Svatební rozpočet 120 000 Kč pro 85 lidí, co myslíte?

ahojky, myslíte, že mám reálný odhad, když si myslím, že se vejdeme do 120 000 Kč, když budeme mít 85 lidí? šaty:8000Kč oblek:5000Kč kapela:9000Kč fotograf: 7500Kč obřad + výzdoba zámku: 6500Kč cukroví + květiny: 8 000 Kč výzdoba 3500 Kč kaděřník,kosmetička,prádlo,podvazek: 3000 Kč prstýnky: 5500 Kč hostina+raut: 30 000 Kč alko+nealko: 30 000 Kč ostatní věci: cca 4000 Kč díky za Váš názor :-)
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
ono to bude asi různé, podle toho kde to máš, kolik lidí máš na hostině a kolik večer..my budeme mít 25lidí na hostině +20 lidí večer=45lidí a a zatím jsme s rozpočtem něco přes 70 000,- takže si myslím že to bude ok :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@akinorev86 příjde mi, že rozpočet na hostinu bude vyšší, ale záleží, kde to máte...vetšinou to je, že osoba s jídlem i pitím vyjde cca na tisíc, takže místo vašich 60 tisíc, bych radši počítala těch 80-85...ale jak říkám, netuším kde to máte :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My teda dáme 8000 jen za cukroví + koláče (děláme menší výslužky) pro 60 lidí + samostaně navíc dort 2500 a kytky tak za 2 200. Prstýnky 5 500 - zlaté asi určitě neseženete za tuto cenu (leda byste měli zlato vlastní, pak tato cena půjde), pokud nechcete zlato, ale nějakou "náhražku" tak asi ano, fotograf 7500 - dá se sehnat (spíš bude za tuto cenu patřit k těm levnějším). Zbytek je myslím reálně odhadnutá cena.
Odpovědět
@ninive211 my si budeme cukroví péct sami, dort máme za 2500 Kč, kytky přesně nevím, ale myslím si, že bychom se s tím mohli nějak vejít. Prstýnky budeme mít ze stříbra...
Odpovědět
@zuzazidkova my budeme mít svatbu na místě, kde si chceme zajistit vlastní raut a pití...pití přes známý, raut a hostinu přes cateringovou firmu - doufáme, že to bude levnější, pže to je taky přes známost....tak uvidíme....
Odpovědět
Profilova fotka
@akinorev86 ono se to nezdá, my máme nakonec hodně levné cukroví, na to, že paní cukrářka je vyhlášená (250 Kč za kg čajového, 3,50 za koláčky), podle mě naopak péct něco ve velkém doma se skoro nevyplatí (suroviny, energie a hlavně čas...), ale pokud nebudete dávat výslužky a jenom něco na stůl, tak se to dá.
Odpovědět
Profilova fotka
@ninive211 a odkud máš to cukroví? to je fakt super cena :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@akinorev86 podle mě je to docela reálný odhad, teda v případě, že budete mít něco přes známé a tak. My budeme mít na oběd cca 60 lidí a na večer 80 a počítám taky těch 120.000,--, ale s tím,že mi budeme mít hostinu v kulturáku, oběd cca 200,-- kč na osobu, raut taky tak těch 200 kč na osobu a pivo a limo co se vypije, juice, víno a coly a si nakoupíme ve vlastní režii.
Odpovědět
Profilova fotka
@iiiv Tvarožná, paní Buchtová www cukrarstvibuchtova cz (doplň si tečky:-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@ninive211 díky moc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@akinorev86 já počítam 100 000 - 120 000 pro cca 65 lidí.... ale musím říct, že skoro všechny máme na oběd, platíme všechen alkohol a plno hostům i ubytování
Odpovědět
Profilova fotka
to musíte zvládnou s přehledem.
Odpovědět
Článek se načítá
@ninive211 Já tedy nevim, my máme velké výslužek pro 74 lidí a nepřijde mi, že by to bylo nějaký zlo...ale je to možná tím, že máme prima rodiny, takže každej něco upeče a je to...ale určitě to nevyjde na 8 000, i kdyby se vše započítalo...
Odpovědět
Profilova fotka
My zatím co víme ceny tak 10 000,- oběd, skoro 8 000,- fotograf, cukroví jsme byli objednávat včera a kdyby jsme si to nechali dát rovnou do krabiček malých tak by nás to vyšlo na 15 000..což mě málem položilo..ale takových cca 8 tisíc do toho dáme si myslím, hold budou chudší výslužky. Takže si myslím že je to reálné. Šaty + boty 4000,- přítel oblek do 5ti tisíc..máme celkem malej rozpočet..ale to curkoví je děsně drahý a to nemáme ještě ani objednanej dort :-|
Odpovědět
Tak záleží kde to máš a na spoustě věcí, my měli 56 osob bez oběda a celkem kalkukace 118.000 :-)
Odpovědět
myslím si, že hostina a jídlo celkově vyjde na víc, musíš počítat tak zhruba 1000Kč na osobu.... (to mi říkali naši)
Odpovědět
cukroví a květiny pro 80 lidí máš značně podceněné.. kámoška měla 45 hostů a jen cukroví (koláčky, výslužky, cukroví na svatbě plus dort) vyšlo na 18 000, my máme 35 hostů a cukroví vyjde na 8000 a to si ho pečeme sami:-) a kytky mě vyjdou na 3000 ale dělá mi to švagrová a počítá jen nákupku... Hostina také podceněná: počítej na hosta 1000 Kč-to je reálné... jinak vše ok
Odpovědět
@ninive211 s tím cukrovím je to někdy otázka.. někdy bývají hodně levné pouze ze stužených tuků a velmi nekvalitní.. u domácího máš jistotu surovin ... asi se to úplně nevyplatí ale vím že tam mám máslo, domácí marmeládu a nic není šizeno... pokud ale máš štěstí na levnou cukrářku a kvalitní pak je to super..skoro jsem se s tím u nás nesetkala
Odpovědět
Souhlasím s ninive211, prstýnky nám počítali jen za práci a kamínky 5500, to jsme měli zlato vlastní a děláme si to v rodinném zlatictví, ale pokud nechceš tenký proužek, tak to tak je. Za hostinu máme kalkulaci 54000 na 90 lidí a k tomu pití (pivo, limo, víno, alko), to tam zahrnuto není. Tyto dvě položky jsi podle mne podcenila. Ostatní už bude o tom, jestli máš známé, štěstí nebo rodinu a kamarády, co pomůžou. Protože fotografa za 7500, který fotí opravdu hezky, bude těžké sehnat a taky je otázkou, co vše chceš fotit a jak dlouho s tebou má být. Stejně je to i u kytek, zda chceš do kostela, tvoji, pro maminky, na auto, na stoly, pak ti to taky stačit nebude. Zní to hrozně, taky jsem měla představu, že to přeci nemůže být tak drahé a teď když to měsíc před svatbou reálně platím, tak to skáče...ale opravdu je to asi o tom, jaký jsi ochotna za cenu udělat kompromis a z čeho jsi ochotna slevit, nebo kolik máš známých, kteří ti to udělají "za náklady"....
Odpovědět
Profilova fotka
@kacmud ono ve městech to asi bude jiné, ale co mi mamka objednávala cukroví v jedné zapadlé vesničce, tak pokud si dobře vzpomínám na ostatní svatby v rodině, tak bývalo fakt moc dobrý (uvidíme za 17 dní, jak to bude vypadat na té naší) a ani nebylo moc drahý, ale paní si naporoučely, co chtějí dovést, takže veškerý suroviny jsme si kupovali sami, takže víme, z čeho se to bude péct
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s holkama - hostina je podhodnocená, stejně jako kytky a cukroví. Já jsem opravdu dooooost velkej šetřílek, ten co kupuje jen jídlo ve slevě atd. :-D ale už teď jsem na 90tis za svatbu pro 30 lidí... Cukroví jsem sehnala relativně levné a i tak platím skoro 10tis a mám toho fakt málo (jak říkám, jsem šetřílek a nebudou se všichni přežírat, abych na to makala od rána do noci :-D :-D ). Kamoška měla na hostině 65 lidí, sice to byla taková fakt lepší restaurace, ale stálo je to 97tis ta hostina 8-(
Odpovědět
já jsem měla na svatbě 48 lidí a vč. svíčkové, rautu, domácí udírny, šatů, fotografa, atd. jsme se vešli do 50tis. Myslím, že 120tis. pro 80 lidí je naprosto v pohodě:) ...svatební kytky (nevěsta, ženich, maminky) vyšly na 400 Kč, protože sem šla do květinářství den předem (když jsme tam byla 2 měsíce předem, tak mi paní za ty stejné chtěla načtovat 1500, protože jsou svatební). a výzdobu jsem si udělala sama z toho, co právě kvetlo na zahradě:)
Odpovědět
@tynka9 Tak to je super a na kolik tě vyšel dort, já mám svatbu už 7.9 dort jediný objednávám u cukráře a jelikož nechci máslák a bílou potahovací hmotu, ale ovocný dvoupatrák takový moderní tak mě vyjde na 2500 pro 35 lidí... a mám ho taky z vesnice.. a svatbu mám v menším městě ale počítám na hostinu 1000 na osobu raději... snad budu mile překvapena... ale furt raději mile překvapena než zhroucena:-)
Odpovědět
@siocka ty jo za kytky jen 400... jen má svatební je za 1000 :-)
Odpovědět
@nikina007 jsem stejná také počítám každou korunu a snažím se ušetřit kde mohu, ale samozřejmě zase mám své vize atd... no prostě skloubit kvalitu, krásu a cenu:-) je to mazec
Odpovědět
@kacmud tak má měla být dražší, kdybych si ji objednala jako svatební dopředu...jenže já pak dlouho přemýšlela, co a jak a nakonec jsem se rozhodla, že to nechám náhodě - v pátek se zašla do květinářstv, vybrala si růže a bílé frézie, řekla jim jak to mají uvézat, stejně tak to bylo u ostatních kytek a květinářky nedostaly moc prostor si tam připočíst něco navíc:) ...mrkni se do alba... je pravda, že sme hodne ušětřili na cukroví, protože pekli babičky a já
Odpovědět
Profilova fotka
@kacmud my jsme v tomhle trochu netradiční 8-) .. nemáme rádi marcipánový ani krémový dorty, tak budeme mít 3-4 medovníky :-D původně jsem chtěla jeden trojpatrový, ale to mi na vysočině nikdo neudělá (nebo jsem nikoho takovýho nesehnala). Uměli by to v Brně, ale tam bychom to museli zase vyzvednout dost dopředu (cca 5-6 dní) a to nám paní povídala, že by se mohl propadnout a když se propadne, tak většinou začíná od prostředka hnít.. tak budou jen klasický ;-) rodina nás trochu tlačí do toho, aby byl nějaký klasický (třeba jen jednopatrový) dort u oběd, který bude jen pro 20 lidí. Mě se do toho moc nechce, ale uvidíme, ještě to musíme probrat se snoubencem a případně vymyslet, jaký bychom teda chtěli ;-) jinak svatbu máme taky 7.9
Odpovědět
@tynka9 proč ti nikdo nechce udělat 3patrový medovník? Vždyť to není nic složitého....medovník drží lépe než klasický dort, v případě nouze by šel vyztužit (dát mezi patra karton a do medovníku zapíchat výztuže), ale je to zbytečné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@denisa_k potíž je v tom, že originál medovníky nemají na vysočině (jihlava, telč a okolí) žádnou prodejnu ani výrobnu. Do všech cukráren, které jsem obešla, se pouze dováží z těch originálek.. a tam dovezou jen klasický jednopatro. A na cukrárnu, která by si dělala svůj medovník, jsem ještě nenarazila.. Medovník sice drží lépe než klasický, ale je hodně těžký, což si myslím, že je právě problém kvůli kterému hrozí to propadnutí.. ael nevím, cukrářka nejsem... ale to nevadí ;-) nějak je trochu decentně nazdobím, aby vypadali alespoň trochu svatebně a pak se budou alespoň dobře porcovat.. s tím třípatrákem bych si zase nevěděla rady ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikina007 Tak to měla kamoška fakt drahé, sestra platil v Sudicích za cca 75- 80 hostů (navečer, na oběd nás bylo kolem 60) jen něco málo přes 60 tisíc, a to v tom bylo započítané i ubytování pro cca 14 hostů (měli udělanou cenu kolem 450 Kč na osobu -takže cca 7000 dělalo jen to ubytko). A to byl klasicky oběd s předkrmem, polévkou, pak šťouchané brambory s dvojím druhem masa (specialita divočina) a večer docela dost bohatý raut počítaný 300 Kč/os. (ještě zbylo hodně ovoce a na druhý den pro cca 10 lidí na oběd a víc ;-) )
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?