Jak šetrně oznámit, že si hosté platí ubytování sami

Dobrý den, rozhodli jsme se z finančních důvodů, že ubytování na svatbě hradíme pouze nejbližší rodině (rodiče a sourozenci) a ostatní hosté si v případě zájmu o nocleh musí zaplatit ubytko sami? Ne pro každého je to samozřejmost, protože někteří z hostů, již svatbu měli a ubytování platili všem. My to tak dělat nechceme a nemůžeme a proto nyní nevíme, jak to šetrně všem sdělit. Vytvořili jsme svatební web, kde tato informace bude napsána, proto prosím pokud mi napíšete, jak jste to sdělili hostům vy. Děkuji za nápady...
Odpovědět
Tohle opravdu není jednoduchá diplomatická otázka. My tedy všem účastníkům ubytování hradíme. Ovšem chápu, že si to každý dovolit nemůže. Podle mých propočtů je položka za ubytování téměř násobně vyšší než například za hostinu. Na několika svatbách jsem již byla a pokaždé to bylo jinak. Někde hrazeno vše, někde se to řešilo odvozem, někde jsme si ubytování v případě zájmu platili sami. Osobně mlhu říct, že mi nic nevadilo. Je to jak to je. Můžete například naprosto jednoduše na svém svatebním webu napsat, že v místě konání svatby je k dispozici ubytování, které stojí tolik a tolik a do toho a toho data je potřeba provést rezervaci. Hlavně bych to nijak nerozpitvávala. Takhle to řešila kamarádka a pokud vím, nikdo to nerozebíral. Kdo chtěl, přespal, kdo nechtěl, zařídil se jinak. Přijde mi v pořádku si zaplatit nocleh, protože prostě může vždycky někdo pít nealko a jet v noci domů. Horší mi přijde, když si na svatbě musím platit pití.
Odpovědět
My jsme dávali k pozvánkám harmonogram dne a na konci stránky bylo napsáno, že v hotelu je možnost přespání, cena ubytování tolik a tolik, rezervace u nás do toho a toho. Hlavně to neomlouvat a neokecávat, že ubytování neplatíte. Rodiče a sourozenci určitě ví, že jim to budete platit, ostatní to vědět nemusí. :-D
Odpovědět
Udělala bych to taky tak, jak píšou holky přede mnou. Pokud bych svatbu dělala někde daleko a měla špatný pocit, že hosté budou mít kvůli mé svatbě výdaje, protože přespat prostě musí, tak bych to postavila tak, že je to pro nás vlastně forma svatebního daru. Já bych to takhle asi opravdu cítila (měli jsme svatbu ve všední den, nechtěli jsme nákladné dary ani peníze, a hostům jsme také říkali, že si vážíme už jen toho, že kvůli nám obětovali pracovní den)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Před dvěma roky jsme jeli na svatbu k Brnu kamarádovi z okolí Rakovníka - ubytování jsme měli placené (nebo spíše to byl rodinný bývalý statek přestavěný na penzion, který dlouho nefungoval)...ale hrozné. Takže příště raději na otočku. Z toho chci říct, že raději pěkné ubytování za rozumnou cenu a platit sama, než zadarmo a špatně.
Odpovědět
Profilova fotka
Taktéž bych napsala jako holky přede mnou, popř. mám dobrou zkušenost od kamarádek s alespoň jakousi snahou - sepsat na svatební web třeba 3 ubytování různých cenových kategorií v nejbližším okolí + ceny + že jste ochotní ho do určitého data svatebčanům zamluvit. Já myslím, že všichni pochopí. Za samozřejmost bych pak brala rozvoz do těchto ubytování...
Odpovědět
Jak píše niky555... Já jsem třeba vždycky brala pozvání na svatbu jako pro mě čest a taky jako úžasnou a jedinečnou náplň volného času na víkend. Nikdy mě nenapadlo to brát jako opruz a natož ještě být snad uražená z toho, co na dané svatbě nebylo podle mých představ (= v tomto případě tedy třeba to, že by mi nezaplatili ubytování)... Jako host pozvaný na svatbu to může brát jako příležitost odjet někam kde nebyl a užít si krásný víkend (- v podstatě taková rekreace pro něj)... Já bych to tedy až tak tragicky neprožívala.. :-) Jen my jsme tedy brali ohled na to, aby v okolí bylo dostatek ubytování za různé ceny - klidně i fakt low-cost - aby si zkrátka hosti mohli vybrat dle svých finančních možností + jim tedy opravdu pak bude zajištěn rozvoz..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Napsala bych to uplne normalne, bez zbytecnyho okecavani, omlouvani a sypani si popela na hlavu. Hlavne teda dostatecne predem, aby to nedejboze nezjistil nekdo az na miste. 🙂 Mne na tom neprijde vubec nic spatnyho ani divnyho, svatba neni zrovna levna sranda, natoz jeste hradit ubytovani pro nekolik desitek hostu k tomu. Rozhodne jsem se nikdy necitila jakkoliv dotcene jen proto, ze jsem si na svatbe kamaradu hradila ubytovani. Naopak jsem vzdy s touto moznosti predem pocitala uplne automaticky.
Odpovědět
Profilova fotka
My mame svatebni web a na ten jsme napsali, ze je moznost ubytovani + ceny, nebo, ze lidem z kraje zajistime odvoz domu. Tak takovy kompromis - kdo chce, zaplati si, kdo chce skudlit, pojede hodinu domu odvozem🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Prostě jim ti říct. Platit všem ubytování podle mě není samozřejmost. Dala bych jen dohromady odkazy na hotely/penziony/airbnb v okolí, ať se zařídí, jak budou potřebovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky myslím, že to vůbec není samozřejmost. Byla jsem na svatbách, kde bylo ubytování hrazeno a na svatbách, kde nebylo a obojí je za mě v pohodě. Myslí , že je akorát fajn tím pádem neočekávat tak vysoké příspěvky v obálkách, zvlášť když je to ubytko prostě drahý. Je super nabídnout možnost ubytování i někde, kde je to levnější a nabídnout tam rozvoz.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
tady to musí každému říct osobně. jste otkritki-pozvánky odeslány. tam můžete specifikovat
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?