Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kiluvi - manžel je blázen do focení ;-) kam vlastně letíte? taky přeju, ať je dcerka co nejdřív v pořádku s tím hotelem u letiště to také slyším prvně, jo člověk se má pořád co učit holky já teď měla francouzštinu a moje lektorka mi říkala, že exotiku hodně jezdí, koupí jen letenku a zbytek zařizují až na místě, že takhle projeli na Kubu, Maledivy, Srí Lanku, ... holky ta mě tak nahlodala, že jsem hned na airstopu koukala ceny letenek :-D a příště od ní zjistím podrobnosti, i když nevím, jestli bych na takový cestování přesvědčila manžu
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ta větší družička je opravdu naše dcera v té době 3,5 letá.Popravdě nevydrží ani cestu autem do Krkonoš.Už v Olomouci se ptá,kdy tam budem.Navíc by bez tatínka neletěla a naše dovolená v zahraničí končí vždy doktorem :-D Bohužel zatím nevím cenové rozpětí,protože je to vše obestřeno lehkým tajemstvím,ale až budu přesně vědět tak písnu.Měli bychom totiž mít nějaké slevy,ale vůbec nevím za co a proč.Já to totiž zatím ani moc nehrotím,protože jsem spíš typ co se teď soustředí na vánoce a co bude po novém roce to teprve bude. :-)
Odpovědět
Pavlo, jedeme do Punta Cany. Rozhodli jsme se minulý týden, to jsi byla ještě v DR, tak Ti ta informace asi unikla. :-) Jinak, to s tím hotelem je ověřené na vlastní kůži. Už jednou jsme takhle jeli. Teda, ten hotel (a asi ani jiné) nebyl zrovna v centru, spíš blízko výpadovky, ale pro tyhle případy je to ideální. Takže máš doma taky vášnivého fotografa :-D. (Na některých fotkách to bylo vidět. :-) ). U nás už se manžel připravuje na cestu - nabíjí kvantum baterií, stahuje z paměťových karet staré fotky (jen ten nový teleobjektiv už nestačil objednat - je to moc narychlo :-D - tak hold bude muset počkat na další cestu). Jestli budeš chtít kouknout na naše cestovací fotky, pošlu Ti odkázek.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky a o jakém mluvíte hotelu. Asi mi něco uniklo........zase :-N
Odpovědět
Profilova fotka
kiluvi - tak to my v den odjezdu do DR honili ještě po okrese PLP, taky nám vezli objektiv :-D už teď si manža vyčítá, co nevyfotil, co mohl vyfotit líp... pošli mi, prosím, odkázek na fotky :-) já už teď manžu zpracovávám alespoň na nějaký kratičký adventní zájezd do Rakous nebo do Německa ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, které ještě do DR jedete. Mohli by jste mi některá přivézt ten modrý lísteček, který se vyplňuje v letadle při cestě tam i zpátky? Potřebuji ho pro mamču jako mustr, aby věděla, co tam vyplnit.
Odpovědět
Profilova fotka
mag- tak napiš murynce, ona ti ho přiveze, odlétá zítra z DR ;-)
Odpovědět
Pavli, Jiřinko, odkaz na naše webovky máte v IP. Do Německa jezdíme o adventu každý rok alespoň jednou. Letos pojedeme určitě taky a navíc se ještě chystáme do Milána.
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak jsem z fotek od profíka vytvořila svatební album, tak to zkoukněte ;-) kulivi - když manža všechny víkendy věnuje stavbě domečku a to je pak těžký, ale snad to letos vyjde díky za odkaz, zítra na to mrknu
Odpovědět
Profilova fotka
kiluvi, já chci taky prosííím vidět fotečky!!!!!!!!!!!!!!! :-D Pavlí, fotky ze svatby jsou krásné, měli jste to na krásném místě, fakt paráda :-) Jinak ještě k těm fotkám z DR, moc se mi kromě jiných líbí ty fotky domorodců, ty děti jsou úchvatné, můžu si nějakou uložit? nemám odtamtud žádné místní lidi takhle vyfocené a teď mě to mrzí. Lucie7: pěkně jsi podráždila moji zvědavost :-D jakmile se tajemství odttajní, prozradíš nám to taky,o co jde?:-N
Odpovědět
Profilova fotka
evi - klidně si nějaký fotky domorodců ulož ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kiluvi já bych také chtěla vidět fotečky. Holky tak jsem murynce poslala SMS,ale nevím, jestli už není pozdě. Uvidíme.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mag - pozdě určitě není, Markét odjíždí až dnes v 13h DR času z hotelu ;-) jen jde o to, aby tam zrovna fungovala síť, když jsme tam byli my, tak to často vypadávalo :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak uvidíme, není to otázka života a smrti. Ještě tam určo někdo pojede.
Odpovědět
Profilova fotka
holciny, tak jeste ze murynka odleta pryc, ted to vypada ze tam je nad nima hurikan( i kdyz nad tim ted premyslim, to bude asi drsnej let)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, vcera jsem vubec nebyla v praci a dneska musim dodelavat,tak nemam cs. Ale koukalajsem na ten hurikan, no jde na DR primo: http://www.nhc.noaa.gov/refresh/graph... kilu ja bych se taky rada podivala na fotecky ;-)
Odpovědět
Holky, vy jste pěkně netrpělivý. Ještě jsme v té DR nebyli :-D . Ale naše fotky jsou zcela volně přístupné na netu, ten odkaz do IP posílám proto, že by patřil pod jiné téma (a tam už jsem odkázek před časem dala zcela veřejně). Takže Vám to hned posílám do IP. Mag, jestli to s Murynkou nevyjde, tak se ve středu připomeň. Neslibuju na 100 %, přece jen člověk může ve zmatku zapomenout, ale zkusím Ti jeden vzít nebo ofotit náš vyplněný. Tedy, jestli odjedeme. Naše kočička kašle čím dál víc. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
kiluvi - já jsme si říkala, že jsem na odkaz na vaše fotky už někdy narazila ;-) doufám, že murynce ten konec dovolené dobře dopadne
Odpovědět
Profilova fotka
To by jsi byla moc hodná, já se připomenu. Při cestě tam si asi nevzpomeneš, spíš zpátky, protože to je člověk na letišti dlouho a je to celkem nuda
Odpovědět
Ahojte, my sme s mojim drahým boli v DR, Juan Dolio na prelome marca a aprila tohto roku. Bolo tam kraaaaaaasne.Mozem odporucit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kiluvi, já už ty fotečky taky viděla :-D Koukala jsem na jinou diskuzi, kde jsi je psala. Je to naprosto úžasný. Cestování celý život a poznávání nových míst je můj sen. Jen na to nachrastit ty penízky :-( Takže Murynka už je v letadle. Doufám, že bude mluvit jen v dobrém. Vždyť se tolik těšila :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky já předtím přehlídla vaše příspěvky - mag - my jsme si ten program Safari s průvodcem operativně měnili, ten náš americký amigo, jak je taky na fotkách, vždycky přišel s nějakým návrhem a nebo jen vstal, zabušil řidičovi na kapotu, ten zastavil, co že se to děje a bylo to 8-) takhle jsme měli zastávku na mandle, u doutníků, kde nám dali každýmu malý doutník jako dárek (my nekuřáci je dovezli domů...) zastavovali jsme všem dětem u cesty, pak na natrhání čehosi co bylo jako liči, na grepy, u domorodky dostal i oběd, o ten se s náma všema podělil, na koně šel teprve až když mu dali laso... bavil nás tam všechny a bylo vidět, že průvodce a řidič tam takový týpky nemívají každý den :-D jiřinko - vy jste měli St Domingo taky od hotelu? my jsme měli úžasnýho průvodce, já z něho ze začátku nevěřila, dával si strašně záležet na výslovnosti všech místních jmen a opakoval nám je vždycky min.2x, my si z toho pak s manžou dělali legraci a dal nám takový svítivě růžový lepící puntíky, který jsme si nalepili na trička, aby jsme se mu prý neztratili, ani to nebylo třeba, bylo nás tam všehovšudy 6 ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
NO holky, fotky jsou krááááásné, ty děti jsou úžasné x-) Holky, určitě to tu už 100x zaznělo - přelom duben/květen - jak bude v Karibiku v DR? Pův. jsme měli datum svatby někdy příští podzim, ale teď to chceme posunout, nejspi na konec dubna.... tak se ptam, jak tam bude, kdyz pojedem na svateb.cestu. Díky za odpo. kočky!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Evita: my jsme byli přesně od 24.4. do 8.5. svatbu jsme měli 19.4. a bylo to super. Sprchlo nám tam 2x, jednou na chvilinku a jednou to bylo trochu delší. Zrovna jsme jeli na Saonu, projeli jsme velikým deštěm a na Saoně už bylo dobře. Občas se stalo, že se na chvilinku zatáhlo, ale to bylo dobře, už jsem to tu psala, jsi ráda, že při tom vedru to sluníčko na chvilku zaleze, jinak se nedá vydržet. Je pravda, že my nechodili pod slunečníky ani pod palmy. Nevím, jestli jsi koukala na naše fotečky, tam to počasí uvidíš. Ty mraky jsou většinou nad pevninou a nad pobřežím bylo hezky. Pavlí, my jeli od CK, náš průvodce byl skvělej a říkal si Rambo :-D Nás tam bylo víc. Jsme rádi, že jsme v Santu Domingu byli, ale já bych se šla podívat i na jiná místa.
Odpovědět
Profilova fotka
To víš, že jsem mrkla na vaše fotečky, jsou úžasné.... No uvidíme, jak to vymyslíme... Díky za radu.
Odpovědět
Profilova fotka
jiři - náš průvodce byl Welington; já jsem taky ráda, že jsme tam byli, vím, že dost lidí na netu tenhle výlet kritizovalo, ale mě se tam líbilo, i když bych toho tam navštívila víc, my jsme tam vlastně byli jen cca 4hodiny, do toho ještě oběd a chvíli čas na nákupy, hodně věcí jsme viděli jen z auta
Odpovědět
Profilova fotka
Tohle mě právě mrzelo, v té restauraci jsme byli zbytečně dlouho a na nákupech taky. Ale nakoupili jsme ;-) Líbilo se nám v těch jekyních a v aquariu. Víc bych prošla tu starou část, jejich uličky.
Odpovědět
Profilova fotka
to my ani v akváriu nebyli :-( a taky bych dala volno na nějakou procházku po městě, každopádně jeskyně úžasný, přejeli jsme i k tomu čtvrtému jezírku a to se mi líbilo nejvíc
Odpovědět
Profilova fotka
Tak tam my jsme nejeli,ani jsme to nevěděli, že to jde. koukali jsme,že tam loďka jezdí, ale mysleli jsme, že jen po tom jezírku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nám to ten "jeskynářský" průvodce navrhl, že se tou loďkou - za příplatek 5USD :-| - dá jet ke 4.jezírku, je největší a sladkovodní; jinak tenhle průvodce nás pobavil - byli jsme česko-italská grupa, tak byl výklad italsky-německy, pak slyšel, že se mezi sebou bavíme jinak, tak že prý odkud jsme, tak říkáme, ČR - Evropa, a on - jo tak vy jste z Evropy, a já myslel, že z Německa :-D nám to přišlo vtipný, i když my taky víme kulový, kde leží který ostrov u nich v Karibiku ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?