohl prezentovat. U velkých salonů to je mnoho desítek ročně za miliony korun. Proto to nepoctivé salony, které si vypíšou značkovost, řeší všehochutí, na které ušetří statisíce a ještě to nevěstám půjčí za stejné peníze. Zástupci světových značek v ČR to řeší upozorňováním těchto salonů a případně předáním informace výrobci. Výrobce to samozřejmě řeší právní cestou, ale naše malinká země není ve středu zájmu, a než se dostanou zdejší prohřešky na řadu, je už ze salonu Inka nóbl třeba Beruška exklusiv, nebo už není. Zde na beremku to vše vyznívá, že se tohoto jevu značkové salony bojí, ale to není podstatou nových asociací! Zákaznice, které levné kopie vyhledávají, nejsou naší cílovou skupinou, ač k nám občas ze zvědavosti zavítají. Celé naše snažení je o tom, aby mohly mít nevěsty konečně dopředu jasno, kde je draze, kde je levně a kde napůl. Jde o to, aby se změnila současná zmatená prezentace podniků. Je to pro další posun svatebního podnikání v ČR, to mi věřte. Zatím mnohé z vás porovnávají v různých salonech neporovnatelné, protože se všechny provozovatelky tváří jako mistryně světa ve značkovosti (včetně mně, ale já to mám tvrdě zaplacené a odpracované). Je to celé ochrana a vyjasnění pojmů pro VÁS. A asociace Svatební expert a AZSS, které jsou mladé a nábor členů je teprve čeká, vznikly také pro VÁS. Vy budete už za rok vědět, kdo je kdo, a dle svého vkusu nebo možností si vyberete salony. A to je vše. Poplatky jsou zaváděny proto, že některé slečny (a v NUANCI je jejich počet marginální, ale jsme solidární) toto všechno už dobře vědí, nebo alespoň tuší, ale není jim blbé nejdražší salony přesto oběhnout, aby si to užily. A jak jistě uznáte, když se chcete pohoupat v dětském autíčku v nákupáku, musí tam rodič hodit pětku. Vy se pohoupáte, občas utrhnete volant nebo nechtíc roztrhnete sedačku, a jde se dál. Když si uděláte průnik všech odpovědí profíků v této diskusi, dojdete k rozuzlení. A nechtějte od nás jednotnou strategii, šla by po nás ČOI za kartelovou dohodu (vtip).
Odpovědět
Profilova fotka
@kockant a @pirek ...už toho nechte, prosím. Diskuse se mezitím posunula.
Odpovědět
Článek se načítá
@azss Jistě, jen mě zaráží, že u nevěst se zavede poplatek, z těchto důvodů,ale plesové/společenské šaty jsou a) také velmi drahé toalety b) asistentky se rovněž musí věnovat zákaznicím c) amortizace evidentně také probíhá d) některé zákaznice také zkouší a šijí v Číně Kde je tedy ten dialmetrální rozdíl mezi nevěstou a druhou zákaznicí. Jaktože platí jen jedna? Víte mě to evokuje obchody se zbožím, které když přidají kouzelné slovíčko Svatební, tak rovnou účtují více.
Odpovědět
@pavla37 přesně a hlavně to ve mně evokuje tu východoevropskou mentalitu - všichni jsme přece zloději a tak se ke všem chováme. Nebo vybíráme nesmyslné nízké poplatky dodatečně, místo aby byly v ceně, za služby, které jsou naopak samozřejmostí. Kde v jakém salonu je k dostání třeba pití? Za hranicemi prakticky všude, u nás jen nasrané asistentky.
Odpovědět
Co tady pořád pyskujete? :-S Pokud vám ty poplatky tak moc vadí, tak běžte do salonu, kde je nevybírají. A vůbec, buďte rády, že tady vůbec nějaké půjčovny svatebních šatů existují .... která z vás by měla na šaty za 50-70tis.? Česká mentalita se nezapře: chtít všechno zadamo, stěžovat si, stěžovat si ..... Nechápu!
Odpovědět
@pavla37 @bayt Některé salony pravděpodobně vybírají i za společenské, nevím, možná, pokud se jedná opravdu o luxusní a opravdu drahé modely. Jinak velkou roli samozřejmě LOGICKY hraje i pořizovací cena, která je u svatebních šatů vyšší.
Odpovědět
@kockant No vidíš a já si zrovna myslím, že česká mentalita je o tom držet pusu a krok. Ale abych ti odpověděla. Já osobně si šaty kupuji a nebo nechávám šít. Mám kliku, že mám známé švadleny. A zadarmo je nemám. Ale myslím, že salony mají své místo a spousta lidí je spokojena. Stěžuji si jen když mám důvod a ptám se, když mi něco nesedí. Kdo si třeba všiml, že pan Blažek píše, že má malý počet nepravých nevěst, takže nemají šanci šaty moc amortozovat a že si je půjčují nevěsty na první zkoušku a zároveň paní Blažková při obhajobě poplatků napsala, že šaty se zkouší az 40× na jedno půjčení? Víš myslím, že každý má právo na svůj styl. Ty si nechceš ztěžovat a spokojíš se s tím jak ti to salony naservírují, respektuji to stejně, jako je respektováníhodné to, že já se ozvu, když se mi to nelíbí ;)
Odpovědět
@azss Tak ta cena nebude úplně markantně vyšší. Asi dost podobná. Často jsou to modely které jsou stejně honosné, jako šaty svatební, je na nich krajka apod. Stejně ale tedy neřešíte tu amortizaci a plat věnujících se asistentek a také ty Nepravé zákaznice.
Odpovědět
@kockant ČR přece není jediným státem, kde frčí půjčování šatů. Navíc ne všechny šaty stojí 50 tisíc. Dají se najít o dost levnější (např. co kolekce White od Very Wang, aspoň myslím, že to je ta levnější)? Šaty co si naposledy pamatuji kolem 25 tis. a pak je může člověk úspěšně prodat. Navíc poplatky se vybírají za zkoušku! To znamená, že i zákaznice, která plánuje koupit šaty za třicet tisíc, musí vysolit ty hloupé dvě stovky. Myslím si naopak, že to je známka toho, že se u nás ta mentalita mění. Některé urážlivé postupy k zákazníkům už si nenecháváme líbit. A nikdo nemluví o tom, že do takového salonu opravdu nepůjdeme, to je snad samozřejmost.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavla37 ... (40x Praha, tam jsou poplatky, méně v ČB, tam nejsou poplatky) to se nevylučuje, máme mnoho zákaznic... Látková bohatost nerovná se vysoká cena. Cena svatebních modelů námi zastupovaných značek je výrazně vyšší než společenských, proto také půjčovné společenských je výrazně nižší než svatebních. A prodejní ceny společenských jsou v podstatě ve výši půjčovní ceny nejdražších svatebních modelů.
Odpovědět
@nuance_pronovias A ta amortizace, plat asistentek a nepravé zákaznice? Stejně se jim někdo věnuje, nebo může být Nepravá zákaznice. K těm 40 zkoušením v Praze píšete, že počet Nepravých je marginální, tedy okrajový.
Odpovědět
Pročetla jsem si diskuzi ještě jednou a dospěla jsem k závěru, že jde v první řadě hlavně o prachy, s urputnou snahou předstírat, že jde o princip a dobro nás všech, přičemž si myslím, že princip a dobro nás všech, stojí až na druhé a třetí příčce, hned za prachama. Motivaci k vyvíjení takové snahy spatřuji ve všeobecném předsudku, že mít prachy se u nás lidem neodpouští, ale já vám je, milí podnikatelé, pokud svou práci odvádíte dobře, ze srdce přeji! Hodně štěstí v podnikání!
Odpovědět
Profilova fotka
No a pak, ze to neni kabaret...
Odpovědět
@andynova75 Tos objevila vesmír. Samozřejmě, že salony mají zájem vykazovat zisk, to snad je jasné v každém podnikání. Nepracují pouze za účelem dobra nás všech. Nejsou do charitativní organizace ani nedostávají žádné státní či evropské dotace.Pořád se tady diskutuje o třech stovkách za hodinu zkoušení. Za tu dobu se dá snad vyzkoušet mnoho šatů. Pokud se mi šaty líbí, obsluha je na mne milá, proč bych nezaplatila 300,-. Když se mi šaty nelíbí, v salonu se ke mne chovají povýšeně, jdu pryč a nic neplatím.
Odpovědět
@isabellka2010 Ano.
Odpovědět
@isabellka2010 myslíš, že by se podobná diskuze zvedla, kdyby se o ty dvě stovky zvedlo půjčovné? Nemyslím si
Odpovědět
@bayt Proč se má navyšovat půjčovné? Myslíš si, že je správné, aby veškeré náklady nesli nevěsty, které si šaty objednají a zaplatí? Již jsem tu psala, že podle některých příspěvků, nevěsta obejde průměrně 6 salonu po 2 hodinách, v jednom si šaty zarezervuje tudíž tu neplatí. Když tedy vynásobím 5 krát 500, jsem na částce 2.500,-Kč k ceně půjčovného. Proč to mají platit nevěsty, které si půjčí? Toto přijde neférové zase mne. Nevěsty, které si šaty nepůjčí,budou házet své náklady na zkoušení na ty, které si vyberou. To je druhý úhel pohledu.
Odpovědět
@isabellka2010 Tak a jak se tedy kalkuluje cena šatů, nebo půjčovné. Jak jsi již říkala podnikání není charita a tedy amortizace, čas asistentek a nevěsty které si nepůjčí v kalkulaci být musely. Tedy se to platí momentálně dvakrát.
Odpovědět
Teˇd jsem četla příspěvek z tématu Svatba až v roce 2016, strana 15 od lavender 23. Cituji: "taky jsem poslední prázdninový týden vyrazila do svatebního salonu, abych si vyzkoušela,zda mi bude mnou vybraný styl šatů sedět a naštěstí jo, tak jsme s paní švadlenou začaly plánovat šatičky, objednaly jsme hedvábí" Pokud nevěsta zaplatila poplatek za zkoušení , je to OK, pokud však salon poplatky nemá, má tedy smůlu.
Odpovědět
@nuance_pronovias @azss Věřím, že Vaše odpovědi jen na půl otázky byly neúmyslné, ale nedá mi to nezeptat se znovu. Kde je rozdíl mezi plesovými a svatebními šaty v absenci poplatku u plesových společenských, jestliže -i tyto šaty se amortizují -musí se platit asistentky -zkouší i dámy, které ušijí jinde. Proč se platí jen poplatek u svatebních? Odpověď byla jen o ceně, ale ta je přeci rovněž nezanedbatelná a vy se chcete poplatky rovněž vymezovat ve všech mých zmiňovaných bodech.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?