Partner chce vydrzat do svadby so sexom, rozmyslam co s tym, rozchod?ako ste to riesili vy?

Zobraz úvodní příspěvek
ahojte, kocky mam taky problem, celkom dost velky pruser, neviem,akotomam riesit, a vlastne neviem,co ocakavam, od tejto diskusie. Mozno iba pokecat o tom celom...co ma tazi, a kvoli comu placem... |-| moj partner nechce so mnou vobec sex, hovori ze po svadbe , nemali sme sex ani raz a to uz sme spolu pol roka !! od zaciatku mi to vravel, lebo ma odlisny nazor a pohlad na tieto intimne veci, a je veriaci, ale mne to pride uz stredoveke dost zmyslanie a uletene. :-| :-| ja som sice veriaca,ale nedrzim taketo striktne veci, a dost je to otravne... ja neberiem vsetko doslovne...ako on, ze tam je napisane nesmilnite, tak proste vyhybat sa vsetkemu...podla neho proste by sme nemali zakladat nase stastie a zivot na sexe, ze to je docasne, ale ze mali by sme hladat to trvacne, porozumenie komunikaciu a pod, a ze nehu a pod...(nehovorim, je to nezny clvoek, bozkavame sa, vsetko, ale sex proste "zasun"nikdy nebol, vsetky omacky okolo boli,ale sex nikd, zasun NIKDY)a to sme par mesiacov aj spolu byvali..ja ho neviem donutit k tomu,aby aj ten zasun bol, tak zijem sice vo vztahu a v laske, ale bez uspokojenia :( moje sebavedomie je uz na bode mrazu,..aj ked mi stale vravi, ze to neni o mne, ale o nom, o jeho svetonazore a presvedceni, ze som nadherna zena a tuzi po mne ( nie je gay, len pre info), ma normalne libido, len ho potlaca, chce vytrvat do svadobnej noci, ze tam si to vychutna stopercent...ale ma take spirtiuálne myslienky, ze sex neni iba o mechanickej fyzickej rozkosi, ale ze to je nastroj reprodukcie, ako prve a potom ako podpora a prehlbenie vztahu medzi manzelmi,ale nemalo by to byt len tak mimo manzelstvo, lebo nas stihne trest za to a pod. ze v manzelstve je to najlepšie. neviem,...ale mne proste normalny sex chyba, a este aj bez vyhliadky na svadbu ....a ktovie ako by to aj bolo po svadbe, ci by nechcel iba plodit deti a iba vtedy by bol sex a inak " by bol unaveny"...alebo by sa venoval spiritualite...Bojim sa ci vobec nieco normalne, pravidelne bude v buducnosti, on tvrdi, ze ano..ze nie je proti sexu...ale neviem,ci su to nie je iba rozpravky kolo pier, aby som bola richo...a stale mi rozprava,ako aj niektore vyskumy potvrdzuju, ze lduia,co vyckali do svadby maju stastnejsie manzelstvo, nepodvadzaju sa apod, su cisti, ze on chce tu cistotu zachovat. Ja som proti tomu proste :(Milujem ho a neskutocne ma pritahuje, neviem co s tym.ale jednoducho nemozem takto zit. donekonecna....a bojim sa, MOZEM to vydrzat dokonca, ale bojim sa, co ked to vobec nebude klapat v posteli po svadbe ?:( :( ved su take mnohe pripady, ze to proste neklape..
Odpovědět
1
2
Jsme věřící, před svatbou jsme spolu chodili 6 let, nespali jsme spolu. Teď jsme manželé 5 let a všechno je ok. Nelituji toho, že jsme se před svatbou "sexuálně nepoznali", naopak jsem ráda, že jsme počkali. O to krásnější to pak bylo, na svatební noc nezapomenu do konce života. A v posteli nám to klape velmi dobře :-) Nebudu tu tvrdit, že máme růžové manželství zalité sluncem a jednorožci, podobně jako jiné páry se občas na něčem třeba neshodneme, ale jsme spokojení a případné problémy prostě řešíme. Nic z toho ale není proto, že jsme spolu před svatbou nespali :-) Sexuální stránka vztahu je určitě důležitá, ale ve funkčním a hezkém vztahu je to jen třešnička na dortu, která ho doplní do dokonalosti. @xxycos Vůbec to nemusí být trapné, dokonce si myslím, že většinou ani není... :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
@verucer Není docela dost velký kompromis z jeho strany "ty věci okolo" i když i to je proti jeho přesvědčení? 😉
Odpovědět
Přemýšlím, jestli se vůbec chci zaplétat do této diskuze. Řeknu pouze svůj názor na celou věc, protože přeci proto si zahájila tuhle diskuzi, aby si zjistila, jak tvoji situaci vnímáme my ostatní... 🙂 nelíbí se mi jak se o svém snoubenci vyjadřuješ, příjde mi, že ho urážíš, nerespektuješ ho, vlastně si chceš před Bohem vzít člověka kterému nevěříš. Myslím, že ač už jde o sňatek v kostele nebo jinde, jde hlavně o to, že se chtějí vzít dva lidi co se milují, akceptují toho druhého a milují na sobě navzájem i svoje chyby, dokáží společně mluvit o všem a popřípadě hledat kompromisy. Počkat se sexem po svatbě podle mě nic nevyřeší, bojím se, že v tom vztahu budeš vždycky s něčím nespokojená. Na druhé straně nechápu tvého snoubence v tom, že dříve s někým ten onen zásun měl a s holkou co si chce vzít chce počkat až po svatbě? Příjde mi to divné..možná má v sobě pouze nějaký blok z minulosti, ale snaží se to uhrát na Boží přikázání atd..pak je tady taky definice sexu..pro mě osobně sex začíná rozhodně už dávno před zásunem, kdyby se tvůj přítel opravdu tak moc držel bible, věděl by, že jakákoliv forma uspokojování je taky špatná.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?