Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
Budeme mít svatbu v červnu, 50-55 lidí a rozpočet 35-40 000, do toho se snad vejdeme. Platíme se všechno sami, kromě mých šatů, ty mi platí rodiče. Mělo by to být snad nějak takto: šaty - 13 900,- (rodiče) oznámení - 760,- prstýnky - 3700,- DJ - 5000,- večerní raut - 15 000,- kytky - 3-4000,- účes a líčení - max 1500,- ženich oblek - ??? (max 3-3500,-) poplatek matrika a místo obřadu - 2000,- dort - do 3000,- výzdoba - ???? (max do 2-3000,-) Snad jsem na nic nezapomněla.... :-D
Odpovědět
Jo zapomněla jsem na fotografku, fotit nám bude pouze novomanželské portréty, tak předpokládám, že víc jak 2-3 tisíce si za to nevezme... ;-)
Odpovědět
50 lidí/100 tisíc předběžný neoptimistický odhad
Odpovědět
@slunickova52 mne to prijde nepomer mezi jednotlivymi castkami, treba bych u levne svatby nedala tolik za saty (i kdyz je neplatite vy), ale zase to investovala treba do prstynku. Jake mate tak zalevno? A raut si delate komplet sami?
Odpovědět
Profilova fotka
@blondys24 900k bez pití mi přijde taky slušná pálka....v létě měl svatbu kamarád a tam počítali 1000kč na osobu i s pitím...a to měli normální oběd (polévka a hlavní jídlo) a pak večerní raut, kde byl i tatarák, ty studené mísy, zelenina, ovoce..řízky, karbanátky...no na mě docela slušný výběr :-) a raut by měl být vždy cenově levnější než jídlo připravované na talíř ;-) já bych to teda zkusila ještě vyjednat, my jsme počítali cenu tak do 500kč na os (raut i s pitím) a počítáme radši 600kč, aby tam byla nějaká rezerva a sám hospodskej řekl, že se určitě bohatě vejdeme... proto jsem chtěla obřad odpoledne, máme ho ve 14h, ráno se pěkně vyspím a hostina bude defakto večerní raut...bude začínat cca v půl sedmé, takže se toho míň sní i vypije :-D
Odpovědět
u Vas v CZ je ten raut trochu iný,ked mavate predtým ešte obed..ALe my platíme za menu cca 25-26e na osobu, a tam je poliavka,hlavne jedlo+ bufet/raut. Mame 60hostí /aj s deťmi už/ a ratame rozpočet 4000e...Podla niekoho možno veľa, a to máme niektore veci podstatne lacnejšie,ako iné nevesty..
Odpovědět
Profilova fotka
Vždy jde trochu o místo. Loni jsme objížděli pár vybraných míst, okolí Benešova, Milevsko, Sedlčany, včetně poptávky přibližně, průměry menu oběd a rautu, ceny se lišily i dvojnásobkem. Někde počítali jen menu oběd na osobu 500-600 na osobu za normální jídlo, nic vyjímečného a nakonec jsme měli menu za 220. Rauty to samé. Celá komplet hostina vyšla pro 65lidí, včetně nějakého ubytování i pití nealko/alko - 65000,- A to ještě zbyla skoro celá grilovaná krůta, která se dávala ráno místo výslužky.
Odpovědět
@izzybickerstaff Prstýnky budou titanové, v porovnání se zlatými mnohem pevnější a robustnější. Původně jsme chtěli bílé zlato, ale vedle sebe položené to bylo nebe a dudy. Na dražší bychom ani moc neměli a ani bychom je nechtěli, tyhle můžeme po pár letech s klidem vyměnit. Raut si samo neděláme, je to přes cateringovou firmu strýce ženicha. Rozpočet 200/250 na osobu na večer a bude tam toho mraky, viděli jsme na vlastní oči. A šaty jsou moje vysněné, vdávat se budu snad jednou za život tak jsem chtěla mít krásné ;-)
Odpovědět
ahoj, 40 lidí hostina (oběd, hlavní jídlo, polévka, káva, dort svatební) a 50 hostů na večerní raut, šaty, DJ, focení, matrika poplatek, výzdoba, prstýnky, ženich oblek, suma Kč 100.000,- loni v červnu.
Odpovědět
@slunickova52 Ja nastesti prstynek podedila po babicce. Je ze zluteho zlata, z r. 1969 a nema ani skrabnuti. Ale to je asi tak jedina vec, na ktere usetrime :-)
Odpovědět
@izzybickerstaff To je taky fajn, zlato je drahé samo o sobě. My jsme žluté nechtěli, ani jednomu se nám nelíbí. My sice šetříme, ale vše bude přesně dle našich představ. Oběd jsme nechtěli nikdy, ani různé dary pro hosty a rodiče, žádné zbytečnosti okolo. Prostě jednoduchá oslava našeho sňatku, žádná svatba v pravém slovy smyslu ;-)
Odpovědět
@slunickova52 Ja puvodne byla uplne proti svatbam, pak jsem chtela malickou a neformalni a pak ten pocet lidi narustal a narustal...az nam na obrad prijede zazpivat i muj pevecky sbor, ktery potom budeme taky zvat na vecer. Jsem z toho sice trochu ve stresu, ale pritel ma velkou, hodne soudrznou rodinu a je videt, jak se vsichni tesi na "velkou udalost", ze mi to vlastne prijde hrozne hezky. Taky jsem zlute zlato nechtela a porad jsem vymyslela, jak ho alespon necham roztavit na nejakou bilo-zlutou kombinaci. Pak babicka kratce na to zemrela, tak jsem se rozhodla to nechat tak, kdybych ho pretavila, uz by to nebyla takova pamatka. Vas model mi prijde sympaticky :-)
Odpovědět
Článek se načítá
izzybickerstaff já se původně chtěla vdávat až tak 2-3 roky po zásnubách, no a jak jsem tomu propadla:-D bereme se po necelém roce
Odpovědět
Profilova fotka
@izzybickerstaff také jsem původně chtěla menší svatbu, jen tak v rodinném kruhu, ale přítelova parta z vejšky je v tak soudržném kruhu, že je to jako rodina a šup...hle nás je stovka :-D :-D jinak s tím ubytováním...to je docela darda 750kč na os se snídaní...u nás v penzionu chtěl 370kč bez snídaně, páč počítáme, že něco zbyde z rautu na snídani (což většinou i bývá, případně si doplatí) a jak jsem psala, domluvili jsme se, že může spát víc lidí na pokoji za cenu pouze na lůžko ;-) takže jestli se na pokoj vejde 6 lidí, klidně do spacáku a zaplatí za sebe 740kč, tak na jednoho to vyjde cca na 120kč..slušně ušetřené peníze i pro svatebčany :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My mame teda obed na hlavu 420 a raut 415 vse bez piti .... a prislo mi to ok :) Tak ted teda nevim :)
Odpovědět
@ojo To máte fajn, já jsem fanda takovýchhle pohodových akcí. Na minulé svatbě, kde jsem byla jako host, spali všichni dohromady ve spacáku na půdě. To byl můj původní záměr, mít oslavu někde na zahradě nebo v hájence. Ale u nás by to asi neprošlo, větší dvě třetiny hostů jsou rodina, ti chtějí nějaký komfort, a většina kamarádů už jsou mladé rodiny s dětmi. Jenom sbor ostrouhá a bude na vícelůžácích na turistické ubytovně :-) To mám z toho, že jsem se svatbou čekala do 29 :-)
Odpovědět
@izzybickerstaff Tak ten prstýnek bude krásná památka na babičku, v takovém případě bych také neváhala. Je to od Vás krásné, trochu mě to dojalo :-) Jinak se svatbou to máme hodně podobně. Nejdříve jsme chtěli pouze obřad se svědky a pak oslavu s rodinou, následně se nám to rozleželo a uděláme to právě formou rautu, nebude to stát tolik a zároveň máme možnost užít si to s rodinou. A o velikosti rodin ani nemluvím. Mých hostů bude cca 15, zbytek je rodina přítele :-D Když nám ale všichni říkají, jak se hrozně těší a jak si to užijí, tak máme radost a ty přípravy za to stojí. Nakonec i ty finance :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@izzybickerstaff :-D tak mě neni o nic méně, jak vidíš, navíc už máme dva kluky....a rodin tam budeme mít asi 13.....dohromady přesně 102 lidí, 23 dětí, většina školkových (nejstarší budou okolo 7let), 7 kočárkových :-D takže přespolní už se hlásí s dětičkama na solo pokoje, některý pojedou normálně domů a zbytek se musí poskládat do volných pokojů, pokud budou chtít přespat...při nejhorším do auta :-D :-D :-D naštěstí rodiny tam spát nebudou, ty odveze odvoz domů, cca 10-20km a s kamarádama už jsme zvyklý spát kdekoli z různých akcí, vody apod :-)
Odpovědět
@ojo myslela jsem, že budeme mít místo svatby dětskou párty, ale na 23 dětí teda nemám :-) :-) Omlouvám se všem, kterým tu spamujem rozpočtové téma :-D
Odpovědět
Ahoj děvčata, máte některá zpracovanou tabulku nákladů?
Odpovědět
@vandj Radši ne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem na tom byla podobně jako M44 - podobně velká svatba a až na svatební oznámení a vývazky, což byla samotvorba, jsme kupovali nebo půjčovali vše a 40 lidí sváteční oběd + dalších cca 15 na večerní raut, v tom 7 dovjlůžkových pokojů pro přespolní, celkem cca 95 tisíc... S tím, že pro představu: jídlo, pití, raut a ubytování bylo 66.000,- na tom se dá asi hodně případně ušetřit ;-) Moje druhá svatba bude rozhodně menší a lacinější :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka.han82 druha svatba? Uz planujes rozvod? :-D
Odpovědět
@lucineni Spíš už je rozvedená :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vandj jojo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lucineni @mpbg Juju, už jsem přes půl roku rozvedená. Měla jsem hezký vztah a nádhernou svatbu, ale pak jsem našla prince na bílém koni, Lásku s velkým L a máme nádherný vztah a snad budeme mít hezkou svatbu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka.han82 Aha tak snad princ na bilym koni uz bude navzdy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vandj jj - v prvním sloupci odhad, ve druhým reálná cena, ve třetím poznámka (třeba o záloze) a ve čtvrtým dodavatel :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vandj Něco takového si pomalu zpracovávám..Svatbu máme "až" v září, takže zatím ne moc vyplněná :-D Ale jak jsem se začala o vše kolem svatby zajímat (hlavně o ceny), tak začínám mít pocit, že se nevlezu do rozpočtu - 100.000 Kč/cca 45 lidí.. Ale musím, víc dávat rozhodně nechceme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No tak my to teď spočítali. Svatba nás pro 40 lidí vyjde na cca 100 000,-. Málem jsem se skácela. Matrika - 1000,- Šaty - 9900,- Závoj - 500,- Boty - 1390,- Spodní prádlo + silonky - cca. 2000,- Oznámení + pozvánky ke stolu - 556,-, obálky 35,-, pošta 260,- Koláčky - 2400,- Dort - cca. 3000,- Účes - cca. 1000,- Líčení - cca. 500,- Nehty - cca. 500,- Ubytování - 6000,- Fotograf na celý den - 8000,- DJ na celý den - 7990,- Vývazky - 510,- Prstýnky - 580,- Gravárování - 600,- Miska po prstýnky a kamínky - 220,- Oblek - cca. 6000,- Boty pro ženicha - 1700,- Pásek - 600,- Košile - cca. 1000,- Hostina (oběd + večerní raut + pití) - 40 000,- Víno - 5000,- Květiny - zatím nevíme
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?