Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
@laka_lacenda To je přesně ono, já mám pouze kamarádku kadeřnici, takže mi odpadne jen tato platba. Jinak holt jedeme taky "natvrdku" :)
Odpovědět
58 lidí, celková cena něco málo přes 90 000 Kč ;-) Jsme spokojení, strop bylo sto tisíc :-)
Odpovědět
@laka_lacenda přesně. Já si třeba ani nedovedu představit že by mi někdo pekl koláčky. Maximálně poprosím kamarádku, která na svou svatbu pekla takové úžasné višňové dortíky. Pokaždý když tu čtu ty zástupy známých a příbuzných a svatbou pro 90 za pár tisíc, si říkám že se svým plánem pro 50 za 140 tis, jsem rozhazovačná a marnotratná. Ale říkám se že kdybychom dělali svatbu jen s rodinouu a třeba ani babičku s dědou nepozvali tak by mi to bylo sakra líto.A když přítel chce titanový prsteny tak za ně dáme holt 3000 a ne 700 jako za ocelové..
Odpovědět
Jak to tady čtu, tak jsem asi rozhazovačná nevěsta :-D :-) Nedokážu pochopit, jak za svatbu pro 100 lidí může někdo dát jen třeba 50 000,- nebo těch 100 000,- . My plánujeme svatbu max. pro 60 lidí a už teď jsme s rozpočtem u hranice 200 000,- za kompletně celou svatbu. Každopádně my jsme si už na začátku řekli, že nechceme aby se kdokoliv z rodiny o cokoliv staral, že chceme aby si to každý užil. A né, že mamky nebo někdo další z rodiny budou lítat a obsluhovat zbytek hostů, to fakt ne...To fakt radši ten personál zaplatím. Ale tak je to věc názoru a finančním možností každýho páru :) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@daniela_dr U nás taky bude max. 60 hostů a obávám se že budu přes 200.000,- :-)
Odpovědět
@kacenkacc Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama :-)
Odpovědět
@daniela_dr : Přesně jak říkáš, pokud nechceš nikoho z rodiny zaměstnávat a máš na to, tak bych si s tím nedělala hlavu. My jsme chtěli ušetřit, pustili jsme se do samozařizování a stejně neušetříme, tak jak jsem si představovala... a mám s tím jen starosti a nervy!
Odpovědět
Profilova fotka
My.planujeme cca 100 lidi a.meli bychom se vlezt do 150 000...snad to bude jednou za zivot, tak se nechceme v.nicem.moc.omezovat :) ale.opravdu zalezi na.hodne vecech, kamaradka se vlezla do 100 000 pri 80 hostech
Odpovědět
Profilova fotka
Tak holky, já asi omdlím. Máme svatbu pro cca 80 lidí. Dneska jsem udělala průběžnou kalkulaci: můj původní odhad byl před 3 měsíci 150tis a dneska jsem na 250 tis (a to není započítána doprava a možná i něco chybí)
Odpovědět
Profilova fotka
@sierral máš to hezky zapsaný a celková suma je taky moc hezká :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@markiis No přítel, když to viděl, tak mi řekl, že to zrušíme. Že za tolik peněz to nemá smysl :-D Tohle je ten nejhorší možný scénář, takže pokud přijde míň lidí nebo bude levnější dort a prstýnky, tak to o pár tisíc může jít dolu.
Odpovědět
Profilova fotka
@sierral no vidíš, zná tu nejjvyšší možnou částku a trochu se to třeba sníží, tak ti ještě poděkuje :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@sierral Já Tě teda nechci děsit, ale myslím, že tam pár věcí nemáš: video, boty (pro oba), doplňky,šperky, košile, kravata, manikúra, pedikúra, popůlnoční šaty... Samozřejmě je možné, že to ani mít nebudete :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@saffy Neděsíš :-) Video mít nebudeme vůbec. Botky i šperky už mám rok. Koupila jsem je čistě náhodou a hodí se mi k šatům. Přítel boty má, taktéž košili a kravatu. Nehty si udělám gel lakem sama spolu s pedikůrou (dělám si je normálně). Na melír a ke kosmetičně chodím normálně, tak to do rozpočtu ani nezahrnuju. Půlnoční šaty jsem dostala ke svatebním šatů zdrama :-) Jen teď jsme si uvědomila, že mi chybí závoj!
Odpovědět
@daniela_dr Pro cca 50 lidí nám to vychází na 200 000 Kč taky :)
Odpovědět
@sierral Tak to už je v té částce pakatel. My měli stejně hostů a vešli jsme se do 150 tis. Něco nás stálo víc než vás (šaty, oblek, 2x boty, doplňky, fotograf, kapela), ale velká úspora byla, že jsme nemuseli platit pronájem (měli jsme to v restauraci, konzumace nás vyšla dohromady cca na 48.000,-- bez sladkého, které jsme měli vlastní).
Odpovědět
Profilova fotka
@saffy No my prostě chtěli statek, byla to láska na první pohled... Catering musíme mít externí a radší jsme zvolili solidnějšího dodavatele, jinak ta cena mohla být taky nižžší (cca 600kč). Doufám, že cenu jídla se mi ještě podaří stáhnout (na 800kčú neb tahle kalkulace je původní a s hlavním chodem (ten mít nebudem a bude hned raut). Počítáme, že i s pitím vyjde pohoštění 1200kč na osobu. Ale třeba tolik bumbat nebudou, teda aspoň ty z jí strany. :-D Pak taky nečekám, že všichni přijdou, spíš 60-70 lidí. No uvidíme. Myslela jsem, že mi taky stačí stříbrný prstýnek se zirkonem, ale nakonec to budou fotky a prstýnek, co nám kromě vzpomínek zůstane, takže do něj chci investovat. Budu ho nosit pořád, tak se to vyplatí.
Odpovědět
Když to tak vidím, tak si říkám kolik člověk ušetří už jen na tom, že obřad má v obřadní síni úřadu v oddací dny....Je to hustý, na rovinu se přiznám, že při pohledu na takovou sumu bych šla asi do kolen a drahého by nejspíše skolil infarkt. Já sama doufám, že se vejdeme do 80 - 100 tisíc, ale vzhledem k tomu, že máme ještě drtivou většinu věcí nezařízenou a ještě jsem jí neřešila (popravdě máme 5 měsíců před jen místo, termín, fotografa a já boty plus tedy přítel má oblek z dřívějška) tak mě možná taky čeká překvapení.......
Odpovědět
@sierral Tak největší položky máš za pronájem statku apak za hostinu s jídlem a na tom by se podle mě šetřit nemělo:)My to máme podobné 35 000,- za pronájem mlýna s ubytováním pro 30osob a veškerým personálem a 70 000,- počítáme že nás vyjde hostina:)Takže klid:))
Odpovědět
Profilova fotka
@alca666 muj sen byl obrad na paloucku u lesa pod starym dubem. Muj drahy rekl, ze jsem se zblaznila :-D No jo, nesleduje posledni zahranicni trendy jako ja...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, já doufám že se vejdem se vším všudy do 100.000 pro asi 50 lidí, je pravda, že z toho bude asi 10 dětí. Svatbu budeme mít v hotelu. Cenu za jídlo a pití prý máme počítat tak 1200 na osobu se vším všudy, tak doufám, že to tak bude. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem ráda, že nejsem jediná, komu se hrabe rozpočet okolo 150.000,- :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme to vyřešili tak, že většinu dostaneme formou svatebních darů. Tzn. od rodičů dostaneme prstýnky, kamarádka nám upeče sladké (možná i dost) apod.... Takže takhle hodně ušetříme a lidí nemusí řešit co nám dát.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, ty částky, to je tedy síla! Samozřejmě chápu, že jsou tu nevěsty, které na to mají a finance třeba tolik neřeší, což je super. Naproti tomu věřím, že se najdou i tací, co si na svatbu berou úvěr. Nás svatba v zahraničí přišla na cca 70.000,- se vším všudy. V ceně byla cesta, ubytování, jídlo, prstýnky, šaty, poplatek agentuře za zprostředkování obřadu, překlady, legalizace... Dovolenou jsme trávili v Řecku na malém ostrově Skopelos celé tři týdny. Každý to máme jinak - každá z nás má jiné představy a požadavky, jiné okolnosti které nás "nutí" mít svatbu takovou či jinou.. Já tedy osobně bych neměnila. Svatbu jsme měli prakticky jen ve dvou, při západu sluníčka, na pláži... Nejkrásnější zážitek v mém životě. Dovolená dlouhá, úžasná... Krásné ubytování v soukromém plně vybaveném, krásném apartmánu. V těsné blízkosti zastrčená překrásná bílá pláž s průzračně čistou vodou, kde jsme s manželem byli celé dny jen a jen sami (až na pár sasanek, rybiček a krabů postevníčků :-) ) ..Prostě paráda :-)
Odpovědět
@daniela_dr Prosim te, a muzu se te zeptat kdepak tu hostinu mate? To vypada jako super cena za pronajem i s ubytovanim :)
Odpovědět
Zdravim vsechny nevesty emoticon Potrebovala bych poradit od zkusenejsich..v Praze jsme s pritelem teprve kratce a moc to tu jeste nezname. Budeme se brat v zari 2016 a preferujeme nejake mistecko v Praze nebo blizkem okoli (do 20 Km od Prahy). Problem ale je,ze bychom radi oslavu v domacim duchu..vse i s obradem na zahrade, nekde v prirode a klidecku, kde se muze pronajmout bokem catering, na opekanim prasatka a vice. A nebo, kde je catering zarizen majitelem objektu, ale dovoli nam donest si tvrdy alkohol a nejake predkrmy ze Spanelska (bude to cesko-spanelska svatba pro 100 lidi). Doposud nam kazda restaurace/hotel davaji jen spoustu podminek a zakazu..a to se mi moc nelibi ;( Radi bychom si sami urcili, co na nasi svatbe muze byt a co ne..ale takove misto je velmi tezke najit :( Snazime se najit neco za rozumnou cenu. Nevite o necem, damy?😊 Idealni by byl nejaky mlýn či statek v okoli Prahy. Moc dekuji!
Odpovědět
@najby Ahoj:) jojo to víš, že můžeš:) My máme všechno na tom mlýně , jak obřad tak hostinu i raut :)
Odpovědět
@najby my to pořádáme v Praze - Vysočanech. Obřad v parku a hostina hned u toho na terase, vstřícní jsou zatím velmi a ani s doneseným např. vším sladkým nemají problém. A opékají cokoliv si s nimi domluvíš :)
Odpovědět
@najby Upřímně si trošku myslím, že říct, že víte, že svatbu máte v okolí Prahy během září je trošku předčasné a pozdě zároveň - vlastní zkušenost. Místo, které hledáte bude pravděpodobně velmi žádané a tudíž asi obsazené. Takže bych nejdřív zvolila spíš opačnou strategii a to vymyslet místo a podle toho vymýšlet datum, jinak se bojím moc nechytáte. Mluvím z vlastní zkušenosti, také jsme hledali místo, kde bude vše pohromadě. Chtěli jsme v létě. Už v půlce října jsme byli třetí na srpnový datum, termíny už byly téměř rozebrané (červen - září). Nechci tě strašit, to určitě ne, jen varuju, aby jste třeba netiskli nějaké datum, lidi si nevzali volno a vy pak nebyli překvapení že to nevyšlo (zažila jsem takovou svatbu...). Jinak třeba navrhuju Úžice (ale tam už asi bude plno). Kdyby to nevyšlo tam, tak taky pěkné to je tady - hoďku od Prahy http://www.ceskyranc.cz/ , http://www.nastrance.com/sal.htm Přeju hodně štěstí!
Odpovědět
Ještě jsme taky na podzim koukali na tohle: http://nastepane.com/cs/
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?