Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme teda při odjezdu ze země nic neplatili :-.
Odpovědět
petka: Jak to myslíš s tím vízem? Jako 10 dolarů na osobu při vstupu a dvacet na osobu při výstupu???? Já tam byla teď březen-duben a platila jsem pouze jednou 10 a to při vstupu. Při výstupu NIKOLIV!
Odpovědět
katka: budeme byvat v hotely natura park. vy v ktorom?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj nevesty, ne ze bych pocitala dny, ale mame to za 53 dni :-) Byli sme loni a taky sme platili 10 dolacu pri vstupu a 20 pri odjezdu. A dalsich 70 dolaru za zavadla, byly moc tezky. Vazili to i s prirucnima. Byl tam takovej zmatek, ze sem nemela ani cas argumentovat ]-(
Odpovědět
Ahojte ,my sme platili IBA pri vstupe 10 dolarov za osobu, pri odchode NIC!Asi sa chcel niekto nabalit.My sme platili dolarmi aj eurami, normalne boli aj radi euru bo mal lepsi kurz :-D .
Odpovědět
my jsme taky platili jen 10 dolarů při vstupu! nazpět se přeci neplatí! za co?! =-) :-N
Odpovědět
ja si myslim ze to zalezi od cestovky, boli s nami slovaci, co isli cez rakusku cestovku a ti neplatili nic, my sme boli cez anglicku thomson cook a pred check inom stali s pokladnickou a kazdy musel dat na osobu 20 dolarov, tie co ste to neplatili tak ste to zaplatili v cene zajazdu ako povinne letiskove poplatky.
Odpovědět
Profilova fotka
Byli sme s First Choce. Na letisti v Puerto Plata v odletove hale byl stul kde se to melo platit. Kdyby nam to nekdo nerek, tak si toho snad ani nevsimnu. Nepamatuju si, jestli sme museli vyplnit nejaky papir a nebo jestli nam vubec dali nejaky potvrzeni.
Odpovědět
nam nic nedali, teda myslim potvrdenie,ale za nami stali take dve baby, a nechceli im dat, alebo nemali peniaze, to neviem a stali cely cas bokom a dlho som ich nevidela, ale nakoniec boli v lietadle. proste nas by nepustili. my sme leteli z Punta Cana.
Odpovědět
Ahoj holky, uvažujeme s manželem, že na koncem dubna / začátkem května někam vyrazíme. Manžel mě pořád přemlouvá na Dominikánskou rep. ale co tady čtu, tak myslím, že už je pozdě. Má někdo zkušenost s tímto obdobím? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
gabikri...my letime do Dominikanskej republiky o tyzden - 27.aprila a niektore baby z tejto stranky tu, tiez idu koncom aprila ako my. tak skuste ist na nejaky last minute este stihate dobre pocasie :-) od jula tam zevraj uz neni dobre ist sice aj ked tam je stale teplo ale nastava tam obdobie dazdov...niekto trvdi od juna niekto tvrdi ze az od jula tak neviem...kazdopadne v pripade last minute este stihate ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
...este som zabudla momentalne v tychto dnoch je tam 28 - 30 stupnov ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
julka...nas hotel sa vola Barcelo Punta Cana
Odpovědět
gabi: my v DR byli červenec-srpen a žádnej hurikán, déšť apod. nebyl....hurikány začínají většinou koncem srpna, to bych už nejela...ale jinak se nemusíš bát...teď už hurikán a já nevím co, může přijít kdykoliv... :-)
Odpovědět
presne hurikán može byt hocikedy, my sme boli na prelome november december, a mali sme 5 dní hurikán a pritom vsade hovoria, ze hurikany su len do konca oktobra.nám prsalo stale, každu chvilku taka strasna burka a strasne fukalo, myslela som ze sa tam zblaznim, prvych 5 dní taketo pocasie, delegátka nam stale vravela ze to je karibik, ze tam je take nevyspytatelne pocasie. domaci vraveli ze hurikany zacinaju v juni a najkrajsie pocasie je januar a februar. ale potom sme uz mali krasne pocasie.
Odpovědět
holky díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jak dlouho trvá let do DR - a je to vhodné pro těhuli? začátek II.trimestru (3.-4.měsíc)
Odpovědět
Profilova fotka
evita - my letěli z Frankfurtu a let trval 8-9hodin ale jestli je to vhodné pro těhuli, to nevím, s tím nemám zkušenost 8-)
Odpovědět
ja ako tehotna by som isto nesla, sice s nami isla jedna tehotna, ale je to naozaj nárocne. len sedis a sedis, prechadzat sa moc neda, lebo stale su v ulickach letusky s vozom. ale to sa musis ty rozhodnut ci by si to zvladla. nam trval let z Manchesteru okolo 8 a pol hodiny tam ale naspat to bolo horsie, nasadli nas do lietadla a tam sme cakali vyse hodiny, lebo komusi bolo zle, potom let 8 hodin do londyna, tam vysadla polka lietadla a tam nas nechali v lietadle cakat skoro 4 hodiny, lebo bol problem s kuframi a nepustili nas vobec von a este sme leteli hodinu do manchesteru, takze bolo to dost blbe sedeli sme v lietadle okolo 14 hodin. takze nikdy nevies co sa moze prihodit. a jedni slovaci isli s DR do Mexica pre polku cestujucich a potom az leteli do prahy, take leteli o 6 hodin viac. a to nehovorim ze na ceste tam meskalo lietadlo 5 hodin, na letisku sme mali byt o 4 hodiny skor, takze sme sa tam pekne nacakali. potom jedine si zaplatit prvu triedu, ale tam to tiez asi nebude uplne super.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my letěli 24.4.08 a měli jsme hezké počasí, jen občas sprchlo nebo se zatáhlo. Evita, z Lipska jsme letěli přes 9 hodin, já si myslím, že se to ve II.trimestru zvládnou dá, ale raději bych neriskovala. Já jsem ve 4.měsíci letěla do Říma a neměla jsem s tím problém, ale přeci jen je to 5x kratší cesta.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte.. :-) dnes sme sa vratily z dominikanskej republiky....bolo nadherne....leteli sme z prahy a let trval 9 hodin a 10 minut....da sa to vidrzat...stoji to zato... ;-)
Odpovědět
mata: a kde jste byli? povídej, přeháněj?:o))) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my sme boli v hotely grand paradis bavaro beach... x-) hned pri plazi sme byvali a par metrov bola plaz aj bazeny aj bary.... x-) kokteily robily vybornene oklo 30 druhov.....pivo tiez dobre.....jedlo vyborne cely den az do polnoci.... x-) tak aj teraz vyzeram,5 kilov som pribrala za tie dva tyzdne... ]-( ale stalo to zato... :-D boli tam same palmy ,biely piesok na plazi a tyrkisove modre nebo.... x-) nieco nadherne... ;-) fotky sem dam az buduci tyzden ked pojdem do roboty.... ;-)
Odpovědět
noo, ten je pěkněj no:o)) taky 5 kilo???? já tam taky za 14dní ztloustla 5kg!! ]-( :-D :-D :-D
Odpovědět
ahoj holky, všechny Vás zdravím. Tak my už jsme v DR byli dvakrát a za měsíc letíme znovu a tentokrát se tam vezmeme... neletí také někdo v červnu??? Měl s námi letět jeden pár z ČR, ale nakonec to odřekli. Rozhodujeme se mezi těmito hotely: Barcelo Punta Cana, Grand Paradise Punta Cana, Ifa Villas Bavaro a Punta Cana Princess (či Bavaro Princess). Zatím vyhrává Barcelo :-) Jinak abych okomentovala poslední příspěvky, tak mi vždycky platili jen 10 dolarů při vstupu, taky jsem vždycky přibrala cca 3 kg, jo a byli jsme v červnu a červenci a nikdy jsme neměli s počasím problém. Pršelo maximálně v noci a když jsme byli ve Flamengu v roce 2007, tak i jeden den přes den - tropický liják, bylo to šílený, ale dalo se to vydržet. Vloni jsme to obměnili a zkusili Kubu, je to něco jiného, DR je romantičtější. A k tomu těhotenství, tak já vloni byla ve 20. týdnu a zvládla jsem to úplně v pohodě, let trval 10 hodin z Berlína, měli jsme zpoždění, takže na letišti jsme čekali 5 hodin, hrůza, ale bříško jsem ještě neměla, takže mě těhotenství vůbec neomezovalo a nikdo to na mě nepoznal. A když jsme letěli zpět, už to bylo trošku vidět. No a letos už letíme 3, bereme i naše mimi, tak jsem na to zvědavá, jak to prcek zvládne. Letos jsme si připlatili a letíme z Drážďan, abychom to měli blíž na letiště.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj jejka... my sme tiez platily len pri vstupe 10 dolarov a nic viac.....pocasie sme mali perfektne,vdakrat sprchlo ,ale to len na 2 minutky.....to sme nestihly ani mokry byt.... x-) a ohladom tych hotelov...ked sme chodily na vylety,tak sme vzdy isly aj do druhych hotel zobrat par ludi a ten barcelo punta cana sa mi najviac pacil.... :-) ale to som ho videla len z recepcie... x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj katka...a tebe sa ako pacilo...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
baby, tie, ktore ste v dominike boli, ktoru oblast by ste si teraz vybrali: Punta Cana, Bayahibe, alebo Boca Chica?
Odpovědět
Profilova fotka
miskamaj....my sme boli v Dominkanskej na nasej hoenymoon tento rok koncom aprila a zaciatkom maja a boli sme v casti Punta Cana, bolo svetovo x-) vyberala som taku oblast kde su najkrajsie plaze a odkial sa da ist aj na vseliake vylety...my sme boli na 3 roznych a zazili sme kadeco ;-) najlepsia dovolenka na akej som kedy bola a to som uz presla viacero krajin.
Odpovědět
no,my tam chceme ist niekedy november-december. Ked si bola taka spokojna, daj tipy: hotel, vylety, prip. napis podrobnu recenziu, vdaka
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?