Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Takže v případě, že se nebude jednat o DR, budeme na té druhé diskuzi? Vždycky mrknu na obě ;-) Kiluvi, tak to muselo být nádherné, moc se těším na pokračování, no a o vašich fotkách ani nemluvim :-) Anaxoman: copak ty jsi měla nějakou otázku na DR? Tak proč se nezeptáš, nebo něco o ní nenapíšeš? V tom případě i ty jsi mimo téma :-|
Odpovědět
jirinka anaxamon je admin, proto ta výtka.
Odpovědět
Profilova fotka
Mauriciu...nádhera, také bych se tam chtěla podívat. Bohužel, tady o tom nepokecáme. Přeji hodně štěstí mabinogi .
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo, už vím ;-)
Odpovědět
Holky, nezapoměla jsem na Vás, jen manžel zabral počítač a pracoval na fotkách. Tak pokračování až zítra, teď jdu do hajan.
Odpovědět
Tak děvčátka, pokračuju v popisu DR, i když trochu později, než jsem slíbila: Taky bych hotelu vytknula nedostatek volných lehátek u bazénu, resp. trošku divný systém (i když to prý tak funguje běžně i jinde) jejich rezervace. Protože v moři byly dost velké vlny a malou to párkrát trošku spláchlo, tak se chtěla raději koupat v bazénu. Problém byl trochu s lehátkama - všechny zabrané, ale v bazénu a okolo jen pár lidí. Prostě si ráno cestou na snídani hodí na lehátka ručník, knížku, tričko či vodu a pak tam třeba celý den nejsou. Na pláži bylo lehátek dost a pokud byly obsazené slunečníky, nebyl problém si odtáhnout letátko někam pod palmu. Jídlo v bufetových restauracích nás trochu zklamalo, hotová jídla byla taková na náš vkus "nemastná neslaná". Jsme hodně zmlsaní a na stravování v pětihvězdičkovém hotelu máme trošku vyšší nároky. Ale vždy se dalo něco dobrého najít, co chutnalo (především minutková jídla, ale na ta bylo potřeba si pár minut počkat). Ale naší Anetce chutnalo, byla spokojená. Mně moc nechutnaly dezerty a uvítala bych (na tropy) širší nabídku ovoce. Ovšem jídla v restauracích ala carte byla opravdu výborná (snad až na španělskou, ta byla trošku slabší, ale bufet se studenými předkrmy a saláty v ní byl vynikající). Jinak po celý den i večer probíhaly v resortu různé animační programy, ale těch jsme se neúčastnili, takže nevíme, v jaké kvalitě. Sportovní vypadaly docela zajímavě, zábavné (alespoň ty, co jsme zahlídli, byly na náš vkus příliš slaboduché :-D ). Po večeři bylo každý den v amfiteátru taneční nebo muzikálové, výpravné vystoupení. Většina z těch, které jsme viděli byla hezká, ale protože jsme tam byli v období kolem helloweenu, tak bylo za sebou několik "strašidelných" schou, která nás moc nelákala. Bylo nám líto, že díky tomu jsme se netrefili do dominikánského tanečního vystoupení, na to jsme byli dost zvědaví. Jo, a helloween se slavil dost bouřlivě :-) a hotel byl o tom víkendu hodně plný. Vzhledem k velké rozloze resortu po areálu bez přestávky jezdily 1 - 2 hotelové vláčky (jedno kolečko bych odhadovala tak na 15 - 20 min.). Docela jsme ho i využívali. A ještě jedno mínus hotelu (i když mám pocit, že to platilo v DR spíš obecně), které nám docela vadilo: personál se neusmíval, většinou nezdravil, netečný, bez nadšení a zájmu o hosta. :-| Tedy až na čísníky v ala carte restauracích. :-) Na to nejsme z jiných hotelů zvyklí. Jinak celkově hodnotíme tenhle hotel dobře a klidně bychom se v něm ubytovali i příště.
Odpovědět
ahojte baby neviete mi povedat alebo zistit ake je teraz pocasie v dominikanskej, za tyzden odlietame a co som pozerala jednu stranku tak cely tento tyzden su tam burky, som myslela ze uz v novembri tam tak moc neprsi...tusim pipii mala stranku kde presne videla ci su tam nejake velke burky, diki moc
Odpovědět
wunderground.com
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.weather.com/outlook/travel...
Odpovědět
ahojte baby, prosim napiste mi, sme uz stvry den v dominikanskej, vsetko je tu nadherne, hotel super, izba ani nehovorim, mame velku suite s jacuzzi, ale to pocasie, prvy den bolo slnko doobeda, ale sme sa vybalovali, tak dokedy sme prisli na plaz zacala burka, presla, ale uz slnko nevykuklo a bolo strasne rozburene more, druhy den prsalo od noci, vetko vytopene, lebo bola obrovska burka, lebo v portoriku bol hurikan, lialo cely den, nam nastastie izbu nevytopilo, aj ked sme na prizemi, vcera rano lialo, uz sa mi chcelo naozaj plakat, ale vykuklo slnko na obed az do vecera, tak som bola stastna ze uz je to hadam ok, a dnes nevykuklo ani raz, sice neprslo, ale take obrovke mraky, ja uz neverim ze tu bude aj slnko, ved zajtra je to piaty den a teda neviem. mali ste to aj vy tak, alebo vam stale svietilo slniecko od rana do vecera, lebo ako dva dni sme boli cely den v plavkach na lehatkach, som povedala ze pojdem na izby iba ak zacna snezit, boli sme natrety 30 a uz sme aj dost opaleny, takze to opaluje aj cez tie hrozne mraky, ale ja chcem slnko, prosim napiste ako ste to maili vy, diki....
Odpovědět
petka: ahoj!to je mi líto...! :-S my tam teda byli červenec-srpen a každý den sluníčko!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Petka, my tam byli na přelomu dubna a května a většinou bylo celý den sluníčko s tím, že občas byl mráček. 2x nám tam odpoledne pršelo, ale ne dlouho, vždycky se to nějak přehnalo a asi 2x to byla přeháňka tak na 10 min. Už by měla být sezóna a hezký počasí, tak mě mrzí, že Vám to takhle nevyšlo. Na jak dlouho tam jste?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
petka - tak to je mi taky líto, my tam byli přelom září/říjen, přijeli jsme po 4denní bouřce, moře ještě 2 dni poté hodně rozbouřené... ale jinak nám tam občas sprchlo, ale většinou jen přeháňka, já byla s počasím spokojená
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte my sme boli v oktobri pred dvomi rokmi a bolo krasne cele dva tyzdne okrem jedineho dna kedy bol pravy tropicky dazd,vytopilo hotelove dve poschodia,cez klimu sa valila voda po chodbach hotela,bola to sranda zazit,museli vsetkych prestahovat,nastastie my sme mali izbu v inom kridle :-) Inak krasne pocko cely cas :-)
Odpovědět
no sme tu este na tyzden, ale vcera uz bolo krasne a dnes sem tam mrak a asi tri krat sprchlo na par minut, more je uz tiez kludnejsie, tak dufam ze teraz bude tyzden este pekne. no my sme prisli ked sa cez kubu a portoriko prehnal hurikan, tak nas to lizlo, dufam ze uz bude klud, ved uz ma byt davno po hurikanovej sezone.ale my mame na to stastie nam aj v tunise v auguste tri dni z tyzdna prsalo, takze asi tak. ako vidim tak vy ste mali vsetky pekne pocasie, ja len dufam ze uz sa nepokazi. tolko som sa tesila na slniecko...
Odpovědět
Profilova fotka
JÁ NÉ. JÁ S MANŽELAM JSME TAKÉ MĚLI ŠTĚSTÍ NA HURIKÁNOVOU SMRŠŤ.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj kocky, vse nejlepsi do Noveho roku ;-) Muzu se zeptat na kolik vas vyslo cestovni pojisteni na 14 dni do DR? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
na 1000 kč od české pojištovny sjednané přes internet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Diky mury, myslela jsem, ze to bude vic. 1000 kacek je bezva :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sill kdy razíte??jinak jsme se přestěhovali do volné diskuze holky z dominikánské republiky a ostatní tak pojd k nám pokecat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja vim :-D Vas tam spehuju kdyz se nudim :-D Jste tam sehranej tym tak vas tam nebudu rusit ;-) Jedem 7 cervna a berem mamculku. Jeste o tom nevi. Jsem ji nakecala, ze ji vemem do Skotska aby si zamluvila dovcu. Na jeji narozky, coz je v unoru ji to oznamime :-) Jen doufam, ze nebude zklamana :-D Pojisteni si bude muset platit sama. Tak jsem rada, ze je to jen 1000 ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sill tak to je hezké a přijd k nám my tě neukousneme a rádi uvidíme nové tváře x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, já dávala taky 1000,- za osobu a pak mi vraceli 70 USD, protože jsem byla u doktora. Měli jsme to také přes net od KB.
Odpovědět
Profilova fotka
sill ještě jedna poznámka ta 1000 to bylo pro oba dva ;-) ted mi to došlo jak napala jiřinka za osobu =-)
Odpovědět
Profilova fotka
No vidíš, tak já si teď nejsem jistá. Mrknu se na výpis.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to my měli od Allianz dražší - něco málo přes 1000Kč za osobu (na 17dní) :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem to nenašla, ale taky si myslím, že to bylo 1000 za osobu.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nový rok - spousta svateb letos - kdo se chystá s námi do Dominikánské na svatební cestu???? :-D Svatbu máme 25.4.2009 a někdy hned po bychom se chtěli vydat do Karibiku. Hodláme využít služeb nějaké německé cestovky, jak jsem to tady stručně pročítala a už se i párkrát bavila s holkama, je to o polovinu levnější než s českou CK. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
evita tiše závidím :-D :-D určo je to levnější a služby 100 krát lepší x-) x-) x-)
Odpovědět
ahojte baby.my ideme 20.2 do DR.mozte mi prosim informativne kolko asi stoji vylet do Samany a vylet dzipem atd. a ake ste si brali lieky. proti nevolnosti alebo podobne. dik
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?