Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko a kolikátý si týden???
Odpovědět
Profilova fotka
Teď jsem v 11 tt.
Odpovědět
Profilova fotka
a máš albumek na koníkovi,píšeš tam do diskuzí?
Odpovědět
Profilova fotka
Nemám, já bych to teď nestíhala a zatím nevím, co bych tam dala. Jsem teď šťastná, že jsem doma a snad vše vyžehlím ;-) Do diskuzí jsem spíš párkrát mrkla.
Odpovědět
Díky za rady,určitě vyrazím a něco málo těm dětičkám určitě dovezu! A mušličku bych si ráda také dovezla.A nějaká jejich raritka co se týče suvenýrů? Jejda.....co to čtu? Další mimísek na cestě? x-) To je báječné...... :-)
Odpovědět
Ahoj Pipii, gratuluji k práci, jsem ráda, že vysněné místo vyšlo. Jak jsi to myslela s těma mužskýma v práci? Že je to pánské kadeřnictví (jen pro pány) nebo že zaměstnanci a Tví kolegové jsou jen muži? Já taky dávám spíše přednost kadeřníkům mužům - můj kadeřník je také chlap (stará se o mě od narození dcery a když není vhodný termín - je hodně vytížený, dělá různé přehlídky, školení a stříhá jen 2 dny v týdnu, tak "náhradníkem" je jeden jeho kolega). A v kterém kadeřnictví budeš pracovat? Mury, gratuluju, a jsem ráda, že mimi je v pořádku. To, že je menší je asi z medicínského hlediska trošku průšvih (doktoři mají strach, zda je vše O.K., zda placenta dobře vyživuje atd.), sama jsem to zažila ke konci těhotenství a taky kamarádka v poslední třetině. Kamarádku prohnali různýma vyšetřeními a častějšími kontrolami, mě si nechali už v porodnici na rizikovém, ale nakonec bylo všechno v naprostém pořádku. U mě i u ní. Vysvětlovali, že se to občas stane, tak chtějí mít jistotu, že je to jen přirozeným vývojem. Takže se zbytečně neboj.
Odpovědět
Děvčata, děkuji za odpovědi. A asi jste nám dostatečně držely palce, takže nám před hodinkou Anetčina doktorka cestu schválila. Sice musí ještě dobrat antibiotika (a pro jistotu, kdyby něco, tak nám napsala ještě jiné) a má se šetřit, ale jet můžeme. Tak teď zrovna ochutnává lízátka. Koupili jsme jich o víkendu v makru celou krabici. Prý musí zjistit, jestli budou dětem v DR dobře chutnat. :-D A mučí mě dotazy, jak se řekne španělsky... :-) . Ale já znám jen pár základních slovíček, jako ano, ne, děkuji, prosím, pozdravit a pár číslic. Nic moc. A neumím nejdůležitější frázi na cestu: Chtěla bych (jahodovou, čokoládovou...) zmrzlinu. No vyložemě mě sprdla. :-D Jinak, na cestu si, Okka, nech od doktora napsat Ercefuril (to je v podstatě to samé jako Actinal, zázračný lék na faraonovu pomstu v Egyptě). Fakt funguje.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky :-) Kilu to jsem rada, ze je mala relativne v pohode a muzete jet. A neboj slunicko ji douzdravi. Market tobe gratuluju k mimiskovi, to musi byt uzasny okamzik. Uz se nan ej taky tesim :-) Miso jsem rada, ze to s tou prci dopadlo takhle, napis jak se ti libilo. Jirinko a ty odpocivej at je vam lip!!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem se vrátila z práce, jela jsem tam odvézt neschopenku a rovnou jsem si přivezla práci domu :-S Holky, já už do práce nechci! |-| Kiluvi, tak teď už se můžete opravdově těšit. Jedete zítra ne? Leni, já bych teď pořád jen nejraději odpočívala :-D
Odpovědět
Až ve čtvrtek.
Odpovědět
Profilova fotka
To už je stejně za chvíli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já se také opaluji nahoře bez, nelíbí se mi opálené plavky. S rodiči jsme chodili i na nudy, tak jsem zvyklá a když někde nejdeme plácek s manžou, tak se opalujeme úplně nazí. Ty plavky hrozně studí :-D . V DR s tím problém nemají, tedy s vrchním dílem plavek ;-) Střevní potíže jsme neměli, tedy nic o čem by stálo se zmiňovat. Jedli jsme vše, co nám nabídli, já jsem na to cvok. Naše domorodka nám na cestu do parku nabalila kromě ovoce a baterky i vodu. Tu jsme si zdvořile vzali, ale nepili jsme jí. Mušlí jsme táhli plný kufr ( asi osm) a také různé ulity šneků, ale mněli jste mně vidět v té frontě na letišti. Musela jsem vypadat, že táhnu kokain. Nikdo na mně nesměl mluvit, protože jsem se bála. Domorodka nám vysvětlila, že takové ty zkamenělé ,kulaté, bělounké, mrtvé koráli, jsou dobré na obroušení kůže na nohou, tak jsem si jeden malý vzala. Kiluvi já jedu v pátek do té Paříže, ale klidně si to s tebou vyměním za DR. Bude to super. Hodně foť. Jiří, to se ti nedivím, že se ti nechce do práce. Je to škoda, jsi tam chvíli a ještě nemáš ponorku. Podle toho, že tvůj šéf usiluje o zvýšení platu, tak máte i dobré vztahy a to je člověku dvakrát tak líto. No, ale jestli ti bude zle, tak prostě zůstaň doma. Evčo, tak to je dobře, že manžel přijde o řidičák na měsíc, to se krásně vyřeší neschopenkou. Odpočine si, postaví dům, zplodí dítě, zasadí strom a uteče to jak voda :-D . Ta moje kamarádka, ti přeci psala, že to nemusí být na dlouho. A kolik dostal peněžitou pokutu?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Vlastně Kiluvi budě v Punta Caně, tak alespoň uvidíme jiné fotečky ;-) Katerinkad se na nás trochu vykašlala :-( Mončo, já už právě tu ponorku trochu mám. Doufala jsem, že mě to bude bavit víc. Je to takový půl na půl.
Odpovědět
Profilova fotka
Aha Jiří, na mně to působilo, že se tam máš dobře :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Špatně se tam nemám, ale není to úplně ono, prostě mě to tak nenaplňuje. Tak už se určitě těšíš do Paříže, viď. Ještě by mohlo vyjít to počasí. My v neděli vyjíždíme na týden do Belgie, tak už se taky hrozně moc těším :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jo, ale chápu to, na těch úřadech je to všude stejné. Hodně papírování a málo kdy máš za sebou nějaký viditelný výsledek :-( Takže budete také cestovat. Do Paříže se těším, snad mi to zlepší náladu. Má být ošklivě, tak uvidíme.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, vy se tak máte, taky bych hned někam vypadla, aspoň na pár dní.. i když mě teď čeká super relax na maltě, jak říká můj drahý manžel :-D Jinak je to šikulka, už má založený rohy a kus vyzděnej, zítra mu přijde na pmoc jeden zedník, teda spíš si prohodí role, zedník bude zdít a manžel bude dělat přidavače.. snad nám bude počasí přát.. Mag: s tím řidičákem to vyšlo fakt skvěle, pokutu ještě vyměřenou nemá, ale bude to kolem 5ti tisíc :-( Jinak k tomu opalování nahoře bez, tak já se taky často opaluji bez, nemám ráda, když z výstřihu pak kouká kousek bílej a tak, ale minulý rok v Tunisu jsem si je já chytrá spálila tak, že jsme na nich měla puchýře, a pak jsem je měla růžové jako jednu velkou jizvu, no chuťovka, tak od té doby si dávám sakra bacha a v DR jsem si vršek většinou nechávala, jen v polostínu jsem ho měla občas dole a opálila jsem se tak akorát, žádná spálenina a nic bílého. Strašně jsem se bála, abych nedopadla jako předtím :-N Jiřinko, to máš pravdu, Katerinkad nám slíbila fotky, kde je jí konec? Do té Belgie jedete na celý týden? Kup si v lékárně takové žvýkací bombony, jsou přímo proti nevolnostem, a prý to na někoho skvěle funguje!!! Dělají se i lízátka.. Byla by škoda, aby tě tam trápily nevolnosti ;-) Kiluvi: tak to dopadlo úplně super, to je paráda :-) Už jsem moc zvědavá na fotky z Punta Cany, nafoť tam prosím hodně pláž, ze všech úhlů a hotel.. ještě tam od nás nikdo nebyl, tak ať máme pro příště (snad nějaké bude) něco pro inspiraci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evčo, lízátka už mám, ale ještě jsem je nevyzkoušela. Musím si ho připravit k posteli. Dostala jsem je od švagrový. Jedeme na celý týden. V pátek se vydáme do Amsterdamu na 2 noci. Manžílek tam bude odpoledne trénovat a přes den budeme chodit po nákupech x-) Chceme se podívat na nějaké baterie do baráčku, tam mají o dost levnější. No a podívat se na nějaký to zimní oblečení ;-) Škoda, že ještě nebudu vědět, co máme, to už bych hned nakupovala na malýho či malou :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko, to bude parádička, jen aby nepršelo.. s těma baterema je to super nápad, budou tam levnější i umyvadla, nábytek atd, kdyby jsi si tam něco vybrala a nevěděla, jak to sem dostat, tak ti to kdyžtak zařídím, dělám v autodopravě ;-) A na miminko můžeš nakupovat už teď, žluté, bílé, světle zelené, světle béžové užje holčička i chlapeček :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Béžovou mám ráda.Mám Tesco před barákem a tam Vám mají věci na miminko ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky dnes jsem byla za kolegyní v porodnici x-) v půl dvanácte odpoledne porodila chlapečka,je kouzelný, jiřinko nepapej vitamíny-miminko je pak straěně velké měla problém ho porodit :-( je hubená a malá asi jako my takže pozor na to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jsem nadšená z naší porodnice je to tam moc hezoučké byli jsme za ní už 40 min po porodu už volala :-D obivuji jí zvládala to skvěle,tatínek u porodu byla a já si pěkně poplakala :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Murynko, to musel být silný zážitek chovat takhle čerstvé miminečko, ještě když víš, že tě to za pár měsíců už čeká taky x-) Jaké ty vitamíny jedla? Dělají to všechny značky nebo jen některé? už jsem o tom slyšela, že pak jsou mimča zbytečně přerostlé.. ale zase nejíst žádné, není to nebezpečné? Strava přece jen není pořád tak pestrá a co když něco bude prckovi chybět? Nebo jak se to řeší?
Odpovědět
Profilova fotka
evax to nevím budu se na to muset zeptat jí jsem nechtěla obtěžovat holky něco vám sem dám ale je to děsná tragedie a jsem z toho v háji ;-( ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
http://kolinsky.denik.cz/nehody/ko_ne... http://www.beremese.cz/album/album.ph... http://www.modrykonik.cz/album/album.... ;-( ;-( ;-( ;-( ;-( ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Je mi z toho zle a doufám, že je to jen blbý fór, ale i tak jsem jí musela napsat ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
není mag-u nehodu jsem vyděla v televizi!!!!!!! :-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Je mi z toho zle. Mám doma malinko problémy a jsem dost lítostivá, ale tohle strčí všechny problémy do kapsy. Snad se z toho dostane a začne znovu. Já se nedivím, že tan pošuk v USA dal žalobu na Boha.
Odpovědět
Profilova fotka
cože jaký pošuk??? :-o :-o :-o já asi přestanu tady na ty stránky chodit zprávy už nesleduji ale tady je víc tragediií jak v těch zprávách |-| ;-( ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ale jeden člověk z USA podal žalobu na Boha, za to, že dopustí utrápení. Je to sice nesmysl, ale něco na tom je. Tohle je první tragédie o které vím. Nikam nechoď, bylo by nám smutno.
Odpovědět
Profilova fotka
mag tady na této diskuzi se to moc neřeší :-( ale u nás v červnu a tak jsem četla už těch tragedií dost ;-( tak ale my musíme být veselé ty za chvíli jedeš do paříže a tam se Vám povede Frantík jak vyšitý :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?