Na oběd jen POLÉVKA následně RAUT?

Holky, mátě někdo zkušenost s tím, že k obědu je jen polévka, následuje raut? Ze svateb si pamatuji, že mi nikdy nebylo po vůli sedět bůh ví jak dlouho u svatební hostiny, kde se klasicky podával předkrm, polévka, hlavní jídlo. Přišlo mi, že po té byli všichni přejedení a nic se jim nechtělo. 😄 Mám takovou představu, že k obědu by byla jen polévka, následně by byl k nabídce raut, kde si každý vybere. Svatbu plánujeme v létě, takže (doufám) bude teplo a to se i méně většinou jí.
Odpovědět
Však předkrm není podmínka, my ho taky nebudeme mít 🙂 Prostě polévka, hlavní chod a pak dort 🙂 Hlavní chod lze zvolit i tak, aby to nebylo žádné těžké jídlo.
Odpovědět
My jsme měli na svatbě servírovanou polívku a druhý chod formou rautu, kde si každý vybral, co chtěl. Tuto organizaci jsem zažila i jako host a mám ji ráda, protože třeba moc nejsem milovník tradiční svíčkové 🙂
Odpovědět
My jsme také měli servírovanou polévku a potom obědový raut. Ačkoliv byli před svatbou hlavně moje rodiče proti (ty se mohli zbláznit), tak nakonec byli všichni víc než spokojení. Každý si vybral co chtěl, co mu bylo po chuti a kolik chtěl. Super je to i v tom, že nestane to, že se někomu netrefíte do chuti (např. s tou svíčkovou), kdy pak letí třeba půlka talíře do koše. Takhle to, co vám zbyde z rautu, můžete v klidu sníst druhý den, nebo to lidem dát do výslužek. A víte, že to, co jste si zaplatila, zužitkujete. Super je to i v případě dětí, který jsou ve většině případů vybíravý. Určitě je to super volba a kdybych se vdávala podruhý - za stejného muže samozřejmě 😄 - tak to tak udělám zas.
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se tato varianta také líbí. Teoreticky si myslím, že bychom i během toho mohli zvládnout nějaké focení a hostí by se zatím v klidu najedli
Odpovědět
Zazila jsem to na svatbe, kde bylo +100 lidi a za mne katastrofa... klasicky obed se i s pripitkem zfoukne do hodiny, tady jsme jedli asi tri hodiny. Lide se navalili, nabirali co mohli, personal nestihal doplnovat, jidlo po zemi. Strkanice, deti zpatkaly sladke...Je tezke vychytat to mnozstvi, na vecerni raut je to jednodusi, ale ten obedovy bych si ja po teto zkusenosti nevybrala a i ten obed je takovy vic slavnostnejsi kdyz ne servirovany. Muzes dat na vybet pet jidel a at ti daji hoste predem vedet.
Odpovědět
Ahoj. Naše zkusenost: obřad na zahradě, skupinové focení a pak jsme všechny poslali vedle ke grilu ať si každý vezme co chce. Dva kluci už to měli rozpálené a jelo to. Svatba bude taková jakou si jí uděláte, a děláte jí pro sebe. 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@adleta013 Zdravím, můžu se zeptat, jak jste to měli na svatbě v jaký čas byl raut a kolik jste měli hostů? měli jste společnou polévku a pak si šel každý dát co chtěl? nebyla moc velká fronta nebo strkanice jak tu někdo psal?
Odpovědět
@studankova ja zažila svatby, kde to bylo volnější- třeba společná polévka a to jeste i tak, ze se jen na stoly daly velke hrnce a každý si nabral jak potřeboval, i to, že po polévce nastal "oběd" ve formě rautu. Pokud máte hosty s prominutím tupé burany, tak vždy bude strkanice, protoze se prostě neumí chovat. Ja byla na svatbě, kde byli slušně vychovaní lidé, každý si postupně šel pro nějaké jidlo, kazdy se tam nehnal jak slepička když se poprvé otevře pepco nebo primark 😂 k strkanicim je i to, že obcas nekdo predpoklada, ze nebude doma jist aby mohl na svatbe snist uplne vsechno. 🤷‍♀️ Byla jsem takhle i na menší svatbě, i na větsi, kde se k sobe take lide chovali velmi ohleduplně. Takže hodne záleží na tom, jaké mate hosty(je to trochu zle takhle řečeno ale bohužel to tak je 😅), pokud jim i date na pozvanku vědět, ze treba hostina bude ve formě rautu tak se na to každý připraví, bude to očekávat.
Odpovědět
Profilova fotka
@studankova souhlasím s tím, co říká ttalgi 🙂 Taky jsem zažila obojí a podle mě je možná trochu lepší mít ten oběd společný pro všechny - je to takové sjednocující, všichni jsou spolu, všichni to mají teplé,.. 🙂 U toho rautového oběda je totiž taky ta nevýhoda, že krom toho, že se stojí fronty a nemusí něčeho být dost, tak ten první většinou tedy otevře ty poklopy, vybere si, a vzhledem k tomu, že je za ním furt dost lidí, tak se ta jídla nechají odkrytá a rychleji vychladnou.. Byli jsme letos v květnu na svatbě, kde byla docela zima, tak jsme se těšili na ten teplý oběd, ale byl pak prakticky studený, protože jsme dávali samozřejmě přednost novomanželům a rodině, aby si vzali první a než jsme přišli na řadu my, tak jsme v té zimě měli ještě studený oběd.. navíc tím, jak člověk stojí ty fronty a pořád pro něco chodí, ztrácí se ten osobní kontakt a ten dojem té jednoty 🙂 při menším počtu lidí to pak může být samozřejmě víc v pohodě ale, takže záleží asi primárně na preferencích.. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@darcule @ttalgi Děkuji moc za názory, no mě by se také líbil společný oběd a tak klasicky, jenže to něco stojí a pro všechny dělat oběd, když máme omezený rozpočet 😞 Sama moje babička říkala, že oběd pro všechny dělat nemáme, že jsou to vyhozené peníze, ale mě se líbí jak novomanžele jedí společnou polévku, takže hledám možnosti jak to udělat. Jsem netušila, že to bude tak náročné to vymyslet a zařídit 😒 Přišla mi docela zajimavá ta myšlenka se společnou polévkou a pak ten raut. Jsou to neustálá dilemata 😒 Hosté budou různorodí.
Odpovědět
Profilova fotka
@studankova ono fakt záleží na hrozně moc okolnostech a hlavně na vašich možnostech a preferencích 🙂 je to jiné při menším počtu lidí, při hulvátskosti hostů, jak psala ttalgi, záleží taky třeba kde tu hostinu máte - jestli uvnitř v restauraci (tak tam to vychladnutí není tak hrozné jako třeba ve venkovním stanu), taky to bude jiné v květnu a v červenci (kdybyste to měli venku), záleží taky třeba jaké ty prostory tam máte - jestli tam vůbec je "kde" stát ta fronta (už jsem taky zažila, že byl raut místo oběda, tentokrát kvalitně dobrý i teplý a vše v pořádku, ale bylo to v tak stísněném prostoru, že se to fakt pořádně nedalo a člověk si tu "svou chvíli" musel "vypočítat" 😄 ) - a samozřejmě i na té cenové nabídce vašeho místa (v tom našem je třeba rozdíl mezi rautovým obědem a klasickým možná dvacka na osobu, tak to už pak nestojí svět 🙂 ) - každopádně ta hromadná polévka a pak raut je ideální kompromis na to alespoň částečné společné jídlo a pak každý dle preferencí 🙂
Odpovědět
@studankova polevku muzete jist spolecne,i kdyz budes z rautu.. Uprimne koujat na vas bude tak fotograg,ostatni si budou hledet sve porce.. Aspon ja teda myslim,ze nikdo nekoukal na nas ani si neuvedomuju,ze byxh nekde okukovala novomanzele,jak proti sobe sermuji lzicemi.. Max prvni sousto,dve.. A nebo to "modernizujte" a vymyslete nejakou drobnost,kterou budete jisz spolecne a tim zahajite raut,treba chleba s maslem a soli apod.. jen napad, taky jsme meli polevku,ale u nas ali na prani muze k obedu vsichni
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Za me polívka je úplném nesmysl... Hlavně nějakej vývar, pro me jako vegetariána je velká pecka.. A ještě se nechám omotat plenou? No super... My nic z tohohle nemáme, aby se usadili a vyslechli si pripitky a "pokyny" máme nějaký predkrm a po tomhle tam už bude raut a at si každý bere co chce... Stejně drtivá většina se pak zvedne, půjde kouřit a pit ven (pokud nebude pršet). Za me polivky a obědy je jeden velký nesmysl... Jako proč mám jist na povel? My obedvame klidně ve 3 hodiny odpoledne a večeři si dámě klidně v 9, tak proč bych někoho měla nutit aby jedl stejně jako já? Nikdy jsem tohle nepobrala... A je to jen jídlo, kdo se kvůli němu pere proboha?
Odpovědět
Profilova fotka
My původně chtěli také obědový raut, ale i majitel restaurace nám doporučil klasický servírovaný oběd. Ať už kvůli financím, času i praktičnosti. A nelituji, že jsme se tak rozhodli 😊
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova take se mi nelíbí být pod jedním bryndakem a co hůř, mít k tomu ještě děravou lžíci. 😀No haha 😀 u nás asi bude kompromis společné polévky (bez bryndáku a společného krmeni) a pak raut, ať se kazdy naji kdy chce a čím chce 😄 nejlepší je, kdyz se takhle každý donutí sníst oběd a pak se tp rozjede na parketu. Nebo skoro hned po nucemem obědu dort. To je taky pecka 😀😀 Ten raut je super v tom, ze se každý naji tak aby mu bylo stále pohodlně 😁 Právě ten raut i skvěle vyřeší vegetariány, kteří by do svíčkové jen dloubli. 😅 byla jsem na svatbě kde mi hostina vůbec nechutnala (raut jsem si pak užila, protože jsem si vybrala co jsem chtěla) ale nutila jsem se to sníst, protože jsem věděla, ze nevěsta za to musela zaplatit. No, lidi jsou různí, dokáží se rozhádat i kvůli kousku okoralého chleba.
Odpovědět
Profilova fotka
@ttalgi jako vidím to stejně 😅 a ještě když to pak je na svatebním videu 🤦😅 to Nechceš jako.. My to striktně odmítli a asi jsme jediní z mala, protože majitel byl lehce šokován a říká "ale něco jim musíte dat aspoň předkrm aby tam nesedeli o vine a nemuseli poslouchat pripitky na "sucho" 😅 jako jo ma pravdu, něčím je potrebujes na chvíli "prikurtovat" 😅 vidím to na nějaký paštiky atd... Já jako vegetarián mám vždy hlášeny vegetariánský jídlo 😊 no ale minulé to byla bída.. ze všech stran jsem slyšela jak je ta svíčková geniální... Já v 1 hodinu nacpana jak nákupní taška (jako hraskovy krém je prostě sytější než vyvar) a do toho jsem se musela ještě cpat svickovou, kterou kuchař absolutně nezvládl a byla tak prejeta zeleninovym vývarem, že i černý jezero by zavidelo tu slanost 😑 chlap vedle me taky úplně vyrizenej, protože v 11 normálně snidame a ted do nás cpou tohle 😅 ne díky... Každej ma jiný stravovací návyky, někdo ji třeba 7x denně malý porce (třeba můj táta ma zdravotní potíže se slinivkou a návrat do něj polivku a svickovou, tak umře bolesti a ji klidne 7x denně a jakmile cítí ze ma dost, tak si dam pauzu)... My třeba v týdnu nesnidame a dáme si místo snídaně hned oběd a pak se najime az doma což je nejdřív v 6... A o víkendu se to prostě zvrhava ze snidane ve 12 az v 1 a pak az vecerime 😅 a třeba kolega v práci snida v 6 ráno, a o pul 11 už je na obědě, což bych se zbláznila... podle me na tohle hodně lidi zapomíná, ze ne každý ji v 8 ve 12 a v 6, tohle je tak maximálně u děti... Za me raut nejlepší volba, protože my se najime ještě na ubytku a pak se k jídlu dostaneme tak ve 4 a za me je to akorát a já stejně nemůžu moc jist na veřejnosti.. jak to říct... No prostě su prase a z 90% se zakydám a ze mám svatební šaty me nezastaví 😂
Odpovědět
Profilova fotka
Děvčata a co řikáte na tradici, že se nemá od svatební hostiny odcházet? V připadě rautu to asi nepujde, tak jsem to pravě chtěla vyřešit tou polevkou ( jsem tak trochu pověrčivá a tradice se mi libí, hlavne spolecne jidlo s muzem 🙂 my se tak krmíme obcas i normalne takze to už mame zmaknuty. No a hlavně jsem chtela vsechny usadit najednou aby jsme jim mohli podekovat a kratky proslov protoze jinak už se budou všichni trousit pryč a skupinkovat a už je všechny nesvolám.
Odpovědět
Profilova fotka
@studankova já osobně mám tuhle tradici teda spíš spojenou se Štědrovečerní večeří, než se svatbou 🙂 😄
Odpovědět
My měli společnou polévku a pak raut. Polévka se po proslovech donesla ve velkém hrnci (no, nebyl to hrnec, ale nevím jakej to mán název 😄 ) různě na stoly a každý si mohl nabrat kolik chtěl. Po polévce byl raut. Za mě je raut nejlepší varianta, protože si každý vybere na co má chuť. Na žádné svatbě jsem strkanice kvůli jídlu nezažila. 😄
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova tak aby neradil, ze jim musite neco dat 😄 mně se na tom nelibi ani to, že normálně porce stoji treba 150 korun ale jak je to svatební, tak najednou to stoji 300 😄 jako by do toho dávali zlato 😄 Prave, každý má jine stravovací navyky a každý by se na svatbě měl cítit dobře. Jo, to zakydání znám, toho se děsně bojím, i když se fakt snažím, tak stejne nějaké sousto uteče a objevi se na oblečení. Nevim jak je to mozne 😂 @studankova jak píše darcule, taky tuhle tradici mam spojenou spíš se štědrovečerní večeři, u svatby jsem o tom nikdy neslyšela. 😅
Odpovědět
Profilova fotka
@ttalgi tak cenu neřešíme, my máme 1290kč na osobu a v tom by byl i ten oběd, o to bude bohatší raut... bto zakydání je moje noční můra 😄 😄 😄
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@studankova Asi to nebude už úplně aktuální. Jelikož mám nějaký ten pátek po svatbě, tak sem chodím zřídka kdy. Obřad jsme měli v kostele na 13:00 a jídlo plánované asi na půl třetí, nepamatuji si to přesně. Nějaká doba než se přemístíme, než rozbijeme talířky. Hostů bylo 45. Nemačkali se u rautu, prostě jsme se tak nějak prostřídali. Ano, někdy před tebou někdo byl, ale žádná mega fronta.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?