Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, už jsem zpátky, tak Vám sem hodám také popis cesty. Fotky dodám později. Zatím Vás nestihnu dočíst, ale snad mi nic neuteklo. Dominika to nebyla, ale stálo to za tu namáhavou cestu. Právě jsme se vrátili z prodlouženého víkendu, na který jsme odjížděli 24.10.2008 v 18:00 autobusem ( příjezd do Paříže 24.10.2008 cca. v 11:00) a vraceli se 26.10.2008 ve 22:30 ( příjezd do ČR 27.10.2008 v 18:00), po Čechách jsme ještě rozváželi ÚČASTNÍKY ZÁJEZDU, proto byla cesta trošku delší. Jeli jsme s cestovní kanceláří Nord produktion za 2990Kč na osobu. Pan Mácha majitel společnosti je sice velice fajn a vtipný člověk, ale jako organizátor a průvodce se bohužel moc v dobrém světle nepředvedl. Pokud chcete opravdu fundovaného průvodce, zvolte jinou CK, ale jinak byl zájezd perfektní, protože jsme si nakonec Paříž prohlédli sami, ale kdybychom to věděli, koupili by jsme si průvodce. Zámek Versailles je úchvatný. Vzhledem k času jsme pouze prolétli zahradu. Vstup do ní byl 8 euro a protože jsme věděli, že za 1,5h toho moc neuvidíme, tak jsme si za 30 euro půjčili vozítko na hodinu pro čtyři lidi a zahradu si projeli, perfektní zážitek. Až pojedeme do Paříže znovu, vyhradíme si na zámek celý den. Spoustu času strávíte čekáním ve frontách na vstupná, vstupné do zámku by mělo být 25 euro. Eifelova věž, opravdu monumentální.V době naší návštěvy byl bohužel horší výhled, ale i tak to stálo za to. Vstup do 2. patra stál pěšky 4 eura, výtahem 8 euro a do posledního patra myslím 15 euro, ale to si nejsem jistá, pozor u každé nohy se stojí fronta na k pokladně, ale každá nabízí jinou službu, sledujte dobře světelné cedule.. Opět velké fronty, do 2.poschodí zhruba 30 minut, do posledního 60 minut. Prohlídka stojí za to. V prvním patře jsou i lavičky, stolečky se židlemi., kde je možné posvačit, restaurace a bezplatné WC. Sváča na Eifelovce má své kouzlo. Prohlídka i s frontou vám nezabere více jak 4 hodiny.Večer je věž nádherně osvětlená a v každou celou hodinu bliká jako vánoční stromeček. My se usadili na jednom z protilehlých mostů s krásným výhledem do jedné z barokních mušlí u soch a vychutnali si pohled na blikající Eifelovku a večerní Paříž, opravdu romantika. Champ Elysses, obrovská ulice, která mně příliš nenadchla, všude spousta lidí a i do značkových obchodů, světoznámých firem, kde si můžete koupit kabelku od LV za několik tisíc si musíte vystát frontu.Bohužel ještě nebyla vánočně osvícená. Vítězný oblouk. Výhled z něj je krásnější než s Eifelovi věže. Uvnitř je několik výstav vztahujících se k oblouku + bezplatné WC ( omlouvám se, že to pořád zdůrazňuji, ale pro koroptvičky jako já, to bude možná přínosné). Vstupné 9 nebo 8 euro, nepamatuji si přesně. Notre Dam, úchvatná podívaná. Chrám je krásně začleněn do architektury města. Vstupné dovnitř se neplatí, dá se jít i do věže, tam jsme bohužel nebyli, protože nás tlačil čas, a nevím, jestli se platí vstup. Zažili jsme i bohoslužbu. Nádherná akustika až vám bude mráz běhat po zádech.V okolí je spousta roztomilých kaváren, kde jsme si i y dali výbornou kávu, za 4 eura. Louvre, co k tomu dodat. Až sem pojedeme znovu, tak si na prohlídku muzea opět rezervuji celý den. Je to prostě nádhera a stojí to za to. My tam strávili cca. 4 hodiny, ale naši přátelé, které to nebavilo, byli asi dvě hodinku na nádvoří, tak jsme to jen rychle prolétli. Já osobně bych opravdu potřebovala celý den. Doporučuji opět sehnat si knižního průvodce, je to malý labyrint. Pod Eifelovou věží jsme nastoupili do lodičky. Stálo to opět nevím přesně buď 12 nebo 15 euro. My jsme to pochopili až později, ale tato loďka fingovala jako MHD a stavěla u všech nejvýznamnějších památek Paříže. Mohli jste si kdekoliv vystoupit a pak znovu nastoupit a jet dále. Vřele doporučuji. Prohlídku zvládne každý na vlastní pěst. Většina turisticky navštěvovaných míst, je podél řeky a můžete si je krásně obejít, ale já doporučuji tu lodičku, budete z ní mít krásný výhled a ušetříte si síly. Co se ubytování týká, tak jsme spali v F1. Pokoje byli čisté, ale velice jednoduché. Zásuvky jsou stejné jako u nás a nepotřebujete adaptér. Na pokoji je umyvadlo,zrcadlo, židlička a stoleček. WC a sprchy jsou na chodbě. Doporučuji obuv do koupelny. Sice uklizečky často společné prostory uklízí, ale čisto v koupelnách opravdu není. Voda tekla teplá i pozdě večer a v hotelu byl klid. Snídaně velice jednoduchá, pouze máslo,marmelády, nugety, čaj, káva, mléko, džus, žádné sýry a salámy se nepodávají. Hotel leží v arabské čtvrti, ale i přes to jsme se večer vydali na vínečko a chvilku poseděli, našli jsme i malou pekárnu a večerku. Ceny jsou trochu vyšší než u nás, ale nezruinuje Vás to. My měli ubytování v ceně, ale pokud jsme dobře koukali, tak stálo 44 euro za pokoj, ale to si budete muset ověřit, nejsem si tím jistá. V neděli jsme vyjížděli a v okolí byly velké trhy.Kdyby jsme měli možnost, tak bych si je prošlo. Každá ulice byla vždy zaměřená na jeden druh zboží. Takže v jedné byl blešák, ovocný trh, trh ze zvířaty, oblečením atd. Chceme se do Paříže určitě ještě vrátit, příště ale letecky, na vlastní pěst a na jaře..
Odpovědět
Profilova fotka
Mag, teď jsem to dočetla, musela to být naprostá paráda, já chci taky x-) a propó, dnes mi přišel informační mail o akci, mrkni na Skyeurope, mají akci myslím do koncce týdne na letenky v příštím roce, za 9Eur včetně poplatků a je tam i Paříž!!!! :-) Yany: moc by mě zajímali fotečky, vymysli to nějak ;-) Jiřinko, kde tě máme, je vše ok???
Odpovědět
Profilova fotka
jeee tedddaaa mag: opravdu super, stihli jste toho oprabdu hodne, na jare se s manzilkem vydame bud do Parize nebo do Rima( me osobne laka vice Rim) a uricte letecky:).. A co snazilkovani?? i kdyz na tech pokojich to asi moc neslo:-D
Odpovědět
Profilova fotka
jinak hned mrknu na skyeurope ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mag vítej zpět-úplmně jsem se vrátila do doby před rokem a znovu prožila tu nádhernou Paříž x-) x-) na jaře ještě něco podniknem sice už budu bříškatá ale to nevadí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
http://kolinsky.denik.cz/nehody/ko241...
Odpovědět
Profilova fotka
Fotky z Paříže http://magnolia.rajce.idnes.cz/Pariz_... Holky jak se dostanu k těm letenkám, já to prostě pořád neumím, chtěla bych ještě jednou do Paříže s rodičema a do Londýna, ale už opravdu letecky a na vlastní pěst. Ten autobus je jen ztráta času. Také jste říkali, že ty výhodné letenky jsou většinou jen jedním směrem a cena zpět je za normální cenu, tak jak to tedy je?
Odpovědět
Profilova fotka
Murynko, takže ta holčina je v pořádku. Snad se z toho vzpamatuje brzy.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Já už byla v Paříži 2x. Loni v říjnu a letos v červenci. Vždy na 5 dnů a na vlastní pěst. Vždy jsme letěli přes Skyeurope, hotel jsme si zařídili taky sami. Je to malý hotýlek pár stanic metra od Notre Dame. Majitel je Slovák, takže se skvěle domluvíte. Loni jsme tam byli první neděli v měsíci a to mají všechna muzea vstup volný, takže i Louvre. Paříž mě úplně dostala. Hrozně se mi tam líbí. Letos jsme si tam i půjčila kola, takže jsme Paříž projeli i na kole:-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme v červenci měli Eiffelku za 8,2 eura. 4e pěšky do 2. patra a 4,2e výtahem (jinak se tam už nedá dostat) z 2.patra na vrchol. Na věž v Notre Dam se platí- loni 7,5e. Byla tam šílená fronta. Mag je zajímavý, že jste platili vstup do zahrad ve Verailles. My loni, protože už bylo po sezoně (6.10.) neplatili. Ale v červenci jsme platili 8e, protože stříkali vodotrysky a hrála hudba. V zámku jsme nebyli, byla tam šííílená fronta a taky jsem slyšela od známých, že to ani za to nestojí.
Odpovědět
Profilova fotka
Pipii: ty baráky byli dvoupatrový. Jinak normální pokoj.:-)
Odpovědět
Profilova fotka
hotel v DR- www.hotetur.com
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Mag: mrkni na tento odkaz: http://www.skyeurope.com/ tam klikni na tu upoutávku za 9Eur, napiš si odkud kam, urči nějaké datum příštího roku a pak hledej a hledej vhodné termíny, které tam jsou za 9Eur.. je to jednosměrné, ale i na zpáteční lety jsou tam na nějaké dny tyto nízké tarify, dá se najít termín, který bude vyhovovat, ale je to práce.. no ale stojí to za to :-) Taky se do toho chci pustit, ráda bych nadělila letenky celé rodině k vánocům a uděláme si výlet, to bude celkem sranda, manžel má 2 bráchy s přítelkyněma, vezmem i oboje rodiče, Homolkovic hadr :-D Jdu prohlížet fotky :-) Yany: dáš sem prosím odkaz na to ubytování v Paříži a kolik to stojí?
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.hotelmodernedutemple.com/ mají tam i ceny
Odpovědět
Profilova fotka
Ta akce na Skyeurope je zajímavá. Pozor na to, aby jste se při placení nedivili jak vyskočí cena. Platí se zavazadla- 1 zavazadlo 128 Kč/1 cesta. Takže 2 odbavený kufry tam/zpátky 512 Kč. Taky si účtujou poplatek za platbu kartou (šmejdi:-)- pro jednoho za 200Kč. Tak ti to vyjde rázem o 912 Kč navíc. Takhle to bylo v květnu. Nevím jestli to zas nezměnii, protože jsem na tom jejich webu četla, že teď už se dá platit jedině v eurech. No, i tak je to levný cestování. Já si počkám na valentýnskou akci, to měli super ceny. My už takhle byli v tý Paříži, Římě a Benátkách.
Odpovědět
Profilova fotka
mag: tak jsem zkoukla fotecky..meli jste to nadherny, takova druha svatebni cesticka, jen trochu skoda pocasi, ale jinak krasa:)...Nevim zda jsi byla ve Vidni v Schonbrunnu, je to taky uzasny zamek s obrovskyma zahradama:)...No musime na jare nekam vyrazit:)..asi si take posckame na Valentynske akce:)
Odpovědět
Profilova fotka
Teda holky, musím k tomu doma sednou, jsem na tyhle věci tupá. Nevíte o nějakém levném hotelu v Římě, nebo v Londýně, nejlépe také aby byl majitel Čech nebo Slovák :-N :-D :-D :-D . Koukala jsem na ten hotýlek v Paříži a vypadá dobře. Yany , jaký jste měli pokoj? Se sociálním zařízením, nebo bez? Jde mi o to, jestli když by jsme si zamluvili pokoj bez sociálního zařízení, jestli je to čisté. A co snídaně, měli jste? Ta cena se zdá dobrá, protože v Paříži je poměrně draho. Myslíte, že se vyplatí počkat na toho Valentýna?
Odpovědět
Profilova fotka
Yany ještě jsem se chtěla zeptat, jestli jste jezdili metrem, prý je dost drahé, nebo se dá z toho hotelu dojít do centra pěšky.Versailles je také celkem mimo, byli jste tam a jestli ano, tak jak jste se tam dopravili? Děkuji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mag - pokud chceš jezdit po Paříži metrem, vyplatí se koupit "carnet" - sešítek 10lístků a vyjde to levněji než jednotlivě; my jeli taky z Paříže do Versailles, je to v pohodě, jede tam vlak RER, jen se tě asi při koupi lístku zeptají, jestli "rive gauche" nebo "rive droit", tzn. na levý nebo pravý břeh, já si to teda teď už nepamatuju, ale stačí, když jim řekneš, že chceš k zámku ("šató") my po Paříži chodili hodně pěšky, ale přesto jsme 2carnety vyplácali ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jinak ta akce SkyEurope mě sakra láká 8-) hned bych vyrazila do Kodaně nebo do lisabonu ale my už máme na březen Řím, takže to asi zatím nechám a počkám si na další zajímavou akci ;-)
Odpovědět
ahojte baby ktore ste boli v DR. poradte s akou leteckou spolocnostou a odkial je najlepsie ist. DIKY MOC
Odpovědět
Profilova fotka
usmejsa - my letěli s Condorem z Frankfurtu, tam let OK (ale málem jsme ho nestihli 8-) ) zpátky zpozdění 6hod kvůli technickým problémům, ale tahle zpráva nás zastihla ještě v hotelu :-) z Frankfurtu jsou prý nejlepší ceny,největši letiště - největší konkurence, ale je to už dost daleko, my tam navíc trochu bloudili při hledání zamluveného parkoviště
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, takže do zámku stejně lístky nevyužiješ, takže se spíš jedná o přesun z hotelu do centra a k vlaku. Nevzpomeneš si, kolik stojí ten sešitek? Vlakáč je někde v centru? Já tam trať neviděla.Omlouvám se, že se tak hloupě ptám :-N . A z letiště jste se do hotýlku dostali jak? Je to daleko?
Odpovědět
Profilova fotka
Usmejsa z Frankfurtu opravdu létá nejvíc letadel, je to za nejlepší ceny a máš k výběru hodně termínů. Pro nás to bylo zbytečně složité, koupili jsme zájezd z Drážďan, ale nakonec jsme zjistili, že letíme z Berlína, Do Drážďan nás odvezla neteř, máme to za kopečkem a pak nás autem do Berlína odvezla německá CK- tato cesta byla v ceně, takže to bylo super. Německá CK se jmenovala Jahn Reisen.
Odpovědět
Profilova fotka
usmejda: my leteli z Frankfurtu. Mrkni na Airspon nebo na rudolfreisen, vetsina letu letu z Frankfurtu, potom z Lipska nekdy i z Drazdan a z Berlina. Ted ma Airop novinku s nemeckymi cestovkami se lita i z Prahy, letenka je drazsi asi jako kdyby sis koupila jizdenku do Frankfurtu(my jeli vlakem) takze se vyplati letet z Prahy :D ceny jsou uzasne staci se mrknout masji super lastiky:) my leteli Velky Semerink nebo jak se to pise pres rudolfreisen
Odpovědět
Profilova fotka
mag - nejsem si jistá, ale myslím, že ty výhodné lístky po 10 na vlak mimo Paříž neplatí RER se kříží s metrem, nebo spíš na něj navazuje, takže z metra rovnou do vlaku, na RER linka C můžeš určitě z Invalidovny, teď jsou koukala na net a single lítek na metro je za 1,4EUR, carnet tě vyjde na 10,9EUR my bydleli v jiném hotelu než yany - http://www.hoteljarry.com/ tam česky ani slovensky nemluvili, ale do centra jsme většinou chodili pěšky - u Notre Damu nebo Louvru jsme byli do 10min, na druhou stranu k Sacre Coeur to bylo pěšky taky v pohodě, po městě taky pěšky, ale větší vzdálenosti a hlavně pak večer jsme se vraceli metrem - pokud jsme to poslední stihli :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, vsimla jsem si, ze hledate hotely v ruznych velkomestech. Za zkousku stoji i hostely, vetsinou uz dnes funguji jako B&B, maji domaci prostredi atd. My cestujeme hodne, ubytovani hledam vetsinou pres google a zatim jsme vzdy s hostely byli spokojeni. Maji normalne pokoje pro dva, hodne uz i s vlastni koupelnou, vetsinou jsou primo ve stredu mesta. Byli jsme takhle v Palermu, Barcelone, Oslu..Hodne stesti pri hledani ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Jaajaa já jsem tele, takže potřebuji přesné odkazy s cenou víš :-D , jestli si něco pamatuješ, tak prosím písni odkaz, Barcelona by mně také lákala. fsvojap a jaká byla cenová relace toho hotýlku, nemůžu to najít. Ten s tím Slovákem jsi našla sama, nebo na ně máš nějaké reference. Já na těch mapkách hledala nějaký záchytný bod, ale netuším, kde to je.
Odpovědět
Profilova fotka
Magnolia- ja to delam pres google, zadam mesto- hostel a pak uz jen jedu odkazy a hledam. Nejlepsi je vynechat takove ty retezove hostelworld apod a divat se na hostely s vlastnimi jmeny, tam uz se pak najde vsechno, fotky, kde jsou, ceny atd. A plno dobrych odkazu se da najit pres pruvodce Lonely Planet, na ty my nedame dopustit, kupujeme je do kazde zeme, kam se chystame. V Barcelone jsem spala v tomhle http://www.barcelonaurbany.com/. Nove postaveny, nas pokoj byl teda pidi, s vlastni koupelnou, do centra to bylo asi tak 10 minut tramvaji. Tak treba to pomuze ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mag, měli jsme vždy pokoj se sprchou a WC. Je to tam hodně malé, ale úplně to stačí. Bez snídaně. Dělali jsme si svoje. Nakoukla jsem i na společnou sociálku a vypadalo to v pohodě. Jezdili jsme tam metrem. Metro je úplně obrovský a dostaneš se tím úplně všude. Nejlepší je si koupit carnet( 10 lístků). V červenci stál 11,4e. Cenově to vychází jako mhd v Praze. Jakmile vylezeš ven z metra tak už ti neplatí. Na pěšky je to po Paříži hrozně daleko. Ve Versailles jsme byli loni i letos. V pohodě se tam dojede vlakem, asi za 30 min, jedna cesta 2,9e. Zastávka Rive-Gauche. Nejlepší je vlízt někde do metra, tam koupit jízdenku do Vers a na tu můžeš jet celou cestu. Dokonce ikdyž jsme vylezli ven z metra, tak jsme se na tu za 2,9e zase do metra dostali. Na carnet už ne.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?