Jak převézt svatební cukroví 100km?

Profilova fotka
ahoj, máte některá zkušenosti s převozem cukroví na vzdálenost + - 100 km, autem s klimatizací? Přežije to cukroví? Nebo mám raději volit přímo chladící auto. Děkuji za radu
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, řešíme podobný problém. já si myslím, že klimatizace je ok, ale problém je v tom, aby se cukroví nehnulo a nevznikla z toho jedna velká koule. nám jde teda jen o to převézt dort. takže nebude mít na povrchu žádné ozdoby z krému. bude potažený hmotou a ozdoby budou také z ní. doufám, že se nám to povede převést! jinak cukroví jsme vyřešili tak, že naši si výslužky objednali doma a rozvezou je před svatbou. tu máme v místě bydliště budoucího manžela a cukroví na stoly zařizují oni. naši přivezou pouze děkovný dort.
Odpovědět
Ahojky, no naši vezli cukroví od cukrářky v krabicích asi 60 km daleko a říkali že úplně v poho..museli jet celou cestu trochu opatrně a mít tam ty krabice zajištěné proti pohybu, ale dovezli to bez jakékoliv újmy.. ;-)
Odpovědět
Moji rodiče je za týden povezou 150 km v autě bez klimatizace :-S :-S Jsem sama zvědavá....Prý vyjednou hoooodně brzy ráno, kdy nebude horko...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak na jedne svatbe, kde se takhle vezlo cukrovi bez klimyi pres 100km jsme byli. Skoro vsichni, co jedli ty veci s kremy meli pak strevni chripku. A to byl kveten, zadne vylozene vedro. Ja jedla jen kolacky, kdyz jsem slysela, jak se to tam dopravilo, tak mi nic nebylo.
Odpovědět
mi sme prevazeli 250 mini zakusku, dali nam to v prepravkach, a ctyrpatrovy dort, byl nastesti na konstrukci tak se dal rozlozit a uplne v pohode, jen cukrarka volala ze nam ho neda pokud prijedem s autem bez klimatizace, a to sme ho prevazeli ne vic nez takovych 10 km :-D no a mela docela pravdu, protoze jsme to navozili do restaurace, dort hned do lednicky ale s cukrovim sme museli tak 10 min cekat nez udelali misto a melli jsme docela trable je predelat z prepravky na taci bez toho aby sme je znicili... nemuzes sehnat cukrarku nekde pobliz? je to docela risk...
Odpovědět
Profilova fotka
zalezi, jestli budes mit kremy nebo nee..nam se kremy taky hned patlaly...
Odpovědět
Profilova fotka
dobre tema... hmmm, ne nadarmo se cukrovi pece hlavne na Vanoce :-D pouceni z toho pro me plyne, ze na svatbu jedine cukrovi bez kremu, coz jsem stejne tak chtela a dort, no to uvidime...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my měli svatbu nedávno...dort jsme převáželi z Berouna do Prahy - pak přes celou prahu - cca 50 km...dort byl třípatrový (v albu), krémový s mandlovou hmotou jako polevou. Venku bylo asi tak 25 stupňů a přes kolony to vezli přes hodinu a půl...dort se převážel v kufru jen položený na tácu a dovezli ho v naprostém pořádku, ani nepovolil nic...v krabici pak bylo 120 minizákusků (např. miniindiánky)...a vše bylo v pořádku...nevím jak to funguje v ostatních cukrárnách, ale nám dort vychladili cca na 10 stupňů a bylo to vážně v pohodě, v autě teda klimatizovali, ale zase nevím jak moc to chladí i v kufru...ale nervy jsem měla - samozřejmě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, moc děkuji za Vaše zkušenosti, postřehy a rady. Snažím se teď, v podstatě na posledních chvíli, sehnat cukrářku z bližšího okolí. Opravdu mám obavy, že krémové by nepřežilo a rozteklo se.
Odpovědět
Profilova fotka
kopretinai: Ahojky, super diskuse... Prosím, pokud najdeš nějakou super, super cukrárnu a osvědčí se Ti i svými výrobky, můžu Tě poprosit o kontakt... Příští rok budu potřebovat dortík v Telči... díky moc!!!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kopretinai, mi rodice a ja jsme vezli cukrovi i kolace ze severni Moravy do Prahy. Prezilo to naprosto v pohode. Meli jsme je v dlouhych uzkych krabicich, ktere jsme vyzvedli v Makru, v jedne vrstve, ne poskladane na sobe, krom cukrovi, ktere bylo na porvrchu hladke, kde jsme to dali do 2-3 vrstev a prolozili papirem na pecen. Cukrovi s kremem jsme dali do krabice, tu krabici do vetsi krabice a oblozili strany pytlikama s ledem (samovyroba, do sacku jsem napustila vodu, dala do mrazaku, nechala zmrznout a bylo), po prijezdu to vse okamzite dali do lednice (uz do restaurace, kde se konala hostina - maji komercni zarizeni a meli na to misto). Ja jsem jela brzy rano, nasi k veceru, takze nebylo to nejvetsi horko a vse bylo v poradku a nikdy bys nepoznala, kolik km to curkovi nacestovalo :-) A co se tyce dortu? Moje mamka si opet v krabici s trouchou ledu odvezla domu cely jeji dort, velke srdce, co od nas dostala a prezil uplne v pohode a o den pozdeji ho jedly se sousedkou ke kave :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
ahoj holky, nemate info, zda by nejaka firma nepujcovala krabici na prevoz tripatroveho dortu? nebojim se tolik, ze by po ceste byl dort nepozivatelny, ale spise, aby se pri zatackach neposunul. Diky za info
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Sluni, pokud vim, tak dorty se vetsinou skladaji a dozdobuji (upravuji) az na miste. Takze bych doporucovala udelat to stejne, co by udelal cukrar, kdyby ti tvuj dort na svatbu vezl - kazde patro prevezt zvlast a poskladat az na miste. Pokud je to dort s vrchni vrstvou fondanu, mel by prezit ve vysoke krabici, tu myslim sezenes v jakemkoli velkoobchode, kde dostavaji zbozi ve vetsich kartonovych krabicich.
Odpovědět
To je dobry napad s tim skladanim dortu az na miste. Memu bratrovi dali v cukrarne jen dvoupatrovy do krabice a jak jel rychle, v zatacce se mu horni patro svezlo a moc se to nedalo spravit. Byl cely sisaty.
Odpovědět
Profilova fotka
No, my jsme vezli cukroví z Brna do Náchoda, tj. 170 km, taky autem bez klimy :-D Vyjeli jsme brzo ráno, cukroví jsme měli obložený pytlíkama s ledem, protože ten den mělo být fakt vedro - a bez problémů, cukroví to přežilo :-) Dort jsme měli zajištěnej až na místě, a když jsme ho vezli do restaurace, měl ho svěděk v přepravce na klíně a v zatáčkách to vyvažoval :-) Užili jsme si dost srandy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
ahoj holky, diky za rady... to ze by se dal dort prevazet "rozlozeny" slysim poprvy a obavam se, ze nam dort pripravy do finalni podoby. Dort si objednavame u ucnu, takze odpada moznost, ze by nam zajistili jeho prevoz popr. jeho slozeni na miste. Jeste se zkusim optat v restauraci, kde bude hostina, zdali nemaji s timto zkusenosti nebo oni by nezajistili jeho prevoz. Kamaradce takto vezli dort z jedne cukrarny a meli na to pujcenou specielni chladici krabici... ale to asi zalezi na cukrarne, coz je dalsi moznost, zkusit obvolat cukrarny :-D
Odpovědět
Nám povezou dort z Budějovic do Prahy, tak budu doufat, že na to mají nějaký fígl a dort přežije! Máme patrový z belgické čokolády a nechám na naší koordinátorce, aby v pořádku zařídila převoz. Pokud ne a něco se mu stane, tak ho nezaplatím (kamarád to udělal stejně a když jim odmítl placení, tak ani nemrkli)..:-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?