Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
a ešte by som sa Vás chcela opýtať, sú tam nejaké komáre, aebo celkovo hmyz??? :-S Po Sri Lanke mám strach a z malilinkého chrobáčika, tak chcem vopred vedieť na čo sa mám pripraviť a aké všetky repelenty a lieky si mám vziať so sebou :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Hani, máte už vybráno? Já jsem začala vybírat a pořád se nějak nemůžu rozhodnout? Ale jdu vás pročíst a snad budu chytřejší :-D
Odpovědět
janka, přečti si tady tu diskuzi od začátku a určitě se dozvíš vše potřebné. tonny, taky plánujete DR? tak to jsme dvě! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, taky :-) ale my bychom rádi už letos v prosinci. takže sbírám informace...
Odpovědět
Profilova fotka
Co sa tyka hmyzu, jedine s cim sme sa my stretli a otravovalo nam zivot su komare. Zobrali sme si vsak sprej proti nim, takze sa to celkom dalo. Vylety sa tazko odporucaju, tym ze dominikanska je dost velka, zalezi v akej oblasti si, podla toho sa planuju aj vylety. Myslim ze ich je tam v kazdej casti dost, keby mal niekto zaujem o tipy pre puerto plata, tak napisem. Ide o jednu krasnu narodnu rezervaciu a perfektny maly ostrovcek s koralmi (celodenny vylet).
Odpovědět
Ahoj všem, vím že tato otázka tady možná už byla zodpovězená tak se kdyžtak nezlobte chtěla bych se prosím zeptat kdo jakou má zkušenost z dovolené v Dominikánské republice oblast Boca chica chci se zeptat četla jsem že tato oblast je nic moc a tak nevím. Byli jste někdo v této oblasti zajímalo by mě hlavně jaké tam jsou pláže, písek a moře? Vybíráme taky trochu podle ceny a v této oblasti by se nám líbil hotel Don Juan tak zda tam někdo byl ozvěte se prosím děkuji moc lucka :-)
Odpovědět
lennus: našli sme ešte ponuku na Bayahibe a Boca Chicu sme zatiaľ nemali vyplatenú, tak sme to narýchlo zmenili :-) už odpočítavam dni 8-) ďakujem vám dievčatá za super typy.
Odpovědět
Luci, jsem v kontaktu s pár holkama, co v DR byly. Bocu Chicu mi nedoporučily, popisuje to i tady výše pipiii. pročti si pár diskuzí nahoře a třeba i tady tu celou a vše se dozvíš. my přemýšlíme o DR jako svateb.cestě, takže zjišťuju info co se dá. mrkni např. na cestovku Airstop, super ceny, odlety z Německa. já občas pokukuju do výloh cestovek a není to tak levné jako přes Němce. něco už jsem vyzvěděla, tak se ptej a čti tuto diskuzi. já si ji chci celou pročíst a udělat si poznámky. pipiii sem dávala i odkaz na fotky.
Odpovědět
Baby, tie ktoré ste boli na Bayahibe viete mi povedať či sú tam nejaké nákupné centrá, alebo na Boca Chica. O týždeň už cestujeme a ja sa spolieham, že tam nakúpim nejaké vianočné darčeky pre mojich blízkych, nejaké oblečko alebo hračky pre drobcov... Vopreď ďakujem za Vaše odpovede. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
janka 23, na Boca Chice su len klasoce trhy ale daju sa tam nakupit celkom fajn vecicky
Odpovědět
Profilova fotka
Tak baby my sme boli v Boca Chica a bola fajn, rezort a plaz bola super, more sme mali bez vln. My sme sice boli cez Anglicku cestovku, ceny su ovela nizsie. Ak by ste mali knkretne otazky tak poprosim cez IP
Odpovědět
kelemka: boli ste na nejakých výletoch? Takže oblečko a hračky asi nekúpim, čo? no nevadí :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Janka na tom trhu bolo vsetko. A do akeho hotelu alebo rezortu idete? Nie neboli sme na ziadnych vyletoch, pretoze my sme boli na 7 noci a vylety boli vacsinou celodenne, pravdu povediac vylety neboli velmi lakave. Inak hlavne mesto Santa Domigo (asi tak sa to pise) bolo 30 km od nasho rezortu a tam by si mohla teoreticky nakupit. Mali sme v ponuke aj vylet do mesta a dokoca sme sa mohli dostat aj mestskym autobusom.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak i já něco přidám. My jsme byli na přelomu dubna a května. Bylo nádherně, občas sprchlo, ale to bylo jen fajn, jinak se nedalo vydržet. Jak píše Lennus, byli jsme taky v Bayahibe. Kdyby jste se chtěli mrknout, fotečky jsou na www.vevercata.rajce.idnes.cz Co se týče Boca Chica, tak my jsme tím místem projížděli na výlet do Santa Dominga. Tím, že jsme viděli, jak to vypadá v Bayahibe, tak jsme byli šťastní, že jsme tam nebyli (také jsme o tom uvažovali). Nejvíce nás překvapila pláž, z které se koukalo na nákladní přístav a palem nebylo jako u nás. Santo Domingo nás celkem zklamalo, ale možná to bylo organizací, nic pořádného jsme neviděli. Nebyli jsme v ZOO ani botanické zahradě, ale v přírodním parku a aquariu. Horní díl plavek můžete klidně odložit, protože u hotelu místní stejně nejsou, jen ti, co tam pracují. Do kostela se v krátkém nesmí, ale půjčují před nima šátky za poplatek. V našem období hmyz žádný nebyl. Všem přeji krásnou svatební cestu.
Odpovědět
Profilova fotka
V Bayahibe jsou 2 větší obchody (tedy bylo tomu před rokem a půl), tam se něco koupit dá. Většinou jinak prodávají obrazy - mají je opravdu krásné a většina holek, co tam byla si nějaký přivezla, my rovnou dva. Opravdu to chce smlouvat, ale i bez smlouvání mají stejné a levnější v těch obchodech. Když už pojedete do Bayahibe, tak stojí za to, jít se podívat do vesnice Bayahibe, asi 3 km daleko od našeho resortu, který byl hned na kraji. Je to bez turistů a uvidíte, jak se tam opravdu žije. Sice cestou jsem se trochu bála, ale stálo to za to ;-) Co se týče ostrovů Saona a Catalina - oba stojí za to, ale také hodně záleží, na jakou vás vemou pláž. Jeli jsme lodí po řece Rio Chavon,což bylo nádherné a na místě zvaném Altos de Chavon - vypadá to jako starodávné městečko, ale bylo vybudované po roce 1980, moc krásné.
Odpovědět
kelemka: my ideme do hotelu Oasisa Canoa
Odpovědět
jirinka: krááásne foto x-) x-) x-)
Odpovědět
Ahojte, uvažujeme o dovolenke v Dominikánskej republike, konkrétne asi Punta Cana. Pozerala som si už veľa fotografií z Dominikánskej a čo ma trochu znepokojuje je, že z fotiek sa mi zdalo, že tam fúka riadny vietor. Naozaj tam tak fúka? Lebo keď sme boli na dovolenke v Egypte tam tiež fúkalo a samozrejme vietor víril piesok, ktorého sme mali plné oči. A ešte sa chcem spýtať, čo sa týka letu, mám trochu hrôzu z tých 10 hodín v lietadle. Dalo sa to prežiť?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my jsme byli v DR letos koncem zaří tedy mimo sezonu a nefoukalo ;-) Let se dal vydržet, ale příště bych volila přímí let. Odlet byl z Mnichova - Paříž - Punta Cana.
Odpovědět
Profilova fotka
My sme boli v marci tohto roku a pocasie bolo super, velmi horuce a vetrik nam sem-tam povieval.
Odpovědět
Profilova fotka
Janka, děkuji :-) Sissi, my tam byli na přelomu dubna a května a vítr nefoukal. Co se týče toho letu,tak přežít se to dá, hlavně cesta tam. My měli přímý let z Lipska. Cesta na zpátek už byla špatná, protože jsme měli sedadla přímo u 4 záchodů - pořád vedle vás někdo stál a sedadla se nedala složit. Manželovi bylo poslední den špatně a já měla plnou pusu oparů, takže záleží na okolnostech ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte...ja som bola v hotely bavaro beach punta cana posledny aprilovy a prvy majovi tyzden tento rok...bolo super...nadherne pocasie ...trochu bol vietor,ale taky prijemny...keby ziadny nebol tak by sa to tam nedalo vydrzat od toho tepla... ;-) a let sa da tiez vydrzat...letely sme z prahy okolo 9 hodin :-) pred tyzdnom som prisla s dovolenky z egypta a tam druhy tyzden fukal poriadny vietor ale to len na vecer....cez den svietilo krasne slniecko.... x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj sissi...my sme boli v DR tento rok koncom aprila. Ten vietor tam furt bude kedze je to Karibik. Ale ako pise matamisi bolo dobre, ze ten vietor pofukoval lebo inak by sa tam fakt nedalo vydrzat. A to ja teplo fakt mozem. Bol to prijemny vetrik, ziadny rozvyreny piesok, to nie. Takze sa nemusis bat. Len tam nechodte v obdobi hurikanov. My sme leteli z Manchestra a let trval 9 hodin. Mala som z toho hrozu, ze tak dlho letiet, ale cely let bol strasne pohodlny a ani neviem ako rychlo mi to ubehlo ;-) Az som sama bola z toho velmi milo prekvapena x-)
Odpovědět
Ahojteeee, tak už sme späť :-) fantáááázia x-) x-) x-)
Odpovědět
ahoj Janka, tiež sme sa rozhodli pre hotel Oasis Canoa, chceme ísť v januári. Mohla by si poslať nejaké foto? Zaujíma ma predovšetkým pláž a more. ďakujem
Odpovědět
janka, tak povídej, jsem zvědavá! a fotky? nás i docela láká Keňa, milujeme zvířata, tak safari by bylo super!
Odpovědět
sissi: oasis canoa je veľmi pekný hotel, izby sú zariadené jednoducho, ale vždy čistučké. Rezort je obrovský, prvé dni sme trošku blúdili, kým sme trafili do izby :-). Bazén aj pláž sú krásne, lehatká s osuškami sú samozrejmosťou. Ak sa radi zapájate do hier a akcii, tak máte o zábavu postarané, pretože animátori stále niečo vymýšľajú :-) Boli sme prekvapení, že anglicky tam hovorili len tak tak, väčšinou sa tam učia francúzsky. Čo sa týka stravy, tá bola super. Sú tam na výber 4 reštaurácie: talianska, čínska, miestna a jedna centrálna. My sme chodievali len do tej centrálnej, pretože do ostatných sa trebalo vopred nahlásiť. Pošli mi prosím do IP tvoju adresu aby som ti poslala nejaké foto, oks? Lennus: bolo super, počasie fantasticke, more prekrásne ... no proste super dovolenka. Tiež som počula, že Keňa je úžasná x-) x-) x-)
Odpovědět
ahoj nevěsty, jsou tu mezi vámi takové, které se chystají na svatební cestu do DR? popř. i ty, které tam nejedou na líbánky, ale chystají se tam letos? my o tom s přítelem silně přemýšlíme, takže tato diskuze se mi rozhodně hodí. ;-)
Odpovědět
ahoj, my odlietame teraz 20. januára. Už sa strašne teším. :-) Ale svokrovci sa odtiaľ dnes vrátili, boli na 12 dní a počasie im veľmi nevyšlo, vraj bolo takmer celú dobu pod mrakom, čo ma v tomto období veľmi prekvapuje. Tak dúfam, že dovtedy sa to počasie nejako umúdri.
Odpovědět
Ahojte ja tam idem 7.4 budeme tam mat svadbu a uz sa strasne tesimeeee :-D Sissi kde presne idete?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?