Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem pochopila, že Lucie neletí do DR, ale nejspíše na Quadalup. Bohužel to zkušenosti nemáme. Jestli je to ale podobné DR, tak nevím, jestli to bude pro samotnou ženu bezpečné :-S
Odpovědět
Profilova fotka
A kde to je, já jsem si myslela, že je to v DR, mapku jsem nevytáhla :-. .
Odpovědět
Profilova fotka
Holky. Normálně jsem zděšená, jak dokážou být holky tady zlí koukněte. Normálně se mi chtělo brečet, vžila jsem se do pocitů té nevěsty. Plánuje, těší se na svatbu, povídá si tady s ostatními a pak je někdo takový primitiv. Ani jedna krasavice nemá album http://www.beremese.cz/album/album.ph...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holčičky moje. Kdepak jste. Ten můj manžílek zase jede z Ostravy, tak jsem tu sama, samotinká. Ale mám napustit vodu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mag: koukala jsem na to albicko, ale uz jsou asi vsechny spatny reakce smazany...co tam psali spatnyho??? me za hodinku manzilek odchazi na nocni, tak tu budu sama samotinka:(
Odpovědět
Profilova fotka
No hrůza. Úplné sprosťárny, jako že, nevěsta je tlustá a musí smrdět, že ženich je starej dědek, že je nevěsta srnka dvoutunka, no hrůza. A jako obvykle , ani jedna z těch holek nemá album, ani mail, abych je mohla poslat někam
Odpovědět
Profilova fotka
boze, proc sem takovy lidi lezou?!?!ja jsem jedne slecne trosku zdrbla saty:-D ale hned jsem dodala ze meli krasnou svatbu:-Dsaty z peri nebo co to bylo:-D
Odpovědět
Profilova fotka
není to tak,že bych jela úplně samotinká,jedem ještě s partičkou,ale bez manžela a dcery ;-) Můj muž totiž jet nechce adceru brát nechci já na tak dlouhý let.Tak jsme se rozhodili. |-| Ani já bohužel nejsem zatím moc schopná určit polohu ostrova,ale myslela jsem jestli jste něco o něm neslyšely,protože by to mělo být blízko sebe.Otázkou jak moc blízko na poměry dané oblasti.Ale rpo mě je třeba důležité i to kolik peněz jste si sebou brali a já si připravím přibližně to samé jako pro jednu osobu na týden.Ubytování máme zajištěné.Dškuji Vám za snahu. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, jste tu ještě? byla jsem v bazéně a hodinu jsme s kámoškou v kuse plavaly, bolí mě celé tělo, strašně dlouho jsem nic nedělala, ale celkem to nabíjí, u se těším na příští pondělí, budem prý chodit pravidelně :-) Mag. to je stejně síla, že takovéto věci jsou schopný nějaké holky napsat.. podle mě to dělají právě ty nejvíc zamindrákované a nešťastné holky, protože vyrovnanému člověku by ani nenapadlo ubližovat jiným.. takže je nezbývá než ještě litovat. jenže té nevěstě muselo být z toho hodně ouvej :-( Lucie7: mně taky ten ostrůvek nic neříká, leží opravdu někde u DR? Jinak my si sebou pro dva brali na 15dní 1000USD a 250Eur a utratili jsme skoro vše, domů jsme přivezli necelých 200Eur a to jsme měli all in.. takže jídlo jsme neplatili žádné, utratili jsme to jen za výlety, to jsme byli na dvou a za rum a dárky domů.. jinak je tam celkem levno, ale přece jen pokud ten ostrov, kam jedeš je malý, tak tam bude asi o dost dráž, vzhledem k tomu, že se tam vše musí dovážet atd.. Celkem by mě zajímalo, jak jste zrovna na toto místo přišli, jak tam letíte a na kolik vás vyjde letenka s ubytováním.prozradíš? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak fotky jsou na rajčeti ;-) lucie7 - já už myslela, že jedeš úplně sólo 8-) Guadeloupe musí být min. stejně krásný jako DR a patří Francii, takže vlastně cestuješ v rámci EU ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pavlí a napíšeš sem prosím odkaz na to Rajče? Moc se na ty fotky těším, zase se na chvíli zasním x-)
Odpovědět
Profilova fotka
evax::-D fsvojap: jdu se hned podivat na rajcatko:)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
fsvojap: kraaaaaaaaaasneeeeeee fotecky!!!!!!!
Odpovědět
Lucko, ta roztomilá družička je Tvoje dcerka? Kolik jí je? My jedeme do DR příští týden se 7-letou dcerou. Dlouhá cesta letadlem je u ní O.K., vyzkoušeli jsme to na jaře při cestě na Mauritius. Trochu jsme se toho báli, je hodně netrpělivá a neposedná, ale byla v úžasné pohodě. Nám, dospělákům, určitě ta dlouhá cesta vadila více.
Odpovědět
Lucko, teď jsem dočetla až na konec. Určitě máš na mysli Guadeloupe. Spolu s nedalekým Martinikem opravdu patří k Francii (takže stravování tam bude určitě O.K. Ceny potravin, odhaduji, budou trochu dražší než ve francouzských supermarketech, ale výběr tam asi bude dobrý a jídlo bezpečné (z těch velkých supermarketů - vlastní zkušenost z jiné záoceánské francouzské oblasti). Jinak, Guadeloupe najdeš asi uprostřed malých karibských ostrůvků, které jse táhnou v "půlkruhu" od velkých severních ostrovů Kuby, DR/Haiti a Portorika na jih - až po Venezuelu. Sousední ostrov se jmenuje DOMINIKA, z toho patrně vyplynula záměna za Dominikánskou republiku. Jinak to určitě bude moc hezký ostrov. V půdorysu má tvar motýla. My jsme na jaře uvažovali také o tom, zda nejet kombinaci Martinik - Guadeloupe, ale v době, kdy jsme mohli jet, neměli žádný vhodný termín. Připadalo nám to jako hodně "bezpečná" země pro naši dceru. ;-) Tak někdy příště. Jestli chceš, tak mrkni tady: http://www.danytravel.cz/cestopisy/fr.... Je to popis cesty a zajímavostí se spoustou fotografií ze zájezdu s jednou opravdu super českou cestovkou. (Ale na takovýhle zájezd se nikdy nepodíváš. Každou cestu dělají jen jednou :-N :-( ).
Odpovědět
Profilova fotka
evax - fotky jsou na honzaapavla.rajce.net
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Pavlí, opravdu krásné a nápadité fotečky. Super!
Odpovědět
Ahoj,chtěla jsem se zeptat jak dlouho se letí do Dominikány a ten kdo letěl něm.cestovkou tak jak se dostal na něm.letiště.Hodně uvažujeme o svatební cestě na DR ale nevím kam atd.
Odpovědět
Profilova fotka
makinecka - my jsme z Frankfurtu do Santo Dominga letěli cca 9h15, zpátky byl odlet o 6h opožděn a pan pilot nám pak v letadle oznámil, že "poletí, co nejrychleji to půjde 8-) ", takže to stáhl na nějakých 8h20 do Frankfurtu jsme jeli autem, předem jsme měli zaplacené parkoviště (cca75EUR na 16dní), ale měli jsme to časově jen tak tak, nám se nedařilo to parkoviště najít, nebylo přímo u letiště, kam by jsme podle cedulí dojeli v pohodě; já naštěstí umím německy, takže jsem se ve Fr. několikrát ptala na cestu
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky :-) Fsvojap- fotečky super!!! a ani tam není vidět, že by to tam bylo vytopené nebo tak, nebo jsem to přehlédla? Makinecka-my letěli také z Frankfurtu, vezl nás tam kámoš, a pak pro nás i přijel.. letěli jsme na letiště do Punta Cany, zhruba myslím 9,5h. Jinak třeba zrovna do Frankfurtu jezdí Student Agency a jízdenka stojí 950Kč, my si na to ale vzpomněli pozdě a náš vhodný termín byl již plně obsazen, takže to chce zamlouvat hodně s předstihem.
Odpovědět
Profilova fotka
evax - nic důležitého si nepřehlédla, nijak poničený to tam nebylo, vytopilo jim to jen hotel, jinak nic moc znát nebylo, bazény byli trochu zaneřáděný, v tom u Grilu blíž k těm trapézákům se třeba koupat dalo (to jsme i první 2dny využili, v moři se nesmělo), ale ta část blíž u restaurace byla ke koupání až tak po týdnu; ten bazén u baru čistili asi 2 dny a pak v moři byly asi 3kmeny, který asi po týdnu začali taky odstraňovat
Odpovědět
Profilova fotka
Makinečko, my letěli z Lipska, je to celkem malé letiště, takže je to v pohodě a dojedeš přímo na parkoviště. Vezli nás tam i zpátky rodiče. Let trval necelých 10 hod. Z Německa je dobré, že je to bez přestupu oproti tomu, když letíš z ČR. Když se podíváš na www.airstop.cz, tak tam mají informace o hlavních německých letištích a tam se dozvíš, jak se na ně dostaneš, kolik stojí parkovné apod.
Odpovědět
Makinečko, my letěli z Frankfurtu (odtud odlétá nejvíc letů) a jeli jsme autem. Na noc jsme se ubytovali v jednom z hotelů, které nabízejí ubytování + parkování až na dobu 15 dní zdarma a odvoz taxíkem nebo minibusem na letiště zdarma a pak po příletu zase odvoz zpět k hotelu. Vyšlo nás to pro 3 (s dcerou) cca na 120 - 130 euro. Když vezmeš, kolik zaplatíš za parkovné, tak je to ubytování v 4* hotelu opravdu velmi levné. A určitě se najdou s touto službou i hotely kolem 100 euro a méně, ale my jsme potřebovali pokoj pro 3. Teď máme objednaný stejný hotel. Jo, a ještě jedna rada pro lety Condorem (a asi i s LTU) z Fr. Manžel zjistil, že vždy večer se lze odbavit již na další den (jestli se nemýlím tak asi mezi 18. - 22. h.), odevzdáte bez fronty kufry, dostanete palubní vstupenky a můžete třeba do města nebo si přispat (tak jako my, příštý týden odlétáme před 7. h. ranní a tak nám bude stačit být na letišti tak hodinku a něco před odletem). Jo, a ten hotel máme zabukovaný taky přes NaCesty. Takže se ptej v agentuře, asi Ti poradí, co bude pro Vás nejlepší.
Odpovědět
Holky, tak dcera je nemocná. :-( Doktorka ji nechala doma, ve čtvrtek má přijít na kontrolu, že na antibiotika to zatím není. Průběh zatím typický, tak se bojím, abychom je ve čtvrtek nevyfasovali. To by pak byla ta naše dovča dost ohrožená. U malý je to vždycky alespoň na dva týdny. Tak držte palce.
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě budu držet palečky. Snad bude všechno v pořádku. My takhle museli ještě z našima zrušit týden před odletem dovolenou kvůli sestře :-( Jinak to s tím hotelem je opravdu hodně dobrý.
Odpovědět
Profilova fotka
Kiluvi, s tím hotelem to je bombička, to jsem vůbec netušila, že to takhle jde.. to je fakt paráda :-) Kdy odlétáte? Malé budu držet palce,ať se jí to nerozjede, to je jako naschvál, co, zrovna před dovčou.. ale na druhou stranu, když jí dá antibiotika, tak je jí za 3 dny dobře a to by mohla letět a tam je dobrat nebo ne? Všem antibiotikám nevadí sluníčko (teď jsem chtěla napsat alkohol, ale to v případě tvé dcery zrovna nehrozí, co :-D ) Doktorka by Vám určitě vybrala nějaká vhodná, která by dovču neohrozila ;-) Jsou i takové ty silné, třídenní, které pak působí delší dobu.. záleží na tom, co jí je. Snad to bude ok! :-)
Odpovědět
Jo, Jiřinko, právě že my už taky rušili dovču. A ne jednou. :-( . Snad to vyjde, malá se docela snaží a zatím leží.
Odpovědět
Pavli, moc hezký fotečky. Rádi fotíte, že? :-) (Jo, a nakoukla jsem i na svatební. Slušelo Ti to. A svatbička byla báječně veselá, že? Alespoň podle obrázků to tak rozhodně vypadalo. :-N )
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap teda to jsou nádherné fotky. Opravdu krásné. Na Safari jsme byli se stejnou společností i na stejném statku, jen jsme neviděli výrobu doutníků.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme zase s Pavlínkou byli v Santu Domingu ve stejné restauraci ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?