Rozpočet na svatbu v roce 2018

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, uz jste si nektera zkusila nacrtnout rozpocet na svatbu na pristi rok? Jsem teprve na zacatku, svatbu chceme malou, rodina a nejbližší pratele a docela jsem se zhrozila :D Kdyz si vezmu jen zaklad, tak se ani s menší svatbou pod 100.000 nedostanu a to tady porad ctu jak maji nevesty 60 hostu a rozpocet nizky. Kde je hacek? :D
Odpovědět
1
4
5
Profilova fotka
@stastnezadana1 My budeme mit 40 lidí, z toho bude asi 14 dětí a zatím jsem na 120 tisících. Strop byl 100, ale rozhodli jsme se že chceme kameramana a živou hudbu k obřadu, takže jsme museli trochu přidat. A původně jsem počítala 5 tisíc za fotografa, známého co to má jako hobby, ale pak jsem si řekla že nedám přes 100 tisíc za svatbu a pak budu celý život litovat že jsem pár tisíc nepriplatila za kvalitní fotky.
Odpovědět
Profilova fotka
Safra holky neděste mě. Představuji si 150 maximálně! Jsem sice shopaholic, ale uvalit tolik peněz za jeden den mi příjde už moc :-D
Odpovědět
@miska812 nastávající měl představu do 70...moje cenová kalkulace 220. Nakonec to odhadujeme na cca 170. Mám už chuť se na všechno vyprdnout a peníze procestovat 🙈
Odpovědět
@snahnah taky doma slyším, že peníze raději necháme na byt a skočíme si v sobotu na radnici :D :D
Odpovědět
Profilova fotka
@snahnah 4 roky po svatbe a lituju, ze jsme radsi neutratili penize za poradnou dovolenou :-D
Odpovědět
My mame cca 70 lidi, prvotni odhad byl tak 150, ted to vypada spis na cca 180, nasetreno budeme mit radeji neco pres 200, ale snad se vlezem :) Je to teda darda za jeden den, ale penez nelituju a asi ani litovat nebudu. Na cem jsme chteli usetrit na tom jsme usetrili, na cem nam zalezelo tam jsme nesetrili. Penize budou, my nebudem... Na dovolenou si clovek zajede kazdej rok, svatba je jednou za zivot, tak by me daleko vic mrzelo ze jsme to neoslavili se vsemi nasimi blizkymi a je urcite taky.
Odpovědět
Ahoj holky, my měli svatbu na pěkném místě, super jídlo a pití, vše v režii restaurace. Hostů jsme měli cca 100. Za jídlo (oběd pro rodinu, obědový raut pro přátele, večerní raut, chlebíčky před obřadem), pití (pivo, víno, nealko, kafe, 10 lahví tvrdého alkoholu), ubytování (5 pokojů) jsme dali 160 tisíc. Za ostatní položky jako šaty, květiny, výzdoba atd. dalších cca 150 tisíc. Takže nakonec to vyšlo na více než 300 tisíc. Měli jsme to hezké, ale za ty peníze to nebylo zase žádný hogo fogo. Hodně drahý den, který mám nakonec celý v mlze 🙂 ale ženich byl spokojený. Příště bych to udělala na pláži někde v exotice 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme cca 30 lidé (2 děti), máme to v přírodě na skautské základně a většinu věcí si budeme řešit samy. Rozpočet máme 80 000 včetně 10% rezervy. A to cca 2/5 tvoří šaty, kamera a fotografka :)
Odpovědět
@pucmeloun007 Rok po svatbě, rozpočet cca 230 tisíc a mám naprosto stejný pocit :D:D
Odpovědět
Profilova fotka
My měli 65 lidí, rozpočet 177.000 Kč, spoustu věcí jsem sehnala tady v bazaru, hostina byla v kulturním domě, výzdobu jsem dělala sama. Nakonec se nám to vrátilo ve svatebních darech a ty záhy spolkla stavba našeho domečku 😃
Odpovědět
Měli jsme na svatbě 37 lidí, prvotní plán byl vejít se do 150 tis. Kč, nakonec jsme se dostali na cca 210 tis. Kč. Nejvíc to naskákalo poslední týdny před, kdy už člověk sice má ty "velké" věci, ale dokupuje drobnosti jako dárky pro rodiče, družičky, svatebčany :-D . Najednou si usmyslíte, že chcete zápich do dortu, župánky na focení, atd. ]-( Nicméně toho nelituju a současně jsme i dost vybrali zpátky :-)
Odpovědět
My meli 80 hostu, nejake deti k tomu, cela svatba se vsim vsudy nas vysla na 480000 Kc. Meli jsme teda uzasnou kapelu, ktera stala desetinu cele castky za svatbu, ale nemenila bych. Jinak zadny luxus a penize jsem hlidala. Kdyz jsem zacala planovat, myslela jsem, ze to bude tak 150000. Naivita 😂
Odpovědět
Článek se načítá
Keď vidím aké čiastky tu padajú... 100 tisíc a viac, nedá mi nezeptat sa, ako tu svatbu financujete? =-) zaplati vám časť rodina? Šetrite na tak dráhu svatbu nekolik let, aby bol ten váš veľký deň dokonalý? Pôžička? Nemyslím to zle, len to úprimne nechápem... Veľa parov v mojom okolí také cifry ma sporiacom účte vôbec nemá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pvln34 Vlastné zdroje - šetríme. Nemáme deti, nemáme drahé koníčky, obaja fulltime pracujeme, niečo odložené bokom sme už mali (proste priebežne z výplat odkladáme, na nečakané výlohy) a od zásnub cielene šetríme. Rodiny samozrejme ponúkli financie, ale to nechceme. Majú svojich starostí dosť a my sme dospelí a vymysleli sme si kopec vecí, ktoré si proste ufinancujeme :)
Odpovědět
Já mám zatím v rozpočtu kalkulováno 220 tisíc. Narovinu přiznám, že mám dobře vydělávajícího partnera a pro nás to není částka, která by nás položila. Přesto se snažím to držet na téhle sumě, nechci tam zas vymýšlet kdo ví co a hnát ten rozpočet ještě vejš. Ono při počtu 70 lidí se na tuhle cifru při dnešních cenách dostaneš ve větším městě snadno.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme si po té co jsme se zasnoubili našli každý druhou práci. Na svatbu jsme šetřili rok, s tím, že já už jsem před zasnoubením měla něco ušetřeného. Byl to únavný rok, dvě práce, organizace svatby, péče o domácnost, ale díky tomu jsem poznala že jsem našla skvělého může 😃
Odpovědět
Tak my si svatbu platime sami z penez ktere jsme nasetrili za cca rok pul. Nechteli jsme aby nam svatbu platili rodice ani se spolehat na dary. Vzit si pujcku na svatbu mi prijde stejne hloupe, jako pujcovat si na vanoni darky nebo dovolenou. Kazdy mesic odkladame neco bokem. Oba vydelavame prumerne, jsme teda bezdetni, drahe konicky taky nemame, do restauraci chodime vyjimecne jen k nejake prilezitosti (narozeniny, dovolena, vylet atd.), jinak varim doma, nekourime. Pritel jezdi do prace autem, ja MHD na rocni salinkartu. Je fakt ze od zasnub jsme omezili nakupy obleceni a veci ktere nejsou nezbytne nutne, kupujeme jen to co je aktualne potreba. Spousta lidi v nasem okoli vydelava i vic nez my a usetri prd, ale je to o pristupu, pokud mame v rodine dve auta, oba hulime jak fabriky, kazdy vikend nejaka parba/kino/vecere/ mekac apod., musim si koupit novy boty nebo telefon, ne protoze bych nemela, ale protoze ten starej je uz okoukanej, tak se pak nelze divit ze se nic neusetri. Jina situace taky je pokud ma nekdo na krku dve deti a hypoteku, ale i tam se podle me da setrit, jen to bude chtit delsi dobu...
Odpovědět
Profilova fotka
@kriss13 jo,jo, my jsme taky po zásnubách trochu změnili životní styl, skoro žádné výlety, restaurace, kina, brigády u práce jak jsem psala a ono to šlo 😃
Odpovědět
My jsme nasetrili. Kazdou korunu, ktera byla nad normalni plat sla na sporak :). Mela jsem posledni tri roky tri uvazky, takze to slo z tech dvou privydelku. To stejne manzel. Mamka si nakonec prosadila zaplaceni satu a cukrovi ( coz byla velka pomoc).
Odpovědět
Hypotéka, já na rodičáku, 2 děti, 2 nenažraní psi a 3 morčata a taky jde našetřit. Akorát my na to máme skoro rok a půl :)
Odpovědět
My by jsme se chteli vejit do 120000 kč....svatba je spontalní ,příprava 3,5 měsíce.Máme 2 děti, 2 hafany a jednoho papagája.Měsíčně nam jde na poplatky a sporeni půlka našich příjmu.Z listopadové výplaty jsme koupili šaty ,oblek a boty celkem 12 000 kč .Z Prosincové koupíme prstýnky 16 000kc-dáme si pod stromeček.Leden a únor dáme dohromady kolem 20 tisíc.Na fondovým spoření bude kolem 14 000 kč ktery lze vybrat.Zbytek dostanem půjčeno od rodiny,jinak by to za tak kratkou dobu nebylo možné.Nejdražší jsou ty věci okolo jako kameraman 13000 kč,živá hudba na obřadu 4 500 kč, obřad na Svaté Hoře s poplatkem od úřadu 6 000 kč,DJ 7 000 kč,novomanželské apartmá 8 300 kč .Chtěli jsme magické datum a zároveň datum zásnub 22.2. ,fotit bude známý formou svatebního daru,kdyby nebyla možnost půjčení od rodiny máme smůlu.Určitě bychom si na to nepůjčovali v bance.Chceme mít krásné vzpomínky tak na některych vecech prostě setrit nejde.Bude nas 22-23 ...ztoho 5 deti..Starouskove pujdou po prvjim tanci domu. Tak snad se nam podari hostina do 40000 kč.
Odpovědět
Profilova fotka
Akože, akurát naši rodičia sú takí tvrdohlaví, z oboch strán, že im asi nejaké hausnumero povieme, trebárs že moji zaplatia šaty a mužovi jeho oblek - aby sa vlk nažral akoza ostala celá... Nesmie to byť príliš málo, to by prekukli, ale nechceme od nich fakt nič/veľa :/ Joa, my teda ešte máme psa a auto, ale to sú mandatórne výdaje, že. A ja mám nejaké nárazové práce, občas (a z toho príjem ide celý bokom, práve na to sporenie - predtým sa šetrilo na auto, atď)
Odpovědět
Nas svadba bude stat tiez dost vela, ale o style a velkosti rozhodol priatel, ktory ju skoro uplne celu zafinancuje sam. Keby sme tie peniaze ale nemali, urcite by nasa svadba vyzerala inak a rozhodne by som nesla cestou poziciek alebo ziadania penazi od rodicov.
Odpovědět
dakujem vam zeny za reakcie :) narovinu, moc obdivujem tie z vas, kto si kvoli svatbe zobral dalsiu pracu! partner to povodne zvazoval taky, ale nakoniec sme si povedali, ze tie korunky a luxusnejsia svatba nam nestoja za to, aby sme na seba mali do svatby malo casu. a ako pise @pavlina.1987, tie vydaje su nastastie celkom postupne, kazdy mesiac nieco a my budeme napriklad platit obrad a hostinu az po svatbe, takze nie je nutnost mat celu sumu pripravenu dopred x-) tak pekne planovanie vsem! ;-)
Odpovědět
U nas jsme take platili za svatbu sami, penize jsme nejake nasetrene meli a setrili jsme po zasnoubeni o sto sest. Omezili jsme cestovani a nakupy, ale mame oba dobre prijmy, takze nas to nepolozilo. Kdybychom vedeli, ze na to nemame, nezveme 80 lidi. Pujcky mi prijdou nezodpovedne, pokud na neco nemam, tak si to bohuzel musim odpustit. Na druhou stranu, nam se hodne penez I vratilo v darech, na ty se ale spolehat neda..
Odpovědět
@pvln34 Ahoj, my dostali 100 tisíc od rodičů, 100 tisíc jsme vzali ze spořícího účtu a 100 tisíc jsme průběžně platili z výplat podle toho, za co byly zrovna výdaje
Odpovědět
1
4
5
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?