500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
@svatbasnu Jiná analogie - nezapomínejme, že existuje spousta veletrhů, kam je vstup zdarma. Já jsem jich navštívila hodně, poslední například letos v květnu - Veletrh vědy, v Praze v Expu. Podle mě je problém v tom, že zde existuje snaha zavést poplatky plošně - proto proběhla jakási plošná výzva svatebním salonům, aby se poplatky zavedly - jak o tom mluvila Blanka Kaksová ze salonu CAXA v jiné diskuzi, ale ne všechny se do ní zapojili což bych řekla, že je pro určité salony problém. Kvůli tomu i CAXA od poplatků nakonec uspoupila, protože by byli jediní, kteří by poplatky v Brně měli, i když v praxi s nimi měla dobrou zkušenost. Asi takhle - pokud si salon usmyslí poplatky zavést - nechť je zavede, nechť uvede i důvod pokud bude chtít. Ale nepostupovala bych v tom plošně, ani bych se nepřiláněla k nějakým univerzálním vyjádřením nebo odůvodněním poplatků, tj. "poplatek = jediný boj proti padělkům z Číny". Každý salon na to může mít odlišný názor, jak se to zde potvrdilo. To zploštění způsobuje akorát chaos, ale je mi jasné, že pokud by poplatky byly zavedeny plošně - tak by byly lépe akceptovány, jelikož by lidi, neměli na výběr - a to je dle mého velmi velmi špatná taktika i situace, které rozhodně nefandím.
Odpovědět
@azss Ale zrovna svatbasnu uvedla, že poplatky nemají sloužit k odrazení kohokoli a věřím, že takových salonů bude víc.
Odpovědět
@andynova75 Paní Sobotková psala o tom, jak by to mohlo a možná i mělo být v budoucnu, já jsem psal o tom, jak to bylo doposud, alespoň podle toho, co vím já, samozřejmě ne ve 100% případů. A Vámi zmiňovaná výzva , která proběhla a kterou jsem spoluinicioval, se vůbec netýkala poplatků nebo nějakého navádění k nim, nýbrž sdružení svatebních salonů např. do asociace ( což se podařilo ) a společného postupu při řešení problémů, které nás trápí a ohrožují. A na závěr jedna poznámka .- na našem trhu existuje dokonce několik salonů, které již několik let vybírají poplatky za zkoušení a nikdo se tady nad tím nepohoršoval, jak k tomu dochází nyní. Z. Stoklasa
Odpovědět
@azss Ano máte pravdu, nicméně pokud by byly v budoucnu salony upřímné a uvedly pravý důvod zavedění poplatků, dala bych vždy přednost tomu, kdo je zdůvodňuje servisem při zkoušení než tomu, kdo jimi brojí proti kopiím, či jimi odrazuje od zkoušení, které považuje za zbytečné a peníze následně dává na charitu. Dále - nemluvila jsem o výzvě, kterou jste inicioval vy, ale o výzvě, ohledně poplatků o které se zmiňovala Blanka Kaksová a na kterou se odvolává spousta salonů, je například i uveřejněna na konkurenčním serveru. A k vaší závěrečné poznámce - to, že někdo o něčem diskutuje a pohlíží na věc z několika úhlů, kriticky o ní přemýšlí - to ještě neznamená, že se nad danou věcí pohoršuje. To by vás musela pohoršovat diskuze jako taková, takoví lidé opravdu existují, ale věřím, že to není váš případ. A pokud někoho poplatek skutečně pohoršuje, tak s tím se nedá nic dělat i na to má člověk právo.
Odpovědět
@andynova75 K první části - píšete vlastně, že je lepší milosrdná lež, i když ne úplná, než pravda? To mne od Vás překvapuje. Co se týká výzvy, o žádné nevím, máte asi větší přehled. A co se týká pohoršování, nezlobte se, ale už ze samotného názvu této diskuze přímo čiší pohoršení.
Odpovědět
@azss To jste mě asi špatně pochopil. Sám vidíte, že salony uvažují o zavedení poplatků z různých důvodů, každý má jinou firemní politiku a pokud vystupuje před zákazníkem férově a otevřeně, tak si mohu vybrat i podle tohoto kriteria a všichni budeme spokojení. O výzvě mluvila Blanka Kaksová v diskuzi "Nelegální kopie šatů - co to je?", pokud vás to zajímá blíže tak se k ní vraťte a pročtěte si ji. Jinak tedy uvádím znění, které bylo zveřejněno např. na serveru svatba.cz Milé snoubenky a budoucí nevěsty, máte před sebou ty krásné, ojedinělé a vzrušující předsvatební chvíle, které v nejbližších dnech strávíte zkoušením svatebních šatů? Pak tu pro vás máme jedno důležité upozornění. Od 1.1. 2015 se můžete v některých svatebních salonech setkat s novinkou, možná trochu zarážející, ale ne bezdůvodnou. Jedná se o zavedení poplatků za zkoušení svatebních šatů, vzniklé v důsledku výzvy Asociace svatebních salonů a výrobců svatebních šatů. Důvodem je vzrůstající počet nevěst, které si v salonech nezávazně zkoušely a fotily různé originální modely šatů, jen za tím účelem, aby si následně objednaly jejich nelegální kopie u čínských výrobců. Svatební salony považují zavedení těchto poplatků za jedinou účinnou obranu proti tomuto nešvaru. Uvádím příklady salonů, které se na výzvu jisté asociace odvolávají: Star Brno, Belladona Ostrava, Blis Praha, Ariana Olomouc,...Můžete si to na jejich stránkách ověřit. Pokud se tyto salony odvolávají na neexistující asociaci a neexistující výzvu, tak je to od nich dost podlé. Neměla jsem důvod se domnívat, že by tak mohly činit lživě. Zajímal by mě váš názor, co to má podle vás znamenat, jak si to odůvodňujete? A co se týče pro vás pohoršujícího názvu diskuze, tak mě to tak nepřijde, ani v obsahu, který je důležitější než jen název mi nepřijde, že by z něj číšilo nějaké hlubší pohoršení. Možná každý to slovo chápeme trochu jinak. To máte jedno, ale jedna věc - pokud někdo delší dobu toleroval něco co jemu samotnému nepřipadá správné nebo s tím nesouhlasil a nedal to najevo, tak to ještě neznamená, že je to správně a že by se nemohl pohoršit "se zpozděním" jestli mi rozumíte. Abych vám to přiblížila, tak ženy dlouho nemohly studovat techniku a nikdo se nad tím dlouho nepohoršoval no a dnes ...?
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Pracuji v obchode- na prodejne, se zakaznikem kolikrat komunikuji v radu dni nez vybere vhodny vyrobek. Doporucuji, radim, vybirame vhodne barevne kombinace. Zdarma ano, samorejme zakaznik muze jit na eshop, ae prave diky teto sluzbe se spousta zakazniku vrati, protoze eshop jim neporadi. Myslim ze je to boj kamennych a eshopovych prodejen, ale kdybych si u vstupu do obchodu napsala vstup 500,- asi bych ho mohla brzy zavrit. Tot muj nazor.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@andynova75 Co se týká Asociace svatebních salonů a výrobců, byl to první a pracovní název naší nové vznikající asociace ( nyní AZSS) a pravděpodobně některé salony, které podle toho, co píšete , zatím nejsou členy, kromě jednoho, převzaly tento pracovní název . Co se týká poplatků, tak o těch nebylo ve výzvě, kterou jsem spoluinicioval, ani slovo. Výzvu jsem schopen i zveřejnit. Pravdou je, že se o poplatcích a jejich zavedení hodně mluvilo na prvních společných schůzkách, kterých se mimo jiné zůčastňovali i zastupci salonů, které v té době již poplatky vybíraly a tito zástupci salonů na těchto schůzkách také mluvili o pozitivních zkušenostech s vybíráním poplatků. Tak že já osobně se domnívám, že zde došlo ke špatné interpretaci ze strany salonů, rozhodně bych zatím nehledal nic podlého. Z. Stoklasa
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@svatbasnu Hezky jste to napsala. Mně poplatky z principu nevadí, pokud za ně dostanu odpovídající služby (velký výběr, příjemné asistentky, které dokážou poradit), ale když už, byla bych spíš pro platbu za kus než pro hodinovou sazbu, aby nevznikal tlak, když se má člověk v klidu rozmyslet.
Odpovědět
Osobně bych uvítala, kdyby mi v salónu napřed ukázali šaty třeba na ramínkách a pak až bych se mohla rozhodnout, jestli budu vůbec zkoušet a popřipadě i platit za zkoušku. Chápu ale, že ne vždy nevěsty přijdou s konkrétní představou, takže až při zkoušení zjistí co chtějí, ale ta možnost se rozhodnout by tam být mohla.
Odpovědět
@radkaja Dobrý večer, podle mých informací se poplatky platí opravdu pouze za zkoušení, určitě by se nemělo platit za ukázku šatů na ramínku. Z. Stoklasa
Odpovědět
Profilova fotka
Konstatuji, ze prispevky smazane adminem neobsahovaly urazku ani provokaci a souvisely s tematem 500Kc za zkousku v Adine! Nikdy!
Odpovědět
@azss To jsem moc ráda, že jste to konečně osvětlil, ještě 15.9. v 13:12 jste tvrdil, že o asociaci s názvem, který odpovídá vašemu prvnímu názvu, nic nevíte a že se pravděpodobně jedná o kachnu, že žádná taková neexistuje. Takže ještě jednou díky, že jste si vzpomněl. Každopádně pokud se na jakousi neexistující výzvu ohledně poplatků odvolávají, tak mi to košér nepřijde. Bylo v takovém případě lepší, kdyby poplatky odůvodnily spíše vlastním rozhodnutím, než plošnou výzvou. Vyvolává to pak dojem "masovosti" a dojmu, že situace už je velice vážná. Alespoň tak to na mě působí. Každopádně bych ještě podotkla, že jak jsem brouzdala po stránkách jednotlivých salonů, tak jsem narazila na takové, které vyloženě označovaly poplatek za nesmyslný a na jeho nevybírání v podstatě lákaly zákazníky. Takže ty názory na poplatky, jsou opravdu v této branži pestré.
Odpovědět
@andynova75 Dobrý den, nemůžu se zbavit dojmu, že alespoň z Vaší strany se jedná o neustálé slovíčkaření, obviňování a podezírání z čehosi nekalého. Ano, psal jsem o tom, že o takové asociaci nic nevím, jelikož těch pracovních názvů bylo více, a jelikož si mohl takovou asociaci mezitím někdo založit, akorát já o tom nevím. Nic to nemění na podstatě, že nevím o tom, že by jakákoliv asociace vyzývala salony k zavádění poplatků, což je asi to nejpodstatnější. A to, že ve Vás to vyvolává dojem masovosti a že situace je opravdu vážná, to je správně. V době, kdy jsme výzvu iniciovali, nebylo týdne, kdy neskončil nějaký svatební salon, který do té doby fungoval např. 20 roků. A důvod by u všech stále stejný. A máte pravdu, některé salony lákají na nevybírání poplatků, bohužel dost často jsou mezi těmito i salony, které mají tzv. máslo na hlavě a v nabídce mimo jiné i šaty asijské provenience, podotýkám, že ne všechny. Jak jsme se zde již několikrát zmínili, na nepoctivém dovozu šatů z Číny a pod. si někteří podnikavci založili výhodný byznys, bohužel téměř vždy na úkor kvality nabízených šatů. Mnohdy už první půjčovné jim pokreje náklady spojené s pořízením takových šatů, což je u značkových salonů nepředstavitelné a nedá se tomu konkurovat. No a pak se zde zcela oprávněně dočítáme, že v salonech je to vše na jedno brdo apod, jelikož se jedná o šaty šité ve velkém jako běžná konfekce po tisícových sériích. Kdežto u kvalitních značkových šatů poznáte okamžitě kvalitu zpracování, vlastní styl a osobytost . A proto ta výzva ke sdružení a jakéhosi vymezení do těchto nepoctivých salonů. I proto se zde snažíme psát a nabádat nevěsty, aby si zjišťovaly původ svatebních šatů v salonech, které hodlají navštívit. Z. Stoklasa Z. Stoklasa
Odpovědět
Asociace vznikla jako reakce na chování některých nových salonů s anonymními šaty. Již to, že se konkurenční salony z různých částí země dokázaly domluvit, svědčí o vážnosti situace. Členství v AZSS by mělo být pro nevěsty zárukou, že je salon solidní a nenabízí nelegální šaty. Salony si šaty vybírají a objednávají na specializovaných veletrzích, kde se prezentují jednotlivé značky a návrháři. Nebo si je objednávají z katalogů po internetu. Jsou ale i salony, které objednávají anonymní šaty na eBay, Asosu apod., kde kvalita šatů odpovídá ceně. Některé z nich inzerují, že mají značkové šaty - skutečně si koupí několik značkových modelů, ale další sezonu objednají pár kusů jiné značky, vše doplní čínskými šaty a takto předstírají značkový salon. Aby se salon mohl stát zástupcem určité značky, je třeba každou sezonu odebrat určité množství modelů. Logická podmínka, ale v Čechách při půjčování splnitelná jen u velkých salonů, příp. při zastoupení jen jedné značky. Vše komplikuje to, že cena za půjčení je i u neznačkových salonů zhruba stejná, při minimálních nákladech. Situace je pro nevěsty dosti nepřehledná, většinou ani nerozliší kvalitu zpracování a materiálu. Asociace by měla být vodítkem, kde najdou kvalitní modely. Jiřina Florianová
Odpovědět
@azss Omlouvám se, zdali to z mé strany působí jako slovíčkaření, obviňování apod.Pokud se snažím vysvětlit nějaké to "slovíčko" tak to dělám jenom z toho důvodu, aby nedošlo k nedorozumění. Opravdu to tak nemyslím a problematika mě upřímně zajímá. Jinak právě to, že salony se k poplatkům nepřipojují masově a některé z nich dokonce ustupují, tak to ve mě právě ten dojem, že je situace vážná, nevyvolává. Možná se to časem změní, vaše asociace je zatím "mladá", takže to ukáže čas. Asi takhle, pokud opravdu některé salony postupují ve svém podnikání podvodně a dováží šaty nelegálně, tak to není správně. Podle mého názoru by to měla řešit policie nebo nějaký úřad, ale chápu že to je těžký boj. Ale pokud je jejich jediné provinění pouze to, že nabízejí neznačkové zboží s nižší kvalitou, tak bych jim jejich úspěchy na poli podnikání nezazlívala, pokud je po takovém zboží poptávka...Víte mě to připomíná takový ten věčný boj, který bych např. porovnala k boji - obyčejná no name bunda z tržnice (která nenapodobuje žádnou značku) vs. značková bunda adidas z kamenného obchodu. Pamatuju si doby na zš, kdy se za neznačkové hadry děti sobě na vzájem posmívaly. Tohle kastování na základě značka x neznačka mi nepřijde v pořádku a ve společnosti to nedělá dobrotu. Nechala bych na každém, co si vybere, podle jeho preferencí a finančních možností. Nevytvářela bych uměle, v zájmu kšeftu, žádná dogmata, že výhradně originální a značkové šaty, jsou jedinou zárukou krásné a spokojené nevěsty - je to podle mého nesmysl.
Odpovědět
Takže je to pravda - české půjčovny krachují. Je očividné, že se nedovedou přizpůsobit tomu, že se mění doba i požadavky nevěst.
Odpovědět
@erumoice1 Pokud je to reakce na mne, tak ne. Naopak přibývá dost těch obchodujících s nekvalitními šaty.
Odpovědět
To byla reakce na to, co psal pan Stoklasa:" V době, kdy jsme výzvu iniciovali, nebylo týdne, kdy neskončil nějaký svatební salon, který do té doby fungoval např. 20 roků. A důvod by u všech stále stejný. "
Odpovědět
@liniepraha Muzu se zeptat co jsou "nelegalni" saty nebo "anonymni" saty? Nikde jinde jsem to slovo neslysela. Pokud salony sijou (nebo nechavaji sit) saty nekde v Cine a lepi na ne znacky Pronovias, tak je to snad trestne, ne? Stejne jako kdyz trznice u hranic prodava mikinu, kterou vydava za Adidas a neni to prava adidaska. V tom pripade bych na takovy salon zavolala kontrolu. Pokud saty vypadaji jako Pronovias, ale nemaji to na nich napsane, tak to snad trestne neni a je pak na neveste, jestli si je koupi nebo ne. Stejne jako kdyz jdete na trznici a tam si koupite mikinu se 4mi pruhy nebo muzete jit do znackoveho obchodu a koupit si pravou adidasku za x-krat vice penez. Asi trochu opakuji co tu rekla @andynova75, neda se nez s tim souhlasit. Takze jak jsem svuj nazor popsala uz vyse v diskuzi, myslim, ze by znackove salony mely konkurovat sluzbami a kvalitou a tim porazet ty salony "druhe kategorie". Stejne jako to delaji ostatni prodejci znackoveho zbozi. Nevesty by pak mely na vyber a verim, ze hodne nevest dava prednost kvalitnim znackovym vecem jak v beznem zivote, tak i ve vyberu svatebnich satu.
Odpovědět
@lovemusicsun Někde je tu již diskuze na nelegální šaty, případně se jedna nevěsta ptala na šaty z Aliexpressu, kde jsem jí odpovídala.
Odpovědět
Jenom bych možná dodala, že šaty, které jsou označeny "made in China" nebo "made in Indonesia" případně "Lady Sissi" (obchod na Aliexpress), tak nejsou anonymní ani neznačkové. Jsou řádně označené, jsou značkové jen ta značka nemá takovou prestiž jako Pronovias, ale to neznamená, že se jedná automaticky o podvodné jednání. Mohou to být šaty inspirované slavnou značkou (daň za slávu) i šaty naprosto originální. Prostě je fajn, že má člověk na výběr :-) Osobně by se mi nelíbila společnost, ve které by vládlo klima s heslem "kdo nemá originál slavné značky, nemůže být spokojený ani krásný", každý soudný člověk musí uznat, že je to strašně snobské a povrchní a na víc to ani není pravda. Člověk může být spokojený a krásný jak ve slavných značkových šatech, tak v obyčejných bílých šatech z konfekce. Je to ohromně subjektivní.
Odpovědět
Přečtěte si, prosím, ještě toto: http://www.protivna-blondyna.cz/2012/... Zvláště bych zdůraznila tuto poznámku: "Poznámka: Nemám vůbec nic proti tomu, když se různé české firmy snaží uživit tím, že přeprodávají zboží třeba z Číny. Zákazník by ale rozhodně měl vědět, co a odkud kupuje. " Dodávám, že salon zmíněný v článku neznám.
Odpovědět
@lovemusicsun @andynova75 už se to tu řešilo, jako nelegálnís e dá ozančit nejen vyloženě našití značky na šaty šité jinde, ale také propagace svých šatů pomocí oficiální fotky oficiálního výrobce (což se leckdy děje právě na aliexpresu apod.). to je pak dle mého klamavá reklama...... Pokud jsou propagované pouze fotkami od skutečného výrobce tak já osobně nevidím problém. Ale dobře víme, že tu bylo už spoustu odkazů na prodejce z aliexpresu, kteří prostě inzerují fotkou původních originálních šatů od původního výrobce (například Pronovias) a to už může být problém...... Jinak myslím si že ani nejde o to mít jen originály značek, když třeba linie_praha šije své šaty tak by se k tomu asi nepřipojovala :) Ale i mě osobně přijde úsměvné, když vidím dotazy, že nějaká nevěsta chce honosné bohaté a velmi zdobné šaty typu pronovias, ale chtěla by je za 3000,- (což je nerealistické už jen kvůli cenám materiálu - stačí si zajít do nějakého obchodu s látkama...) - to je pak spíš snaha mít něco, na co nemám. Je to na stejné úrovni jako koupit si v Turecku fake kabelky Luis Vuitton.....
Odpovědět
@alca666 No já si právě myslím, že to nerealistické není - přeci pokud se použijí laciné materiály a levná pracovní síla z Činy, tak šaty INSPIROVANÉ značkou Pronovias, získat mohu. To, že je originální prodejci a návrháři označí za laciné a hnusné, to mě trápit nemusí. Prostě někdo je skromnější a levný vzhled mu stačí a může s ním být spokojen a já na tom nevidím nic špatného. Já nevěřím tomu, že existuje nějaká podstatná část lidí, kteří opravdu na tu klamavou reklamu naletí a budou očekávat z Aliexpresu za 3000,- originál šaty Pronovias, že věří tomu, že slavní návrháři prodávají šaty prostřednictvím této platformy. To je přeci v dnešní době skoro nemožné a pokud i přesto se to stane, tak dotyčný má páky jak se tomu bránit, stejně tak návrhář si může chránit svou značku prostřednictvím soudních sporů a ono se to děje. Já si myslím, že můj názor může kazit snahu některých asociací, snahu "vzdělat" veřejnost v tom smyslu, že výhradně značkové a originální, zaručí krásu a spokojenost. Ale jistá si tím nejsem. Já mám jenom strach, aby se náhodou nedostaly do jednoho pytle nelegální kopie a kopie šité v souladu se zákonem. Aby to nemělo za výsledek, ten že se člověk v legálně šité kopii, bude cítit jako zločinec. Podobný efekt se podařil například organizaci OSA - ochrannému svazu autorskému, který díky "osvětě" způsobil to, že si spousta lidí připadá, že dělá něco špatného, když si stahuje film z ulozto.cz a dívá se na něj . Že se jedná o krádež a je to nelegální. Přitom je to naprosto legální jednání. Spousta lidí v tom má díky této "osvětě" chaos, tak bych prostě nerada, aby se opakovala stejná situace i na tomto poli.
Odpovědět
Vrátím se k původnímu tématu. Nikdo mě nemůže nařknout z toho, že nevím, co obnáší dělat s lidmi nebo s oblečením. Léta jsem byla asistentka prodeje a další léta vedoucí většího obchodu s oblečením v Praze. O této branži něco tedy vím. Mám za sebou tedy x let práce se zákaznicemi milými/nemilými. Poplatek za návštěvu salonu, za zkoušku svatebních šatů, které musí sedět perfektně, jako žádný jiný kus oblečení ve vašem budoucím životě, naprosto nechápu a odmítám. Nejde o to, že bych neměla čtyři stovky, to opravdu ne. Tady jde čistě a jen o princip. Poplatek má být za co? Jako sankce za to, že vám něco nesedí a nevyberete si? Jako příspěvek na plat asistentek? Nebo mám být bita za chování jiných zákaznic? Proboha, kde to jsme. Vím jaké to skákat kolem zákaznice, která si nic nevybereme, ale přeci to k branži patří. Takhle to zkrátka je všude. Je to riziko a nikdy samozřejmě nemáte 100% úspěšnost v prodeji. Ale vždyť s tím musíte počítat, když si otevíráte půjčovnu šatů. V Adině jsem si půjčovala šaty na maturitní ples a vždycky jsem si myslela, že odtamtud budu mít i ty svatební, ale bohužel vidím, že časy se mění. Kdybych sama neměla za sebou dráhu asistentky prodeje, tak bych možná byla na vážkách, ale když vím, že pár neúspěchů se vám vrátí hned ještě ten den, když vidíte spokojenou zákaznici, která si vybrala něco, co jí opravdu sedí a je z toho nadšená, tak můj názor je takový, že je to urážka slušných zákaznic. Paní Nováková (jestli toto budete číst), můžete mě nařknout, že nejsem vlastník půjčovny a nevím o tom nic. Ale opak je pravdou. Zákazník jako zákazník, i v jiných odvětvích musí lidé počítat s tím, že ne vždy se jim vynaložená snaha vrátí okamžitě ať už v prodaném/půjčeném produktu, nebo třeba v poskytování služby. Neberte můj názor vůbec jako útok, já osobně mám s Adinou dobré zkušenosti, ale svůj názor jsem vyjádřit musela.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?