Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
je to mazec no ale my sme taky hodně skrtali a u nás bude spíš moje nejblizsí rodina protoze máme dobré vztahy a prítelova rodina budou jen jeho rodice, babicka a jeden strejda a brácha a tot vše kdyby měla bejt ještě jeho rodina tak by taky bylo nás az moc...ale oni ze prej se moc nemusí a nemusí bejt taky všude takze jesteze tak no :-) já se snazím hodně setrit tím ze si vyrábím věci a pak ještě objednávám z ciny kde jsou ceny uplně jiné :-) a hodně usetríme aj na prstýnkách máme zlato které jsme dostali od naší rodiny a z toho necháme udělat naše prstýnky a práce u jednoho starého pána max na 3000 vyjde takze hodně sme na tom usetrili.pak saty koupíme z polska tam jsou do 5000 no atakdále atakdále...tak doufám ze vyjdeme s tím naším stropem max 35000 víc bysme ani neměli a dobre ze nám ještě mí rodiče a něco i tchyně dávají jinak bysme svatbu neměli vubec :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucekrestak V tom případě mi přijde hloupé plánovat svatbu. Proč si brát někoho, když pořád počítám s alternativou, že se může něco stát a rozvedu se? Nechápu.
Odpovědět
Profilova fotka
počítat se má se vším proto ríkám ze mi prijde uhozený kdyz dá někdo za svatbu statisíce...a pak se stejně za pár let rozvede :-D
Odpovědět
Já si myslím, že svatba má být jednou za život a tedy si ji má člověk užít a zapamatovat si ji navždy. Nemyslím si, že by se za svatbu měli dávat statisíce, ale do 100.000,-Kč za komplet svatbu je akorát. Já doufám, že se vejdu do 70.000,-Kč.
Odpovědět
Profilova fotka
jo do 100 je v pohodě, to jo ale jak někdo dá treba 200? tak to je mazec no...ale to jsou asi ti co na to mají no, kdybych vydělávala treba 100 tisíc měsíčně taky bych mluvila jinak, takhle to beru podle našich platu no a porto mi prijde svatba od 100 tisíc zbytečná :-)
Odpovědět
@lucekrestak znám případ kdy se bohužel na svatbu opravdu dalo hodně (cca 400 tisíc) a oni se za půl roku rozvedli > jenže takle se uvažovat nedá - svatba je v nejlepším případě jednou za život a s tím počítá asi každý tak by si to měl také náležitě užít :-) a jedno jestli za to dá 50 nebo 200
Odpovědět
my se chtěli vejít tak do 60tis a jsme na 80ti (33lidí, svatba v Brně v menším hotelu) :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ty vogoo 400??? tak to je teda uz jako velký mazec =-) a já si svatbu uziju na to co bude nemyslím ale prostě to ríkám furt ze je zbytečný do toho vrázet hodně penez...my si uděláme svatbu s 30 lidma za 30 tisíc a bude určitě super i tak, nemusí stát 3x tolik...stačí jen na nečem ušetrit a nenakupovat draze...
Odpovědět
ja nevim no, s tim setrenim...jasne, ze jsem rada, ze jsme sehnali nejkrasnejsi a zaroven i dost levny oznameni, nebo ze nepotrebujeme zdobit auta, protoze mame vse na 1 miste...ale zalezi mi na tom, aby to bylo hezky a abych mela na co vzpominat. A jsem treba stastna, ze jsem si nakonec svatebni saty koupila, nez abych hledala kompromis v pujcovnach( i kdyz byly drazsi) a pak si vycitala, ze jsem si neco nepriplatila. Anebo ze mame drahy snubni prstynky....ale zaroven je nekdo zdedi, to bych rada, a bude se to hodit treba... Ale tim nemyslim zadluzit se kvuli svatbe...jen me udivuje, ze kdyz tu ma nekdo vyssi rozpocet, vetsinou neopomene nektera dodat historku od sousedu, ze tak drahou svatbu meli a prece se rozvedli. Vzdyt to snad vsechny vime, ze stesti si za penize nekoupis, ale co kdyz to nekdo chce mit hezci nez prumer?
Odpovědět
@kajulinek mám úplně stejný názor. Nechci ten den ošidit, bydlení je důležitejší, ale ty ceny, co tu lítají, jsou šílený. Ale je fakt, že ačkoliv šetříme, kde se dá, bez pití a večerního rautu jsme tam za 60000, předběžný odhad. Snad se do 75000 vejdeme. Lidí máme 42 na hostinu a dalších ca 30 navečer. Večerní aut a pití si chceme obstarat sami.
Odpovědět
Zrovna včera jsem trochu aktualizovala náš rozpočet a je to mazec - ač se snažíme šetřit, tak jsme při cca 15 lidech na oběd a 30 na večer na 70 tis. Jen vůbec nedokážu odhadnout kolik může stát pití na večerním rautu (až cca od 18,30 hod) pro 30 lidí.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucekrestak ty jo a nemáš někde předběžně rozpočítané položky, co budete a co nebudete potřebovat nebo kupovat? Jako dá se udělat svatba za pár tisíc, ale 30 lidí za 30 tisíc mi přijde fakt nereálně málo. My šetříme opravdu kde se dá, ale ty základní věci prostě stejně něco stojí...ale je fakt, že jestli třeba ženich má komplet oblek a boty, ty šaty za 3tisíce, fotografa třeba jen za 2tisíce na obřad apod., tak se dá ty částky podstatně stáhnout (ale stejně mě to příjde málo) :-D
Odpovědět
Článek se načítá
my počítáme tak 100 sakum prásk pro 60 lidí + nějaké děti
Odpovědět
@lucekrestak no ono když máš 130 lidí včetně dětí a kamarádů večer, tak se téhle částce možná i přiblížíme :-x a to si myslím nejde o vyhazování
Odpovědět
Profilova fotka
Podle předběřného počítání bysme se měli vejít do 80tis - 30osob oběd a do 40osob na večerní raut, ale jaká bude realita... :) . Naštěstí máme skvělé rodiny a finančně nám vypomůžou, tak nás to snad nezruinuje a zbude i nějaký peníz na svatební cestu :) .
Odpovědět
tak my sme zatim na cca 40tis bez hostiny..ale uz mame vse..saty, oblek, kytky, dorty, fotografku, dekorace, doplnky, oznameni atd..takze ted uz se shromazduji jen penizky na hostinu..uvidime kolik nasetrime a bud bude celkova hostina a nebo az odpoledne raut...bude nas max 40
Odpovědět
Profilova fotka
Bude nás 120 a náš rozpočet možná asi ani vědět nechci.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@klarkak jde to protoze saty mi mamka koupi,dort nam kupi tchnye ale to je taky mala polozka protoze my budeme mit tripatrak za 1500,oblek ma pritel z polska za 1800,kolace nas vyjdou na 2500,takove ty capiny na stul organzy a podobne kraviny kupuju zasadne po bazarech za pakatel nebo na aukru....nejvetsi polozka pro nas bude oslava to pocitame tak 10tisic vic asi ne protoze vsechen alkohol i nealko i chipsy apod to nakupujeme prubezne kazdy mesic neco v akcich a budeme to mit svoje takze taky prave hodne usetrime na tomto...a fotografa jsem nasla za 2500 a uplne mi staci protoze nepotrebuju mit nejaky extra fotky za 10tisic a vice to bych opravdu nedala...oznameni a jmenovky na stul si delame sami doma...proste hodne usetrime jde o to koukat se poradne a nakupovat levne a ne draze...treba svatebni boty mam od kamaradky jen za 200....atd atd...a opravdu mame rozpocet jen momentalne 28000 kdyz sem koukala na ucet a vubec se nebojim ze bychom nevysli...
Odpovědět
Profilova fotka
Samozrejme pokud nemuzete mit vlastni alkohol nealko apodobne tak to je dost velky zasah do rozpoctu to je jasny ja jsem strasne rada za to ze vse muzeme mit sve jenom pivo a kava se bude kupovat v restauraci a samozrejme jidlo hlavni chod a raut...a kazdy mesic jsou v kauflandu akce na ruzne alka tak nakupuju jak diva :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a malem bych zapomela na prstynky no tak na tech sme usetrili nejvice od rodiny jsme dostali nejake zlomky zlata a z toho si je nechavame delat a prace nas bude stat jen 1400kc takze hoodne usetrenych penez,a vlastne ikdybychom nemli svoje zlato tak bysme shaneli orstynky max do 5000 nad tuto castku uz je to pro nas moc penez a zbytecnych....
Odpovědět
Profilova fotka
Tak podle předběžných rozpočtů bychom se měli vejít do stovky :-) A vdávám se jednou v životě, takže na tom šetřit nebudu :-) taky mi přijde zbytečný dávat za to větší peníze, ale asi jen proto, že je na to nemám. Pokud chceme na svatební cestu, co jsme si vymysleli, tak je do toho nemůžem dát všechny :-)
Odpovědět
@rainbow_x potom porovnáme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@michalusenka (y) To jo, konečně někdo, kdo nemá svatbu o 30ti lidech :-D
Odpovědět
Mrkám jako blázen... My se snažíme šetřit kde to jde, neřešíme žádné zbytečnosti jako limuziny, veterány, holoubky, balonky a stejně náš rozpočet pro 85 lidí sahá ke 170 tisícům. =-) A to podotýkám, že ty největší položky nemáme zrovna bůhvíjak drahé. Šaty mám za 6 tisíc, muzika 8, fotograf 4, kamera 6, prstýnky ještě teda nemáme, ale počítáme tak do 10. Naskakuje to jako šílené. A to máme vlastní slivovici, višňovku, víno i sekty jako správní moraváci. :) Přijde mi, že hostina je to nejmenší, co v tom rozpočtu máme. Jak to děláte, že máte takové malé částky? :-.
Odpovědět
Profilova fotka
Když si vezmu, že jsem si dříve myslela svatba za 100 tisíc - to jsou blázni tolik peněz a ted doufám, že se vlezeme při 100 lidech do 150 tisíc :-D A to jsme taky ušetřili na čem se dalo - každá tisícovka je k dobru. To máme fotografa na celý den 5.500, kamera - kamarád za flašu a výslužku, kapela 5.000, šaty po slevách 8.300, ženich oblek 5.000, prsteny, veterána Felicii - rodina za výslužku, 5.000, kytičky 3.000, na hostinu máme 550,- dosp.80 a 275 dětí - těch máme 17 - to vychází do 50.000 bez jejich alkoholu. Další věci pro nevěstu 1800,- Dekorace + tombola 7.000, Oznámení 2.000, Alkohol 30l vína 2.150,- tvrdý 5.000 , 3.500 spaní pro snoubencovu rodinu. V restauraci máme bowling 1.000, 20 za sklenku - místo špuntovného takže 1900,- Kadeřnice + líčení 1.000, Dort - kamarádka. příspěvěk na kostel 1.000, spaní 1.000,- a to nepočítám pečení koláčků a ranní pohoštění - výslužky platí maminky - to bude do 8.000,-. Je to divočina když to ted tak sleduju Zatím jsme na 109 150 - tak uvidíme, kde skončíme. A to si všechno vytvářím, tak nevím nevím :-N
Odpovědět
Prstynky s dodanim vlastniho zlata asi 9tis,obrad 1tis,saty nevesta koupene 2tis,boty 300,foto 3tis,oznameni 1 tis,drahous taky do 2tis,liceni a uces se zkouskou do 2tis,pronajem mista na mejdan s noclehem 6tis na vikend,svatebni obed pro nejblizsi rodinu pocitam tak 3tis.,mejdan od 14 do rana do 20tis plus nejake sladke pecivo od babicek.Na mejdan do 40ti lidi.Obrad jen s nejblizsimi,mejdan az druhy den.Vyzdoba a dvatebni kyti - lucni.Takze pocitam do 50tis.
Odpovědět
@lucekrestak Dle toho, co jsi napsala se nabízí otázka, zda má smysl se vůbec vdávat, když hned přemýšlíš, zda se za pár let nerozvedete? :-) Hlavně to nemyslím nijak špatně. ;-) :-) Do sňatku se jde přeci s tím, že se dva milují a chtějí spolu být navždy. :-) Ano, lidé se časem mění a stává se, že se rozvedou, ale to si myslím, že je jedno, zda svatba stála 100 tis či jen 30 tis, to už se při rozvodu řeší jiné věci. ;-) :-) Mimo jiné do svatebního rozpočtu by si měla započítávat i to, co vám zaplatí rodiče, jelikož to jsou věci, které na svatbě chcete a "potřebujete". ;-) :-) Avšak nejsem zastánce toho, že když to je jen jednou za život, abychom za svatbu dali majlant. :-) A souhlasím s holkami @michalusenka, @rainbow_x a dalšími, že někdo má větší rodiny a když většina hostů má partnera, tak se celkem nasčítá. A když už jsou počty hostů vyšší, tak zařizovat hostinu a raut svépomocí je skoro nemožné, jelikož ta obsluha už je zapotřebí. ;-) Mohu být jen ráda, že máme s partnerem skvělé rodiny a i když si vše chceme platit sami, tak nám chtějí finančně pomoci a už se domlouvají, kdo co bude platit atp. (podotýkám, že jsme byli postaveni před hotovou věc a nikdo se nás na nic neptal). :-) A můj taťka, který nikdy nerozhazoval a je velmi spořivý, mi sám řekl, ať se nesnažíme mermomocí šetřit, abychom si později nevyčítali, že jsme si něco nedopřáli jen kvůli tomu, že to bylo "jen" o 1000 Kč dražší. No, nepřesvědčil mě a obřad na zámku jsme přesunuli na jiné místo, jelikož za obřad bychom jinak dali 7 500 Kč. Mimo jiné, náš prozatimní rozpočet je: cca 110 000 Kč při 34 os. a 6 dětech Matrika 1 000 Kč Místo obřadu 1 000 Kč Hostina 51 000 Kč (1 500 Kč/os; v ceně: oběd, raut, alko i nealko, výzdoba, personál) Foto 4 500 Kč (celý den) Video 7 000 Kč (celý den) Šaty 6 500 Kč (ušití) Oblek do 10 000 Kč (u Blažka) Prsteny 12 000 Kč (Rýdl - bílé zlato, dámský prsten zdoben kolem dokola zirkony) Oznámení 600 Kč (modernisvatebko.cz) Hudba 4 000 Kč (DJ) Párty stan 500 Kč Účes + líčení do 2 000 Kč (maximální částka, při česání a líčení na ples jsem platila 600 Kč) Zbylá výzdoba do 2 000 Kč (výzdoba místa obřadu, výzdoba aut, svatební strom atp.) Květiny do 5 000 Kč (květiny pro nevěstu, maminky, svědkyni a 3 družičky) Dort cca 3 000 Kč (dort + mini dortíky, bude ho péct kamarádka, která dělá boží dorty) Koláčky a sladké (napeče nám má teta a vůbec netuším, jaké mohou být náklady) A to nevíme, zda máme započítáno vše. Člověk se nestačí divit, jak se položky nasčítají.
Odpovědět
Profilova fotka
My dali za svatbu 150 tis se vším všudy a za svatební cestu 50 tis. Ve výsledku když jsme posčítali dary, tak nula od nuly pojde, v podstatě asi 180 tis se vrátilo na darech, tak jsme si jen jakoby zaplatili dovolenou. :-) Jediné, čeho lituji je, že jsme kvůli šetření oželeli kameramana. Manžel tvrdil, že bude natáčet někdo od něj z rodiny, ale to se nestalo, tak nemáme žádné video :-( To jsme raději měli utratit o těch 10 tis víc a měli bychom víc vzpomínek.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucekrestak Ahojky, prosim te, pises, ze budes mit saty z Polska. Jako koupene nebo pujcene? Premyslim o nejakem kompromisu, protoze jsem videla saty i za 14 000 a to jen pujceni. Mas nejaky konkretní tip? :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?