Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
@klarkak V tomhle musím souhlasit. Samozřejmě není nutné, aby jídla bylo přehnaně moc nebo aby bylo třeba z luxusní restaurace, ale určitě je nutné, aby bylo chutné a bylo ho dost. Protože ač můžu být jako svatebčan sebe víc poctěna pozváním, tak hlad a nechutné jídlo nikomu náladu nezvedne a lidi jen otráví. Když tady čtu, že někdo objednává jídlo ve školní jídelně, že objevili v dortu červy, nebo ty minimální částky za občerstvení, kdy si říkám, zda je to jídlo vůbec čerstvé a z čeho vlastně je, tak mě to trochu děsí. Jídlo není to nejdůležitější, ale rozhodně bych na něm nijak zásadně nešetřila, protože vzpomínat na červivý dort nebo nastavovanou svíčkovou by se mi vážně nechtělo. Sama nejsem na jídlo nějak zásadně zaměřená, ale na druhou stranu nesním jen tak něco, a když je něco pochybné, tak jsem radši hladem. Myslím, že rozpočet by měl být vždycky tak nějak vyvážený a odpovídat počtu hostů.
Odpovědět
Profilova fotka
U nas byly ceny asi takove: 15000Kc vecerni obrad na Bouzove + 1700Kc poplatky na matrice Asi 7500Kc pronajem cajovny na hrade, 4800Kc za soukromou prohlidku hradu pri svickach + 450Kc kostymovane postavy 8000Kc fotograf 7000Kc dudak 5000Kc kameraman 6000Kc usiti mych satu 4000Kc prsteny 150Kc moje kyticka Asi 1500Kc minibus pro hosty na cestu na hrad a zpet Asi 1300Kc ubytovani 4 hostu v penzionu 1500Kc minivino a cokoladky Nepocitam naklady na tvoreni - ceny si nepamatuju a zbyly material jeste urcite vyuziju... Samotne obcerstveni pro nas bylo tak trochu nepodstatne - v Makru jsme koupili balenou sunku (ta se ani neotevrela), nejake tycinky a jine slane pochoutky, bramborovy salat a rizky delali moji rodice, svatebni kolacky a jine cukrovi bylo taky domaci, zelenina ze zahradky... K piti byla jen balena voda, dzusy a pivo v malem sudu. Spousta toho zbyla (pro 12 lidi jsme toho meli az az), vypilo se jen to pivo. Pro hosty (a hlavne pro nas) jsme chteli nezapomenutelny zazitek (ne nezapomenutelnou zranici) a prijemne stravenych par hodin na pohadkovem hrade a to se nam myslim povedlo. Manzelova maminka si osahala skotske dudy, kostymovane postavy nam ozivily uz tak kouzelnou prohlidku a my s manzelem jsme se citili jako v pohadce, protoze ten vecer byl cely hrad jen nas :-) Kdyz jsme kolem pulnoci jeli domu, tak jsem jeste u nas v Mohelnici koukala, jak v dalce Bouzov krasne sviti :-)
Odpovědět
No myslím,že ne úplně luxusní svíčkovou bych překousla,ale červa v dortu to teda nee :-D to tady opravdu někdo měl?,
Odpovědět
@mejzy85 to si děláš legraci, ne? Ty jo. Takže on svatbu nechce? Nezlob se, ale to trochu zavání....
Odpovědět
Profilova fotka
@mejzy85 víš popravdě to u tebe vypadá jako hon za vysněnou svatbou....každá ji chceme mít, také jsem po ní už po těch letech toužila, posunout vztah dál, takže jsem taky jeden čas mlela jen a jen o svatbě a o věcech se svatbou spojených, když jsem zjistila, že mě ženich vlastně vůbec neposlouchá, tak jsem se rozčílila...ale pak mi došlo, že svatba není středobod vesmíru a že bych ho lehko mohla odradit (ženit se nechtěl, považoval to za zbytečně utracené peníze, které bychom využili jinak, při žádosti o ruku mi řekl, že jsem ho přesvědčila, že je svatba něco více, že je to naše spojení, ale že si přeje abych měla svoji vysněnou svatbu, ale nemusí to stát splátky hypotéky na tři roky dopředu :) )....ty částky co píšeš jsou fakt šílené, ani se nedivím, že se to tvému příteli nelíbí, já přijít s šaty za 60 tak mě asi přetrhne...vysněná svatba lze udělat i za méně peněz...každopádně bych asi přestala tlačit na pilu....nachystat svatbu můžeš pohádkově a za spoustu peněz, ale potřebuješ k tomu ženicha!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Já se vyjádřila jen k alkoholu předtím, takže jídlo... Stejně jako @klarkak se řídím heslem - najezený host = spokojený host. Aby nekdo mel fakt hlad az by musel na jidlo nekam jinam (do restaurace, objednat pizzu, ap.), bych se hanbou propadla!!! takze my jídla na rautu budeme mít určitě více, nez sníme, v tomto se budu fakt řídit radši víc než míň... a co zbyde bude v nedeli na tzv. "popravky" - takze bych se nebala, ze se to nezlikviduje :)
Odpovědět
@svatba28 S alkoholem souhlasím, taky tvrdý nehradíme a nebude ani slivovice. Ale slyšela jsem i o verzi, kdy svatebčané v určitou hodinu stopli účet a od té doby se pilo za vlastní. Taky možnost, proč ne.
Odpovědět
no my určitě nějaký ten tvrdý mít budeme, přítelova rodina pije právě pivo a tvrdý... ale až se vypijou koupené zásoby, tak si budou platit tvrdý na baru sami... moje rodina zase spíš nepije než pije, takže tam koupíme nějaké limonády, sodovky a vínko, možná nějaké cinzano... každopádně pivo na baru budeme platit, a budou obložené stoly.... sýry, salámy, olivy, ovoce, zelenina, pečivo, jednohubky a asi taky dort, plus na zahrádce u hospůdky bude ohniště a gril, kde se bude dělat nějaké maso. ale to se bude dělat později, třeba kolem 8 večer, protože budeme mít později obřad i hostinu.... obřad tak v jednu ve dvě, hostinu podle toho ve tři nebo ve čtyři, mezitím focení.
Odpovědět
@andiev myslíš, že hostina bude až tři hodiny po obřadu? A to budete mít oběd a pak ty obložené a pak to maso na gril? Já nevím ale obložené salámové mísy v červenci není ta nejlepší volba, ty ti okamžitě změní barvu :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@majanax přečti si, co sem odpovídala dál kacenkakaca.. prase máme jako svatební dar a dva velký sudy piva zdarma... budeme mít jen obložené mísy, cenu už máme také sjednanou a tvrdej alkohol skoro nikdo od nás nepije.. máme to moc dobře spočítaný a nesmysl to tedy není jestli chceš pošlu ti pak fakturu :-D :-D hold kdo umí, umí... ;-)
Odpovědět
@majanax no počítám, že po obřadu se bude tak hodinu fotit, takže počítám dvě hodiny po začátku obřadu oběd. Vzhledem k tomu, že nám pojedou hosté 400km daleko, tak nehrozí obřad před jednou hodinou... Samozřejmě počítám s mísami v lednici, které se postupně budou dávat na stůl, samozřejmě že je mi jasné, že v červenci by se to zkazilo, být to tam celý den... na stole chci hlavně ovoce, zeleninu a trvanlivé salámy. právě řešíme, jestli má ta hospoda klimu...spíš na uzobávání, najedená bude většina hostů z oběda, ale vím, že kazení potravin musím pořešit...
Odpovědět
@andiev tak to udělej jako já: pivo, víno, nealko zdarma, a pak jsme dali částku, která bude sloužit jako takové předplatné na baru, a tím pádem to je kontrolované a navíc bude i k dispoziic tvrdý alkohol....taky se mi nechtěli dát tvrdý uplně zadarmo, ale myslím že pro 50 lidí bude 10000 stačit... ale částka je na tobě.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mejzy85 upřímně...já být tím chlapem, tak ti po tom, co si vymyslíš jen šaty pro sebe za 60 tis, řeknu asi to samé, co ti řekl. Proboha co máš vyhlídnuto za šaty? Já si je také kupovala a se vším všudy, úpravy, spodnice atd. stály 20 tis. A už to valil oči. Ale vzhledem k tomu, že tou dobou jejich půjčovné bylo 10 tis + několikrát cesty do Phy (každá cesta tak 1250,- s dálniční známkou) - zkoušky šatů, vyzvednutí, vrácení.....Tak by se to stejně vyšplhalo výš. A sice byly použité, ale nevadilo mi to. Když jsem vyhlížela, měla jsem nejdražší vyhlídnuté ze Španělska za 32 tis a to by byly úplně nové ušité na míru. Kolik plánuješ rozpočet za kompletní svatbu? Nás stála i se svatební cestou 250 tis (cca 60 tis z toho byla svatebka). A to si myslím, že je až moc. A neměli jsme tam ani zdaleka takové položky, jako uvádíš ty ;-)
Odpovědět
No mně se taky nechce dát za svatební šaty na jedno odpoledne nějaké velké částky... už levnější půjčovné kolem 7000 mi přijde jako nechutně vysoký výdaj jen za půjčení šatů... O víkendu razíme do Polska, zkusíme tam něco ulovit, tak mi můžete držet palce, snad se zadaří. Ale šaty za 60 tisíc? Ty bych nechtěla ani kdybych měla na rozhazování, ale to je každého věc, do čeho chce kolik vrazit. Jinak jako místo jsem se pokoušela zamluvit Třebovický Altán, a řekli mi, že v červenci a srpnu letos tam mají zavřeno, že budou brousit parkety... tak jsem si jen tak říkala, za prvé - co chtějí na parketách brousit dva měsíce, a za druhé - proč si to vymysleli zrovna přes sezónu? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@klarik Můžu se zeptat co to je za statek?
Odpovědět
Profilova fotka
někde jsem tu určitě už rozpočet předběžný v minulosti psala - aktualizovaný stav je takový, že jsem počítala ccca 1000kč/osoba na hostinu, ale jídlo vyšlo cca na 350os (obědy a raut podělený počtem lidí cca 200 g/osoba) - tzn. cca 40 000 na 40 lidí, bez placení tvrdého teda. Položka ohledně pití je dost neodhadnutelná bez zkušeností. Nakonec se ukázalo, že stačilo necelých 9 000kč. Takže pokud bych spočítala zhruba všechno jídlo na cca 15 000kč + pití 9000 a byli sme hodně příjemně překvapení a to naše restaurace nepatří k nejlevnějším. Celkový rozpočet teda 62 000 kč.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@alousek13 My tam máme svatbu 12.7.2014 a vše za zdá být zatím úžasné, přístup hotelu, ceny...
Odpovědět
Profilova fotka
Potrženo sečteno, nás to vyšlo tak 210 000.... :-P
Odpovědět
Profilova fotka
@mejzy85 přiznám se, že nevím zda bych si chtěla vzít za manžela na celý život někoho kdo mi řekne, že svatbu chci já a tak ať si ji zaplatím. Pro mě je svatba vstupem do manželství, kde jeden ctí druhého a oba se dělí o radosti i starosti. Bála bych si co to bude příště ... chtěla jsi děti tak si je živ sama???? Nechci se tě nijak dotknout ani soudit, jen je to můj pohled na věc.
Odpovědět
@mejzy85 hlavne po svatbe uz to budou vase penize, ne "tvoje" a "jeho", tak podle toho byste k tomu meli pristupovat i ted? Jako ze on by se mel o svatbu zajimat a prispivat, a budget byste meli vypracovat spolecne, podle vasich priorit a financnich moznosti. Me to, co pises, trochu pripomina prvni svatbu Carrie a Mr. Big v prvnim filmu Sex ve Meste.. ;-( .. A moc vam preju, at je z toho svatba takova, jako budete chtit vy oba, podle predstav vas obou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no, tak pokud zajímá někoho svatba pro 50 lidí (oběd, raut), šaty, prstýnky, dorty, kytice, oblek, boty apod. - celkem sakum prdum včera spočítáno na 75tis!!!! 8-) (z toho 50tis jen jídlo a pití)
Odpovědět
Profilova fotka
S přítelem jsme počítali a jsme cca na 100tis ještě bez květin, dekorací, hudby, fotografa, dortu a šatů pro mne a pro družičky. Myslím že na to cca dalších 60tis padne. Přítel mi dnes přiznal že čekal že se rozšoupnu a tak kupoval ní auta o rok posune :-D No tomu se prostě říká láska :-D
Odpovědět
Tak nás svatba vyšla na cca 80 tis. Pro cca 30 lidí. Investovali jsme do prstýnků polovinu té ceny :) pro nás je důležitější aby prstýnky vydržely než se brát někde na zámku za 12 tis obřad :D 8-)
Odpovědět
ty vogo..tak teď jsme dodělali předběžnou kalkulaci a mazec :-S , chtěli jsme se vejít do 60tis a jsme na 78...ach jo :-) , hrozně se to nasčítá. 35lidí, v hotelu dáme za jídlo pití noc dekoraci a prostory 31tis. a zbytek se dá za fotografku, prstýnky, kytky, dj-e, oblek,šaty,boty,líčení, dort, cukroví,šperky atd a to jsem se krotila!!....jediné na čem ušetříme jsou jmenovky, oznámení a menu - to tiskneme doma
Odpovědět
Profilova fotka
No asi vás některé zaskočím naším rozpočtem. Předem upozorňuji,že jsem si hodně věcí dělala sama a přesto byli všichni hosté nadmíru spokojeni a ještě chválili, jak jsme to dobře naplánovali a jak se skvěle bavili. Ten den byl nejkouzelnější a nejkrásnější v celém mém životě. Vhledem k tomu, že máme rozjednanou počínající stavbu a o svatbě už taky všichni věděli, tak si myslím, že 25tis celkových nákladů na svatbu je víc než krásných. Svatbu jsme měli v kostele, na kostel, varhaníka, výzdobu a vrátného jsme dávali 1500, prstýnky jsme nechtěli nijak luxusní, manžel ho nenosí a já si na drahých věcech moc nepotrpím, takže jsme si nechali udělat obyčejné stříbrné kroužky za 800 oboje. Mam taky 2 děti a kdykoli se mi může stát, že bych ho mohla ztratit a bylo by mi nehorázně líto, kdybych ztratila prstýnek za 5 tis. Auta jsme měli svoje, hostů bylo 30 a vesměs byli místní - rodina a nejbližší přátelé. Oznámení jsem si dělala sama a vyšla mě i s poštou na 300 za 16 ks. výzdobu na auta jsem si taky dělala sama a materiál přišel na 500, přičemž se dá spousta z toho ještě využít na něco dalšího. Kapela 4,5tis. Pronájem chaty v krásném okolí lesa u rybníku 1300 vč.elektriky na 2 noci. Kýta 2tis, pivo 1,7tis. Šaty krásné za úžasných 5tis. Oběd 2,5tis pro všechny, cukroví 1600, dort jsem si dělala taky sama. Kosmetička, kadeřnice 1300 dohromady. Občerstvení - pití alkohol 1300, nealko 500, víno 750 a pár drobností. Nekupovala jsem nic, co by bylo nekvalitní, jen jsem postupně kupovala věci podle akci :D Na šaty jsem narazila náhodou, jsou šitý na míru, lehoučký a příjemný. A jak říkám, byla to nádherná svatba a budoucí švagrová se po této naši svatbě chce vdát jen s rodiči a svědky, aby náhodou nikdo nesrovnával s tou naší...Takže není důležitý do toho vrazit miliony, ale je důležitý si ten den užít a vidět, jak se všichni baví a užívají si to s námi byl pro mě ten nejkrásnější pohled :)
Odpovědět
Už teď víme, že min, 115 tis.. :-D A to máme na oběd 35 lidí a večer asi 50 ... a to bych neřekla, že mámáče nějakej velkej luxus :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My měli 88 lidí, pronajatý statek, takže barmani, obsluha rautu, grilu, na to všechno jsme zařídili vlastní lidi. Místo hostiny jsme měli piknik, na každou deku košík v něm salát, bagetka a pití na osobu. Pak 18kg masa a příloh na gril, raut s řízečky a saláty, 40kg prase, bar od piva přes Jim Beam a Tullamore až přes vína(nechtěli jsme, aby lidé platili něco sami a chtěli jsme mít na baru vše, takže i dražší pití), dělaly se i míchané koktejly. Pak nějaké to sladké, ale toho oproti masu bylo minimálně. Celkem svatba cca 130tis. :D ale stálo to za to :D
Odpovědět
Také se podělím o náš rozpočet. Svatbu jsme plánovali hodně dopředu, takže i výdaje byly hezky rozložené a hostinu nám platili napůl rodiče jako svatební dar a to je to vyšlo asi o polovinu levněji, než čekali :-D takže: šaty, boty + doplňky pro nevěstu: 7000,- (šaty na míru) oblek, boty + doplňky pro ženicha: 9000,- dekorace, výzdoba stolů, výzdoba aut: 2000,- kytky (nevěsta, maminky, korsáž pro ženicha): 2200,- prstýnky (chir. ocel): 1800,- cukroví + koláčky (37 výslužek + na stoly): 8000,- oznámení, pozvánky, jmenovky na stoly: 400,- (dělala jsem si sama, takže pouze materiál) kadeřnice + kosmetička: 1200,- (za služby pouze 800,-, za 400,- jsem si kupovala rtěnku) hotel na svatební noc: 1700,- hudba na hostinu: 500,- (měli jsme dva známé, jeden hrál na klávesy a harmoniku, druhý na vozembouch :-D, jednomu jsme s tchyní psali diplomku, takže nechtěl nic, druhý si řekl o tu 500,- :-D ) fotograf: 4000,- za focení před obřadem, na obřadu, na obědě a odpolední focení novomanželů a ostatních no a konečně hostina: měli jsme 60 lidí na oběd + dalších 10 přišlo v průběhu odpoledne. Na raut jsme měli teplé masové směsi, řízečky, špízy, těstovinový salát, zeleninový salát, ovocný salát, sýrovou a salámovou mísu, hranolky, bramboráčky. V restauraci nám řekli, že tak rozežranou a rozpitou svatbu tam ještě neměli, tak jsme se dost děsili ceny, ale nakonec jsme platili přesně 42 000,- :-) takže maximální spokojenost se vším všudy 8-) Takže suma sumárum jsme se se svatbou pro téměř 70 lidí vešli do 81 000 :-)
Odpovědět
My měli cca 65 hostů a se vším všudy jsme někde kolem 130 000,- ... :-D
Odpovědět
Taky se přidám se svou troškou do mlýna. Měli jsme na svatbě včetně fotografa a čtyř dětí jen 33 lidí a náklady se vyšplhaly na 100 tis., možná i mírně přes. Doteď nevím, kde se to nasbíralo, protože jsme neměli žádné závratné sumy. Ale nasbírá se to... A podotýkám, že jsem nekupovala žádné "zbytečnosti" typu ramínko na šaty nebo SPZ Nevěsta apod. Jediná taková blbůstka byly čokoládky - jmenovky na stůl. Ale zase jsem nehla prstem a veškeré přípravy jsme zmákli (jsem zmákla :-) ) za měsíc. Manžel vyšiloval, že ta svatba bude stát sto tisíc a já si ťukala na čelo. A ono fakt jo :-o :-) .
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?