Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No jo........ ale nejde změnit téma ani na počasí, protože venku je pěkně hnusně.
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko a to nevadí, že vycestuješ do zahraničí, když budeš na neschopence? Co když přijde kontrola nebo tak? K tomu miminku, myslím si, že kdyby bylo něco s ním špatně, že to určo poznáš, špinila by jsi nebo krvácela a asi by ti nebylo nevolno.. říká se, že když se miminku daří dobře, tak je mamince zákonitě blbě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mám neomezený vycházky, proto se mi i sestřička divila, proč chci uschopnit ;-) Máš pravdu, asi bych to nějak poznala a s tímhle problém nemám x-)
Odpovědět
Profilova fotka
no vidíš to, není se čeho obávat a můžeš být jedině ráda, že nemáš nafouklé břicho, ještě si ho užiješ až až.. Tak neomezený vycházky to je bombička x-) já chci taky!!!!!!!!!!!!!! nechám si napsat neschopenku na celou dobu, a když mi bude dobře, tak půjdu do práce a šéf mi peníze bude dávat bokem, a když mi bude blbě tak budu doma.. šlo by to takhle dělat?
Odpovědět
Profilova fotka
No já myslím, že právě šlo. Bohužel ale určitě ne u nás v práci :-( Kamarádka měla rizikový - čekala dvojčátka. Měla marodní a chodila do práce když mohla (mohla hodně často ;-) ), takže měla peníze navíc.
Odpovědět
Profilova fotka
takže se to nakonec ještě vyplatí, chápu to dobře? no tak to by byla paráda x-) kdybych byla líná nebo by mi bylo opravdu zle, tak bych se válela doma, a když budu mít chuť pracovat, nebo budu potřebovat finanční injekci, tak se přijdu podívat do práce.. no idylka :-D jakto, že to u vás nejde? Kvůli tomu, že jste státní?
Odpovědět
Profilova fotka
mag odkud to víš s tou beruško??? :-o :-o ;-( ;-( ;-( jinak s tou marodní měla sestřička trochu pravdu když to píšou myslí si že je to napořád =-) jiné je to u obvodáka ale gynda je jiná 8-( jinak jiřinko já doma zustanu určitě nebudu chdoit do práce x-) těhu si chci maximálně užít bez stresu a všeho :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Markétko, jenže já to vůbec nevěděla, neřekla mi to a ani nenaznačila. Připadá mi to zvláštní, že mi to tedy napsali jen kvůli tomu, že mi je špatně. Vždyť na začátku je to normální a jak můžu chodit do práce, když mi je ze začátku špatně? To si mám tedy brát jen dovolenou? Ale nemusí to být špatný ;-) Ty mě na to snad ještě nalákáš :-D Takže kdy ty jdeš naposled do práce? Evčo, myslím, že kvůli tomu, že jsme státní.
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko nevím kdy naposled doufám že příští týden naposledy...pak mu to řeknu prostě chci být doma a vše prožívat v klidu navíc budem rekonstruovat tak se budu soustředit na baráček a manžílka x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Napsala mi to jedna holčina do IP a je to i u ní v albu. Jiří, tak to si té neschopenky važ. U nás dávají jen vycházky. Já to chci také tak ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Já to udělat nemůžu :-( Stejně jsem z tý neschopenky nějak špatná, budu si tam připadat jak blbec ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
A co mám tedy dělat? Myslíte, že si jí mám jako nechat? A co v práci?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
vycházky dává každý jinak ;-) jiřinko je to na tobě ale uvědom si že ti může být špatně kdykoli a ještě hůře :-( a to tam půjdeš zase?!!! :-N takhle uvažuji já...
Odpovědět
Profilova fotka
To ne, já teď prostě věřím tomu, že to je jen ze začátku, jak všude píšou =-) Já se s ní nějak domluvím :-|
Odpovědět
Profilova fotka
moje mamka to měla celé těhu...a navíc pak ti zjistí cokoliv v nepořádku i blbůstku a doma tě nechají stejně :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ach jo! Tak teď něvím, co dělat ]-( V pátek to všechno dohodnu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jiří, nestresuj se. Já být tebou, tak to už raději řeknu, aby si za tebe mohli najít náhradu.Stejně odejdeš, buď teď, nebo za pár měsíců.Opora úřadu tedy nebudeš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hned jak se vrátíme, tak to řeknu ;-) Stejně to bude lepší, než kdyby se mě zeptali sami. Já tam jako opora nenastupovala :-D Šla jsem taky za mateřskou, jen ta paní to má ještě na necelé dva roky, takže budou hledat taky zase slečnu, která nastoupí za mateřskou. Doufali, že tam vydržím :-.
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko, já si myslím, že by jsi to teď klidně mohla ukončit, jít na chvíli do práce, připravit je tam na tvůj odchod, no a pak se můžeš hodit marod kdykoliv se ti pak bude chtít a klidně do konce. No anebo na férovku zavolej tomu kolegovi a šéfovi nebo jak to tam máš, řekni jim, že máš teď neschopenku kvůli tomu, že ti bylo strašně blbě, řekni, že jsi těhotná, že jsi to neplánovala a netušila, ale je to tak a domluv se s nima, jestli si teda máš nechat tuto, která je do konce a oni to bez tebe tam nějak zvládnou anebo jestli ji máš ukončit, ale v té chvíli, když ti bude blbě, tak nepůjdeš do práce, ale nechceš si na to plácat dovču,tak jestli ti to budou počítat jako normální pracovní den.. cítím z tebe, že se ti doma zatím zůstat nechce, tohle by bylo ideální řešení.. No a k těm nevolnostem, četla jsem pár příběhů, kdy mají ženský nevolnosti až do porodu, takže asi tak.. Murynko, udělala jsi správné rozhodnutí, máš riskantní povolání, doma bude líp x-) Jinak jsem holky v depresi, první týden v listopadu budeme mít uzavřenou příjezdovou cestu k baráčku, budou asfaltovat a to jsme zrovna chtěli dělat krov a střechu :-( to je zákon schválnosti ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
mě jde právě o to že jednou mi bude špatně budu tam volat pak mi bude dobře,zruším to zase mi bude špatně a zase nebudu schopna jít do práce a nervovat tím sebe a kolegy to už jsem jim řekla na rovinu aby si ten rozvrh předělali a semnou raději nepočítali :-D kamarádku ted doma nechali kvůli tomu RH faktoru tvoří si protilátky proti mimískovi :-(
Odpovědět
Profilova fotka
cože? co to je RH faktor? Jak si tvoří protilátky? jakože ho tělo chce vypudit? Jak na to přišli? Jak se to léčí?
Odpovědět
Profilova fotka
Kolega a šéf (pak je ještě vyšší šéfová a vedení ;-) ) to vědí. Nějak se tam dohodnu. Jako doma mi nevadí být, spíš bych měla špatný pocit kvůli těm, co mě tam vzali a že je v tom teď nechám. Protože není mi špatně každý den a nechávat je v tom teď :-| Zítra, když mi bude dobře, tak jsem slíbila, že se v práci stavím a nějak to pořešíme ;-) Markétko, u tebe není co řešit. No a jestli teď děláte rekonstrukci, tak budeš mít alespoň co dělat (samozřejmě jen dohlížet x-) )
Odpovědět
ahojte, rozmyslame o dovolenke v DR priblizne maj-jun (kveten- cerven) a chceme letiet z FRA (Pariz) lebo byvame 2 hodinky od pariza, bola by to nasa prva dovolenka do exotiky len kvoli tomu ze tento rok bohuzial nestihame prist na SVK tak ako vzdy v aprili ale musime tu zostat az do juna, proste nestihame nasu oblubenu destinaciu autom kam jazdime kazdy rok-Croatia. preto sme sa rozhodli, ze ked uz musime zostat v o FRA, oplatilo by sa letiet odtialto niekam do exotiky lebo to asi musi byt ovela lacnejsie ako od na zo SVK. letel tu uz niekto do DR cez fra cestovku? myslite ze by to mohlo byt podobne ako nemecke cestovky?myslim cenovo,diky moc za rady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Gijar, já si myslím, že by to mohlo být stejné, jako je to s německou či anglickou CK, ale to musíš vědět ty, jak se tam pohybují ceny. Neznám českou agenturu, která by nabízela francouzské CK
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinka má novou fotečku v pasu ;-) moc ti to sluší maminko x-) x-) x-) kdy vyfotíš bříško a dáš albumek na MK?tam si můžeš zapisovat všechny údaje,přeci :-N =-) gijar myslím že ty ceny budou podobné jako u německých CK,ale také netuším :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji :-) Možná to tam už dám, ale pořád nějak nevím. Zatím jsem dělala jiné věci a na koníka do albíček spíš zatím jen koukala. Já zapisuju do toho deníčku ;-) Máš v albíčku na koníkovi něco nového? Strašně rychle tam albíčka přibývají.
Odpovědět
no dufam, ze to bude podobne, inak najlepsie je ist asi mimo sezony to znamena ze ten maj-jun je ok? a je tam vtedy teplo?
Odpovědět
Profilova fotka
V květnu opravdu končí sezóna a začíná až v říjnu. U německých CK padaly dost ceny. My letěli v dubnu a vraceli se v květnu. Několik dní po našem návratu už bylo na stejný počet dní, stejný hotel o pár tis. na osobu levnější.¨ V tomto období tam byla evax a na počasí si nestěžovala.
Odpovědět
diky moc, skusim pozriet niekde tie fra cestovky, radi by sme sa vtesnali tak do 2000eur max.
Odpovědět
Tak ahojky, ráno vyrážíme směr Německo. Mějte se tu hezky, nenastydněte a Vy, maminy, dávejte pozor na sebe i na mimísky. Taky tak nesnášíte balení? :-| Ještě, že manžel je v balení takový pečlivka a zabalí všechno, s výjimkou mých věcí. Jen musím dceři připravit oblečení a boty. On i ona už mají svůj kufr zabalený, jen já ho mám skoro prázdný a kolem se kupí spousta věcí. No nic, jdu na to :-) . A Anetka tu pobíhá jako laňka, pořád něco řeší a absolutně se nám nedaří ji nacpat do postele. No, alespoň, že jsme ji teď dotlačili do sprchy. :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?