Kolik v roce 2023/2024 vychází pronájem místa?

Zdravím, mám ještě jeden dotaz. Kolik vás na příští (popřípadě přespříští) rok vychází pronájem místa, kde se dá udělat jak obřad, tak hostina na jeden den? A kolik % činí vaše rezervační záloha. Jsem ze severu Moravy, naše vybrané místo má holý pronájem za 50 000 a jako zálohu chtějí polovinu. Svatbu chceme až přespříští rok, tak nás to docela překvapilo, že dva roky dopředu máme zaplatit polovinu z pronájmu. Samozřejmě to asi zaplatíme, až tedy ušetříme finance, protože jsme s tím nepočítali, čekali jsme tak 10-20%. Tak chci jen vědět, jestli to je běžné. Moc děkuji 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
platili jsme za místo hned plnou sumu a 1 rok 3/4 dopředu a museli jsme zaplatit ten den, nikdo se nás neptal. Normální postup u pronájmů.
Odpovědět
Ano, je to běžné. Poptávka v této oblasti výrazně převyšuje nabídku, takže si pronajimatel může diktovat podmínky.
Odpovědět
Tak jsme zase o něco chytřejší, je plno videí, na co si dát při výběru pozor, ale tohle nikde neřekli, fakt mě to nenapadlo 😄 moc díky za vaše zkušenosti 🙂
Odpovědět
Aj my sme platili nevratnu zalohu v plnej vyske na Morave. Tym, ze sme to miesto nasli online, tak nam majitel pockal do konca roka, kedy sme tam mali cestu v ramci sviatkov, aby sme sa pozreli nazivo. Bolo to na zaklade dohody, normalne pytal tu zalohu hned a terminy sa mi zda az tak nedrzal. Bolo to vyse pol roka dopredu.
Odpovědět
@kitycat u nás je to nové místo, takže moc plné ještě není. Ani nemyslím, že to bude úplně stále vytížené, jelikož jsme kraj, kde žijí převážně dělníci ve fabrikách, málokdo si to tady může dovolit, i proto nás to překvapilo 😄 ale samozřejmě když to tak chtějí a místo se nám moc líbí, tak nasetrime a budeme doufat, že nám mezitím nikdo termín nevyfoukne. Ale moc si to nemyslím, jelikož je to fakt dost dopředu a na přesném datu nám moc nezáleží, není tam žádné hezké datum 😄 .
Odpovědět
Zalohovku na 50% jsem si musela doslova vydupat, abych mela termin jisty, 50% jsem platila az s vyuctovanim cateringu.Takze je to dle majitele, kazdy to ma jinak.
Odpovědět
@ssandy jakože nechtěli žádnou zálohu? Tak to bych taky byla nervózní 😄 já doufala, že mi třeba dají nějakou delší lhůtu, tím že to řeším dost dopředu - třeba alespoň 14 dní a ne tak vysokou, prostě symbolickou. Ale to holt bylo jen moje očekávání, zas jsem o něco chytřejší 😄 . Neříkám, že to místo tím nějak kritizuji, stejně se modlím, aby tam bylo volno až ty finance mít budeme, protože u nás v okolí takové asi fakt druhé není 😄 ... Pak budu ráda za to, že to mám jisté 🙂 . Jediné z čeho jsem trochu nervózní, že dám teď zálohu a pak matrika odmítne přijet a bude to v háji 😄 ...
Odpovědět
Nechteli zadnou, proste jsme si domluvili termin a to pry staci.🙂 Ale nez jsem to rozeslala na pozvance, chtela jsem to mit jiste, tak jsem si o ni rekla. Ale bezne se urcite plati, jen my byli tak trosku navic, tak se na to asi pozapomelo.
Odpovědět
@zuzek122 pokud nevyjde matrika, jsou i jiná řešení, neboj 🙂
Odpovědět
No já teda musím říct, že jsem v šoku. Měli jsme místo, které se nám líbilo a letos 70 000,- od pátku do neděle i s ubytováním a 2x snídaní pro 25 lidí a příští rok 70 000,- bez ničeho, ubytování 1400,- na osobu a to jen na jednu noc a to je jen jedno místo z několika. Obepsala jsem asi 21 míst 😄 skoro nikde není termín jen na třech místech jsem našla místo o víkendu a to v rozmezí červen-září. Šílený! Teď se jdeme podívat na jedno místo v neděli kde chtějí zálohu 50% tak uvidíme.
Odpovědět
@dolez četla jsem to snoubenci a jeho reakce byla, jestli se nevezmeme radši jen na úřadě se svědky 🤣🤣🤣 do toho místa za 50 nakonec nejdeme, volíme něco mezi zámkem a restaurací, tak je to takový kompromis.
Odpovědět
@zuzek122 no já se nedivím.. není to legrace a stojí to opravdu moc peněz. My jsme byli včera se dívat na jedno místo a měli jsme hned jasno. Nájem sice taky 50 ale máme v tom 25 lidi na přespání a spoustu věcí na ozdobu v ceně. 🙂 Tak je člověk hned klidnější 😄 když už našel místo a hlavně termín 😄
Odpovědět
Článek se načítá
Platíme 45 tisíc na víkend za celý objekt. V ceně máme ubytování pro 14osob. Platili jsme zálohu 10 tisíc nyní, zbytek doplácíme nejpozději měsíc před svatbou.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Letos - 72 tis. pronájem místa + 11 pokojů - pátek - neděle. Záloha 20 tis.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Já jsem se teď poptavala na cenu pronajmu svatební stodoly na Šumavě, termín léto 2024. Cena 80 000 🥸
Odpovědět
Profilova fotka
Obri zahrada s penzionem, na samote, srpen 2024, 35 tisic, Moravskoslezsky kraj. Zaloha 10 tisic.
Odpovědět
My jsme sehnali na Ústecku za 23 tis statecek/stodolu od pátku do neděle a 10 míst na spaní, v ceně jsou stoly a židle pro 90 lidí a spouusta prostoru okolo..pak je možnost si tam ještě dokoupit dalších 10 míst na spaní za 4tis/noc. Jsem hrozné vděčná, ze jsme tohle sehnali protože co jsem tak obepisovala, tak pronájem za míň jak 50 se proste nenašel…a ještě ty lidi ubytovat, jidlo do toho apod…no hrůza, jsem fakt ráda, že tohle chlap objevil a navíc je to tam fakt krásný 😊 svatba bude 9/2024 Na zálohu jsem se ptala a platit to budem v lednu cele najednou 😇
Odpovědět
My máme domluvený penzion v jihomoravském kraji, velká zahrada, pronájem od pátku do neděle, vyspí se tam kolem 40 lidí, bez cateringu za 50 tis. (ubytko v ceně). takže za nás paráda 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?