Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
My sme mali doláre aj eurá, ale platili sme len dolármi! Už som uvádzala niekde príklad: cena výletu pre dve osoby v EUR: 95, t.j. 2861, 97 SK cena toho istého výletu v USD: 120, t. j cca 2520 SK čo je teda výhodnejšie?
Odpovědět
Profilova fotka
sissi, my tam byly v obdobi kdy euro bylo silene silne (zari 08) a bylo to u nas zase uplne obracene a vylety byly levnejsi v eurech, take obrazy atd.
Odpovědět
Profilova fotka
sisi a jeste k tem koralum, nebyly to kameny, ale vylozene koraly, milion rybicek kolem nich, fakt krasa. My tam byli mezi hurikanama, takze prvni 3 dny slusne vlny, ale mnohem krasnejsi bylo to tyrkysove zrcadlo co se potom vytvorilo:) x-) x-) proste pred hotelem stejna plaz a stejne more jako na Saone..jeziiis ja bych tam jela hned zase!
Odpovědět
pipi, a v ktorej oblasti si bola?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, co myslite, v auguste je Dominikanska moc velky risk?
Odpovědět
Ahoj no v auguste neviem,neviem.Ale zas moze byt uplne super :-D
Odpovědět
já si myslím, že to není risk nikdy je to různé! v našem létě je tam období děšťů, ale co vím, tak holky říkaly, že tam sprchne a pak je zas hezky, což vůbec nevadí, aspoň se pročistí vzduch! spíš pak je to riziko hurikánů jsem slyšela, že jak je krize, mohly by být levnější dovolenky, co myslíte? baru, pipiii byla v Bayhaibe, tam bych taky ráda.
Odpovědět
Profilova fotka
No prave tie hurikany, neviem, ako to vyzera, ked pride taky hurikan, ale predpokladam, ze by to asi velmi nesprijemnilo svadobnu cestu... :-| Preto sa pytam, ci tam nahodou niekto nebol v tomto obdobi, ze by mal skusenosti... :-)
Odpovědět
Chcem sa vas opytat ktore ste uz boli.Kolko ste si brali priblizne vreckove :-D
Odpovědět
Ahoj Lu, ja som bola v dom rep pred par rokmi zaciatkom septembra, v cestovke tiez tvrdili ze je to obdobie dazdov a hurikanov. Ale bolo to uplne v pohode, stale svietilo slnko, a 2x sprchlo, trvalo o 15-20 minut a dalej svietilo slnko. Hurikan mali na protilahlom pobrezi a nam dosli z tadial akurat trosku vacsie vlny, ak bolo spestrenie v kupani :) Skvela dovolenka.
Odpovědět
moja dcera je dominikanka.ja som tam bola vo februari a bolo teplo.v lete je tam ze vraj az prilis teplo,
Odpovědět
dovolenka v dominikanskej bola nadherna :-) :-) :-) :-) tie, ktore ste tam boli mi urcite date za pravdu. Na vyletoch sme boli s ceskym sprievodcom, ktory v DR zije uz vyse 6 rokov, takze ja som sa ho pytala hlavne na oblasti a hotely. Pre lahsie rozhodovanie sa, skusim sem napisat jeho postrehy: oblast Punta Cana- jeden hotel vedla druheho, nocny zivot, ruch oblast Bayahibe- hotely na samotkach, bez nocneho zivota, klud, ticho a relax oblast Juan Dolio- plaze pieskovo- skalnate, poloruch, hotely sa uz velmi nerekonstruuju, ale prerabaju na apartmany pre domacich, nakolko tato oblast prestava byt vyhladavana turistami z Europy oblast Boca Chica- je to predmestie Santo Dominga (hlavneho mesta), takze tam chodi velmi vela domacich, ktori byvaju casto hlucni a neohladuplni.Je tam jedna velka verejna plaz, (hotely maju svoje pridelene plaze velmi malicke). Vecer sa nedoporucuje chodit mino hotela, nakolko je to trocha nebezpecna oblast, kedze na periferii obrovskych miest byvaju menej majetni/ chudobni ludia. My sme boli v oblasti bayahibe a je to presne to, co som chcela. Este nejake postrehy od toho ceskeho sprievodcu na hotely v oblasti Bayahibe: Viva Dominicus Beach- nizsia uroven Viva Dominicus Palace- stredna uroven Oasis Canoa- vyssia uroven Grand Catalonia Dominicus- vysoka uroven Iberostar- velmi vysoka uroven Dreams La Romana- absolutny luxus tak, dufam, ze to niekomu pomoze po vybere
Odpovědět
Článek se načítá
Baruska, krasne si to zhrnula. Ja som bola v Iberostar Punta cana, uzasna lokalita, nadherne plaze, moja najkrajsia dovolenka. na vylet sme boli na Catalina Island, sli sme do Bayhibe/La Romana a chvilu boli aj v Iberostar-e tam, ten je uplne rozpravkovy, asi najkrajsi hotel aky som kedy nazivo videla. je to tam take pokojnejsie v Bayhibe, Punta Cana bola taka zivsia, takze treba si vybrat co kto preferuje. Urcite by som vyberala aj nabuduce bud Punta Cana alebo Bayhibe.
Odpovědět
ja som "nazivo" videla aj Dreams La Romana a od uzasu mi spadla sanka, po prichode domov som hned pozerala, kolko tento hotel stoji, lebo do DR chceme ist buduci rok zasa. :-D Ale do Oasis canoa by som kludne znova isla. Hodnotim ho na 100%. Proste uzasna, nezabudnutelna, krasna, oddychova dovolenka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My sme boli v Punta Cane ale nie uplne v centre bolo to uplne na okraji bol tam len nas hotel a z jednej strany jeden a z druhej druhy a potom uz len narodny park.Nas hotel sa volal Dreams Palm Beach a bol proste uzasny vrelo odporucam.
Odpovědět
Ahoj anjelik, pozeram ze okrem dovolenky v Punta Cana mame spolocne aj saty :) aj ja mam vybrane La Sposa Micenas zo salonu Ceremoni v Kosiciach na moju svadbu tiez v auguste ale 2010 :))) su krasne vsak? :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj bianca> su to krasne saty a hlavne som sa v nich citila velmi pohodlne.Tak ti prajem krasnu svadbu. :-D A mate sa na co tesit v Dom.republike je fakt krasne a dufam ze sa tam este niekedy vratime.
Odpovědět
Baruska uplne krasne si to rozpisala,a aj som sa trosku potesila ako sa ti pacil hotel Dreams La Romana.Ja tam idem 6.5, uz sa strasne tesim a svadbu tam mame 14 maja tak drzte palce :-D Teraz sa nechysta ziadna do DR? :o)) stale zhanam druzicky :-D
Odpovědět
hviezda, ak si ho nevidela nazivo a vyberali ste len podla fotiek, tak v skutocnosti bude este krajsi. Nic lepsie ste si v tejto oblasti vybrat nemohli. ;-) dominikansku si chceme buduci rok zopakovat a toto je nas horuci favorit, tak sa tesim na tvoju recenziu ;-)
Odpovědět
No my sme si ho vybrali hlavne koli svadobnemu balicku.Ten sa nam zdal najnormalnejsi.Ale co som citala o nom referencie na Faceboku tak kazdi len chvalil.Tak som zvedava.
Odpovědět
na tvojom mieste by som sa tesila este viac :-D
Odpovědět
to sa tesim,to mi ver :-D Sice trosku stresujem z cesty,ale hadam prezijeme
Odpovědět
Ahojte tak Dreams la Romana je super.Sme spokojni.Akurat co mi vadi,ze sa nie je kde prechadzat,dlho po plazi.Ale vsetko super.Svadba dopadla tiez super.
Odpovědět
Ahojte, 1.7.odchádzame do DR do Punta Cana. Viete mi povedať čo môžem čakať od počasia
Odpovědět
Ahoj, my sme boli v septembri pred niekolkymi rokmi a pocasie bolo super. Ked aj sprchlo tak asi 2x a trvalo to 15-20 minut a zas vyslo slnko. Krasne prijemne pocasie, idealne aj teploty, nie tak ako niekedy v Europe sa ides uprazit v lete v Grecku 40-tky alebo napr v Egypte.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte kocky, ja som bola v DR minuly rok v juni. je to rozpravkova krajina, fakt raj na zemi, velmi rada sa tam opat vratim, my sme boli konkretne v stredisku Playa Dorada, ale obchodili sme okolie vramci vyletov. co sa tyka pocasia, tiez som mala obavy o dazde a hurikany, ale bolo mi domacimi povedane, ze o hurikanoch tam nie je ani chyru ani slychu a v obdobi od maja do septembra (co je vlastne obdobie dazdov) tam takmer vobec neprsi. nam zaprsalo posledny den na hodinku, inak stale nadherne. Nebojte sa do toho ist, je to uzasna krajina a nikdy na tu dovolenku nezabudnete. hned by som sla naspat 8-)
Odpovědět
Ahojte tak moja skusenost s DR je uzasna.Ako pisala sveta pocasie je tam uzasne.Tiez nam domaci vraveli,ze tam je v podstate cely rok rovnako.My sme boli v Bayahibe a raz nam prsalo,30 min maximalne.My sme tam boli pred mesiacom a mali sme cez den 32-36 a vecer bolo 27 stupnov.Kazdy den tak bolo.Urcite sa tam budem chciet vratit niekedy ;o))
Odpovědět
;-) Ahoj babule, tak to s tým počastím hádam prežijeme, ale ešte som sa dočítala na fóre, že cestou tam bývajú veľké turbolencie. Máte aj vy také skúsenosti. My ideme s 10 ročnou dcérkou a ak to bude pravda, už ju asi nedostanem nikdy do lietadla. Lebo už aj teraz mávala vždy strach. :-o
Odpovědět
Profilova fotka
ingrid: to zavisi od pocasia a mnohych inych veci...my sme mali uplne super let, absolutne ziadne turbulencie a ani sa nezdalo, ze letime 10hodin. bol to jeden z mojich najlepsich letov. netreba sa zbytocne stresovat preto, co bude alebo nebude. baby, uzijete si to a budete mat na to len dobre spomienky. urcite! 8-)
Odpovědět
Ahojte tak my sme tiez nemali ziadne turbolencie :-D ja som letela prvy krat tak dlho,mala som z toho trosku strach,ale vsetko dobre dopadlo ...Prajem peknu dovolenku, a do akeho hotela idete?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?