Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak v Paříži je hodně vlakáčů, ale tratě jsou pod zemí. Některý spojený s metrem. Chce to si koupit dobrýho průvodce- doporučuju Ikar-a podle něho všechno najdeš. Skyeurope přistává na Orly. Z něho jsme jeli busem Orlybus ke stanici metra Denfert- stojí 6,3e a tenhle lístek ti platí i pro celý metro. To my jsme poprvé nevěděli a furt kupovali lístky. Nejlepší je prostě ten lístek vrazit do turniketu a bud tě pustí nebo ne. Když jsme letěli zpátky tak jsme jeli na letiště automatickým vláčkem Orlyvalem- to kvůli tomu, že jsme se báli, že na silnicích budou zácpy- byla dopravní špička. Ten je dražší- za 9,6e. Ale zase to máš bez nervů. Zase stačí vlízt do metra, koupit lístek na orlyval- dojet na stanici Chatelet a odtud přestup na na stanici Antony a přestup na orlyval. Všechno mají dobře značený. Jen je třeba si na to zvyknout.
Odpovědět
Profilova fotka
Ten hotel se slovenským majitelem jsem objevila zajímavě. Jestli posloucháte Radiožurnál, tak tam mí příspěvky zpravodaj z Francie Jan Šmíd a měl nákou reportáž z Paříže a právě tam mluvil o tomhle hotelu, že se tam ubytovává hodně Čechů a tak a že na tu cenu je dobrej. Sem mu pak napsala e-mail a on mi poslal kontakt:-). Koukla sem do průvodce a hotel je 4 stanice metra od Notre Dame. Je jako na severovýchod, blízko náměstí Republiky.
Odpovědět
Profilova fotka
Já zase nedám dopustit na průvodce Ikar. Koupili jsme podle jejich doporučení hotýlek v Benátkách a dobrý. Ten průvodce má super mapy. Akorát, že jsem ten pařížskej ztratila právě v Paříži :-(
Odpovědět
Profilova fotka
yany - Ikar - to je ten obrázkový - Společník cestovatelel? ten jsme měli v Paříži my a je super; my jsme se teda vrátili s průvodcem, ale zase jsme tam ztratili ty výhodné kartičky do muzeí a památek, koupili jsme si je myslím na 3dny a ztratili jsme je hned ten první den používání ]-( mag - my byli v Barceloně v pensionu Dalí, byl kousíček od Rambly, náš pokoj byl hodně jednoduchý a malý, ale na přespání stačilo ;-) http://www.pensiondali.com
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko kdepak jsi??? =-) =-) :-( :-( mě dnes začalo opravdové zvracení celýd en v práci na záchodě :-p ale fajn je že mi nikdo nechce dát neschopenku :-o obvodačka at to zařídí gynekolog a sestra u gyndyře mi řekla vy jste se zbláznila?na nevolnosti pracovní neschopnost?to kdyby každá těhotná marodila jak by to vypadalo ]-( :-( no docela mě vykolejila takže asi budu muset makat pořád jenže ted vážně nezvládám :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Mury, změň lékaře. to musí být nějaká rebeka. Podívej jak to má Jiřinka.
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap - jojo to je on
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky :-) Mag-fotky z Paříže jsou úchvatné, to počasí vypadá sychravě, ale vy tam jste rozzáření jako sluníčka :-) Mury: to je děsný přístup od doktorky, taky navrhuji změnu nebo si s nima aspoň vážně promluvit a říct to na rovinu, že děláš to a to, a že prostě jsi tam houby platná, když celý den trávíš na toaletě.. no a pokud budou remcat, tak si rovnou řekni o kartu, a že se s nima musíš rozloučit, že potřebuješ lékařku, která bude stát na tvé straně a pomáhat.. oni hned obrátí a budeš mít neschopenku jako mávnutím proutku anebo ne a máš vyřešeno a jistotu, že je to fakt debil lékař ;-) Yany- díky za tipy, budou se hodit, chceme se tam zaletět taky podívat, pak si to vše vytisknu :-) Jiřinko: víš, že pěkně zlobíš??????!!!!! ]-( Strašně dlouho jsi se tu neukázala, znova se ptám, je vše ok??? Jestli třeba jen nemáš čas nebo tak, napiš prosím jen to ok, ať máme klid.. bojím se, zda je vše s tebou a miminkem v pořádku..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky díky za inf. Z toho metra jsem totálně zmatená :-N , ale jestli je to značené podobně jako metro v Praze, tak by to neměl být problém, tedy snad :-D . Ten slovenský hotýlek je opravdu dobrý nápad, pokud tam budou ochotný, tam možná i poradí.V té F1 to bylo strašné, měla jsem pocit, že tam zaměstnanci vykonávají veřejně prospěšné práce, ale na přespání to stačí. My jsme kromě Versailles vše oběhaly pěšky. Tedy vše - Invalidovnu, Eifelovku, Vítězný oblouk, Louvre a Notre Dam. Já se pořád chtěla procházet po nábřeží :-N. O jakém zvýhodněném vstupném mluvíte? To také neznám. Holky jsem vydlabala 10kg dýni a teď mi krásně září na balkóně, vyndala jsem zrníčka, ty jsem opražila a jsou mňamkózní, ještě bych chtěla udělat koláč, dělám ho z jablek, která se nastrouhají do těsta a nahoru čokoládovou polevu a kokos, ale nemůžu najít recept :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinka má asi hodně práce.
Odpovědět
Profilova fotka
holky a není Jiřinka náhodou někde na cestách, psala přeci, že pojedou do Belgie ;-) mag - to zvýhodněné vstupné je taková karta, jmenuje se Paris Museum Pass, je to na vstup do asi 60památek, platí na 2, 4 nebo 6dní, nemusíš stát frontu, my to zezačátku nevěděli, drželi kartičky v ruce a stáli poslušně ve frontě a nějaký pikolík to viděl a hned si nás z té fronty vytáhl a mohli jsme jít dovnitř ;-) co všechno s ní můžeš navštívit i ceny jsou na http://www.parismuseumpass.com/en/hom... něco podobného je ve všech velkých městech, teď se to hodně rozmáhá i u nás v ČR
Odpovědět
Profilova fotka
Mag,v tom hotelu nám poradili, když jsme něco potřebovali vědět. Třeba jsme byli ze začátku trochu zmatený ze systému metra a vlaků RER:-) Co jsem viděla, tak na recepci sedí buď jeden mladší chlapík- Čech, pak jeden starší- buď Čech nebo Slovák a pak Francouzka, ale ta se radši chtěla bavit česko-slovensky než anglicky:-) Jestli máte možnost volat z pevný linky přes x-call, tak je to za pár peněz. My jsme tam volali, protože chtěli v e-mailu poslat číslo karty a bezpečnostní kód CVV- to kvůli tomu, kdyby jsme nepřijeli, aby nám mohli strhnout z karty prachy za storno. A to nám přišlo nebezpečný. Tak jsme číslo poslali a CVV zavolali:-) Jinak v Paříži se dá úplně všechno platit kartou, víc jak u nás. Jízdenky, vstupenky... Ale jen čipovou. Ten majitel hotelu je bývalý slovenský krasobruslař. My jsme tu slevovou kartu neměli, ale díky za tip, až pojedu příště, tak na to kouknu. Jak jsme tam byli v létě, tak jsme se vydali i do Chantil- zámek 45 km na sever od Paříže- vlakem. Zvládli jsme toi s výlukou na trati:-) My se chystáme příští rok do Londýna. Poradíte nějaké ubytování? Díky za tipy.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
yany - Chantily je moc krásný zámek, tam já taky původně chtěla, ale oproti plánům jsme toho nezvládli víc, takže do Paříže ještě nejmíň jednou musíme ;-) s Londýnem bohužel neporadím, já tam byla jen jako au-pair, takže o ubytování jsme měla postaráno 8-) ale taky ho máme v plánu, manžel tam byl v srpnu jen na otočku na fotbal a vrátil se s tím, že tam určitě musíme jet takže až narazíš na nějaké super ubytování, dej mi, prosím, vědět ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, Londyn muzu jen doporucit. Letime tam ted 29.11. uz asi popate. Ubytovani jsem rezervovali pres www.easyjet.com, maji slevy, takze rozdil na ubytovani byl i 10 liber na noc. Juknete
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky mam na vas otazku, prave si jdeme rezervovat letenku do Milana odlet2.2. v 6:50 prilet4.2 22:50...mam otazku ohledne zavazadla do letadla. Myslim ze by nam stacilo s manzilkem pouze male zavazadlo, ktere bychom vzali na palubu, je mozne si vzit na palubu obleceni, kosmetiku jen male lahvicky... Pres sky europe jsem nasla super cenu ale zavazadla by byla zbytecne draha... na dvy dny staci pouze par veci:)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: take jsem letela do Anglie s easyjetem:) ..je to asi 4 roky nazpatek a letela jsem do Bristolu:)
Odpovědět
Profilova fotka
PIPIII - my letali s easyjetem kdyz jsme letali za kamaradkou, ted letime sami (nebude v te dobe doma) a se SkyEurope,jeste jsme s nima neleteli, tak jsem docela zvedava ;-) Ale ted mame rezervovane ubytovani pres easyjet. Myslim si, ze male zavazadlo na 3 dny staci, kazdy si vezmete prirucni zavazadlo. Obleceni na palubu urcite jde, kosmetiku muzes mit v prirucnim zavazadle, baleni do 100ml a soucet baleni na jednu osobu 1litr, vse by melo byt v uzavrenem igelitovem pytliku (daji se koupit na letisti)
Odpovědět
Profilova fotka
Teda holky, tady se zase cestuje. Já už mám také roupy, ale ještě jsem nic nevybrala. Pipiii, ta jsi nezmar. Nedávno jsi naříkala, že nemáte korunky a už zase někam razíte :-D . Máš recht, žijeme jen jednou. No jo, vždyť Jiřinka je také na dovče. Úplně jsem na to zapomněla.
Odpovědět
Profilova fotka
že se jiřinka vůbec nerozloučila :-( :-( holky já hledám na netu advent do Vídně poslední Vánoce budem sami tak si je musíme užít x-) mají dobré ceny je to na jeden den ale uvidíme krásně nazdobenou víden ;-) jinak ještě bych chtěla spáchat víkend na horách-bez lyží samo :-D jen tak procházky vzít manžílka,psíka a mimčo :-D udělat si rodinný výlet 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme letos slavit na horách Silvestra. Jen u nás na Mezihoří, ale chajda je přímo na sjezdovce. Mluvíme o tom několik let a letos to snad konečně vyjde.Bude nás cca. 10, boby, lyže i prdeláče bereme sebou :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holčiny, jen se ozývám, že už jsem tu. Dočtu Vás a pak napíši více ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jupíííííííííí Jiřinka je zpět!!!!!!!!! x-) x-) x-) moje těhulkovská kamarádka :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Markétko :-D Tak se omlouvám, že jsem se úplně nerozloučila, nějak jsem nestíhala :-| Vyjížděli jsme v neděli v 6 ráno a já ještě o půlnoci v sobotu dobalovala :-. Děkuji za gratulace k narozeninám x-) Tak jsme chtěli v pátek vyjet do Amsterdamu a měli jsme se vrátit až v neděli. Jenže se nám rozbilo ve čtvrtek auto a měli jsme po srandě ;-( Odtáhli jsme to do servisu a vypadalo to jen na prasklý řetěz a že prý to bude během dne opravený. Jenže odpoledne volali, že to rozbilo nějaké další tři součástky a že to bude nejdříve ve středu ]-( Tak jsem se rozbrečela, protože jsem byla hotová, co tam budeme dalších 5 dní a bez auta dělat. Manžílek tam pak jel a že prý, když si přivezeme součástky z Bruselu, tak nám to v pátek opraví. Jenže už jen za to, že se na to podívali a řekli nám, co se stalo si řekli o 230 Eur a že prý to asi za 530 eur budeme mít opravený. Jenže to ani nezkusili nastartovat, tak se manžílek bál, že to opraví, budou chtít nastartovat a nic. Buď se oprava mohla vyšplhat na nehorázný peníze nebo jsme mohli další dny čekat. Tak jsme se rozhodli, že zavoláme ségry příteli a přijede pro nás. No tak jsme v pátek jeli a auto vezli na plaťáku. On je mechanik a říkal, že je rozbitá jen jedna součástka a že to jsou nejspíš rozvody a že je dobře, že pro nás raději přijel. Takže teď se uvidí, co s tím vlastně je. No, hlavně že jsme v pohodě a doma. Jinak špatně mi tam nebylo ani jeden den, tak nevím, jestli to bylo prostředím, nebo tím, že měli doma hroznou zimu (venku v noci mrzlo a oni v baráku ještě netopili :-( ) a tím lepší vzduch a nebo mě napadlo, že jsem celý týden nebrala ty vitamíny. Tak nevím, ale bylo to super ;-) Jinak tam měli skvělý slevy, tak jsme alespoň nakoupili :-N No a teď ať se také zapojím do diskuze: Co se týče Paříže, tak je Mončo fajn, že jste si to tak užili, pak se podívám na fotečky. My tam bydleli v Premiere Classe, je to taky motel podobný F1, ale už lepší a máš sprchu i záchod v pokoji. Ceny se pohybovali od 35 do 55 eur, dle místa, většinou jsou umístěný s podobnými motely někdě u nákupních center na okrajích měst. My tam jsme moc spokojení. Jezdili jsme tam metrem a je to rozhodně nejlepší. Zaparkovali jsme u první stanice metra, kde bylo parkoviště zdarma a pak jsme už jen metrem a drahý to nebylo. Ségra letěla s přítelem loni na začátku prosince za 5500,-/os a v ceně byla letenka tam a zpět vč. tax + ubytování na 3 noci se snídaní. Prý čtvrt plná černochů někde u Mouline rouge, ale byli spokojení. Letěli od GTS/student agency. Ubytování v Římě máme Bad and Brekfeast (odkaz pošlu později) za 65 Eur se snídaní/noc/pokoj ze sociálkou na pokoji přímo u Kolosea, je to ten styl, o kterým psala jaajaa. Yany, co se týče Boca Chici, minule jsem to tu psala, jediné, co by mě odradilo byla ta pláž, je to škoda, že máš krásnou bílou pláž s palmami v Karibiku a koukáš na dopravní přístav :-S ale hotel vypadal moc hezky. Nabírali jsme tam lidi při výletu do Santa Dominga. Ale hlavně, že se vám líbilo a užili jste si to. Kdyžtak dej taky fotečky na rajce.net ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A jéje, to jsem se rozepsala =-) Odkaz na hotel v Římě: http://bbalfororomano.hotelinroma.com... Už to zdražili na 70 eur/noc
Odpovědět
Profilova fotka
Pak se nám ještěl líbil tento: http://anfiteatroflavio.hotelinroma.com/ Hledali jsme co nejlevnější a co nejblíže do centra.
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko to nevadí jen jsem se bála že se něco děje :-( =-) ty jo s tim autem to je tedy síla toho bych se bála kdyby jsme takhle měli někam jet asi :-S hlavně že jste se v pořádku vrátili a jste celý :-N jinak je to nehorázné ty ceny v cizině a ještě nespolehlivé ]-( no jiřinko mě je od minulého týdne pravdu děsně |-| včéra jsem myslela že pojedem na pohotovost ale nějak jsme to zaspala a dne sje mi kapku lépe ;-) zvracím a jsem jak mátoha,mátohná :-N fotečky budou?já ted dávám fotky z PAříže pak vám pošlu odkaz ;-) jinak já našla super víden takže 6.12 pojedeme na vánoční trhy snad :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Teda, ten Váš výlet byl dost adrenalinový. Také se přidávám ke gratulacím a přeji vše nejlepší k narozeninám.
Odpovědět
Profilova fotka
Murynko, tak uvidíš, já doufám, že mám to nejhorší za sebou. Teď mi opravdu bylo dobře. Vůbec nevím, jestli se mám vrátit k vitamínům =-) S tím autem je to škoda, ale do té doby to bylo super. Půjčili jsme si raději auto od našich, je celkem nové a mysleli jsme si, že to bude lepší. Miláček si alespoň užil cestu tam ;-) Fotečky skoro žádné nemáme, byli jsme tam už po čvrté, takže nějaké fotečky z toho místa máme už na rajčeti. Těšila jsem se na využití nového foťáčku v Amsterdamu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko vitamíny moc nepapkej pokud papáš zeleninu a ovoce to prý stačí ;-) a ty tedy budeš chodi do práce??
Odpovědět
Profilova fotka
Holky já jsem pořád přemýšlela, po čem je mi ráno tak zle a přišla jsem na to, že z vitamínu. Nesmím je jíst na lačný žaludek a protože nesnídám, tak mi bylo pořád zle.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?