Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
Ahojte holky my ted máme svatbu v sobotu a podržte se bude nás asi kolem 80 lidí, mimo jídlo a cukroví nás to vyšlo na cca 80000Kč a to nepočítám tu hostinu a cukroví, to platí rodiče nás obou, je to tu v naší vesnici zvykem, takže pálka jak blázen. Mějte se a hodně štěstí a zdaru! Eva
Odpovědět
Profilova fotka
@viki83 ahoj, můžu se zeptat pro jaký statek jste se rozhodli? My taky uvažujeme o statku, tak bych ráda získala ještě nějakou inspiraci :) a jestli není tajná cena za jeho pronájem, tak mi to taky moc pomůže :)
Odpovědět
Ahoj, zvažovali jsme Blaník nebo Břežany a nakonec volba padla na Břežany. Cena se odvíjí od počtu lidí. Počítej min. 20 tisíc na víkend.
Odpovědět
za hostinu pro30lidí , ubytování novomanželů, wellness,zajištění dopravy hostů,dekoraci 37tis za fotografku, DJ, šaty,oblek,dort,cukroví, oznámení, líčení,účes,květiny,drobnosti apod. 48tis., takže u nás to zatím celkem vypadá na 85tis., nechápu,kde se to nabralo :)
Odpovědět
Profilova fotka
no my měli 37 dospělých a 8 dětí a vyšlo nás to na 90 tisíc... je to mazecky hodně, čekala jsem, že to bude méně, ale nějak se to nashromáždilo... a to jsme nikde nepřeháněli, vše jsme se snažili ztáhnout co to dalo...
Odpovědět
Svatební obřad na Lipnici stál v dubnu 2013 přes 6000,- za půl hodinky v kapli, pak šla další svatba. V ceně byla výzdoba....takže jedna umělá kytka a mašle na lavicích které tam mají celoročně :-( ...to stálo 500,- Živá hudba-zpěv a klávesy,také za 500,- 3 písně. A řeč od zástupce starosty byla jak na pohřeb :-| Celkově nás to sklamalo,za tu cenu bych čekala jiný servis, no něla jsem se lépe informovat :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak ja mam zatim zarezervovane saty - 10 000, kapelu 9 000, pronajem kostelika vc. obradu 3 000, hostu budem mit 70, na hlavu a den 1 000, takze to jsme, kdyz oblecem jeste zenicha a koupime me boty, na stovce a nic vpodstate nemame... Prstynky, cukrovi, dorty, dekorace, fotograf, kameraman, vino, slivovice, kytky, kadernice, vizazistka, nehtarka a ja nevim co jeste, to ty tisice jen litaji... Kdyz se vejdem do 200, budem radi... :-( Me je tech penez aj lito :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak i já přidám svoji trošku do mlýna... Svatba nebyla ničím luxusním, ale byly věci, na kterých jsme nechtěli šetřit. Vezmu to od začátku . Oznámení - 3 700,- (byly tam úpravy oproti originálu), koláčky na rozvoz 5 000,- zámek s matrikou 7 200,- fotograf a kamera 7 800,- šaty nevěsta 4 600,- ženich komplet 4 000,- prstýnky 9 000,- kadeřnice 1 000,- (já s maminkami) nehty 400,- květiny 2 300,-dekorace 2000,- DJ 2 000,- hostina pro 26 lidí 22 500,- následná zahradní párty pro zbytek rodiny (dalších 60 lidí) 20 000,- Sečteno a podtrženo 91 500,- Je to dost, ale nelitujeme, ten den stál za to.
Odpovědět
Nás výjde hostina s rautem pro 21 lidí 10.000Kč.... Jinak šaty 700 Přítelovi 750 boty moje 120 bižu 120 prstýnky 14.000 přítelovi boty 200 pro dcerku šaty 200 a toť vše...
Odpovědět
My jsme to ted v zari meli v brnenskem Parkhotelu pro 60 lidi a cela hostina vcetne piva a vina nas prisla na nejakych 83 tis.A to ten hotel ma myslim ctyri hvezdy a je moc krasny! Dali nam i nejake pokoje zdarma. Dopredu nam udelali kalkulaci na 79 tis. a jejich odhad byl docela presny. Nemuzu si stezovat, spis naopak. Pan majitel byl super a hodne poradil kde usetrit a do ceho je dobre vic investovat.
Odpovědět
Celkový rozpočet, který max. překročíme o 3 tisíce se vším všudy vč. hostiny pro 31 lidí je 72.000,-Kč a to doufám, že ještě někdě něco uberu a dostaneme se pod 70 tis.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Já doufám, že se vlezeme do 70 tis. Na svatbě bude 50 lidí na hostinu + max 50 dalších na večer, ale chceme šetřit jak to půjde - víno a slivovice vlastní, hudba nebude živá a bude ji zajišťovat kamarád, cukroví a část jídla zajistíme sami, hostina bude na kulturáku, oznámení a jmenovky také vyrobíme sami, šaty budou do 4000, tak to snad vyjde... čím víc dáme do svatby, tím míň zbyde na bydlení, ale snad se to vykompenzuje ze svatebních darů...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Celkový rozpočet jsme museli několikrát posunout a teď se nám to trošku vymklo a jdeme něco přes 250 tisíc :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jo holky to jsou palby :-( My tedy doufáme, že se vejdeme do Hostina + raut - catteringem naceněno na 20tisíc (obsahuje tříchodovou hostinu pro 40 lidí, raut pro 75 lidí, 20 kg kýta, čokoládová fontána) - to vše i s prací Pití - cca 10 tisíc - pivo, víno, nealko, tvrdé (vše vlastní nákupy + domácí zdroje, doma máme tolik vyzrálé whisky, archivní vína, která čekají na speciální příležitost, nealko si představuji domácí citronádu, domácí limonády, džusy apod. Obřad 1 400,- Kč (oddání, přípitek, hudba) Pronájem areálu 300,- Kč Kapela - od 18 do cca 1:30 á 6 000,-Kč Šaty - doufám, že max 10tis - šaty, závoj, spodnice, botky (šaty si nechám šít u Zima) Oblek + vesta, regata atd. max 6tisíc Pronájem párty stanů - 3 000 Kč Ubytování hostů 4 000,- Kč (jen 5 párů, ale na 2 dny) Fotografka 10 000,- Kameraman 1 500,- (vyhráli jsme ho v soutěži, takže jen za dopravu přes půl republiky) Výzdoba max 2 tisíce (opravdu se nehodlám zbláznit a kupovat desítky metrů organzy a blbůstek, které pak stejně nevyužiju - navíc skoro vše z e-bay, takže znatelná úspora) No prostě v součtu se snad vejdeme do max 90 tisíc, na něčem se třeba ještě ušetří (jako na ubytování, které si chtějí hosté hradit sami), možná na obleku....možná k tomu ale přibudou další poplatky, ale rozhodně se nad 100 nevyhoupneme. Ty částky okolo čtvrt milionu mě fakt děsí :-D
Odpovědět
@lafule89 Záleží i na počtu lidí. Nás bude kolem 100, sice to bude v zahraničí, ale suma se podobá té Vaší :-/
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsem hodila nějaké počty, protože jste mě navnadili a vyběhlo na mně velice zajímavé číslo :-Samotnou svatbu (vč.sv.cesty) nebudu počítat, protože bude v zahraničí a ve dvojici. Spočítala jsem jen náklady na to kolem - šaty, prstýnky, vyřízení dokladů a fotograf = cca 42 000,- :-p + malá posvatební oslava (grilovačka + pití + ubytování cca 25 lidí) bez veškerých blbostí kolem +- 50 000 (podle toho, co a kolik se vypije) :-x Wow, když to vidím takhle na papíře, tak je to číslo docela ohromující (+ samotná svatba) =-) A to tam nejsou žádné "drobnosti", které určitě budu "AKUTNĚ" ke svatbě potřebovat a výbava na cestu :-D Už nic radši počítat nejdu :-D
Odpovědět
@lafule89 Uf, to je suma =-) Můžu se prosím zeptat, jaktože se vám to tak vyhouplo? My budeme mít 30 lidí, možná míň a chceme se se vším vejít do +-60 tisíc.. Zatím nám to celkem vychází, ale mám strach, aby se tam vešla i hostina =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@dashii jj u nás je to k té stovce a to jen proto, že většina ať už kamarádů nebo příbuzných má svoje partnery atd... tak se nám to načetlo
Odpovědět
Profilova fotka
@wallflower no je nás celkem hodně, když zveme kamarády tak nim i partnery pač 90% známe a když se počítá s jídlem okolo 1000 bez pití, tak se to tak nějak dostala na tu cifru. Drahou polovičku málem kleplo ale už je s tím smířenej
Odpovědět
@lafule89 Tak to chápu, hodně hostů a ono to hned naskáče =-) Přeju ať si svatbu moc užijete a ať jste šťastní :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lafule89 Prosím Tě, kolik máte lidí?? :-D My cca 120 a více než 130 tisíc nás to stát určitě nebude..To je pálka, až se mi motá hlava :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@rainbow_x no kolem 100 ale když si vemu, že jen hotelu budeme platit něco okolo 150, tak šaty fotograf, prstýnky a tak dále :) a teď ještě paní přišla s tím, že vlastni alkohol v restauracích atd je teď zakázanej, tak to se taky načte (myslím tvrdý)
Odpovědět
Profilova fotka
@lafule89 myslíte jako těch 150tis za ubytování? Nebo za co to plátíte?
Odpovědět
Profilova fotka
@rainbow_x je v tom nejaky ubytovani, ale jinak mame na hotelu vse od obradu az po raut... tak aji jidlo piti vyzdoba a tak
Odpovědět
Profilova fotka
My v tom byli za 80 tis. Oběd pro 11 lidí a pak zahradní párty pro cca 28 lidí.... ale nasčítalo se to pěkně....
Odpovědět
Profilova fotka
@lafule89 Vím, že si nezvete hosty kvůli penězům, jen chci uklidnit, že se vám investovaná suma s nejvyšší pravděpodobností z velké části "vrátí" ve svatebních darech. My jsme chtěli většinou věcné, a i tak se na finančních darech nasbíralo víc než 50 % nákladů na svatbu, až mi to vyrazilo dech, protože jsme takto samozřejmě vůbec neuvažovali. A to jsme nedělali žádné dražby apod., jen to, co dali hosté v obálkách... Na druhou stranu je však možná lepší s tím dopředu nekalkulovat, abyste pak nebyli třeba zklamaní... Počítejte prostě s tím, že do toho dáte 250 000, a vše, co dostanete od hostů, bude příjemné překvapení ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo to jsou palby holky jak tak koukám tak se divim kolik do toho chcete věechny vrázet, my porád ríkáme s prítelem ze je to uplně zbytečné do toho valit tolik pěnez stejně se muze stát cokoliv a pak se muzete rozvést za xlet a zbytečně vyhozené prachy..to my usporádáme raději svatbu do 30 tisíc a kdyby nás nedejboze někdy taky čekal rozvod (tuk tuk) tak by nás to tolik nesralo jako vrazit do toho tolik zbytečných prachů...prítel uz zkusenosti má, ještě ze jeho první svatba byla ještě menší nez ttu co ted budeme mít protoze se za dva roky rozvedli a tak ho to aspon tolik nestvalo :-) a jinak radci ty peníze pouzijeme na něco lepšího, treba dovolenou nebo si něco koupíme nez dávat treba 100 tisíc za svatbu...
Odpovědět
Profilova fotka
@lucekrestak no jo no, ale on i kdyz ma clovek velkou rodinu se kterou vic nez dobre vychazi tak se to nacte :-) a onejakym rozvodu ani neuvazuji i kdyz vim, ze mozny je vsechno, ale nejsem clovek co utece pred prvnim problemem jak to ted dost casto je:-)
Odpovědět
Profilova fotka
no joa le stát se muze vse a s tím taky počítáme ze to je prostě zbytečný a my máme taky celkově velkou rodinu ale nezveme zase všechny proč? je to zbytečné...zveme jen nejblizsí a ještě po obědě asi 6 kamarádů a bohatě nám to stačí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucekrestak no já si taky říkala, že to nebude stát tolik, jenže když si spočítáš položku po položce, tak to docela lítá :-( My jsme strašně moc hosty škrtali, ale stejně nejbližší rodina je 40 lidí (hold přítel má ještě 4 sourozence) a pak 20 kamarádů, kteří jsou prostě the best a nechceme o ně v náš den přijít....každopádně ty fixní výdaje jsou prostě pálky a to jestli mám o hosta víc nebo míň je fakt jedno, jídlo a pití nás vychází na skvělé peníze, ale zbytek - prstýnky, foťák, šaty, oblek.....a to nechceme žádnou pohádkovou svatbu na zámku ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?