Množství sladkého do sladkého baru pro 80 lidí

Profilova fotka
Zdravím holky, na svatbě nebudeme mít klasické cukroví. Ale panna cotty, makronky, tartaletky, mini cheesecaky, cupcaky, mozna jeste neco. A z klasickych jen trubicky a indiany nebo spicky asi. Plus kolacky. Ale vunec nemam predstavu o mnozstvim. Budeme mit necelych 80 lidi. Mela jste taky nektera? Poradite mi s mnozstvim? Klasicke vysluzky nebudou, jen kdyz neco zbyde, tak pak rozdame rodine. Dekuju😊
Odpovědět
já si myslím, že by vám mohla poradit cukrářka, zkuste se zeptat jí. já jsem taky nevěděla, které druhý mám vybrat, aby to tam neteklo atd... a ona mi poradila, je fakt, že s množstvím teda moc ne, řekla mi množství, které mi přišlo, že to je strašně moc, takže já jsem si sama řekla, že vezmu 5 ks koláčků na osobu na stůl + mám vybraných asi 8 druhů cukroví nebo kolik, tak vezmu na hlavu každýmu jeden kus od každýho druhu a hotovo.
Odpovědět
Profilova fotka
@mija_91 ja se prave budu ptat jedne zname, co pece, zda by mi to udelala, tak chci zhruba vedet pocty. Ona neni profi, ale je strasne sikovna a sladke a dorty ma vyborne😊
Odpovědět
Mno, byli jsme na ochutnávce u paní co se tím živí (přesně tyhle typy cukroví, taky nechci z cukrárny) ... Má s tím několikaleté zkušenosti a je fakt oblíbená a zaneprázdněna... ta mě šokovala 😁 prý když jsou koláčky tak se počítá 1-1,5ks na osobu, a když nejsou koláčky tak 2ks na osobu těchto dezertů.. 😂 samozřejmě i dort... no pro mě nepředstavitelné, sem hrozný žrout sladkého a chci ochutnat všecko a několikrát 😂
Odpovědět
Profilova fotka
@simsamsim tak to mi prijde hodne malo. V rijnu jsme byli na svatbe a vsechno sladke jsme museli ochutnat. Neco na pul a neco kazdy svoje. Ale zas mi prijde moc, aby bylo od kazdeho druhu 80 ks
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme počítat 2ks na osobu, pak budeme mít linecká srdíčka 1 ks na osobu + sv.dort. Půlka lidí to jíst nebude vůbec ;-)
Odpovědět
Ahoj, nám naše koordinátorka doporučovala 2-3 ks minizákusků na osobu (zvlášť když je dort + třeba koláčky k jídlu). Samozřejmě mi to přišlo málo, ale zpětně musím uznat, že to byl střízlivý odhad, dost nám toho zbylo. Takže pokud chcete mít víc druhů, tak radím srazit množství na polovinu, případně u toho, co víš, že se asi bude hodně jíst, tak navýšit, něco ponížit :) Třeba makronek, indiánků bych v tvém případě tolik nedělala. Navíc koukám, že budeš mít svatbu v létě, takže bych spíš zvyšovala počty u takových těch ,,lehčích" věcí - cheescake, panna cotty, tartaletky s ovocem a tak :) Př. po 40 ks makronky, indiánky, cupcakes, cca 50-60 ks cheescake, panna cotta, tartaletka..Samozřejmě záleží, jak u vás kdo jí sladké, ale věř, že v té záplavě jídla si dá spousta lidí dort a bude to stačit..Já jsem většinou tak napuclá, že málokdy ochutnám od všeho alespoň jeden kus a to si myslím, že zrovna já na sladké hodně jsem :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Takze budeme mit pres 400 kousku minidezertu😊 Plus tak min 800 kolacku. A opravdu nemam strach, ze by se to nesnedlo. A kdyby nahodou, tak hosty pak podelime😊 Ono to vychazi asi 5 kousku sladkeho a 10 kousku vdolecku na osobu, a to neni moc. Ja sama jsem tohle schopna na svatbe snist😊 A uplne beznproblemu 😊 Den je dlouhy😊
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Profilova fotka
Takže nakonec to množství bude trochu jiné :) Píšu počty, třeba to někomu pomůže. Koláčky budeme mít od dvou cukrářů- dva druhy. 8OO od každého, takže 1600 plus 200 ořechovníčků. Sladký bar budu mít od 3 cukrářek, vlastně když počítám dort tak od čtyř :). Od první: Panna Cotta 50 ks, Tiramisu 40 ks, lotus dezert 30 ks, Míša dezert 20 ks, tartaletka 75 ks, cheesecake mini 45 ks, cupcakes 48 ks, cakepops 30 ks, bezlepková roláda. Od druhé: makronky 80 ks. Od třetí: trubičky 40 ks, věneček 40 ks a možná bude pár větrníčků. A od čtvrté bude dort :) U jednotlivých položek bude víc příchutí, což byl docela oříšek, protože bych nejradši brala vše :D Takže sladký bar bude mít celkem kolem 500 kousků. A lidí máme 81 :) Jednotlivé kousky jsou spíše menší, ať každý může ochutnat toho co nejvíce :) Plus bude svatební dort :) Množství jsem konzultovala s cukrářkou, od které toho bude nejvíce. Kdybysme měli ještě klasické cukroví, doporučovala by mi cca 4 kousky na osobu minimálně. Když nemáme, tak min 5-7. Že žádná její nevěsta ještě nelitovala, že by toho měla moc. Spíš naopak, že toho měla málo.
Odpovědět
@iviiiii pokud máte i koláčky tak si myslím, že 1 kus na osobu stačí. Ne každý je na sladké a pak vám zbytečně zbyde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lipulinka jako 1 ks sladkeho na osobu? Tak to ani omylem! Mit pouze 82 ks sladkeho je zalostne malo. Jako kazdy dostane prideleny 1 ks sladkeho a vic uz si vzit nesmi? Nebo decka? Kady dostane 1 ks a vic ni?? Vic nez jen 1 ks sladkeho sni a muze i priteluv deda a to je diabetik. Posledni roky chodivame na min. 2 svatby za rok. A nikde nemeli pouze 1 ks sladkeho na osobu. To je jak kdybych na hostech chtela usetrit a byla prkny skrt. Nakonec budeme mit ve sladkem baru jeste vic, jak 500 ks. A opravdu nemam strach, ze se to nesni. Spis naopak.
Odpovědět
@iviiiii to je pouze Vaše věc, :-) jen jste se ptala, tak já Vam odpověděla. Kamarádka měla 80 lidi, měla koláčky, cukrovi, dort a sladký bar, kde měla něco málo přes 80 kousků a ještě ji z baru zbylo. Asi jste náročnější na sladké než jini😊 tak ať máte sladkou svatbu👍😊
Odpovědět
Plánuju tak 2, nanejvýš 3 ks na osobu plus dort. Koláčky budou jen před obřadem. Ty do toho nepočítam. A ještě máme čokoládovou fontánu s ovocem. Zatím, co jsem byla na svatbách, tak všude sladké zbylo :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My budeme mít přes 80 lidí a budeme mít dohromady 1600 koláčků s tìm, že do výslužek počítáme 2 kusy na osobu, dále 10 kilo cukrový, 500 kusů makronek, 2 čokoládové fontány a jěšte celkem velký dort a bonbonky pro děti. A určitě počítám, že nám toho hodně zbyde, ale podle mě se to nedá nikdy dobře odhadnout
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@iviiiii prosím, nějaký tip na dobrou cukrářku v okolí Uherské Hradiště / Veselí n. Mor? Sháníme na září, někoho, kdo peče s láskou jen doma - aspoň koláčky...
Odpovědět
@sofi_reni_13 ahoj, jestli můžu doporučit a nevadil by vám Zlín, tak za mě rozhodně Kačenka Kolbová - Ladybaker. Je to ale spíš o "gastronomickém zážitku" než o kvantitě, ale rozhodně to za to stojí. Její zákusky jsou vždy s nápadem, vyladěné do posledního detailu a ne uplně tradiční.
Odpovědět
Profilova fotka
@lastella Pěkně si u ní zaplatíte ale. Kačenka je šikovná, byla jsem u ní na kurzu makronek. Ale kamarádka od ní měli mít dort. Díky coroně to museli rušit, ale Katka se vbc neozvala. Je pravda, že bylo všechno zrušené, ale ani žádná zpráva, jestli budu posouvat a popřípadě na kdy. My máme v červenci, ale v dubnu mi už psaly moje dvě cukrářky, jestli to stále na červenec plánujeme nebo zda bude nový termín.
Odpovědět
Profilova fotka
@sofi_reni_13 Koláčky budeme mít dva druhy : od Javora - vlčnovské koláčky z Vlčnova a od Vlka - Velký Ořechov. Sladký bar budeme mít od paní z Ježova (Dobrůtky od Niky) a makronky od paní z Kyjova (Makronky od Verůnky). Pokud budete chtít kontakt, písněte. Dort nám peče známá. A pak nějaké sladké ještě bude od Chrástků ze Zlechova (taťka do práce a na svatbu věnečky, větrníky, trubičky...)
Odpovědět
@iviiiii Děkuji za info. Tak my se včera rozhodli objednat koláčky od Budařů z Ostrožské Lhoty (máme to kousek od restaurace) a už jsme zaplatili zálohu. Nakonec nebudeme vymýšlet - koláčky mají výborné, už máme rezervováno, zaplacenu zálohu. Nad zákusky stále váháme, odkud objednat - abychom nemuseli moc zajíždět, přeci jenom v pátek budeme všechno sladké svážet do restaurace. Děkuji i tak za informace, ať se daří v přípravách...
Odpovědět
@iviiiii tak pokud bylo všechno zrušené, tak asi nebyl důvod, proč by se měla ozvat. Pokud od ní kamarádka měla něco mít a chtěla se s ní domluvit na jiný termín, tak si to měla řešit sama. Nám dělá Kačenka svatební dort i sladký bar a nemáme vůbec problém se s ní domluvit na čemkoliv a vždy, když se ozveme, že něco potřebujeme probrat, udělá si na nás vždy čas
Odpovědět
@sofi_reni_13 mate sz :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lastella No tak v tom se asi neshodnem. Pro ni to je zakázka a vydělané peníze, takže ona by se měla zajímat. Navíc v tu dobu už svatby povolené byly. A to nemluvím o tom, že jím zrušila ochutnávku před tím, že je nemocná, ale ve fitku byla. To je zkušenost kamarádky. Já byla na kurzu a všechno super. Nakonec kamarádka sehnala o víc jak půlku levnější a ještě chuťově lepší.
Odpovědět
Profilova fotka
@sofi_reni_13 No nám od Budaře teda nechutnají ani koláčky a cukroví už vůbec ne.
Odpovědět
@iviiiii každá máme jinou zkušenost, asi nemá cenu to tady dál rozebírat
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
@iviiiii Můžu se zeptat na kolik vás všechno sladké vyšlo? Budeme mít taky svatbu s 80 lidmi a mám to úplně stejně se sladkým jako vy - musím všechno ochutnat a většina rodiny to má stejně 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@rozalie18 Sladky bar vysel na 13 870 Kc. Byl v tom i veskery obalovy material jako byly umelohmotne sklenicky, krabice, ozdobne kosicky). Dort 3200 (trojpatrovy a maly bezlepkovy) a kolacky vysly asi 11000 Kc. Kdyztak to mam i podrobne, co presne stalo.
Odpovědět
Profilova fotka
@iviiiii Dobrý den, snědlo se vše z vašeho candy baru? My ho budeme mít taky, a nevím kolik kusů mám počítat na osobu 😄 zatím to mám rozpočítané na 3 kusy na osobu + dort + koláčky, je to málo? 😄 děkuji za odpověď 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Neco malo zbylo, ale ja byla rada. Mela jsem pak za tyden posezeni s kamaradkama a meco malinko jsme dali do mrazaku a za mesic do bodlo😁
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?