Svatební dort. Klasiku nebo něco odvážnějšího?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky zajimalo by me, jaky svatebni dort si predstavujete? Jestli tripatrovou kolatou klasiku s panackama posazenima ve slehacce nebo mene klasicke, hranate a jine tvary a nebo neco totalne ulitleho. A jestli uz nektera vite cenu dortu, kolik jste zaplatili?
Odpovědět
Profilova fotka
popellko to budete mít jenom jeden?? nemají být náhodou tři?
Odpovědět
Profilova fotka
Taky budemem mít jenom jeden,tradice je docela hezká,ale kdo to potom všechno bude jíst :-o
Odpovědět
Profilova fotka
ferinka, ty svatebni dorty z nekolika malinkych jsou vazne zahranicni specialita, podle me to pecou v normalnich muffin kosiccich a potom zdobi, takze teoreticky by ti to na prani mohli klidne udelat kdekoliv co si vzpominam, mela tu neco podobneho jen jedna nevesta, viz http://www.beremese.cz/album/view.php... nevim, jestli sem jeste zavita, ze by ti dala kontakt, kazdopadne zminovala, ze ten dort byl poradne drahy...
Odpovědět
Profilova fotka
Taky budeme mít 3 dortíky. Jeden patrovej a dvě srdíčka. Nápln budou mít jogurtovou s ovosem a budou potaženy marcipánem
Odpovědět
Profilova fotka
ambert ty jsi taky z Berouna?
Odpovědět
Profilova fotka
Nejsem jsem ze Žlutic od K. Varů, ale do berouna si pojedu pro sladké
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jo,já jsem si právě všimla těch dortíků,taky budu mít odtamtud,badlím za rohem... :-D Mají je fakt nádherné a jednoduché a hlavně i na chuť jsou super
Odpovědět
Profilova fotka
Jé tak to jsem ráda, že už je někdo má odzkoušené. Jedeme pro ně tak daleko, protože to je snad ze všech cukráren nejlevnější. hlavně ty koláčky, to jsem koukala jak jsou levné
Odpovědět
Profilova fotka
Já budu dělat v rámci tradice 3 dorty. Jeden marcipánový, druhý medovníkový (mňammm) a třetí klasika krémový na nařezení na hostinu
Odpovědět
Profilova fotka
Na ceny jsem se ještě neptala,protože svatba se nám ze září přesunula až na další rok,ale v penzionku a svatebčané mají většinou dorty odtamtud a vždycky nám kousek dají ke kafi taky a ještě se mi nestalo že by nebyl dobrý a to jsem huba mlsná... :-D :-D :-D
Odpovědět
Hele a co je to za tradici, ze tri dorty? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
No protože jeden máš mít svatební a jeden máš dát jedné memce a druhý té druhé...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Feri, minizákusky- 3.50Kč, koláčky 150Kč/kg, jedno to srdíčko něco kolem 400Kč a ten patrový asi 1700Kč
Odpovědět
Profilova fotka
Tak toje super,ach jo už se těším,až se do toho budu most taky dát i když spoustu věcí už doma taky mám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my budeme mít asi jen jeden svatební třípatrový a pak nejspíš jeden větší kulatý. Ten svatební bych chtěla hladký bílý, potažený marcipánem a zdobený živými kytičkami v barvě mojí kytice a ten druhý dortík bude nejspíš buď s ovocem a želatinou, nebo ten krásný růžový se záplavou marcipánových růžiček na vrchu ;-) . Ještě sladké možná doplníme minizákusky, které pak využijeme do výslužek. Ještě nevím, zda necháme udělat ty děkovné dortíky pro maminky, ale pokud ano, tak je nejspíš dáme už někdy před svatbou. Jak jste tu řešily ten svatební dort sestavený z mnoha minidortíků, tak jsem objevila ještě tenhle, který nevěstě dělali dokonce učni ;-) http://www.beremese.cz/album/view.php...
Odpovědět
Profilova fotka
klbikova: svatební je jenom jeden, ne? :-p :-D :-D jinak budeme mít taky 3 dorty - jeden ten svatební a pak knihu pro miláčkovi rodiče a srdíčko pro moji mamku. Holky nevíte, nenapadá vás třeba co na to srdíčko za poděkování (kromě "děkuji" nebo obyčejnýho "děkuji za dceru") to mně přijde strohý a chtělo by to nějaký verš :-(
Odpovědět
Profilova fotka
popelka někde sem našla takový pěkný verš najdu ho a šoupnu ho sem.taky si to chci napsat na děkovací dorty :-)
Odpovědět
Profilova fotka
popelka:mám to v albu tak koukni!
Odpovědět
Profilova fotka
no máš dávat jeden dort knížku - tchýni jako poděkování za syna. a ten druhý má být podkova pro štěstí
Odpovědět
My budeme mít jenom jeden a to vcelku jako popelka, třípatrový potažený bílým nebo smetanovým marcipánem. A kytičky zelené - dle výzdoby, ale ty už si tam zadělám sama. myslím, že na hostině každej stejně raději sáhne po slaném než po sladkém, a jako zákusek ke kávě bude ten jeden dort stačit.
Odpovědět
Ahoj holky, my budeme mít jeden pětipatrový dort, jelikož ho chci po obědě rozkrojit, zdá se mi zbytečné mít víc dortů, jelikož se pak přidávají do výslužek nebo doma do mrazáku. Je pětipatrový z toho důvodu, aby stačil pro 70 lidí. Budeme ho mít potažený marcipánem a hlavní dort bude mít na sobě cukrový altánek a v něm ženich a nevěsta a přes bok dortu budou převislé marcipánové květy a ostatní čtyři budou mít uprostřed stejné květiny, pro maminy máme taky, pro přítelovu maminu máme srdce potažený marcipánem, jelikož moje mamina nechtěla normální dort, tak si vymyslela, že chce něco z marcipánu, tak jsme jí nechali udělat u paní, která nám dělá na svatbu marcipánové figurky udělat košíček a na něm budou růžičky, takže samý marcipán. My jsme doma a babičkám řekli, že nechceme aby nám dělali dort, ale aby se složili všichni na ten hlavní.
Odpovědět
Profilova fotka
r123: no ale tohle bude na knize pro ženichovi rodiče (akorát teda, že tam bude za syna) a pro mou mamku bysme zase něco jinýho, ale vůbec nevím co :-( zkoušela jsem hledat isnpiraci už různě na netu a nikde nic :-|
Odpovědět
Profilova fotka
klbikova: no a dort pro nevěstiny rodiče nee? To my máme 2 dorty pro oboje rodiče+ten svatební, no ještě bysme taky klidně mohli mít podkovu pro štěstí nebo čtyřlístek a pak se taky dělají vějíře,...... jenže v létě to stejně nemá smyslo tolik dortů, hodí se to do mrazáku a co s tím. A já zrovna taky to sladký moc nemusím, já su masová :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?