Je 550kč/os na oběd hodně? A co říkáte na náš svatební rozpočet?

Ahoj, udělala jsem si svatební rozpočet - poměrně dost detailní, je v něm každá koruna i za jednotlivé dekorace atd. Ale vychází mi poměrně dost. Asi 65 000 za vše. Budeme mít 20 lidí na obědě (včetně nás dvou) a 30 lidí na večerní zábavě. Večerní jídlo nebude nic extra, počítala jsem jen cca 200kč/os, což je asi 10-15 chlebíčků na osobu. Ale myslím, že to stačí, nechceme utrácet zase tolik, navíc bude dort (ten jsem samozřejmě do 200kč/os nepočítala) a lidi by měli hlavně tancovat a bavit se a ne jenom jíst :). Oběd - nejlevnější menu ve vybrané restauraci - je za 550kč/os - 4 chody, předkrm, polévka, hl chod, dezert. Opravdu upozorňuji, že je to to nejlevnější menu. Zdá se vám to hodně? Kamarádka platila víc, ale měla svatbu v Praze a my budeme mít v Jižních Čechách. Ale když si tu čtu ty rozpočty co mají ostatní, 50 000 a budou mít 50 lidí, tak nechápu co dělám špatně. Lidi už zkrouhnout nemohu, víceméně mi tam zbyla jen rodina a pár přátel, které tam prostě mít musíme, aby byla aspoň nějaká zábava na večer a aby nám měl kdo jít za svědky. Místo na obřad nepatří k nejdražším, ale samozřejmě není zadarmo, nemáme tam bydliště a chceme to mít venku, takže poplatek za svatbu venku je 4 000 kč. Kamarádka v Praze platila myslím 5 000 a to měli výrazně ošklivější místo. Tohoto místa bych se nerada vzdávala, je nádherné, oba ho máme rádi, je to moje vysněné někdy od školky a byli jsme tu spolu na prvním výletě. Ale pokud mi řeknete, že jejich ceny jsou enormní, tak se toho asi vzdám a najdu něco levnějšího. Restaurace je hned vedle, proto jsem si ji vybrala, do jiných se musí jezdit poměrně daleko autama, což nechci. Restaurace je pěkná, lidi jsou tam milý, budeme se brát sice až za rok ale hned mi vyšli vstříc a řekli, že mi rezervují v lednu matriku, ať tam nemusím hned jezdit atd. Komunikace s nimi je velmi příjemná. Je to i hotel/penzion, kam se uplně přesně vejdou všichni svatebčané /už jsem to rozepsala a zbyli mi pouze 2 volné postele v jednom pokoji :)) takže ty jsou takové rezervní/. Co je podle mě super, je částka za ubytování - pro svatby je to 450kč/os. Jinde vidím všude částky kolem 1500 a více. Zároveň tam teda mají podle mě dražší to jídlo. Ale zase nechtějí žádné peníze za pronájem salonku atd. Což kamarádka v Praze měla, platili asi 4 000 za salonek a to měli ten nejmenší a nejlevnější. Takže na tom ušetříme. Samozřejmě pití je asi taky o něco dražší, ale nezdá se mi tolik, a navíc tam jsem v rozpočtu opravdu odhadovala a dala nějaký strop protože netuším kolik se toho může vypít. Budeme si muset zaplatit poměrně vysoké korkovné za tvrdý alkohol, přijedou příbuzní z moravy a chtějí přivést svojí slivovici, a za to se platí 500kč na lahev korkovné. Což je sice hrůza, ale kdybychom si koupili flašku přímo u nich, tak vyjde na výrazně víc. Budeme mít 3 lahve, takže korkovné za 1500. Ubytování platíme 15ti lidem. Ostatní si platí sami. No a teď mi řekněte, jak je možné, že mě to stojí tolik? Nebude to žádný luxus. Dekorace a všechno si děláme sami. Šaty a ostatní budou z internetu, celkem za pár korun. Nebudu mít šaty za 20 tisíc. Ani za 5 tisíc, ale za asi necelé 2 tisíce. Prstýnky jsem také našla ty nejlevnější asi za 1500. Osekala jsem ceny všude kde jsem mohla ale stejně mi to vychází tak draho. Samozřejmě největší položka na seznamu je to jídlo. Proto mě zajímá, jestli si myslíte, že 550kč/os je hodně nebo je to rozumné. Děkuji
Odpovědět
Kameramana mít nebudeme, natočí to kamarád (doufám :-D), hudbu budeme mít vlastní (žádný DJ). Fotograf a kosmetička s kadeřnicí v jedné osobě vyjdou dohromady na 8 000 Kč - což mi přijde jako super. Takže nevím, kde se ty peníze berou :-DD. Ale upřímně, spíš se svěřuju, protože doufám, že mi řeknete, že 65 000 je vlastně dobrá částka a že to není předražený a ať jsem v klidu :-D
Odpovědět
Ahoj, my máme celkový rozpočet na svatbu asi šestnáct tisíc... Je pravda, že tam nemáme přespávání hostů (ono jich moc nebude a ti, kdo ano se rozjedou domů). Budeme to mít celé takové skromnější, ale nám se to tak líbí. Nejsme na velké akce. Bude obřad, normálně na radnici. Pak půjdeme do restaurace na rodinný oběd. Klasické tři chody a dort (ten si budu dělat sama, tím se také dost ušetří). Prstýnky máme za 1500 i s rytinou, šaty mám odtud za dva tisíce a oblek si bude ženich půjčovat za 1500. Na oběd počítáme asi 350 Kč/osoba. Alkohol vůbec mít nebudeme, nemáme k němu dobrý vztah. Celkově se mi zdá i náš rozpočet vysoký, ale už s ním nic nenadělám. ;-)
Odpovědět
@vitezove Na svatbu, jakou máte v plánu mi 65 tis. nepřijde přehnané. Naopak, dá se to hnát mnohem výš...
Odpovědět
Je to docela dost. My měli na oběd 250/os. bez pití (předkrm, polévka a jídlo, penzion, výborná kuchyně, žádné maggi :-) ). Naopak na raut nám napočítali cenu 450/os. (ale bylo to zbytečně moc, hodně jídla nám zbylo).
Odpovědět
@vitezove budeme mit cca 40lidi,22lidi na obed,zbytek na odpoledni raut a pohybujeme se kolem 75000kc.
Odpovědět
Profilova fotka
550,- za obed je moc....my mame 350,- (pripitek, prekrm, polivka, hl. chod - dezert pak bude dort :-))...rozpocet na raut je 375,-/os (mame i grilovani, studeny misy, minirizecky, salaty, drobne pochutiny) a na piti mame vyhrazeno 450/os (cca) - zadny vlastni piti mit nebudeme....ubytko vychazi 560os vc snidane (zvyhodnena cena, platime vsem co tam spi = 32 lidi)... a je to Praha...takze mi to prijde docela dost....
Odpovědět
Profilova fotka
jinak nas celkovy rozpocet bude kolem 120tis pro 40 lidi sakum prdum :-) nemáme jen kameru, to jsem nechtela a levnou fotografku, protoze je to znama (4000/den)...jinak budou vsichni na vse a vetsina jich tam i bude spat
Odpovědět
Profilova fotka
@vitezove k Vaší fotografce mám velký obdiv. Jednou jsem česala a líčila nevěstu a poté fotila, naštěstí to bylo jen novomanželské focení (ne v den svatby) a měla jsem dost. Fotky i účes dopadly sice dobře, ale já po tom zápřahu vypadala jak vyoraná myš :-D
Odpovědět
@huwik Ono je to tak že ona mě nalíčí a učeše (učes opravdu jednoduchý, jen natočit vlasy). A její manžel nás bude fotit, mezitím ona pojede domů :))
Odpovědět
@laka_lacenda Tak tj drsný. Hned jsem klidnější :-DD ale věřím, že kdybych se trochu pustila z řemenu nebo bych platila ubytování a tak všem, tak jsme na podobné částce.
Odpovědět
@laka_lacenda A kde to máte? A pronájem a tak neplatíte nic? My teda máme dezert + dort. Dort bude večer samostatně. Dezert normálně v rámci oběda.
Odpovědět
@klara189 16 000 je hodně málo. Kamarádka platila snad 35 tis a to měla ... 5 lidí? Svědky a jejich doprovod. A tj vše. Měli na radnici a pak oběd. Konec. Ale já zas jako až tak pidi svatbu nechci, chci aby si to lidi užili a tak. Jen nechci utrácet za blbosti :)) Ale nakonec asi těch 65 bude docela ok. Sice dražší oběd ale zase bez pronájmu, levnější ubytování, vše na jednom místě (tj celkem k nezaplacení) a tak. Uvidíme taky jak na nás budou působit až přijdeme na prohlídku. Zatím jsou velmi milý. A ostatní sice píšou že měli levnější oběd ale zase že jim hodně natáhli raut. Tak to já chci raut výrazně slabší než oběd. A když řeknou že bude drahý, tak si ho zajistím sama. Udělám klidně 200 chlebíčků a přivezu si je tam a platit tam budeme jenom víno :D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
my teda máme 550 na os. i s večerním rautem
Odpovědět
Profilova fotka
@vitezove pronajem stodoly 2000, obrad na zahrade 1500, poplatek matrice 1000, moje saty + boty + pradlo cca 11 000, chlap komplet od bot po regratu 11 500, prstynky 4700 (ocel a ja diamanty), ubytko 18 000, obed 14 000, raut 15 000, piti cca 18 000 (tohle je zatim ve hvezdach), vlasy+make-up 2500, DJ 4000, foto 4000, sladke zatim odhad 7000, kytky zatim odhad (umele) 3000, oznameni+placky+magnetky+drobna vyzdoba cca 5500...to je hned :-D :-D po svatbe pridam presny vyuctovani - zapisuju si kazdou kč :-) Máme to na českým statku, dolní počernice :-)
Odpovědět
@vitezove Záleží, jestli jste jako rodina na sladké, ale možná bych se bála o snězení toho dortu, když budete mít i dezert. U nás se večer ostatního sladkého snědlo minimálně (a to byly jen koláče). (Ostatně obecně se večer snědlo hrozně málo jídla, na to, jak bylo dobré...vůbec bych to byla neřekla - takže ty chlebíčky budou podle mě v pohodě :-) ).
Odpovědět
Profilova fotka
Já si myslím, že 550,- Kč/osobu za obědové menu je hodně. Nám asi ve dvou restauracích nabízeli na osobu 1.000,- Kč, ale za oběd, raut i pití. Nakonec se o jídlo postaral švagr. Přpravil naprosto luxusní oběd i raut, a to pouze za cenu surovin, práci jsme měli jako svatební dar :-) Veškeré jídlo (vč. objednaného dortu a koláčků) a pití (měli jsme vlastní - co šlo, se koupilo postupně po akcích, k tomu dva sudy piva a sud točené limonády, i tak toho spoustu zbylo) nás tak vyšlo na 15.000,- Kč ;-) A to to jídlo rozhodně nebylo šizené. Nebyl předkrm, polévka knedlíčková, hlavní jídlo kuřecí steak, omáčka z pečených paprik a kari omáčka, parmazánové brambory, dezert jahody sabayone, večer kuřecí krém a guláš (vzal si, kdo chtěl), obložené talíře, nějaké fingerfood, koláčky, třípatrový dort, dvě sladké rolády a dva plechy řezů (o rolády a řezy se postarala manželova maminka a její sestry), drobné slané pečivo (to pekla moje mamka). Takže i na tom jídle se nechá ušetřit, ale pak je to o možnostech a o místě, kde tě nechají přivézt si vlastní jídlo, pití. Já bych třeba nechala platbu ubytování a pití na hostech. Tím bys ušetřila a dnes se to běžně dělá ;-)
Odpovědět
@vitezove Tak 8000,- za kadeřnici a vizážistku mi třeba přijde vážně dost. Ale asi záleží, jak se podaří najít :-). Já teda měla dvě různé osůbky, ale každá si řekla o tisícovku :-). Nebo je to zároveň i fotograf? Možná jsem to špatně pochopila. A jídlo jsme tedy měli za 300,-/os. a všichni byli spokojení. Asi záleží na lokalitě :-)
Odpovědět
@vitezove myslim, ze 550 za obed je hodne pokud to neni nejake gurmanske menu. Vecer budou jen chlebicky?☺
Odpovědět
Mě celkem překvapila výše korkovného.
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se teda za oběd zdá 550/ osobu docela dost. My budeme mít podle paní co zařizuje oběd tak 260 kč/ osobu na jeden oběd. Jsem z menšího města na moravě a nevybírali jsme nejlevnější restauraci. Možná by Vás vyšlo líp se ještě poohlédnout po jiné restauraci.
Odpovědět
@vitezove mě teda zarazily ty chlebíčky, ta představa, že mám sníst 10 chlebíčků a nemám jinou volbu
Odpovědět
nedovedu si představit na rautu jeno chlebíčky, a korkovné za jednu lahem 500 kč? to se mi zdá docela přehnané. Ale je to jen můj názor.
Odpovědět
Profilova fotka
já mam svatbu pro 12 lidí vč. nás spočítanou na 65 000....jednotlivé položky jsou: půjčovna svat. šatů 8500, jídlo 8500(obed-přípitek, polévka a hl.jídlo 250/os, pohoštění před obědem 1800, raut asi 3700), pití nevím, počítam tak do 4000, ženich komplet oblečení 5000, ubytovani pro všechny vč. snídaní 7000, prsteny stříbrné 2900, pronájem altánu na obřad 1800, matrika 1000, oznámení 1200, fotograf 7500, vývazky, jmenovky a poděkování rodičům 420, kadeřnice - účes zk. a naostro 1500, barvení 500, vizážistka 750, nalíčení mamy 300, manikérka 500, pedikúra 200, kytky 1500, cukroví asi nic, jenom nějaké potraviny na pečení několika druhů, zbytek babičky, tchýně a moja mama, svat. dort moja mama, 3x boty nevěsta 1000, spodní prádlo nevěsta 400, šaty na prezlečení 350, blbosti na výzdobu 3000, nafta za půjčené auto 1000 Kč, víno z vlastních zásob, mandličky jako minidárečky 250,
Odpovědět
550 je fakt dost, my měli cenu 250 za oběd. raut nám provozní předběžně spočítala 450 na osobu, nakonec to ale vyšlo na 380 a to se ani všechno nesnědlo, ještě jsme druhej den rozváželi :-). i s pitím jsme se vešli do 1000/os. (s tím, že jsme teda měli vlastní víno a slivovici)
Odpovědět
my jsme měli v poměrně luxusní restauraci 340,- oběd/osoba a večerní raut 355,-/osoba a bylo to naprosto dostačující. Spíš než tak drahý oběd bych přidala na večerním rautu.
Odpovědět
Profilova fotka
@vitezove Myslím,že tvů rozpočet je krásný, nás vyšlo pro 35 lidí kolem 130 tisíc. Měli jsme vše na jednom místě - obřad, oběd, raut, dva pokoje na noc, suma v hotelu za obřad a jídlo a pití pro všechny byla 57 tisíc, prstýnky stály 19.500 Kč, chtěli jsme z bílého zlata a pěkné širší, šaty + oblek + boty pro oba 13.tisíc, DJ za 5.500, kamera a foto dohromady 20. tisíc, kytky 6.tisíc, dort 3.tisíce, stylistka 3.tisíce a něco výzdoba aut, krabičky na výslužky, suroviny na cukroví..Upozorňuju, že jsme neměli nic luxusní, měli jsme klasickou, romantickou svatbu, tyto částky nepatří rozhodně mezi nejvyšší, ale ani nejnižší, ale nehodlali jsme šetřit třeba na fotu nebo kameře, protože mít krásnou vzpomínku na tento den je k nezaplacení. To samé prstýnky, chceme je nosit stále a připomínají nám náš den. A hotel nepatřil úplně k levnějším, někdy koukáš za co vše si účtují, ale stálo to za to! Snažila jsem se hledat varianty mezi kvalitou a cenou a vždy jsem našla nějaký střed, rozhodně jsem nerozhazovala, a hodně uvažovala, ale zkrátka se to takhle vyšplhalo..
Odpovědět
ahoj tak já mám prozatím jen hrubý rozpočet ten je do 100 000 a mám 170 hostu.!!! a to je opravdu blízká rodina, tím myslím že tam nebudou tety z 10tého koleno, hold ... je to tak, ale 100 000 je strop a ještě nám zbyde možná i na svatební cestu, je pravda že si vše dělám doma, sama s přítelem a s pomocí kamarádek, a také máme spoustu známých třeba chlebíček za 10kč, minizakusek za 2 kč, fotograf za 1000 hudba zadarmo a budou to kapely, jídlo za hodně levněji. oblečení ozdoby z alli, alkohol vlastní atd.. vše si uděláme sami.. jen místo obřadu nás vyjde na 4000. jde to levně a pěkně, jen to chce koumat a přemýšlet kdybych měla dát 550 kř za os,tak se nedoplatím je s tím tea více práce ale jde to..
Odpovědět
@vitezove Myslím, že 750/os celkem, není vůbec špatné. Když spočítáš průměrné ceny v restauracích.... Za co bych opravdu neplatila je ubytování, ovšem pokud na svatbu jedou z daleka (200km a víc) je správné uybtování zaplatit.
Odpovědět
Profilova fotka
@lalkaamichal @bachelorette @bremich Koukám že jste "od vedle" jak to safra děláte? Já všechno co jsem obepsala (co se mi líbí za místa) tak chtěli od 1100,- do 1780,-/osobu. Nechcete mi prozradit kažná kde to máte? Nebo jestli znáte něco podobnýho v okolí Brna (nebo aspoň jižní morava :-D )?
Odpovědět
Večer budete mít jenom ty chlebíčky? Přijde mi docela dost 15 chlebíčků na osobu, já sama bych nesnědla ani 5, možná bych zvolila radši menší raut, ale tak to záleží na tobě. A korkovné 500 mi přijde víc než přemrštěné. Slivovice se prodává za 300 cca, na Moravě i za míň :) a na to, že je to vlastní... asi bych to zvážila, jestli to není zbytečné. Navíc 550 za oběd, je dost přemrštěné, když si vezmeš, že se v restauracích dá pořídit za zhruba 1200,- oběd (3-4 chody), přípitek, raut +nealko
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?