Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
beruška-Danča prý stále žije ale je v kritickém stavu :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Murynko, já vůbec nevím. Trošičku se toho bojím. Jestli to počítá dle oplodnění, tak ať mi neříká, že jsem řekla špatně menstruaci, protože to by mi sedělo. Ale asi se to počítá od té menstruace a to pak nesedí. Já jsem šťastná, že jsem viděla, jak se hýbe (tedy myslím x-) ) a nechci se tím nějak trápit.
Odpovědět
Profilova fotka
jdu za nějakou sestřičkou z gyndy ted hned a zeptám se x-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko tak od poslední MS se to počítá proto že každá žena neví kdy otěhotněla a nemá pravidelnou MS ;-) ale pokud mi víme početí máme se řídit podle toho,takže se prý nemám obávat oho že to je maličké protože maličké to v 6 týdnu je :-D :-D :-D byla jsem přímo na gyndě za sestřičkami....už se těším na další kontrolu Mag za chvíli vyráží do Paříže Klivuvi se cachtá v DR ty se mají :-D :-D ale my co jiřinko těhulkujem to je také krasný ne??? x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
já tomu počítání holky taky ani za mák nerozumím.. ta moje kámoška přesně ví, kdy otěhotněla a od té doby je tedy v 11týdnu.. ale doktor ji podle menstruace počítá 13týden, což je přeci hovadina, když ona ví přesný datum, kdy jim to ulítlo. A co ta velikost 5,7cm, sedí to na 11týden? Mury dej pak vědět, co jsi se dozvěděla.. Jiřinko, jaký je to pocit, když jsi to mimi viděla, co se tak člověku honí v hlavě? Hloupá otázka, ale mně to fakt strašně zajímá, jaký má člověk v těhotenství pak pocity.. mám to teď celkem těžký s tou mou kámoškou, už si musím dávat sakra bacha, co a jak jí řeknu, nejde s ní kecat jako dřív na rovinu, nevím, nevím, jak to s ní ty měsíce vydržím :-D Musím holt teď taky otěhotnět, abychom se zase naladily na stejnou vlnu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Murynko, já jsem akorát datlovala, když jsi vložila ten odkaz, minulo se to :-) Tak je to s počítáním, jak jsem si myslela, to je dobře :-) a kolik týdnů trvá těhotenství? Představte si, že ta kámoška má termín porodu na 2.5., to je krásný, co, kdyby se to tak povedlo o den dříve, to by nemělo chybu x-) Jiřinko, ty to máš taky někdy v květnu nebo ne? No a co vaše nálady holky, zatím v pohodě?
Odpovědět
Profilova fotka
prostě se budu řídit čím co mi říká dr.ale nebudu se stresovat velikostí a tak když vím že je udělaný až o 14 dní později :-D :-D :-D evax já ty velikosti nevím to at si najde na googlo zadá týden jaký je a tam má všechny informace :-N já se zybývala 8týdnem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holčiny, včera jsem to měli pěkně nabitý. Byly u nás tchánovci a pak jsme jeli společně k našim. Přáli mi k narozeninám a dostala jsem super foťák ze zrcadlovkou x-) Já myslela, že si o tom můžu jen nechat zdát a manžílek vše domluvil a dostala jsem ho od všech k narozeninám. Mám hroznou radost. Taky jsem si říkala, že se budu řídit doktorem, ale mě naštvalo, že řek, že jsem špatně nahlásila menstruaci. Ale je blbost, aby můj první den poslední menstruace byl 22.8. a 12.9. už jsem měla dvě čárky, co myslíte? No nechám to být. Takhle jsem šťastná, hlavně že tam miminko stále je, toho jsem se bála. Evičko, pocity jsou strašně zvláštní a krásný, cítím se už jak mamča :-N Nedovedu si už představit, že by mi doktor řekl, že se něco stalo. U mě je to krásný, protože mám vedle sebe skvělýho chlapa a on mi pomáhá si to pořádně užít ;-) Jinak termín jsem měla původně 15.5. a teď 22.5., takže podle toho je zase rozdíl jen týden a ne ty dva, co říkal doktor. No jsem z toho celá blbá ]-( Naši dneska ze ségrou odletěli do teploučka, taky jim moc závidím ;-) Ale takovou DR znovu bych určitě nepohrdla :-D Nám bude v Belgii taky pěkná kosa a to jedeme na letních gumách a už má mrznout :-S Taky je tchán pěkně nasr.... i na mého taťku, protože on nám to auto půjčil :-|
Odpovědět
Ahoj devcata, zdravim Vas z Punta Cany. Dnes jsme byli v natura parku Manati, bylo to moc hezke, mame spoustu fotek papousku, tukanu dalsich zvirat. Taky jsme navstivili nejaka predstaveni se zviraty. Pocasi bylo dnes hodne vlhke, nekolikrat ze den prselo. Pred chvili jsme volali do te cestovni agentury, jak tam - tusim Eva - volala kvuli pocasi a domlouvali nejake vylety. Kvuli Anetce chceme safari cesky, aby dobre rozumela a mohla se zeptat na to, co by ji zajimalo. Mozna s nimi pojedeme taky na Saonu. Jeste tu ma kontakt CK Carribissimo, ale tam se nam nepodarilo dovolat. Proto ten internet. Hotel je hezky, rozlehly. V komplexu jsou asi 4 - 5 hotelu, ktere jsou propojene. Na pokoji mame virivku, ale asi ji nevyuzijeme. :-) Mejte se hezky a omlouvam se za pripadne preklepy, ale je tu anglicka klavesnice a temer uplna tma. Dobrou noc
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko, předem vše nej nej nej k narozeninkám a moc zdraví tobě i maličkému.. :-) K tomu určení termínu a poslední menstruace, přijde mi hodně zvláštní výpočet doktorů, napiš počet dní tvého cyklu cca a nějak na to přijdeme ;-) jelikož mám pocit, že jsi na to přišla stejně jako ta má kámoška, tak tipuji, že musíš být taky tak v 11.týdnu.. ale to vypočítáme. test může být poritivní již po nějakých 10ti dnech, ale podle mě by tě ani nenapadlo si dělat test ještě pře očekávanou menstruací.. někde ty jejich výpočty haprujou.. pokud máš cyklus např. 28dní, k ovulaci a tudíž k oplodnění vajíčka došlo ve 14.dnu od menstruace.. což by od 22.8. vycházelo na 4.9.. moc pochybuji, že by tedy po osmi dnech vyšel pozititvní test.. Ale hlavní je, že miminko žije a je vše ok, a i kdyby bylo menší, než by mělo být, tak to neva, je prostě po tobě ;-) Hlavně klid a užívej si to bez starostí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky Kiluvinko, to je náhodička, zrovna jsme s manžílkem dorazili z pařbičky a ani jsem nedoufala, že tu někoho zastihnu :-) Jsem moc ráda, že se Vám líbí a vše je ok.. copak malá, v pohodě? Výřivka na pokoji, to je nářez x-) Krásně si to užijte a hodně foťte, už se moc těším na zážitky a ty fotky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko ty máš narozeniny?vše nejlepší hodně zdravíčka,štěstíčka a lásky ;-) jestli chceš presun se na MK do téma těhotenství a podtéma 1 trimestr,chodím tam a dozvíš se tam spousty věcí a můžeme to tam rozebírat více x-) jinak se rid opravdu čím to ti říká doktor!!!!a až ti budou dělat nějaký větší ultrazvuk řeknou ti přesně v jakém jsi neboj se!!!!!!! já si včéra koupila těhotenský kalendář na zápisky a je tam spousty informací a také tam píšou že se to počítá od poslední MS poněvadž už to tím vlatně začíná celý ten cyklus zrození :-D takže já dnes podle výpočtů začínám 9 týden tudíž už třetí měsíc x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahojky marketko: manzilek sel rano do prace tak se mi uz nechce spinkat, jak se mas?? je ti takhle po ranu jeste spatne nebo se to lepsi?? a co ta beruska? zije? ja psala uprimnou soustrast cele rodine..:(.. Jirinko jestli mas narozeniny tak vam obema preji hlavne hodnr zdravicka!! a pak plno lasky ze vsech stran x-) Jak koukam Kiluvi se ma na pokoji opravdu hodne dobre:-D vyrivka na pokoji:-D hmmmmmm taky bych chtela:-D
Odpovědět
Profilova fotka
pipii pojd na icg!!! :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko - taky se připojuju ke gratulantům, všechno nej, nej, nej k narozeninám a ať se daří tobě i miminku ;-) Markét - včera večer jsem konečně poslala fotky, došly ti? mě se maily nějak blbě zobrazovaly... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ted jsem tam koukal něco tam je tak to uložím a uvidíme x-)
Odpovědět
Profilova fotka
přišli uloženo jen dvě ne :-( ale to nevadí moc děkuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
já posílala 5mailů po 2fotkách, kdyžtak napiš, který maily dorazily a já ty zbývající pošlu znovu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky kde jste kdo:::::::: :-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Markét, já tu jsem ;-) co ty fotky, které chybí?
Odpovědět
Profilova fotka
já už nevím poněvadž jsem to hned mazala :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. V pátek jsme se vrátili z DR. Měli jsme to od 8.10. na 16 dní/15 nocí. Letěli jsme z Berlína- Tegel. Kupovali jsme to přes Airstop a německá cestovka ITS, aerolinky LTU. Byli jsme v Boca Chice- hotel Dominican Bay. Měli jsme zarezervovaný místo v letadle- 1500 pro oba a obě cesty.
Odpovědět
Profilova fotka
Jeli jsme autem a měli domluvený parkoviště cca 3 min. od letiště, 17 dní 64 euro. Perfektní služby. Odvezli nás k letišti, pak pro nás přijeli, auto bylo připravený. Cesta do Německa OK. Let dlooouhej, ale přežili jsme to. Hrozná cesta z Punta Cany do hotelu. Skoro 4 hodiny, po děsně vymlácenejch cestách a řidič jel šííleně rychle. Měla jsem docela strach. Hned po příjezdu jsme měnili pokoj( tekla klimatizace) a pak už to bylo bez problémů.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj yany: meli jste tam nejake hurikany?? prosim posli pak odkza na fotecky:)
Odpovědět
Profilova fotka
Hotelový areál krásný. 2 patrové apartmány v nádherné tropické zahradě. Asi 430 pokojů. Armáda uklízečů, zahradníků...Furt něco leštili, zametali, střihali. Personál ochotný, příjemný. Ubytování dobré, denně úklid, čisté ručníky. Jídlo dobré. Výborné ovoce. Co je trochu mínus je pláž. Na dohled je přístav pro trajekty, takže to kazí dojem.
Odpovědět
Profilova fotka
Koupili jsme si 4 výlety přes Caribissimo- agentura v DR, majitelka je Češka. Saona+Catalinita, Santo Domingo, Safari a šnorchlovací výlet na Catalinu. Dost drahé- 670$. Ale nelitujeme. Cesta zpět o mnoho lepší. Letěli jsme v noci, takže jsme spali.
Odpovědět
Profilova fotka
Pipii- hurikán žádný nebyl. Počasí bylo dobré. Většinou to bylo tak, že dopoledne nádherné, v poledne se začalo zatahovat a pak až na 2 dny každý den sprchlo. Ale většinou to bylo rychlá přeháňka. Vůbec nám to nevadilo. Asi někdy v půlce pobytu pršelo skoro celý den- to prý snad východ DR "olíznul" hurikán Omar:-) Od 16.10. už tam bylo jen krásně a vedro- 34 st. Měřili jsme vodu- 31 st. To byla nádhera. Hodně jsme šnorchlovali, dokonce jsme vydrželi ve vodě 3,5 hod v kuse a vůbec nám to nepřišlo.
Odpovědět
Profilova fotka
S fotkami je to horší. Nemám je nikde na internetu. Ale o něco se pokusím:-)
Odpovědět
Profilova fotka
yany: teeeda dvoupatrovy apartmany?!?! tak to cucim!!:-O posles mi odkaz na vas hotel, se mrknu!:-D fakt super co popisujes, me ted mrzi ze jsme tam byli jen na 8 dni:(
Odpovědět
Profilova fotka
yany - zní to dobře, my jsme se v Dominicus Bay stavěli při cestě z letiště, ze Santo Dominga to byl kousek, max. 20min. busem, tak škoda, že jste neletěli na tohle letiště; my měli ty samé výlety kromě Cataliny, ta nám holt zbyla na přístě ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?