Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
U nas zatim .Prstynky 15000 Jidlo +piti cca 7500 Dekorace +um.nadobicca 3500 Saty 3700 Zenich 1300 Deti 500 Jeste padno cca 3000 na nejaky studeny misy se sunkou a syrem +ovoce a zelenina . Lidi je ta 90 z toho 20 deti Puvodne jsem mysléla ,ze to dame tak za 10000,ale neplanovane jsme nakonec koupili zenichovi a detem nejake doplnky a moje saty byly taky drazsi nez jsem si myslela......
Odpovědět
Profilova fotka
My to tak nějak neřešíme. Ne že bych chtěla nějak rozhazovat, ale že bych si dělala nějaký seznam co a kolik bude stát, tak to ne. Počítáme tak do 100 tis se vším všudy. Hostů bude kolem padesáti. Něco šaty a oblek, foto, video. Myslím že se vejdem. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@artepa nám to vychází taky tak a lidi máme na stejno a to si myslím že nejme nějak rozhazovační
Odpovědět
Ja kdyz to tady tak ctu, tak to proste nechapu :D je fakt ze mame fotografa i kameramana, za celkem dost penez, ale i tak..budem mit cca 50-55 lidi a jako kdyz to takhle spocitam priblizne, jsme uz na nejakych 160 000,- ...to je silene, tak ja nevim :D :(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nás to nakonec vyšlo pro 45 lidí na 80 000. Polovinu nám přispěli rodiče a druhou polovinu jsme nakonec vybrali od hostů... takže jsme šul nul :D
Odpovědět
Profilova fotka
U nas nakonec celkem necely 22.000 +15 000 prsteny ,kdyz odectu dary tak nas to vyslo na 10.000 celkem . Prislo nakonec kol.100 lidi vcetne deti.Svatba byla svepomocna za velkeho prispeni komunity,co se tyka jidla a prakticke pomoci.
Odpovědět
Profilova fotka
U nas 30 lidi,obrad a hostina na zamku Chlumec,rozpocet 70-80tis...
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, my máme celkem 32 lidí :) celkem nás to vyjde max. na 60 000 kč.
Odpovědět
My jsme měli 25 lidí a vyšlo nás to cca 55tis... Skoro vše se ale vrátilo v darech:-)
Odpovědět
Ahoj, budeme mít 90 lidí a rozpočet je 75 tisíc se všim všudy, paráda :)
Odpovědět
@evca94 wow, můžu se zeptat co za kolik máte? :D přijde mi to jako šílená cena na ten počet lidí a říkám si jestli jsme na něco nezapomněli :D
Odpovědět
@evca94 Buď v klidu, máme podobný rozpočet a spíš počítám, že to ještě poleze nahoru. Zatím máme v plánu 45 dospělých a cca 15 dětí ve věku 0 - 12). Šílený to teda je, ale asi s tím nic neudělám... Jinak jídlo a pití na osobu vychází na 1200,- (oběd, raut a pití bez panáků).
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
40 lidi,svatba na zamku i s hostinou cca 60tid
Odpovědět
@denina00 no tak uplne presne ceny nevim, ale za osobu mame taky nejakych 1200,- (obed, raut..) a lidi bude nejakch 45 max snad..pak nejaka vyzdoba a kytky spolknou taky peknou castku. Saty mam pujcene za 12500,-, pak zenich vsechny veci, ubytovani nejakych 5-6000,-, fotografka za 14.000,- plus kamera za 9000,-..nejaky odvoz, ten jeste neni zarizen..no a dalsi veci, jako cukrovi a dort je celkove nejakych 7.000,- ..tak a sme na hooodne vysoke castce :D :/
Odpovědět
@svatbajanaahonza to jsem rada, ze nejsme sami!! :D :-)
Odpovědět
To rozhodně ne... u nás dělá strašně moc jídlo. To je rozhodně největší položka na seznamu, ale je fakt, že jsem u všeho nechávala dost velkou rezervu...
Odpovědět
@denina00 mě by to tedy spíš zajímalo u vás.Přeci jen 90 lidí pod 100 tis se jen tak nevidí. Já počítám kolem ¨50 lidí, třeba šaty mám za 3000 a už teď se pohybuju kolem 142 000...
Odpovědět
25 lidi, celkem asi 50 tisic
Odpovědět
Profilova fotka
13 lidí, předběžně počítáme asi 12 tisíc :) Záleží, až jak se oblékne ženich. Prstýnky cca 1800,moje šaty 288 korun, možná ještě boty max 600, oběd cca 4000, sud piva s chlazením 1000, občerstvení na odpoledne max. 1000, doplńky plus výzdoba 500, oblečení ženicha počítame tak 1500, ještě nevíme, na co natrefíme.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme tohle taky hodně dlouho řešili, bo jsme se u 40 lidí dostali na 130k. Snažila jsem se snížit co to šlo, ale spíš to vypadá, že jsem ještě na nějaký věci zapomněla. My máme: prsteny - 10k jídlo a pití na celý den na osobu - 1400 (56k) šaty - 6500 oblek - 4500 boty - 3700 kameraman - 12k fotograf - 10k ubytování - 10k dárky pro svatebčany - 2k dort - 2k a do toho ještě výzdoba, poplatek matrice, desky na oddací list, fotoalbum a spousta prkotin, na který jsem určitě zapomněla. Takže klobouk dolů vám, co jste to zvládli dát rozumně 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, my cca 90 lidi a doufame, ze se vejdeme do 100 000 Raut zatim vchazi na 30 000, piti cca 10 000 Saty a oblek 15 000 Prstynky jako darek od budouci tchyne Vyzdoba 2000 Farar cca 3000 Fotografka 7000 A ono jeste neco urcite vyleze, ja treba oznameni, kadernice a vizazistka, kytky, dort, jine sladkosti bude pect rodina...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavlak5 Pavli tys mě uklidnila, že se to dá zvládnout relativně rozumně. Ono asi záleží, jestli si svatbu necháte dělat někde v hospodě od A do Z nebo jestli to pojmete do značné míry svépomocí. Jestli máte nocleh nebo ne, počet hostů atd. My zatím vedeme spory o počet lidí - lišíme se v desetinné čárce (já chci 20, přítel 200 - je z vesnice a tam jsou zvykem opravdu velké svatby s širokým příbuzenstvem). Každopádně máme: - oblečení nevěsty - šaty 1200 Kč (ještě nemám závoj), spodní prádlo 1500 Kč (shánějte něco v 85 G), boty 300 Kč (tady na bazaru, ale nejspíš se poohlídnu ještě po jiných... zkusím zjistit, jestli někdo nemá a nepůjčí...) - návrh svatebního oznámení - já sama, tisk téměř zdarma (bude to A4 černobíle a k tomu razítko farářky - máme oznámení ve stylu SVATBA POVOLENA), pro zájemce předběžný náhled na webu http://svatba-rosta-lucka.webnode.cz - prstýnky 1900 Kč - ocelové (mám alergii na kovy) ze snubniprsteny4u.eu - vzor AN 1005 - pronájem kostela na obřad 500 Kč na hodinu - pronájem místa na hostinu 200 Kč na hodinu - obojí na stejném místě a počítám, že včetně času na úklid tak 5000 Kč. - jídlo plánujeme formou rautu - objednat kuchaře na teplý raut, studený raut z větší části svépomocí (poprosíme část hostů, ať něco donesou a 14 dnů dopředu nahlásí, zbytek necháme na kuchařovi) - fotograf - kamarád za láhev vína :-), video mít nebudeme... - kadeřnice a vizážistka - zdarma 2 kamarádky (jedna vyučená kadeřnice, druhá skvěle líčí - hlavně mě obě při tom uklidní) - poplatek za obřad 2000 Kč farářce - nejspíš platit nebudeme, protože farářka je moje dobrá kamarádka a chce mi to dát jako svatební dar... Obřad bude formou odpolední snad zahradní slavnosti (uvidíme, jestli nás aprílové počasí nevypeče). Nehodláme juchat do pozdních hodin - je to v centru Brna ve vnitrobloku, takže podmínkou pronajímatele bylo dodržení nočního klidu. Pro část mimobrněnských hostů z ženichovy strany bude zařízen svatební autobus s odjezdem ve 22:00. Pořád tajně doufám, že se vejdeme tak do 50 000 Kč, ale nevím, jak moc jsem naivní nebo ne... Přítel mě ujišťuje, že z jejich strany je zvykem dávat důkladné svatební dary, takže i když svatba vyjde draho, tak se z větší části zaplatí ze svatebních darů... Tak uvidím... až bude po všem, určitě dám vědět, jak jsme dopadli. Je tu ještě někdo, kdo plánuje nízkonákladovou leč větší svatbu?
Odpovědět
Profilova fotka
@ellinkasebudevdavat jé, 13 lidí na svatbě - to je můj sen... Závidím. Já budu ráda, když se vejdeme do 130 lidí...
Odpovědět
Profilova fotka
@luccien My se na tom naštěstí hned na začátku shodli. Oba se děsíme velkých tyjátrů, šaškáren typu jezení polívky, krájení dortu, rozbíjení talíře...neeee..bude to malé, komorní a hotovo. Z přítelovy rodiny se ozývali a ještě ozývají nesouhlasné hlasy, ale nepovolíme. Ale to už jsem rozepisovala jinde.
Odpovědět
Profilova fotka
@ellinkasebudevdavat my se na tom neshodli :-(. Aktuálně jsme v procesu hledání kompromisů. Rosťa připustil, že svatba bude v místě bydliště nevěsty, takže v Brně a pustil se do škrtání počtu hostů - i tak z jeho strany je 70 nepodkročitelné minimum (ale proti původním 300 je to docela OK). Já si řekla, že pokud to chce a pokud to ufinancuje, tak mu ten okrasný doplněk na svatbě pro jeden den budu dělat... jen mám trochu strach, jak se to zvládne organizačně... Ale co, nejdůležitější je, abychom se vzali... a zbytek se poddá...
Odpovědět
Profilova fotka
@ellinkasebudevdavat jo a knedlíčková polívka, krájení dortu a rozbíjení talíře doufám taky nebude. Vypadá to na větší jarní zahradní párty ...
Odpovědět
@hitchhiker my jsme dost ušetřili tím, že máme rezervaci na chatu se spaním pro 60 lidí, tam bude i oběd a na celý víkend za 10 000,- . Ženichova maminka je vedoucí kuchařka, takže s kolegyněmi se nám postará o jídlo, za práci nic nechtěji, takže třeba oběd nás vyjde na 6000 pro 90 lidí, to je nádhera, vařila i na svatbě mý ségry a nemělo to chybu. Strejda je fotograf takže máme focení zadarmo, kameraman je zase žen ichův dobrý kamarád, takže nám za flašku přislíbil natáčení na celý den. Sudy piva zase zajistí taťka od kamaráda z pivovaru za nákupku, takže na takových věcech dost ušetříme. Teta cukrářka, kamarádka floristka, takže díky známým se dostaneme na těch 80 000 cca :)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme neměli moc drahou svatbu :-) Prsteny z chir. oceli 700,- půjčové obleku 1500,- nové šaty 3000,- oznámení 2000,- materiál na výzdobu 1500,- koláčky 1000,- dort 2500,- květiny 2500,- oběd-raut-kýta-nealko pití + pivo a víno 16 000,- (za celý den) účes + clip in z pravých vlasů 3500,- + 300,- líčení už je to dva roky, ale snad jsem na nic zapomněla
Odpovědět
Sakra, ženský, kam chodíte na tak malé sumy, asi jsem fakt náročná a budu muset trošku ten rozpočet zkrouhnout..jen nevím kde. Nás zatím pro 40 lidí vychází předběžný rozpočet na 150 tis. komplet se vším všudy :/
Odpovědět
Profilova fotka
@leeena222 protože nemas asi zadny znamy :) ono se pak strasne usetri kdyz teticka upece dort jen za cenu surovin, kamarádka kadenice te zadarmo ucese a strejda vlastní penzion takze ubytko za hubicku :) my meli vse v plne palbe a stalo nas to 122tis pro 35lidi včetně spani (mam to rozepsany na blogu)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?