Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pipiii, tka jsem to zkoukla, maminka vypadá strašně mladě, kolik jí je? S těma brýlemi jsmi mě docela dostala, že jenosí jen tak bez dioptrií, já nutně potřebuji dioptrické a ne a ne se do nich dokopat.. a zase si nechci pořizovat jen čočky, ale mám strach, že brýle mě strašně změní a budu působit jiným dojmem, že to prostě už nebudu já.. al eje fakt, že jsem si jich už pár zkoušela a některé jsou fakt super, tak uvidíme :-) Jo a jak s emami k této práci dostala, ona to dělá odjakživa nebo náhoda?
Odpovědět
Profilova fotka
mamca, pracovala v radiu, v novinach, v televizi a ted dela v tehle tv.Je ji 42, bryle nosi jen malo, ted je prave zacala nosit na vysilani, aby prej nebyla tak okoukana, tady dela uz asi 2,5 roku, mozna 3 roky.
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřin PPM = pěněžitá pomoc v mateřství = mateřeská ;-) , neboj za chvilku tomu budeš rozumět.
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo Mončo, už jsem si to zjistila :-D Tak na to naštěstí nárok mám a můžu si vybrat i mateřskou na dva roky, tak uvidíme. Asi do toho půjdu. To víš, penízky :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jiriii: koukala jsi na tu moji mamcu, mas tam odkaz na to vysilani, 15.10 tam je na 100%..tak se mrkni:)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to se máš. Já pracuji na stejném místě 7 let a neměla bych ani tak vysokou mateřskou, abych mohla bát doma dva roky :-S , ale já bych stejně nechtěla. Já chci také odkaz.
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: odkaz pipiii dávala na předešlé stránce, tak se mrkni ;-) jak je to teď s tou mateřskou? Jiřinka by na ni už mohla? Já myslela, že na mateřskou se chodí až od určitého měsíce a do té doby je nastávající maminka max. na nemocenské =-) A jak je to s těma rokama, kdy si to musí člověk nahlásit, na jak dlouho jde a jak je to placený?
Odpovědět
Profilova fotka
Miško, už jsem koukala ;-) Tak máš pravdu, ústecký kraj už tam není. Mamča je moc hezká ;-) Mončo, já pořád nevím, uvidíme. Já bych chtěla mít brzy druhý miminko, takže se pak uvidí, jak to budu zvládat a jak se nám bude chtít.
Odpovědět
Profilova fotka
Já myslela, že to na jak dlouho půjdeš, nahlašuješ až když nastupuješ na rodičovskou, ale prý to tak není. Taky pořádně nevím. Aby jsi mohla jít na dva roky, tak musíš mít určitou výši platu, jinak můžeš na 3-4 roky. Když jsi nezaměstnaná, tak si nemůžeš vybrat a musíš jít na 4 roky, ale prý se to dá obejít tím, že napíšeš mateřskou na měsíc na manžela a pak se to převede na tebe. Ale to už je na koníkovi ;-) Teď bych opravdu brala nemocenskou.
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo, Jiřinka má pravdu. Mateřskou vyplácí zaměstnavatel, nebo OSSZ a je pár týdnů před předpokládaným porodem + zhruba do 6 měsíců, mají to počítané na týdny. Pak je rodičák, ten si můžeš zvolit do 2 let, pouze pokud máš denní výši PPM 380 a víc korun, nebo do 3 let pokud máš nějakou PPM a do 4 let .Do 4 let mají od narození dítěte řodičák také všechny ty co nemají nárok na mateřskou ( nemají odpracováno ) a ty žádnou volbu nemají, ale dá se to udělat jak psala Jiřinka.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky takže SRDÍČKO TLUČE!!!!!!! x-) jen jsem v 8 týdnů a zdá se mu že mimísek je menší než by měl být :-| takže jdu ještě za 14 dní na kontrolu a pak už mě přeřadí do těhotenské poradny x-) do práce chodit budu ale ne na sál....takže úleva docela veliká :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mury a máš fotku?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Pipiii už jsem našla tvojí maminku, vůbec nevypadá, že by měla mít tak "starou dceru " :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fotku nemám ]-( ]-( ;-( ;-( měla jsem si o ní říct :-( tak za 14 dní to napravím jiřinko ty už fotku máš??? x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, mně to počítání mateřské a nároku na ní hlava nějak nebere, ale ještě mám dost času na pochopení.. :-) Markétko, moc blahopřeji, že je menší snad tolik nevadí, hlavně, že tluče srdíčko :-) Z té fotky si nic nedělej, stejně tam není ještě nic vidět, byly by to zbytečně vyhozené penízky, radši za ně kup něco nyny pro maličké ;-) a co ti doktor řekl k té tvé práci, to fakt nevadí, že jsi na infekčním??? =-) Jinak poctivě hlásím, že plodné dny mi vycházejí na přelom října-listopadu, tak mi držte palečky, ať se zadaří, je to poslední šance na to překvápko pro rodinu pod stromeček :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marketko: moc a moc ti gratuluji, hned jsme to sem holkam psala ze mimiskovi tluce srdicko:)myslim ze to vubec nevadi ze je mensi, vzdyt ty jsi takovy mrnousek:-D...Drzim palecky:) a urcite si rict o fotku za 14dni. Jinak zitra jdu do nove prace tak mi drz take pesticky:). budu tady na beremku snad dopoledne, do prace razim az na 13h:)
Odpovědět
Profilova fotka
markét - to je dobře, že je všechno v pořádku a podle mě je taky hlavní, že tluče srdíčko, miminko bude asi "veliké" po mamince ;-) pipiii - tak hodně štěstí v nové práci ;-) taky jsem koukla na mamču, vypadá fakt hodně mladě
Odpovědět
Markétko: také se přidávám ke gratulaci,a přeji ať vše dobré pokračuje až do konce!!! :-) A fotku si musíš co nejdříve pořídit ... :-) Teď se zeptám, jak je to v DR a opalování bez...? 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
okka - když jsme tam byli my, tak se u našeho hotelu nahoře bez pár ženkých opalovalo, na pláži i u bazénu a žádný problém :-)
Odpovědět
fsvojap: Děkuji :-) Není to sice moc můj styl,ale někdy mě to napadne...tak jsem se radši zeptala. Jinak co jsem viděla fotečky od holek a pojedeme třeba někam bez delegáta,je tam plno stromů,plodů,nebo když nám někdo něco nabídne z místních lidí - není třeba se bát,nebo ano?
Odpovědět
Profilova fotka
okka - já vršek taky párkrát odhodila, ale manžovi se to moc nelíbí 8-) já bych se toho, co ti nabídnou místní nebála, my jsme teda do vnitrozemí jeli s porůvodcem a ptali jsme se ho na různé plody, co to je a on občas řekl, že něco nejedí, že je to jen na ozdobu, ale nikdy vyloženě neupozorňoval, že by bylo něco jedovatý apod., jeden Američan, co jel s námi strčil do huby úplně všechno, co kolem cest našel 8-)
Odpovědět
No tak to samé je i u mě.....také jen párkrát,ale radši se zeptám.... A jak je to třeba s mušlema,nebo já nevím zrovna mě nic nenapadá,prostě co najdu v přírodě mohu si to vzít domu? Nemyslím tím lovení ryb,trhání květin atd. :-N Juj... =-) :-D tak to se mohl klidně i p... 8-) A nám tam hrozí třeba střevní problémy,jako v Egyptě atd?
Odpovědět
Profilova fotka
mušle jsou podle mě OK, na Saoně je i prodávali, i když těm místním nějaké vývozní předpisy samozřejmě nic neříkají; akorát korály se nesmí vyvážet, ale to myslím platí skoro všude po světě nás střevní problémy docela potrápily, museli jsme dokonce navštívit místní lékárnu, což byl teda zážitek :-. :-D z ČR jsem si vezla Enterol, ale vůbec nepomohl, tam nám prodali cosi s názvem Lopyramide (nebo nějak podobně) a je to české Imodium a to nám pomohlo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
všem moc děkuji x-) okka-Kači mi měli semou ercefuryl z Egypta :-D a manželovi zabral,mě to tam také chytlo mohla jsm pozžít jen hilac :-N ale naštěstí to trvalo jen jeden den ;-) ;-) opalování nahoře bez-také se tak opaluji ale po zjištění těhu jsem to vyloučila,ale spousta žen a dam se tam opalovalo bez a to nebyli výstávní kusy :-D takže bez problémů x-) evax dr.asi ví co dělá,sál mi vyloženě zakázal i zvedat věci a tak..ale pak mi to určitě napíše x-) fsvojap-Pavlí pošleš mi ty dvě fotečky na mail tu společnou a tu s Jirkou??
Odpovědět
Profilova fotka
Ma\rkét - tak mi pošli tvůj email, tady do IP fotky nedám ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky: tak k tem strevnim pozitiz, manzela to chytlo hned na zacatku, me posledni tri dny a docela jsme s tim zapasili jeste v CR, meli jsme sebou Endiaron ale vubec nezabirat, stejne tak nezabiral sprej na komary:X... Musle jsme nasli na odlehle plazi na Saone, docela dost velike a v peknem stavu, vzali jsme jednu velkou a dve asi o pulku mensi, byli starsne tezke, prevezli jsme je uplne v pohode. Na vylete jsme jedli mistni ovoce a to bylo vynikajici. S tim opalovanim nahore bez: ja se neopaluji nahore bez ale u hotelu bylo par zenskejch, nikomu to neprislo divny az na jednu mladou ktera mela potetovany nadra a mela je silikonovy, kdyz si sedla na plaz a vlnky do ni varzely, tak bylo videt jako by se ji ty prsa muchlaly, tak ta tam byla sama a byla docela atrakce:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno holky :-) Okka: ohledně těch mušlí, z DR se správně nesmí vyvážet, hrozí tam velké pokuty, ale my jednu obrovskou ze Saony taky brali domů, ale měli jsme nervy. Mrkni se na tyto stránky je tam napsáno úplně vše o DR podrobně rozepsané, na co si dát pozor,co se smí a nesmí atd : www.dominikanskarepublika.com Jinak my měli štěstí, žádné střevní potíže a to na to manžel trpí i doma, ale tam jsme se prolejvali vitamínem R, tak jsme asi byli dostatečně desinfikovaný :-D Mury: určo doktor ví, co dělá, jen mě z laického pohledu přijde divný, že v těhotenství můžeš být na infekčním, vždyť tam je velké riziko nějaké nákazy nebo ne? Ale pokud tě nenechal doma, tak je to asi v pohodě, jen mě to fakt překvapilo.. Jinak holky novinka dne, manžel se rozhodl, že vyzdí dům sám, protože teď bude měsíc na neschopence, v pátek byl před komisí kvůli tomu řidičáku, tak mu ho vzali jen na měsíc!!! :-) Takže do práce nemůže, proto se rozhodl, že bude makat na domě.. místo týdne, co by to dělali zedníci mu to zabere prý 14dní, ale ušetříme hafo peněz :-) Celkem jsem zírala a jsem zvědavá, jak mu to půjde 8-)
Odpovědět
Děkuji za rady! Takže o vodě a jídle se to týká vlastně také,pokud se člověk chce vyhnout střevním problémům. Jinak i já jsem viděla určité ženy které se opalují nahoře bez a výstavní kousky to nebyli :-D A v hotelu se chovají k hostům jak? Nerozlišují národnosti a plnost peněženky? Pokud bychom někam jeli,můžeme domorodcům něco dávat?
Odpovědět
Profilova fotka
okka, hotelu to vubec nikdo nepozna kolik mas penez atd. Pro vsechny tam jsi bohac, uz jen pro to ze jsi tam dojela. Mas all inclusive, takze ani penezenku nikde netahas a v plavkach na sobe tezko nekdo bude tahat diamanty. Urcite doporucuji vzit mrnousum domorodcum nejaky ty sladkosti, tuzticky, gumy, uplne se o to zpretrhaji, urcite jim nedavat penize.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem ještě doma a nejspíš zůstanu i zítra. Do práce se mi vůbec nechce. Ve čtvrtek a v pátek nejspíše půjdu, musím zařídit spoustu věcí, další týden jsme celý pryč :-) Markétko, já fotku také ještě nemám, ale v pátek jdu na ultrazvuk, tak si o ní určitě řeknu ;-) Bylo krásný, když ti řekl, že tluče srdíčko, viď. Pro mě to byla jedna z nejkrásnějších vět, kterou jsem kdy slyšela x-) Teď jsem trochu nervózní. Za dva dny jsem nějak zhubla a nemám žádný bříško :-( Už chci, aby byl pátek. Okka: opalování "bez" je bez problému, já se jinak neopaluji, manžílkovi se to pak líbí, když nemám opálený plavky ;-) . Co se týče mušlí, my je vzali na Saoně, bála jsem se, ale zabalili jsme 3 velký do ručníku a na nic se nepřišlo. Střevní potíže jsme trochu měli, ale spíš šlo o pravidelnou návštěvu WC ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?