Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my se budeme brát až 2017, takže zatím jen tak sonduju co, kdy a kde začít zařizovat. Ohledně rozpočtu jsem se chtěla zeptat na 2 věci: 1. Myslíte, že 5000 jen za kadeřníka je moc? Včetně zkoušky? Chodím k němu už léta a fakt bych ho tam ráda měla, ale není to trochu přehnané? (na Prahu - vím, že v menších městech to bude zcela jiné) 2. Je normální platit všem hostům ubytování? Já jsem si tedy na všech svatbách, kde jsem kdy byla jako host, ubytování platila sama. Takže jsem tak trochu předpokládala, že to do rozpočtu počítat nemusím. Jak se to dělá obvykle? Moc děkuji! Klidně i za nasměrování do jiné části, ještě se tu tak nevyznám.
Odpovědět
Profilova fotka
5000 za kadernika i na Prahu je moc. Nebo bude cesat i další ucastniky? Jestli jenom Vas takxsi myslim, ze je to moc. To ze bude zkouska a prijede za Vami, neni duvod k teto cene. Pokud byste mela možnost, tak si zjistete, jestli účtuje vsem nevestam stejne. Ubytovani platime rodině a svedkum. Myslim, ze se neda očekávat, ze zaplatite vsechno vsem.
Odpovědět
@hm17 Ahoj:) taky jsem z Prahy a co je přehnané a co ne, záleží jen na vás dvou a na vašem svatebním rozpočtu... 1.Za kadeřnici platím víc než ty, ale vzhledem k tomu, kdo bude česat a kolik hlav, je to dle mého rozumná cena. Pro představu za moji hlavu je to cca jednou tolik (včetně předsvatebních zkoušek + líčení) 2.Normální to není, běžnější je se z větší části podílet, ale neplatit to úplně celé. Případně ubytování pouze doporučit, ať si hosté zařídí před svatbou na místech sami... Nebo třeba neplatit všem, ale třeba jen rodině..apod. variant je mnoho a záleží, kolik máte lidí. My platíme všem, ale běžné, ani povinné to není:) Záleží prostě na financích a na dohodě
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji moc za obě odpovědi! Oboje zvážíme a uvidíme tedy. Ale vidím to tak, že si kadeřníka vydupu a ubytko budeme platit jen rodině. Ten tip je super, když to vyloženě nebude pustina, kamarádi by si to měli zvládnout zařídit sami :-) Díky!
Odpovědět
Profilova fotka
@alassia Ale Vas uz i nalici ne jenom ucese. Ale je to na každém, at je spokojeny. Ja bych za kadernici desítku nedala a to na sobe urcite nesetrim a ani to neplanuji 😊
Odpovědět
@barumartas jj proto jsem to tam zmínila, aby bylo jasno:) líčení je tak 20% částky. Jinak ve většině salonech v Praze jsem se setkala s běžnou částkou okolo 4-5 tisíc za svatební účes + zkoušení, tak mi to přijde adekvátní. Ale pochopitelně záleží, co si kdo pod tímto pojmem představuje...někdo vyloženě jen učesání v den D bez dopravy, jiný dva dny před barvení a péče + doprava + účes v den svatby:)
Odpovědět
Ahoj, ca 25 lidi - max a vyjde to na ca 70 000,- nijak nerozhazuji, ale extra mega nešetřím. Vše mimo Prahu
Odpovědět
Tak naše svatba bude v červnu v hotelu Harmonie u Brna, tam nám daly rozpočet který vyjde pro 50lidi + 10 večer příchozích na cca 50tisic ( jidlo ,raut a pití alko i nealko) výzdoba , matrika apod .. Cca 5000kc, šaty 4000, oblek 7000, prstýnky 4000, fotograf 2000, kytky 2000, hudba 7000, cukroví + dort 7000, .. Náš strop je 100 tisíc a to se vejdem určitě ;)
Odpovědět
@hm17 5 000 Kč jenom za kadeřníka je opravdu hodně. V Brně mám za 4 tis. domluvené líčení + účes včetně zkoušky. Co se týká ubytování, rozhodně nebudeme platit ubytování těm, kteří jsou přímo z Brna, těm zařídíme odvoz. Vyjímka jsou samozřejmě rodiče. Ale dát oprvadu 10 tis. za nalíčení a kadeřníka, je opravdu strašně moc a to bych nedala :) .. to spíš jsem si koupila za 1500 Kč překrásnou ozdobu do vlasů, nechám si namalovat svatební obuv a takové věci :)
Odpovědět
Profilova fotka
@hm17 - my platíme i přespaní, ale chceme to vědět dopředu, takže jsme ke svatebnímu oznámení dělali i kartičku, kde si vybrali zda přespí nebo pojedou dom. 5000kč za kadeřníka jako za účes je DOST, jasně že barva a střih a já nevím co ještě, ale jsem taky z Prahy, ale cca max cena, co jsem sondovala je cca 2500 i se zkouškou. Jedině zda by jsi v tom měla za těch 5000kč ai líčení třeba. To už bych byla ochotná dát.
Odpovědět
Profilova fotka
No ja se teda obavam, ze v tom je jenom moje hlava (rikal neco o 500 za kazdeho dalsiho) a ze to je jen uces, ne barva a strih predem. Tak uvidim, no. @majavcelka A muzu se zeptat na kolik vas vyjde to prenocovani pro hosty? Ja si to moc neumim predstavit, ze bychom to platili. Budeme mit tak ca. 70 lidi, noc prece stoji aspon 800/osobu, takze 56000? To je vic nez tretina celeho rozpoctu :-O
Odpovědět
Profilova fotka
my máme chatky, leč plně vybavené včetně sociálky, ale je to takové trempské =) chatka noc 350kč po 2lidech...cca 80lidí z toho myslím, že spát bude tak 50 z nich. V květnu se vdávala má svědkyně a ty to měli rozdělené na kruh nejbližších a těm to platili zbytek si to platili sami. Asi záleží jak to vymyslíte =)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@hm17 A kolik platíš u kadeřníka normálně? Já za mytí, ostříhání konečků a ofiny a vyfoukání kolem 500 (nepamatuju si to přesně, teď to zdražila) v centru Prahy. Jestli je v tom jen účes a zkouška bez barvy, střihu a dopravy, přijde mi to i na Prahu drahé. Na druhou stranu, pokud jsi s ním spokojená a chceš ho tam mít, tak ho tam měj, jestli nemusíte koukat na každou korunu. Tvůj pocit jako nevěsty je nejdůležitější, takže kdyby ses měla cítit nesvá, že Tě neučesal "Tvůj" kadeřník, není co řešit :-) Pokud jde o ubytování, jako host jsem vždy byla připravená si je uhradit, ale kupodivu to nikdy nebylo potřeba. Snažila jsem se to pak zohlednit ve svatebním daru, případně v rámci pomoci s přípravami, pokud to situace umožňovala. My jsme měli přespolní jen část rodiny, kterou jsme ubytovali u té druhé části, hotel jsme platili jen dvěma rodinám s miminky, aby nemusely odjíždět brzo.
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka Normalne platim 1500 za barvu a zastrizeni, ale dava mi slevu a strih mi nepocita. Standardni cena by byla tak kolem 2500. No jasne, ja vim, ze je to nakonec moje rozhodnuti a kdyz ho tam budu chtit mit, tak tam proste bude, jen jsem se chtela zeptat, kde se tak pobyhuje prumer. S hotelem to bude tezsi, bydlime v Praze, ale pritel je cizinec a nasi jsou z Moravy, takze prespolni budeme vsichni.
Odpovědět
Profilova fotka
Pozvaných kolem 80 hostů. Rozpočet něco málo pod 130 tisíc. Po srpnu sem můžu hodit reálné výdaje. Zatím jsme utratili něco přes dvacet (oblek s košilí a knoflíčky 16 tis., svatební šaty 6 tis. a podobně).
Odpovědět
Profilova fotka
My máme lidí cca 40-50, rozpočet asi 180 000... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
To by me zajimalo, co tam udela takovy rozdil. Ja jsem to zkusila spocist jen tak na zkousku a protocily se mi panenky :-) 70 lidi, bez placeni hotelu mi to vyslo kolem 200000. Coz je nerealne, potrebovala bych to taky tak na 130000 max. Asi si budeme muset stanovit priority a krome priorit vsechno orezat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hm17 Třeba já vím, že máme zbytečně drahou restauraci (máme tam vše, takže i pronájmy atp). Na prstýnkách taky nijak nešetříme... Moje vidina původní byla 110... a když jsem před chvílí koukala, jsme spíš na 190 než 180... :-/
Odpovědět
Tak já jsem pro 66 lidí zatím na ceně 150.000 a už do toho počítám přibližný závěrečný účet za pití. Snad to více nebude. Na celý den počítám cca 1200 na osobu.
Odpovědět
@hm17 Většinou je nejdražší jídlo..... Jinak když si to člověk tak nějak předběžně spočítá tak se mu protočí panenky :D Já původně myslela, že se vejdeme do 100 000 a při předběžné kalkulaci maximální ceny jsem se dostala skoro na 160.... Teď to vypadá, že bychom se mohli vejít do 120-130. A to jsme vážně velmi minimalističtí - neřešíme výzdobu, fotokoutky, holubičky, auta, dort chceme víceméně obyčejný (ale krájet na hostině i rautu), jen máme 25 lidí na hostinu a cca 50 na raut......
Odpovědět
My jsme meli 27 lidi obed, 65 lidi na raut od 15h, svatba se vsim vsudy 130 000, z toho vic jak pulka samozrejme hostina.
Odpovědět
Pro 45 lidí se musíme vejít do 70 tisíc včetně všecho na hostině.:) Zatím to vychází, jen pití je nejistá položka.
Odpovědět
Profilova fotka
@alca666 Taky nenakupujeme věci navíc, drahou výzdobu etc. Rovnou po svatbě máme raut pro těch cca 80 lidí (z toho 15 dětí)... A jsme na 130.
Odpovědět
Profilova fotka
Teď jsme to se snoubencem počítali a tedy mě se protočily panenky. Fuuuuuj :-D . A snoubenec to bere úplně v pohodě(asi že jde o jeho třetí svatbu). :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jsem mu jeste ani nerekla, jak to vychazi, musim to davkovat po castech :-D
Odpovědět
Profilova fotka
já blbka jsem si to začala počítat... 29 lidí a zatím jsme na 60tisících... a to jsem do toho nepočítala květiny a prsteny :) Takže odteď nepočítám, nechci to vědět, je mi to šumák :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já mu to raději řekla aby to s ním nešlehlo :-D ,naštěstí to bere sportovně a ještě si navymýšlel dost dalších blbustek...
Odpovědět
Profilova fotka
Plánujeme svatbu na srpen cca 80 lidí. Jídlo formou rautu, zařizuje má mamka, pití koupíme sudy a rozpočet na jídlo nás vyjde cca na 15 000 :) a budeme mít hody :) mám šikovnou maminku, která to umí zařídit :) ale se vším všudy se šaty, výzdobou apod tipuji, že nás to celkem vyjde na 30 - 40 000 :)
Odpovědět
Profilova fotka
Bohužel nemám mamku, aby mi pomohla. Je dobře že Tvá je šikovná a hodně Ti pomůže :-) . A Tvůj rozpočet je super.
Odpovědět
No já mám zatím naplanovaných 36 lidí a jsem cca na 60 000 bez šatů, kvádra a prstýnků. Jídlo nás vychází na cca 700/os oběd+raut 24 120 pron.prostor 3000 fotograf 7000 květiny 5000 (květina pro nevěstu+maminky+výzdoba prostor) pozvánky 1000 dort 5000 (uvidím jestli seženu něco levnějšího za stejné kvality, zatím Ollies) koláče 3000 frgály 3000 zákusky 3000 kostel 2000
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?