500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
Profilova fotka
@azss Lidé, kteří se bojí podepsat pod své názory, zajména odsudky, nestojí za Vaši energii, pane Stoklaso. Až zvolí beremese odbulvárnění diskusí identifikací všech diskutérů, dramatickým způsobem ubude žvanění a pomluv. A i negativními názory se pak budou moci profesionálové smysluplně zabývat. Já šel do této, vzhledem k aktérkám, předem k trapnosti odsouzené diskusi proto, abych na tuto skutečnost dostatečně poukázal před dalším jednáním s majitelem portálu, kterému jsem vždy fandil, a s jehož představitelem jsme debatili o dalším směřování již před rokem, když portál přebíral od asmiry. Materiál, zde vzniklý taktéž využiji při další osvětě problematiky poplatků a coby podklad k článkům.
Odpovědět
Dobrý den všem majitelům salonů! ˇSetřete si čas na smysluplnější diskuze či jinou práci. Nikomu se nemusíte zpovídat z Vašich podnikatelských záměrů. Je to Vaše volba. Přeci Vás nezajímá názor kohokoli,kdo píše P´YLE s tvrdým Y. To pro nikoho není patrner k diskuzi. Vaše názory se nikdy nestřetnou, je to neslučitelný průnik inteligence.
Odpovědět
@bayt Dobrý den, děkuji za Vaši reakci, určitě k zamyšlení, ale hlavně bez invektiv. Jen obecně, kdyby byl poplatek zahrnut do půjčovného, neodradil by právě takové "nevěsty", které pouze zneužívají salony a nechávají si šít nepovedené kopie v Číně a pod. Proto poplatky zvlášť. @pavla37 Opět ukázka překrucování z Vaší strany, ano, poskytl jsem screenshot stránky, na které jedna z diskutujících naváděla nevěsty právě k takovému jednání, díky kterému salony poplatky zavádějí, tj. psala příspěvky typu: nejlepší je si obejít salony, zdarma si vyzkoušet, co Vám sluší a pak si to nechte ušít v Číně u Zima. Zároveň zde radila nevěstám, jak obejít placení cla a daní, jak ponížit cenu šatů, aby z toho nemusely nevěsty nic platit a podobné skvělé rady zde umísťovala. Jestli se Vám toto zdá v pořádku je na Vás. A ano, tato dáma byla několikrát upozorněna, že se dopouští trestného činu a dokonce byla několikrát v dobré víře nabádána, aby si nechala tyto příspěvky smazat ve vlastním zájmu. @andynova75 Co se týká Vašeho konkrétního dotazu, v první řadě bych rád uvedl, že podmínkou členství v naší asociaci není zavedení poplatků za zkoušení šatů. Pro členství v AZSS jsou jiná kritéria a podmínky, rozhodně ne zavedení poplatků za zkoušení. Tyto poplatky zavádějí spontáně salony po celé ČR na základě pozitivních zkušeností jiných salonů a důvodem je fakt, že problém s nevěstami, které si chodí zkoušet s předem jasným záměrem nepůjčit nebo nekoupit svatební šaty a nechat si podle mnohdy tajně pořízených fotografií ušít kopii jinde, mají salony po celé ČR. Co se týká konkrétních salonů v Brně, nevím, jelikož poplatky zavedlo mnoho salonů, které nejsou členy AZSS. Pokud chcete informace o konkrétních salonech, kontaktujte přímo je.
Odpovědět
Nic proti, ale pro poměrně nezúčastněného pozorovatele se tu v negativním světle momentálně předvádějí hlavně zástupci salonů - neustálé rozdmýchávání dalších a dalších plamenných diskuzí (zejména p. Blažek je v tom expert), neustálé omílání jak anonymní komentáře nejsou dost dobré (přes různou škálu důvodů anonymity, které tu byly zmíněny), neustálé argumentování sprostými útoky (které nejsou schopni doložit), etc. Opravdu si tu moc dobrou reklamu neděláte (a to já osobně nemám k půjčovnám negativní vztah - na maturitní ples jsem měla šaty půjčeny a byla jsem spokojena, na svatbu si plánuji nechat ušít na míru v ČR podle vlastního), jen vypadáte, že vztekle kopete kolem sebe - včetně toho, že tu deklarujete, jaks e nebudete účastnit a stále se vracíte..... Dle mého diskuzi nejlépe uzavřela majitelka Salonu Nuance, pí Blažková. A osobně si myslím, že nebýt opětovného zapojení p. Blažka a následně p. Stoklasy do diskuze, tak by celá debata usnula a propadla se v zapomnění...... P.S. Většina serverů, kde se hodnotí cokoliv, je více či méně anonymní - ať už jde například o Heuréku v případě zboží, Booking.com v případě ubytování, tripadvisor v případě ubytování, atrakcí i restaurací, různá specializovaná fora obsahující recenze produktů etc. Je zajímavé, že to skoro nikomu nevadí, ale zrovna ve svatební branži je anonymita hodnotitele takový problém....... P.P.S. Znovu jsem se zapojila, protože mě překvapuje, jakým směrem se ubírá diskuze. Zejména proto, že mi některé argumenty přijdou vyloženě úsměvné.
Odpovědět
@azss Problém vidím spíše v tom, že v příspěvku obsahujícím výhružku právníkem jsem byla jmenována já a další slečny, které ale nikoho k ničemu nenaváděly, jen jsme řekly, že se nám nelíbí poplatky a když se někdo rozhodne šít v Číně je to jeho rozhodnutí. Pokud si to chce risknout. Žádné překrucování nevidím. Dále jste nikdo nedoložil urážlivé a útočné chování. Opravdu mě zajímá, kde jsem Vás atakovala.
Odpovědět
Profilova fotka
@alca666 Je rozdíl mezi jednorázovým hodnocením (ad zmiňované servery) a diskusí (diskusní fórum beremese). Souhlasím, že téma mohlo skončit manželčinou reakcí. Nebyl jsem to však já, kdo vrátil nesmyslnou rétoriku.
Odpovědět
S půjčovnami mám jedinou zkušenost a to když jsem si šla vybírat šaty na maturitní ples. Kdyby tenkrát byly zavedeny nějaké poplatky asi bych je zaplatila, ale měla jsem jiný problém...při mé tehdejší velikosti 44 na mě paní vytřeštila oči a sdělila že tam na mě asi nic nemají...nakonec se jedny velmi pěkné našly,ale nepůjčila jsem si je(proto bych klidně za zkoušku zaplatila, ale brala jsem to jako když jdu do obchodu a tam také neplatím když si něco vyzkouším a potom nekoupím) nicméně mi bylo jasné že až se budu vdávat, tak si šaty koupím svoje, už jen kvůi tomu že nebudu muset poslouchat jakou že to mám velikost a pohledy typu že jsem se zbláznila že si myslím, že si mohu dovolit si půjčovat šaty v salonu. To že budu moci v klidu slavit aniž bych celý den trnula hrůzou aby mi šaty někdo nepřišlápl, nebo abych si je neumazala už beru jen jako bonus.Nicméně po dobu sledování téhle diskuze si říkám, že jsem udělala dobře. V dnešním obchodním světě mi opravdu přijde vše postavené na hlavu a obchodníci dělají vše možné aby si své zákazníky odradili.Kateřina Batelková
Odpovědět
@nuance_pronovias Jsou i diskuzní servery, kde se řeší například kosmetika, oblečení, další služby (včetně restaurací a i svatebních salonů), ale tam holt nejsou žádné PRO profily, které by si to braly osobně a viděly za tím útoky konkurence....... Jinak já vidím nesmyslnou rétoriku na obou stranách, dle mého si moc nemáte co vyčítat a Vy jste tu leckdy měl příspěvek, u kterého bylo 100% jasné, že někoho vyprovokuje........ Já myslím, že tu profesionálové své stanovisko vysvětlili docela jasně, tak proč to dále rozviřovat?
Odpovědět
@hitchhiker Dobrý den paní Batelková, bohužel musím souhlasit, toto je velmi častá výtka směrem ke svatebním salonům, nabídka velikostí a ochota personálu v případech, jako byl ten Váš. A tyto námitky dost často slyší i má manželka v salonu od nevěst, které navštívily jiné salony, kde se k nim obsluha chovala podobně. Částečne se domníváme, že je to zapříčiněno nezkušeností některých majitelů nových salonů, kteří na tyto nevěsty nepamatují při objednávání kolekcí šatů, a samozřejmě se v každém salonu může stát, že zrovna tu Vaši velikost nemají. Ale alespoň z naší zkušenosti víme, že ní velký problém takové šaty objednat, nechat ušít na zakázku a pod. Problém snad může nastat v případě, kdy není dostatek času a nevěsta požaduje konkrétní šaty od konkrétní značky, kde jsou bohužel někdy dlouhé dodací lhůty ( 3 měsíce a pod.) a v tomto případě je zapotřebí hledat jinde nebo zvolit kompromis. A v tomto případě velmi záleží na profesionalitě personálu, která bohužel v některých případech není dobrá. Zkušení a dlouholetí majitelé svatebních salonů samozřejmě ví, že by na trhu neuspěli, pokud by měli v nabídce pouze svatební šaty ve velikosti 38. Nehledě na skutečnost, že nevěst, které nemají zrovna konekční postavu, je mnoho a jejich procento se každým rokem zvyšuje. Na druhou stranu vím, že se některé salony začaly specializovat na tyto případy nadměrných , vysokých nebo naopak malých a drobných postav nevěst. S pozdravem Z. Stoklasa
Odpovědět
Profilova fotka
To, ze je internet zaplaven anonym.fory neni kriteriem jejich smysluplnosti. Prave naopak. Zmateni pojmu a neznalost doklada dale fakt, ze zde nektera predrecnice srovnavala diskusni forum s tajnymi volbami, ktere jsou referendem, nikoliv debatou...
Odpovědět
@nuance_pronovias Pane, nechcete si založit diskuzi o výhodách a nevýhodách anonymní diskuze. Myslím, že všem tady je to jasný, jen vám to nedá spát a pořád se v diskuzi vracíte v čase a motáte se kolem toho samého. Je snad jasné, že pokud se potřebuji dozvědět skutečně relevantní data, která jsou zároveň citlivá, tak zachovám anonymitu. Pokud vám nejde pod fous srovnání s volbami, tak se zeptejte nějakého výzkumníka humanitního oboru či psychologie jak sbírá data. Pokud chce, aby lidé hovořili pravdu, byli otevření, sdělovali názory autenticky, bez příkras tak vždy volí jako výzkumnou metodu anonymní dotazník. Nevím co na tom pořád nechápete, diskutující se cítí bezpečněji, nezdráhá se diskutovat otevřeně a nemusí se bát ponížení. To, že je tato obava na místě hovoří i to, že zde nejsou jen anonymní diskutérky, že jste si zde jednu reálnou vzal na paškál a vcelku ji ponížil což vám bylo připomenuto, ale vy děláte jakoby nic. Spíš mi to příjde, že se diskuzi fakt snažíte odtrollit někam úplně jinam od původního tématu, ale pokud se mýlím a téma anonymity vás fakt zajímá, tak opravdu neváhejte a založte si o tom diskuzi vlastní, dozvíte se spoustu nových informací!!! A mimochodem - tohle není debata, nacházíte se v diskuzi - zalistujte ve slovníku, je v tom celku rozdíl a možná tato neznalost je příčinou vašeho vystupování, kterým jste si odradil 64 potencionálních nevěst.
Odpovědět
Profilova fotka
@andynova75 Za vasi nesnasenlivosti musi byt nejake trapeni. Asi mi je vas spise lito, nez ze bych se zlobil. Byl bych rad, abyste mi uz nepsala. Snad vam zivot prinese lek na dusi i trochu toho nadhledu a miru.
Odpovědět
Článek se načítá
@nuance_pronovias Žertujete že? Tak tímhle jste tomu nasadil korunu. Když došly argumenty, tak z opozice udělat chudáčka, který potřebuje lék na duši. Já vám gratuluji, bez pomoci ostatních si tady ničíte podnik.
Odpovědět
@azss děkuji za Vaši reakci.Přesto svůj názor nezměním:)K.B.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavla37 Argumentu je dost, jen trpelivost na tu vasi partu uz dochazi. Kdybyste byly pri smyslech, nemohly byste stale pokladat sve neuveritelne nazory za meritko uspesnosti jakehokoliv podniku z branze, natoz NUANCE.
Odpovědět
@nuance_pronovias Na Vás ať si udělá každá nevěsta názor sama. Být Vámi, jen si přeji, aby se o této diskuzi nedozvěděly. Ani jeden argument nám nebyl vyvrácen, jen jsme se dostaly pod palbu urážek. Některé jsem citovala. Víte těžko si představit, že muž s Vaším přístupem k ženám vede svatební salon. Dobrou reklamu jste Nuanci neudělal.
Odpovědět
Měřítko úspěšnosti podniku je, myslím, výkaz zisků a ztrát. A NUANCE svatební dům je podle obchodního rejstříku ve ztrátě? http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_es.h... Asi se v ČR půjčovnám opravdu přestává dařit.
Odpovědět
@nuance_pronovias kdyby jste po příspěvku Vaší ženy ( který oproti vám byl bez uražek a velmi bohatě a dobře vysvětleno všechno na co se tady holky ptali )přestal psát udělal by jste líp...dělate vaší ženě a jejímu svat. salonu " velmi dobrou " reklamu....
Odpovědět
@hitchhiker Dobrý večer, nešlo my ani tak o změnu Vašeho názoru, byla to jen úvaha, nic víc. :-) Také děkuji . Hezký večer. ZS
Odpovědět
Profilova fotka
@erumoice1 Az se, berusky, nekdy v dalekem budoucnu najdete odvahu pod sve nazory a objevna zjisteni podepsat, dospejete. Prevezmete odpovednost za tisice svych slov a teprve budete pro kohokoliv partnerkami debat, diskusi ci sporu. Jste zmatene a uz nevite, jakou bombu na domneleho nepritele vystrachat. Nerozumite provozu, marketingu ani ucetnictvi a jen si diky anonymite beremese (a vcelarskych portalu) snazite honit triko. Verte, ze driv nebo pozdeji se za tuto svou eru budete stydet. Papa.
Odpovědět
Profilova fotka
@nuance_pronovias to jste "zabil".... narozdil od zastupcu Adiny a pana Stoklasy a i Vasi zeny jsou Vase prispevky vrchol neprofesionality, arogance a buranstvi...Petra Fritzova (fotek mam na blogu dost)
Odpovědět
@nuance_pronovias To víte, že vám budu psát jak se mi zachce :). Nejsme ve školce, aby mě někdo stavěl na hanbu. Chci napsat svůj názor - pokud je váš salon úspěšný, tak je to zásluha vaší ženy. Zdá se mi jako holý nesmysl, abyste vy s vaším přístupem, dokázal v této branži vybudovat něco úspěšného, jste pouze příživníkem vaší ženy a ještě jí to podnikání zde kazíte jak můžete, děláte jí akorát ostudu. Přeji hodně štěstí vaší ženě ať ustojí, to co jste jí způsobil, ze srdce jí přeji ať to zvládne. Jinak k poplatkům - stalo se nám před pár dny, že na stránkách salonu byla informace, že poplatek za zkoušku (150 Kč) bude účtován a následně odečten z ceny půjčovného. Sestra si nic nevybrala, zkusila dvoje šaty, ale žádný poplatek nám účtován nebyl. Když jsme se na něj ptali tak asistentka řekla "to nechte". Stalo se vám to někomu?
Odpovědět
Profilova fotka
Tady to furt žije jo? Po výstupech pana "manažera" z Nuance, jsem ráda, že jsem tenkrát svou zkoušku na poslední chvíli zrušila...to jste si udělal super reklamu, opravdu :-D Já si o poplatcích myslím svoje. Nakonec to odnesou právě ty nevěsty, které mají jen "jiné" tvary a budou muset obejit hromadu salónů než narazí na ty pravé.
Odpovědět
Profilova fotka
No já se nestačím divit :) ale popravdě jsem ráda za takové diskuse. Mám alespoň jasno, kterých salónů se vyhnout obloukem. Takže díky.
Odpovědět
Tak to já naopak zajdu jedině do Nuance, protože miluju značku Pronovias. Za kvalitu se holt platí .... ;-) Poplatky mi nevadí, aspoň si slečny nevěsty pořádně rozmyslí, kam zajít. Popravdě, vidíme, jak dopadají bílé věci v běžné konfekci, když si je někdo zkouší - min. zaprasené od makeupu, natož pak drahé svatební šaty.... Divím se, že ty poplatky tak řešíte .... kolikrát nevěsty vyhodí tolik peněz za různé kraviny na svatbu a u poplatku se děsně kroutí.... :-p
Odpovědět
tady uz prece nejde o poplatky, ale o to, kdo bude mit posledni slovo a kdo s kym lepe "vybehne" ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kockant ve Svatbě snů ti při oblíkaní dají takovej "pytel" přes hlavu, aby si je nezašpinila :-) šaty mají nádherné, kvalitní a ano dražší :-) každopádně bez poplatků a všechny tři slečny co jsem tam zažila byly moc milé a ochotné....při první zkoušce jsem se těch mých zamilovala ale s bolerkem, který bohužel bylo na 5/9 už zadané....ještě večer mi přišla zpráva, že bolerko je objednané a já si šaty okamžitě rezervovala...samozřejmostí byla nabídnutá káva/voda (využila jsem až při závěrečné zkoušce).... jde to i bez poplatků :-) a nemyslím si, že by měly o zákaznice nouzi dle frekvence půjčení nařp. těch mých šatů:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mě třeba nejde ani tak o poplatky jako o chování :) nevadí mi zaplatit za salón, který se bude prezentovat (dle mého názoru!) slušně a mile :)
Odpovědět
@laka_lacenda Dobrý den, jen malá poznámka a bez urážky - pokud by jste chtěla zcela zabránit zašpinění svatebních šatů při zkouškách, musel by ten pytel být na celou postavu a to by se nevěstám asi nelíbilo :-) . Ale jinak "pytel" přes hlavu zašpinění výrazně omezí. V této souvislosti by bylo možná dobré zopakovat, co už v několika diskuzích zaznělo směrem k nevěstám a prosím, neberte to osobně - nevěsty, které se chystají zkoušet šaty do salonů by se na toto měly připravit, měly by s tím počítat , to znamená neměly by před zkouškou používat make up, parfémy, deodoranty, pokud je to možné, sundat si naušnice, prsteny a pod. Samozřejmě není vhodné přijít na zkoušku např. po celodenním obíhání úřadů, obzvláště v letních měsících nebo jít těsně před zkouškou na oběd do zakouřené restaurace a pod. Možná si některé z Vás řeknou, že toto je snad samozřejmé a proč to zde zdůrazňovat, ale bohužel není. @kockant Souhlasím s Vámi, velmi často se zde co se týká poplatků srovnává zkoušení svatebních šatů se zkoušením běžné konfekce, ale podle mne každý soudný člověk musí uznat rozdíl mezi zkoušením běžné konfekce v hodnotě max. stovek Kč a zkoušením svatebních šatů nezřídka v hodnotě několika desítek tisíc Kč, navíc které již mohou být zamluvené na jiný termín pro jinou nevěstu. K takovému zboží je nutné přistupovat daleko ohleduplněji než-li k běžné konfekci. Nejedná se o nějakou nadřazenost, nabubřelost a vyjímečnost, jak zde některé pisatelky píší. Je potřeba si uvědomit, že i když si některé šaty zamluvíte, tyto šaty se dál zkoušejí . Z. Stoklasa
Odpovědět
Profilova fotka
@azss Tak já předpokládám, že to běžné ušpinění (nemyslím totální zasrání šatů od makeupu) je snad započítáno v ceně půjčovném, která není nízká (teď mluvím o salonu, kde jsem si půjčovala)...a když byla ta extrémní vedra tak prý zkoušení odmítaly a posouvaly na nehorké dny - což naprosto chápu a souhlasím...nehledě na to, že si nedovedu představit se rvát v tom očasí co bylo třeba do 10ti šatů...to jsem byla ráda že dejchám
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?