Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak dky žto tady tak prčítám tak si říkám, že ji o tolik dražší než většina nemáme.. Svatba teprve bude příští týden, takže rozpočet je orientační, ale pro info co jsme zatím zaplatili a kolik předpokládáme za hostinu.. Vše máme v restauraci, takže o to dražší bude pití, ale mám to bez starostí a t jsem ráda :) Hostina je pro 40lidí a na večerní raut a grilování počítáme celkem 80lidí.. Hostina a raut s grilováním vyjdou na cca 30tis což mi přijde fajn cena, ale netuším kli kse v tomhke množství lidí vypije :/ Takže od toho cena +- v rozpočtu.. Výzdobou je myšleno kmplet vše od floristky, nemusím na nic sáhnout anni na jmenovky, vše je v tom započítané :) Tady teda pro ukázku: ROZPOČET SVATBA Hostina + raut 70 000+- Prstýnky 20 000 Svatební šaty 11 000 Oblek 9 000 Ondra oblek 500 Oznámení 4 500 Fotografka 9 000 DJ 8 000 Housle 5 000 Výzdoba 20 000 Dekorace 2 500 Dort 2 000 Zákusky 9 000 Kosmetika, účes 3 000 Košíčky + ubrousky 500 Krabičky výslužka 500 Boty (lodičky, pánský) 2 000
Odpovědět
Profilova fotka
@terina91 Výzdoba za 20000,-? Tím se myslí květiny a ?
Odpovědět
@esufi ono se to nezda, ja jsem si myslela, ze se s vyzdobou a květinami vlezu do cca 10-15 tis...pak jsem platila 25 :-( spoustu věci bylo potřeba pujcit, třeba zidle a stolek na obrad, hezky porcelan na cukrovi, potahy na zidle, krajky...+práce (aranžování) a doprava
Odpovědět
Profilova fotka
@livia7 To mě nějak nenapadlo... píšu si. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@esufi Jsou v tom květiny, půjčení židlí a stolku na obřad, výzdoba obřadního místa tj. vrba závěsný dekorace, výzdoba stolu (rustikální), jmenovky, zdobení mini auta pro syna, vyvazky a je toho ještě víc, hlavně je hodně květin :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
se picnu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám předběžný rozpočet někde kolem 80ti tisíc...Na obřad a oběd máme 50lidí, večerní raut +dalších cca 40. Oběd máme ve vlastním sklepě, hostinu na fotbalovém hřišti ze známosti, ale teda pronájem párty stanu je raketa :( Víno, sekty máme svoje...Svatbu máme v červnu, tak ještě uvidíme jak se to všechno vyvine....
Odpovědět
Holky je to masakr, my toho moc ještě nemáme. Ale poctivě zapisuji každou položku a už jsme na necelých 21 000,-. A to jsem si říkala, že se do 80 000,- vejdeme. Myslím že budeme rádi když to bude kolem 100 000,-, určitě po svatbě zveřejním rozpočet. Jinak máme 50 lidí, všechny na oběd, svatbu na zámku takže to naskakuje ..
Odpovědět
Profilova fotka
My mame rozpocet 100000 :) a tusim ze se do nej vlezem tak tak ..... Mame 40lidi. Ale tvrdy alkohol si muzeme koupit vlastni :) a taky uz si zacinam zapisovat polozky a krasne to naskakuje :)
Odpovědět
@dead_cat ahoj, my měli 55 lidí a byli jsme na 130 tis. bez svat. cesty:-))
Odpovědět
Profilova fotka
My předběžně počítáme se 100 000, radši jsme v rozpočtu některé položky nadsadili - počítám třeba radši víc za květiny a sladké. Už jsme ale třeba oproti plánům díky veletrhu ušetřili 5000 na prstýncích. Na oběd budeme mít 25 lidí, od zhruba 16 hodin raut s grilováním pro 60 lidí. Tak snad se nám tak polovina vrátí na darech.
Odpovědět
My sme mali svadbu teraz, chceli sme nieco na urovni, ale zaroven sme sa snazili tlacit dodavatelov k zimnej zlave. Vyslo to, svadba podla hosti posobila luxusne, naklady sme udrzali na 130 tisic (hostina : menu plus raut pre 65 ludi). Sladkosti a vyzdobu nam zabezpecila rodina, mame v nej profikov, ktori to zvladli dokonale, bez nich by naklady boli asi o 15-20 tisic vyssie. Nevesta: saty, vizaz, topanky: 7000, 2200, 1200 Zenich outfit : nepocitame do nakladov, pretozenieco uz mal predtym a tieto veci nie su len na svadbu. Ale dokopy bol asi drahsi nez nevestin:-) Jedlo (menu 3 chody, vecerny raut): 30 000 Pitie (brali sme skoro uplne vsetko od restauracie, ale za specialne ceny):27 000 DJ a klavir: 5500 Fotograf: 9000 Kvety pre nevestu, mamicky: 1900 Zive kvety na vyydobu: 2500 Ubytko pre cca 20 ludi: 8000 Obrad s hudbou: 3500 Svadobna torta: 2300 Pozvanky, menovky, tisk menu: 1700 Zvysok boli krabice na cukrovi, darceky pre deti, odvoz hosti, pekny apartman pre novomanzelov, pozicovne nejakych doplnkov, sprepitne...
Odpovědět
Článek se načítá
Zabudla som prstene: 14000
Odpovědět
máme rozpočet 80 000 Kč a bude nás 45... jsem zvědavá jestli u této cifry zůstaneme, nemáme ještě nic koupené jen zaplacenou menší zálohu. Bereme se v září, tak času je zatím dost
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my jsme měli před svatbou rozpočet v rozmezí 100-150.000 (svatba pro 50 lidi) s nakonec jsme skončili nekde pod tou horní hranici, přesně uz jsem to nakonec nepočítali... Nejvýznamnější položky: moje saty 11.500 (po svatbě prodány za 8.000) ženich komplet 7.000 fotograf 11.000 kameraman 19.000 kapela 6.000 smyčcový kvartet na obřad 5.000 hostina + raut + pití 39.000 květiny 8.000 prstýnky 13.000 výzdoba apod. cca 5.000 (z toho tak polovina po svatbě prodána) kadernice + vizazistka (vc. zkousky) 2.000 oznámení + jmenovky (vlastní výroba) cca 500 Kč ostatní blbosti (tombola, fotokoutek apod.) cca 2-3.000 + spousta casu a další peníze utracene za věci, které nepočítám, protože je používám i po svatbě emoticon) (děrovačky, vázy, šperky...) Ale nelitujeme ani koruny - moc jsme di to užili jak my, tak hosté, a mame krásnou vzpomínku ve formě zážitku, fotek, videa, prstýnků, svatebního stromu, novin apod.
Odpovědět
Nas bylo 41 i s nami a za vse komplet jsme dali cca 80 tis. Kč.
Odpovědět
nas rozpocet, svatba az za par mesicu, takze neco je jen odhad; pocet lidi 65 nevesta saty 22000 (site na zakazku, po svatbe budou upraveny na plesove) nevesta boty 11700 (nesvatebni, budu pak nosit na party) nevesta psanicko 12500 (k botam, taktez pozdeji na party, do divadla apod.) zenich oblek 27000 (sity na zakazku, nasledne to budou monterky do prace) zenich boty 15000 (taktez vyuzitelne do prace) prstynky 27500 pronajem prostor na vikend, ubytovani pro 50 lidi 40000 catering pro 65 lidi (kanapky na privitani, svatebni obed, vecere formou rautu, snidane, z piti veskere nealko, pivo, vino - neplatime tvrdy alkohol) 75 000 matrika 4000 nevesta kytka 2000 ostatni kytky 2000 fotograf 16000 vyzdoba (odhad) do 2000 nevesta uces a liceni 3500 oznameni (mame velmi netradicni, naklady temer nulove) + obalky 150 jmenovky cca 700 krabicky na vysluzky do prace 300 svatebni dort 7,5kg 3400 ostatni sladke 1000 svatebni kolacky 3500 (pouze na svatbu, vysluzky krome do prace nedelame) pocitam, ze to naroste o nejakou tu dekoraci, ale to bude max. v radu par tisic. mame to vse venku, na jare, takze vsude budou rozkvetle kytky a prijde mi zbytecne davat za vyzdobu vice penez. jdeme cestou nakupu ve velkoobchodu kvetin a zbytek dozdobim na miste :) za ty prachy bych si spis koupila dalsi boty jimmy choo nez za neco, co uvadne :-) zatim nelitujem ani koruny :)
Odpovědět
My to este komplet nemame ale zatial to vychadza ze sa klepneme po vacku nevesta oblecenie + doplnky 28000 zenich oblecenie + doplnky 26000 floristka 27000 vyzdoba 18000 fotograf 23000 kamera 21000 uces apod 7000 ubytovanie 159000 prenajom miesta 55000 catering vratane torty 193000 alkohol+nealko 90000 ziva hudba poobede 15000 dj na vecer 23000 drobne naklady svadobna kniha bublifuky atd 15000 svadobny coordinator 29000 obrucky 110000 zasnubny prsten 108000 vecerna sou 9000 holubice 1100 knaz 7000 (preplacame mu aj cestu) ohnostroj 30000 este nevieme ako vysluzky, oznamenia, svadobne noviny, apod. Je to moc. Ovela viacej ako sme ratali ale je to snad len raz za zivot a chceme krasnu svadbu.
Odpovědět
@ernik123: páni, to se mi docela protočily panenky, jseš si jistá, že u některých položek jsi nedala omylem o nulu víc? :-D Nic ve zlém, každého věc samozřejmě, jen mne tohle docela šokovalo, kolik budete mít hostů, jestli se mohu zeptat?
Odpovědět
Profilova fotka
Nás vyšla celá svatba asi na 30 tisíc komplet
Odpovědět
@ernik123 naprosto chápu, že svatba je jenom jednou za život ale 1mil. Kč za jeden večer se mi zdá trochu moc ...
Odpovědět
@ernik123 To budete mít všechno ve zlatě a brát se budete na měsíci,ne? :-O Páni...:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Páni, četla jsem tu pár posledních příspěvků a nestačím se divit, to jsou pořádný sumičky! :-x :-D My si svatbu platíme sami, a proto se budeme snažit nepřesáhnout hranici 60.000,- Kč. Máme v plánu oběd, raut - rozpočet 800,- Kč/osoba bez nápojů, max. 30 lidí. Květiny, fotograf, DJ - vše bude z řad našich přátel, takže na tom ušetříme :) ale to co tu čtu, to mi přijde vážně trochu ujetý :D a to si říkám, že jsme nároční, no, asi to přehodnotím :D:D hlavně, by mi to bylo líto - vždyť za to může být cesta kolem světa! :D
Odpovědět
Profilova fotka
@ttm minimálně! :D :D
Odpovědět
ty jo, tak my máme předběžný rozpočet stanovený na 100 000 Kč a to jsme některé položky taky nadsadili.. a máme 80 lidí
Odpovědět
Profilova fotka
máme svatbu v dubnu, cca 30 osob a jsme cca na 79 tisících - od šatů, prstýnků, výzdoby, květin, po oběd, raut, DJ, kosmetičku - takže sakuprásk :-)
Odpovědět
@ernik123 @lamiaaa @foufou @ttm @bacterie @lenousp @ludul si z nás dělá legraci
Odpovědět
@lamiaaa @foufou Ludi na svadbu budeme mat priblizne 70 alebo 80 ale z toho nejak 10 deti este to nemame ustalene. Ano je to moc uvedomujem si to vela z toho robia prstienky ktore budu z platiny rovnako ako zasnubny. Okrem toho dost na cene robi to ze ju budeme mat 2 dni kedze sme vacsina z SK tak by to bolo tazke aby v sobotu stihli vcas a v pohode dojst,
Odpovědět
Profilova fotka
50 lidí, šaty, oblek, vše kolem, kaple, výzdoba, prstýnky, převlečení, oběd, dort, raut, kuchař, řidič, pronájem, koláčky, oznámka, svatební noviny, tombola, svatební strom, lampiony štěstí, omalovánky pro děti, dárky rodičům a svědkům, fotografka, kosmetička, kadeřnice, květinářka .... zaokrouhleno směrem nahoru 50000,- A svatba byla krásná.
Odpovědět
@bacterie tohle se tady objevuje docela casto - hlaska, ze za to by bylo neco jineho. ackoliv tech poslednich par prispevku jsou reakce na nekoho jineho, presto si dovolim jednu vec poznamenat. treba u nas je to tak, ze svatbu si samozrejme platime sami, na kterou jsme oba vydelali. ani jeden na ni nemusel setrit, nikde nebylo "ukrojeno" z neceho jineho. takze to neni tak, ze bychom se rozhodovali mezi oblekem za 30 tacu nebo dovolenou, nebot je na oboji. je to asi pro nekoho blby, chapu, ze jsou na tom lidi ruzne, ale my oba pracujeme, nadstandardni prijmy mame, dluhy ci jine zavazky zadne. ja treba nasich prvnich 6 polozek nepovazuji za naklady svatby, protoze driv nebo pozdeji bychom obdobne veci beztak koupili. a v ostatnim jsme spis cenove podprumerni, co tak vidim :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?