Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mitote : my taky jedem první týden v listopadu do grand paradise bavaro beach...ale s českou cestovkou...s německýma by nás to při odletech z prahy nebo vídně vyšlo nastejno. jedině až odlet z frankfurtu by se vyplatil...jinak cena bude počítám cca 32 tis na jednoho za 16 dnů ;-)
Odpovědět
glumbi: no tak nas mi chceme letet z franktfurt a kdyz pripocetemr letenku do frakfurtu tak nach to vychazi na cca 25 tacu na osobu :-) ale zase na tyden neboli 9 dnu, chteli jsme s exim tours na 16 dnu za 26tacku ale nedaji nam v praci tak dovolenou :-(
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: no my poletíme právě s eximem...manžel nerad lítá, takže my bysme museli do franfurtu autem a to už se nám nevyplatí. ale ty ceny z franfurtu jsou úžasný, skoro jako egypt od český cestovky...
Odpovědět
glumbi: do frankfurtu jezdi zadarmo student agency :-) jako celkove uz nevim jak preziju 10h letu do dominikany :-/ takze ta hodka do nemecka uz me nezabije
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: no strávit ještě navíc 5 hodin v buse, tak to by švihlo i mě... :-D 9 hodin tam a 12 zpátky :-D teda aspon s travel servise to tak je.(nebo možná naopak) ale prostě hafo času...
Odpovědět
jj taky jsem koukala na cesty ze je to tam kratsi a zpet delsi :-/ me svihne i tak, ja se strasne bojim litani :-(
Odpovědět
Profilova fotka
nevím s kým poletíte, ale my budeme mít mezipřistání v Ganderu tam a zpátky v Parlamaru a Ganderu to já se těším...strašně ráda lítám, navíc u travelu lítají známí jako piloti, tak třeba poletíme s nima
Odpovědět
ja se i tak bojim :-) pri kazdem pochybu letadla hystercimze padame :-D
Odpovědět
mitote: Vítej v klubu :) Když jsme tam letěli, tak jsme měli na výběr 2 možnosti - buď levnější variantu s mezipřistáním v Düsseldorfu na zpáteční cestě nebo dražší bez. Nesnáším létání a představa, že budu zbytečně 1 navíc přistávat a vzlétat mě fakt děsila. Radši jsem si připlatila, nalezla do letadla a vylezla. Taky jsem z létání mimo :)))
Odpovědět
westerr: to mi nasteste nemame zadne mezipristani, ja spis celkove resim jestli jet busem do Frankfurtu 6 hodin a nebo tam letet :-( protoze predstaa ze 6h budu v buse a dalsich 10 v letadle, no fuj :-( no jako jestli tu cestu letadlem preziju...jo holky je pravda, ze se leti nad bermudskym trojuhelnikeM 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj dievcata, mozno sa opytam hlupost (ale zatial som to nenasla) a tych 166 stran je prilis vela na citanie, chcela by som sa opytat,aky je rozdiel medzi karibikom a atlantickym oceanom(mne sa to zda skoro rovnako farebne). pozerali sme s manzelom severnu stranu oblast samana, kde je atlantik ..... ale neviem prist na to, aky je rozdiel medzi nimi.... v karibskej su biele plaze, na atlantickej trochu zlte, alebo teplota vody..... alebo je to aj nieco ine?............ vdaka za odpoved
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: podle mě musíte mít mezipřistání (nemyslím přestup), jedině byste letěli fakt velkým letadlem, kde mají extra velký nádrže...ale jinak nevyjde palivo, teda aspon myslím... :-)
Odpovědět
Článek se načítá
glumbi: nestras me :-(
Odpovědět
Baby lietania sa nebojte.Ja som to zvladla celkom ok.Tam bola cesta dlhia,ale lepsia.Ked sme sli naspat,tak let trval iba 7 hodin,ale boli sme strasne unaveni.Kedze v DR mala byt este noc,a v UK uz bolo rano.A v lietadle sa velmi spat nechcelo.To bolo podla mna najhorsie z celej cesty ]-( ]-( Co sa tyka Samany tak nas fotograf nam vravel,ze tam je podla neho najkrajsie,su tam krasne vodopady :-)
Odpovědět
mitote: Tak to teda rozhodně leťte! Takhle jsme to měli my, když jsme letěli na Maledivy - 8h cesta autem do Düsseldorfu, pak pobyt na letišti a let, který je srovnatelně dlouhý jako na Dominikánskou. Myslela jsem, že cestou zešílím!!! Fakt jsem chtěla otevřít dveře (vím blbost) a vyskočit :))) Do DR jsme letěli z bližšího letiště a let se dal v pohodě zvládnout :) glumbi: Nemusí mít mezipřistání, taky jsme měli cestu tam i zpět bez.
Odpovědět
westerr: no ja si to taky rikam, ty 2500,- vc poplatku tam a zpet do Frankfurtu nejsou tak strasne oproti 6h v busu :-D
Odpovědět
minotte: nemusíš mít mezipřistání, z čech jsou taky přímé lety z prahy do dominikány od travel servisu.
Odpovědět
Profilova fotka
jennifer: ano travel má přímé lety ale cestou tam je jedno mezipřistání v Gandaru a zpátky dvě jedno v Porlamaru a druhé zase v Gandaru. Známý je pilot u travelu tak jsem to u něj zjištovala ;-) westerr: to tiše závidím...cesta zpátky bude krušná, odlet v 16:05 a přílet ve 12:40 :-S
Odpovědět
glumbi: mě to říkal pán z ck, že je to přímej let. ono je to podle mě celkem jedno jestli je mezipřistání nebo ne, hlavně když ty lety na sebe navazují, nejhorší je čekat 12 hodin na letišti. my jsme letěli z air france, přes paříž.
Odpovědět
My z Berlína - takže bez mezipřistání... Ale taky jsme měli možnost zvolit jeden "úžasnej" let - Mnichov - přistání v Berlíně - přistání v Düsseldorfu - Punta Cana... To by mě kleplo!
Odpovědět
holky, dominikana je na ostrove spolecne s haiti a na haiti se ted siri cholera a ma prijit i do dominikany :-/ tak nevim jestli jet nebo ne
Odpovědět
Ahojte baby, ktore ste absolvovali svadbu v DR, ako to prebiehalo? stoji to za to? co vsetko treba vybavit? dakujem =)
Odpovědět
Koalisima prebiehalo to super :-) Ak nie si typ na klasicke svadby tak sa na to daj :-D A papiere, to je trosku komplikovane.Ale vsetko sa vyriesi.
Odpovědět
Profilova fotka
milote, my sa chystame do DR v decembri. Tiez sme rozmyslali, ci ist aleno nie kvoli Haiti a cholere. No proti cholere sa normalne ockuje, ale ockovanie sa doporucuje len tym, ktori idu pracovne do nakazenych oblasti. V rezorte sa cholery nemusis obavat. Navyse Punta Cana je uplne na opacnej strane ako Haiti.
Odpovědět
janka: my to neriskujem, nasli jsme maledivy za stejnou cenu a nestoji nam to za to, navic ted bylo v dominikane nejake tsunami
Odpovědět
Profilova fotka
na Maledivoch sme boli minuly rok a bolo uzasne. Urcite si to uzijete. My sme sa zas bali ist smerom do Azie a Indonezie kvoli sopke Merapi a sopecnemu popolu. Vsade sa nieco najde. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Este by som sa chcela opytat, ci ma niekto skusenosti s Ifa villas bavaro rezortom na Punta Cana?
Odpovědět
janka279: Zkus zkontaktovat pana Fencla - dominicanasun-tečka-cz - je to čech žijící již pár let v DR. Dělal nám průvodce po celou dobu pobytu v DR a byl úžasný. Je velmi ochotný, takže ti myslím rád pomůže - má přehled o jednotlivých resortech a pomáhal nám vybírat resort podle našich představ.Navíc tuším, že se právě stěhoval ze Santa Dominga někam poblíž Ifa vil.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Ahojte, nevratili ste sa teraz niektora z Dominikanskej? neviete ake je tam teraz realne pocasie? lebo vraj na Kube je zima - aspon pred asi tyzdnom dvoma som pocula ze je na Kube 4 stupne vecer a neda sa kupat =-) ...je to osobna skusenost znamych nasich kamaratov ...
Odpovědět
ahojte, aj mňa by zaujímalo kto bol na svadobnej ceste v DK? a aké tam je počasie v septembri, októbri? :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?