500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
@nuance_pronovias Vám opravdu nevadí ta negativní reklama, kterou si zde děláte? Včelařka nejsem, chtěla jsem jen demonstrovat, jak moc je jedno, co děláte, pro poskytovatele služeb by mělo být prioritou, jak se o něm jeho zákazníci vyjadřují. A je jedno, jaké má zákaznice vzdělání, jestli je to prodavačka v samoobsluze, včelařka, nebo astronautka. Každá z nich velmi dobře rozumí tomu, jaká je kvalita služeb, které jí byly v salonu poskytnuty. A těmto službám dělají reklamu. Ovšem diskutující majitelé salonu si reklamu dělají i bez jejich přispění. Hrozně mě baví, jak ze svého podnikání děláte něco až mystického, čemu normální smrtelníci nemohou rozumět. Ale zákazník pozná kvalitu služeb a zákulisí není jeho problém. Taky po návštěvě kadeřnice víte, jak jste spokojen a to, jestli tam chodí nepříjemní lidé, jak je drahé čištění ručníků a pod, to není zákazníkova starost.
Odpovědět
@azss Pro budoucí čitatele, takové malé shrnutí diskuze. Nenechte se, prosím, zmást tvrzením azss. Snaží se vyvolat dojem, že salony jsou v diskuzi neoprávněně napadány, že se to tu hemží osobními sprostými útoky - není to pravda, nechť vás to neodradí od přečtení diskuze. Zástupce se snaží vyvolat pouze takový dojem, aby si bůh ví proč, nekale obhájil odstoupení z diskuze. Mohl to udělat jen tak, z vlastního přesvědčení, bez vytvoření tohoto falešného dojmu. Diskuze byla naopak protkána ze strany některých "profesionálů", několika klasickými argumentačními fauly - včetně útoku ad hominem, apelu na city a emoce, snižování váhy "anonymních" názorů apod. Závěrem k poplatkům - věřte, že spoustu kvalitních salonů ze zavedení poplatků ustupuje nebo ho vůbec nezavádí. V Brně např. v polovině roku neexistoval žádný, který by poplatky měl - jak vyplývá z vyjádření Blanky Kaksové ze salonu CAXA. Majitelka tohoto salonu zároveň uvedla, že salony v tomto nemají jednotný názor a na zavádění poplatků se neshodují. Myslím si, že salony doufaly, že síla poplatku bude spočívat právě v jeho plošnosti, což se nepovedlo a proto je jejich další osud zatím nejasný. Podle mého skromného názoru se z poplatků časem ustoupí. Mějte zatím pěkný den.
Odpovědět
Profilova fotka
Navrhuji zuřivým beruškám spoluzaložení internetového kabaretu "U ředitele svatební zeměkoule", ve kterém vám po jeho rozjezdu, který bude rychlý, neboť už teď svým laskavým humorem bavíte většinu velkých značkových salonů, a k vysoké úrovni vaší šou se mi denně mailem vyjadřují desítky nevěst, bezplatně převedu celý svůj podíl. Je mi totiž zcela jasné, že byste mne v budoucnu stejně vyštěkaly o autorská práva úspěšného projektu, neboť jste, teď nevím, která z anonymek, autorkami děje i názvu. Co říkáte vy, ty o kterých dle vašich slov "nevíme, kdo vlastně jsou a jaké mají obraty"? Já jenom vím, že jedna z vás je astronautka.
Odpovědět
Několik dní jsem byla mimo internet a mezi tím se tady rozvinula čilá diskuze. Postupně dočítám a reaguji až teď: Především - v nadpisu je o pětistovce za zkoušení. Pokud vím, je v Adině za zkoušku jen 300korun/hod. V některých salonech je i méně. Za tu dobu lze vyzkoušet plno různých šatů, zvláště, když si nevěsta předem na webových stránkách prohlédne a vybere šaty, které se jí líbí a chce je zkusit. Od kolegů z jiných salonů jsem slyšela, že nevěsty u nich tráví celé hodiny zkoušením i modelů, které ani nechtějí, ale když už v salonu jsou, proč by si je nevyzkoušely. Podobné jednání nechápu, většina salonů má modely na svých stránkách, takže nevěsta ví, co může asi čekat. Pokud si představuje jiné šaty, musí hledat jiný salon, příp. krejčovou. Všechny salony, které poplatek zavedly, ho následně odečítají od půjčovného, některé i po pár měsících! Takže nevěsty zkoušením a zaplacením nic netratí. S objednáním šatů v Číně se setkávám každý rok spíše z druhé strany - chodí ke mně nevěsty s nepodařenými šaty, které chtějí upravit tak, aby byla aspoň trochu vhodné. Někdy je problém ve špatném změření /rekordem byl rozdíl v pase 16cm!/, někdy si nevěsta špatně vybrala dodavatele, šaty jsou z nekvalitního materiálu a hlavně vždy se jedná o špatně ušité šaty. Živůtek nesedí, hlavně v prsou a oprava je pracná, někdy i nemožná, stála by více, než šaty. Problém je v šití na dálku, měřením nejde postihnout všechny křivky postavy, málokdo je symetrický /nedávno jsem šila nevěstě, která, ač štíhlá, měla každý bok jiný/, má různě velká prsa, sklon ramen atd. Zažila jsem slečnu, která si obvod přes prsa měřila bez podrsenky, rozdíl byl několik cm a musela jsem stříhat nové díly. Šít na dálku, bez zkoušení, se nedá! Zvláště ne šaty, které jsou pro většinu děvčat ty nejdůležitější v životě a měly by padnou přesně na tělo. Pominu to, že se ve většině jedná o kopie značkových šatů. Podhodnocení ceny kvůli clu a DPH se již daří celníkům zachytit. Se vzrůstající cenou čínských šatů bude postupně také méně výhodné si objednávat podobné "zajíce v pytli". Jsem pro prodávání šatů, jako je to všude jinde, i v chudších zemích Evropy. Nevěsty nebudou mít obavy, že šaty poškodí a budou platit opravu, salony budou mít méně práce s udržováním šatů. Obě strany se vyhnou stresovým situacím, kdy předchozí nevěsta šaty poškodí a co teď? Stačí již stres s upravováním na míru. Většina šatů je šita z jemných matriálů, na kterých je vidět každá úprava a čistění, ať je sebešetrnější. Výrobce je šije na jedno použití, nepočítá se s opakovaným nošením a pak se uloží na památku /většina šatů jde složit do velké krabice, nemusejí zabírat místo ve skříni/. Půjčovny nevěstám umožní mít na sobě modely, které by si jinak nemohly dovolit kvůli ceně. Pokud chce nevěsta ušetřit, může se v salonech zeptat na výprodej šatů, leckdy může najít krásné, málo půjčované šaty ze starší kolekce. Případně si nechat šaty ušít v Čechách, za cenu půjčovného může mít svoje šaty, na míru a podle přání. Jiřina Florianová, Linie
Odpovědět
Myslím, že diskuse ztratila svůj původní smysl... Jde už tady o vyřizování osobních účtů. Některé dámy musí mít poslední slovo za každou cenu. Ze strany salonů vidím smysluplné odpovědi, vysvětlování, normální slušný přístup - samozřejmě až na vyjímky... A tak dokolečka dokola, někteří si umějí vytáhnout z příspěvku jen to, co chtějí...
Odpovědět
Taky se pridam se svym nazorem a doufam, ze mne neukamenujete. Saty jsem shanela koncem lonskeho roku. Obesla jsem nekolik prazskych salonu a vsude jsem se setkala s prijemnym pristupem. Konkretne ze salonu Adina jsem byla naprosto nadsena. Navstivila jsem ho jako prvni, slecna asistentka se mi venovala s plnym nasazenim dve hodiny a vyzkousela mi velke mnozstvi satu. A ja musim rici, ze mi bylo vylozene neprijemne odchazet po dvou hodinach s tim, ze jsem pouze rekla : "Moc Vam dekuji za vas cas." Opravdu bych radeji zaplatila poplatek, protoze se mi slecna dve hodiny naprosto plne venovala a ja jsem si vedoma toho, ze jeji plat je nutne z "neceho" zaplatit. Saty jsem si v Adine nakonec zapujcila a nelituju ani jedine koruny. Myslim, ze tri sta nebo pet set korun neni zase az takova horentni castka. Jen si zkuste, nevesty, spocitat kolik date za pytlicky na ryzi, mandlicky, barevne sladene dekorace a vsechny ty veci, ktere nakonec nikdo nevnima... Ale to, jestli to neveste slusi si pamatuji vsichni. Takze za mne jeste jednou velke diky @ svatebnicentrumadina a preji Vam, spoustu krasnych a spokojenych nevest.
Odpovědět
Tak ja jsem jeste svatebni salon nenavstivila, ale brzy me to ceka a podle toho co jsem se tu docetla to bude asi velky zazitek. Ja bych to asi shrnula takhle: me poplatek 300 Kc nevadi, pokud za nej dostanu odpovidajici sluzbu - usmevavou slecnu asistentku, kterou jeji prace bavi, ktera se bude venovat jen me, vytahle mi saty na ktere si ukazu a bude odbornici ve svem oboru. Pokud se mi dostane sluzby typu "se svou postavou se na tyhle ani nedivejte nebo pro vas to nema smysl vytahovat", popripade mi da najevo, ze jsem pro ni ztrata casu, v tom pripade bych s poplatkem mela asi problem. Myslim, ze obhajovani poplatku by melo byt spis v rovine nakladu na cisteni, opotrebeni satu, dokazu si predstavit, ze pokud jsou jedny saty zkouseny treba 100x, tak se jim zkracuje zivotnost a misto pujceni 30ti nevestam, se daji pujcit jen 29ti nevestam (cisla jsem si vymyslela, nemam tuseni kolikrat se saty pujcuji nez se odepisou) a tudiz poplatek zmirnuje ten financni dopad posledniho "nepujceni" nebo kompenzuje nizsi finalni prodejni cenu, pokud je salon prodava. S tim bych souhlasila. Moc se mi nelibi obhajovani poplatku z pohledu "asistentky pracuji dlouhe hodiny, maji tezkou praci apod.". Kazdy pracuje, nekdo vic, nekdo min, pokud se Vam Vase prace nelibi, tak bezte delat neco jineho, treba prodavat boty, pokud vam to prijde jednodussi prace. Nebo zmente obor uplne, myslim, ze v dnesni dobe ma vetsina lidi na vyber. Podle meho nazoru by se ceske salony mozna mely zamerit na poskytovani a inzerovani sluzeb, kterymi prebiji cinske prodejce. Saty jsou dulezitym prvkem svatby a hodne nevest si asi rado priplati za jistotu kvality a provedeni, nez se vystavit riziku, ze cinske saty prijdou jako presita zaclona. Takze asi tak, jak napsala slecna predemnou, doufam, ze me za nazor neukamenujete :-)
Odpovědět
No teď jsem si zkazila trochu náladu :( Měla jsem v plánu jít do Adiny v říjnu. Ale asi to odložím a půjdu zatím někde, kde se neplatí. A pokud tam nic nevyberu, půjdu jako poslední možnost tam, kde se za hodinu (nikoliv za zkoušku) platí :/. Protože abych platila někde, kde si nevyberu a pak znovu. To jsou náklady navíc a zbytečné. Já se rozhoduji jestli půjčím nebo nechám ušít. Záležet bude na ceně půjčovného. Dávat 15 tis. za půjčovné či si nechat ušít dle mých přání na mou postavu a jen pro sebe (pozn. mám představu o jednoduchých šatech, bez velké sukně, bez velkého zdobení), tak to radši podpořím švadlenu. Na svatbě nešetříme, ale zároveň máme nějak ohraničený rozpočet. Pro doplnění, rozhodně si nebudu kupovat šaty po netu (po zkoušce s botami, jsem si ověřila, že prostě z Číny nic dobrého nepořídíte), vlastně už nic si nebudu kupovat z Číny, já jsem smolař a vždy to je špatné.
Odpovědět
Profilova fotka
Milé nevěsty. Teď, když už to vypadá, že se debatu podařilo dostat na konstruktivní notu, mohu se vyjádřit. Jsem majitelkou Svatebního domu NUANCE a berušák je můj manžel. Máme svou práci a něvěsty rády! Baví nás jak obsluha, tak příprava šatů pro Vás. Na nic si nestěžujeme a jsme spokojené a šťastné za tuto práci. Já osobně ji dělám 25 let, od roku 1990, a stále mne naplňuje spokojeností. Chcete-li mít ucelenější pohled na naše služby, navštivte náš web. Tam je jednak vysvětlen smysl poplatků a také zpětná vazba od zákaznic na naše služby, které si nejenom vybraly, ale už i vyzkoušely, jak jsme šaty upravily na jejich postavu, v jakém stavu je dostaly na svatbu, atd. Před mnoha stránkami již bylo řečeno vše, jen dodám: Poplatek jsem zavedla po zhodnocení úvodu letošní sezóny, zvažovala jsem to rok. Ukázalo se, že objednávky stoupají, jsme potěšené, ale návštěvnost našeho salonu stoupá 3x rychleji. Některé modely jsou vyzkoušeny až 40x, než jdou poprvé na svatbu, a to je alarmující. To je třeba změnit. Ano, poplatky mají odradit nevěsty, které chtějí oběhnout hodně salonů. Mají zmenšit počet návštěv. Mají přimět nevěsty k zamyšlení, k selekci salonů předem. Nejde o peníze. Dát půjčovné 17 tis. Kč za šaty, které stojí 60 tis. Kč je levné. Dát 8 tis. Kč za šaty, které stojí 15 tis. je drahé! Jde o poměr ceny a toho, co za ni dostanete. Moje asistentky mají kompetence k individuálnímu přístupu. To znamená, že pokud nebudeme s to nabídnout dostatek šatů např. silnější nevěstě, poplatek nevybereme (reakce na obavu jedné dopisovatelky). Poplatek je 300 Kč za 60-100 minut, takže s projitím katalogů 2 hodiny. Na závěr chci dodat, že po bilanci jsme zjistily, že 90% nevěst je milých, skvělých a váží si naší práce, neb ji vidí. A my si vážíme jejich přízně. 10% nevěst se u nás chová tak, jako by byly tou jedinou nevěstou, o kterou se máme starat. A to nejsou. Takové nevěsty také nejčastěji vracejí šaty ve špatném stavu. Přesto, že se nikdy nezavděčíme každému, je a bude to naší snahou. Děkuji a přeji Vám všem všechno dobré. Vladimíra Blažková, NUANCE P.S. A moc prosím slečny (paní?), které řešil manžel, aby na můj příspěvek nereagovaly.
Odpovědět
@nuance_pronovias - a víte, že mi ten váš příspěvek připadá rozumný a lidský? :-D No, berušákovi to psané slovo asi mo nesedí, že? 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@elvira To už nechme na posouzení čitatelů, kteří mají prostor toto téma přečíst od první strany. Mohu pouze konstatovat, že v průběhu manželovy komunikace nám facebookové lajky přibývaly mnohem rychleji, než dny předtím. Obecně se také domnívám, že by svatební portál neměl plnit funkci bulváru a dopisovatelky by měly mít tváře a jména. Pak bychom totiž jejich případné stížnosti mohly řešit konkrétně. Mějte se. V.
Odpovědět
Profilova fotka
@nuance_pronovias Při vší úctě k vašemu salonu a vám osobně musím říct, že váš manžel komunikaci tady ani na vašem fb prorilu absolutně nezvládl. Příště si to raději vezměte na starost vy.
Odpovědět
Článek se načítá
@nuance_pronovias Snad se nebude p. Blažková zlobit, že nevyslyším její "moc prosbu" a zareaguji. Podstata věci je podle mě skryta v tomto: "Na závěr chci dodat, že po bilanci jsme zjistily, že 90% nevěst je milých, skvělých a váží si naší práce, neb ji vidí. A my si vážíme jejich přízně. 10% nevěst se u nás chová tak, jako by byly tou jedinou nevěstou, o kterou se máme starat. A to nejsou." Je otázka, co považujete za "skvělou" nevěstu a jak si představujete ideální formu úcty k vaší práci. Chápu, že se nestaráte o jednu jedinou nevěstu, žádný podnik nestojí na jediném zákazníkovi, to je zbytečné podotýkat. Ale já se vždy cítím nejlíp, když personál právě umí vytvořit ten dojem, oné sto procentní pozornosti ke mě. Pokud mi někdo dává najevo, že ve frontě za mnou stojí sto dalších, tak se dobře necítím, milá a skvělá nebudu a půjdu radši o dům dál. Heslo dne: Soukromí je pro mě důležitější a za zlepšení služeb svatebního salonu, jehož zástupce vystupoval v diskuzi jako buran, ho nevyměním :-p . Problémy se dají řešit i obecně, ne jen konkrétně za zavřenými dveřmi. Navíc toto je diskuze a jejím posláním není za každou cenu něco řešit nebo rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a na základě toho si utříbit názor.
Odpovědět
Profilova fotka
Příklad komunikace anonymky andynova75 pro @nuance_pronovias: "Panáčku, můžeš mi říct, proč jsou podle tebe anonymní například volby? To je přeci zábava pro dospělé!? Jo a ještě by mě zajímalo, proč si myslíte, že by někoho měl ten váš provoz takhle podrobně zajímat. Mě ta práce nepříjde absolutně lákavá, dělat bych ji nechtěla a návštěva prádelny by pro mě byla ztrátou času. Myslíte si, že ten kdo uvidí, ten užasne před vaší genialitou a pýlí a příště necektne ani kdyby se mu, opravdu přístup vašich lidí, třeba konkrétně vás zde, nelíbil? To máte naivní představy. Pokud by vám doktor podělal operaci a pak by vás vzal na exkurzi po operačním sále, bylo by vám líp?" (...)
Odpovědět
@nuance_pronovias Dobře jste se připomněl, mimochodem s anonymitou jste se chytil do pasti, že? Jelikož jste na srovnání s volbami nezareagoval. Na otázku proč by někoho měl podrobně váš provoz zajímat jste odpověděli - že je to proto, že si vaší práce některé nevěsty neváží a vy si myslíte, že pokud by "prohlédly", tak by si ji vážit začaly. Jinak naprosto chápu, proč jste mě tu citoval, chcete mě tím pouze shodit, ne diskutovat, protože nemáte již žádné argumenty, je to tak? Přijde mi to od vás, znovu, naprosto dětinské. Diskutujte, reagujte, argumentujte, ale tak, aby to diskuzi nějak posunulo. Věřím, že jste toho schopen, jen to chce trochu zabojovat. Za tím co jsem napsala, si stojím, jelikož jak vy jste zde napsal "Na hrubý pytel, hrubá záplata." Přeji beruškový den. 2. heslo dne: "Nekrmte trolly Blažky!"
Odpovědět
@nuance_pronovias Vase pani se tu vyjadrila krasne a na urovni... myslim, ze uz nebylo potreba dal reagovat..
Odpovědět
Víte a mě to nedá. Vy tady ukážete příklady nějaké komunikace, ovšem Vaše komunikace spustila celou lavinu: Na FB jsem to dal zcela záměrně, aby rozumní lidé viděli, s kým se mohou ve své podnikatelské praxi potkat a nebyli pak ochromeni negativismem a přemrštěným sebevědomím naštěstí velmi zřídkavých zákaznic. . No a naše skutečné nevěsty, které jsou soudné a nemyslí jen na sebe, si nepotřebují stovkami příspěvků v diskusích dodávat na důležitosti. Asi jsme na vás, beruško, nebyly tak zlé, jak zde pro stovky čitatelek uvádíte, když na své stránce. Tohle je u Vás ta profesionální komunikace? Z přístupu Vašeho manžela jsem osobně velmi zklamaná. Nuanci jsem fandila. Konstruktivní rozhovor, ale nevypadá ani takto:Hrubemu pytli slusi hruba zaplata. ...no vasi logiku urcite... ...tak vy jste vcelarka? Tomu tematu ja dost rozumim, na zahrade nam letaji vcely. Hned jdu na vcelarske internetove forum. Všechno citáty Vašeho manžela.. Další problém mám trochu s faktickou stránkou Vaší odpovědi. Píšete, že šaty jsou vyzkoušeny až 40×, ale zároveň v předchozí diskuzi cituji : Poměr zákaznic, které si již při první zkoušce zamluví, je tam velmi vysoký. 8.9. 12.55 Z Vašich odpovědí, je cítit, že si myslíte, že je o to Vám ublížit, ale to není pravda. Pouze jste získali zpětnou vazbu na poplatky, ano hodně nevěst s nimi nesouhlasí, ale to je jejich právo, stejně jako Vaše je, je zavést. Dál je mi líto, že lidé, kteří s Vámi nesouhlasí jsou automaticky útoční, chtějí uškodit apod. Přečtete li si tuto diskuzi, nevěsty často přicházejí s věcnými připomínkami i k ekonomické stránce věci. A Vy jste zareagovala až když se zde neobjevovaly připomínky. @nuance_pronovias
Odpovědět
Ale kazdopadne k tomuto: ''Ano, poplatky mají odradit nevěsty, které chtějí oběhnout hodně salonů. Mají zmenšit počet návštěv. Mají přimět nevěsty k zamyšlení, k selekci salonů předem.'', to je proste tezke, protoze spousta nevest netusi, co jim bude sluset, a zjisti to az ve chvili, kdy si saty vyzkousi. Vetsina nevest na sobe svatebni saty nikdy nemela, takze abychom si najednou predvybraly nejaky styl a rozhodly se, ze toto nam bude sluset.. to kolikrat neni realne. Hlavne na modelce na fotce vypadaji saty uplne jinak, nez na realne postave a i sebevic vyskolena asistentka netrefi na kazdou postavu okamzite idealni saty. Myslim, ze zadna z nas nechtela predem obehnout hodne salonu.. vetsina z nas by si nejradeji vybrala jedny saty v jednom salonu, ale proste nekterym, obzvlast tem, ktere nemaji konfekcni postavu, trva dele, nez najdou neco, co jim slusi. Ja mam treba prsa velikosti 70F a ve vetsine salonu me rvaly do korzetovych satu, ze kterych jsem prinejmensim vypadavala a vypadala v nich naprosto otresne... mohla jsem predvybirat jak jsem chtela, ale stejne jsem nakonec sve saty nasla diky risku a stesti..
Odpovědět
Se vší úctou k většině diskutujících, kterých je naštěstí převážná většina, mám pocit, že bohužel ke škodě všech se zde stále dokola vyjadřuje skupina dam, nevěst ? ( nevím, jak je pojmenovat), osobně jsem si je pojmenoval jako " svatební inkvizici" ( berte to prosím s nadhledem ), a tato skupina zde neustále posouvá diskuze , zvláště ty, které se týkají svatebních salonů, posouvá na nekorektvní, bulvární a pavlačovou úroveň plnou útoků, překrucování a chytání za slova. Stačí si pročíst zpětně několik jejich příspěvků, všechny se vzhledem k počtu blížícímu se stovkám a tisícům příspěvků ani přečíst nedají. Sám pro sebe se ptám proč asi taková zášť, možná i oprávněná, nevím. Vždy, když se naskytne možnost "kopnout" do nějakého svatebního salonu nebo i zástupce jiného oboru týkajícího se svateb, objeví se tato patrola svatební inkvizice skládající se ze stále stejných jmen a škodí, hrotí diskuze, zavádí je na zcela jiná témata a uzurpuje si právo na poslední a jediný správný názor. Proč asi, že by za tím bylo i něco víc, nějaký záměr, že by jim snad svatební salony překážely, že by jim vadilo, že se svatební salony semknuly a postavily se degradaci svatebního trhu spočívající především v nelegálním dovozu levných Čínských a jiných nekvalitních kopií a napodobenin značkových svatebních šatů ? Je to pouze úvaha, ale proč ne ? Chápu, že kritika svatebních salonů je v některých případech oprávněná, nedá se s ní než souhlasit a je dobře, že se zde objevuje, ale v některých případech už to hraničí s jakousi nekontrolovatelnou ničím nepodloženou touhou za každou cenu poškodit svatební salony ať to stojí co to stojí . Jediným řešením, které mně napadá, je ignorovat tyto diskutérky a nenahrávat jim na podlé a falešné smeče, ve kterých se tak vyžívají. S pozdravem Z. Stoklasa
Odpovědět
Myslím, že tady zaznělo něco hodně důležitého, tak jen, aby to nezapadlo: podle mě budou salony s poplatky, u spoustu nevěst, salony poslední volby. Zavítají tam až tehdy, pokud si v salonech bez poplatků, nevyberou.
Odpovědět
@azss Prosím vás, buďte tak hodný a vypíchněte alespoň jeden příspěvěk plný těch sprostých útoků, ať se můžeme bavit konkrétně, takhle to těžko posoudit. Už jsem vás o to jednou slušně prosila, ale neudělal jste to. Já tu opravdu žádné sprosté útočné příspěvky nevidím. Reakce pana Blažka a odpovědi na něj možná byly na hraně, ale dle mého zůstaly v mezích a patřili pouze jen jemu nikoli salonům plošně. Myslím si, že žádná "inkvizice" zde nefiguruje, že si to berete pouze moc osobně. Ale ráda změním názor, pokud mě odkážete na nějaký názor plný sprostých útoků. Děkuji Vám.
Odpovědět
@andynova75 Dobrý den, jak říkám, nereagovat - proč na toto reagujete Vy ? Omlouvám se, snad jedna reakce - to jak a co píšete je přesná ukázka a potvrzení toho, co jsem psal v předešlém příspěvku a proč jste reagovala Vy, to nechám na Vás a posouzení ostatních. To, že jste založila nějakou diskuzi ještě neznamená, že musíte reagovat na vše. S pozdravem Z. Stoklasa
Odpovědět
@azss Pokud považujete můj předešlý příspěvěk za útočný a sprostý ... :-N Není správné někoho z diskuze selektovat, to se nedělá a diskuzi to dost degraduje. A proč reaguji já? Protože se mi chce, protože k tomu mám co říct a protože jsem nedávno aktivně obcházela svatební salony se svou sestrou, která se bude vdávat a myslím, si že je co zlepšovat a pokud si z těchto diskuzí vezmou salony poučení, může to ke zlepšení přispět - tak proto reaguji. Opravdu nejsem skrytým zástupcem konkurence, který vás chce v přestrojení za svatebního inkvizitora, zničit.
Odpovědět
@andynova75 Ať si každý po přečtení Vašich příspěvků udělá svůj vlastní názor, já už jsem komentář napsal a jestli jste se v něm našla, tako to je pouze Váš problém. Za sebe bych si přál, aby se zde už neřešil pan Blažek , který si dovolil snad jen to, že měl opačný názor, navíc podložený vlastní mnohaletou zkušeností, kterou mu nemůžete odepřít, že si dovolil psát s nadsázkou a odlehčit tak místy velmi napjatou diskuzi. Bohužel některé z dam nadsázku nepochopily a nebo ji nesnesou a udělaly z této diskuze křížovou výpravu. S pozdravem Z. Stoklasa
Odpovědět
@andynova75 Chtěla bych poukázat na předchozí diskuzi na téma šaty z Číny, poplatky apod. Kdy celá diskuze, po použití sceenshotu, který byl podle všeho od pana Stoklasy, začaly padat vyhrůžky právníky. Mimochodem, komu se chce tuto diskuzi číst, ke zde použit stejný argumentační model: Vy nám ubližujete, napadáte a lžete. Ovšem ani v předchozí ani v této diskuzi nebylo lhaní, překrucování a napadání dokázáno. Byla bych moc ráda, kdyby jste ukázal to naše sprosté chování a překrucování. Pokud jste si všiml, schválně cituji, pro větší autentičnost @azss
Odpovědět
@azss Když už jste tady - nemáte informaci, respektive přesné číslo, kolik členů vaší asociace zavedlo poplatek v Brně?
Odpovědět
Profilova fotka
@azss No mně se zdá, že kdo nesnese nadsázku a vtip, jste spíš vy a p. Blažek. Jeho příspěvky se však za odlehčené a nadsazené považovat nedají, naopak je lze pokládat za arogantní a útočné. Pokud toto však vy považujete za dobře odvedenou komunikaci profesionála, není se co divit, že si poplatky neumíte obhájit. PS: Neprovozuju ani nepracuju v žádném svatebním salonu, šaty na svatbu si nebudu půjčovat a ani si je nedám ušít v Číně.
Odpovědět
Tak za mě, vdaná sice již nějaký ten rok jsem, ale za půjčení šatů bych neplatila už z principu. Myslím si, že to ani nepůsobí dobře. Všechny poplatky a náklady by měly být stanoveny už v ceně půjčení, zvláště, pokud jde o salon s půjčovným 14 tis. a víc za šaty. Nikdy to nepůsobí dobře, když se pak vybírá ještě něco navíc. Vlastně je to i nedůstojné, vybírat kolik, dvě stovky? Od zákaznice, která pravděpodobně uvažuje o půjčení šatů za 15 tis.? Podobně na mě působí poplatek za půjčení plážových ručníků v dražším hotelu. A je jedno, že to je dvacet korun na den. Prostě ten pocit, že zaplatím vyšší cenu a navíc mě ještě otravují s nějakými směšnými poplatky. Odrazovat zákaznice od zkoušení? Neměly by salóny naopak na zkoušení lákat? Na stejném principu funguje i ochutnávka vín apod. Moc tomuto podnikatelskému záměru nerozumím a nevím, kde byl okoukaný, já se s tím nikdy nikde nesetkala. Chápu, že se zkouškami šatů jsou náklady, nechápu, proč nejsou započítané do půjčovného.
Odpovědět
@azss A jen ještě upřesním, můj komentář není potvrzením toho co jste zmiňoval v komentáři svém - tj. to, že nevěsty zde píší útočné a sprosté komentáře. Jediným potvrzením by byl váš odkaz na takový komentář, o který jsem vás dvakrát slušně prosila a na který jste neodkázal. Tj. vy potvrzujete slova má, že nevěsty zde dosud diskutovaly slušně a vy se pouze snažíte vyvolat dojem opačný. Ještě zopakuji pro jistotu otázku: Kolik členů vaší asociace zavedlo poplatky v Brně, máte nějaké číslo?
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt ! :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?